Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лазарово 2012

    Я малко да разведрим обстановката:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:210.6 КБ
ID:5374942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 015.jpg
Прегледи:1
Размер:213.7 КБ
ID:5374955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 016.jpg
Прегледи:1
Размер:270.4 КБ
ID:5374956Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 017.jpg
Прегледи:1
Размер:292.5 КБ
ID:5374957Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 018.jpg
Прегледи:1
Размер:273.2 КБ
ID:5374958Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 019.jpg
Прегледи:1
Размер:256.3 КБ
ID:5374959Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 020.jpg
Прегледи:1
Размер:240.2 КБ
ID:5374960Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 021.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5374961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 022.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5374962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 023.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5374963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 024.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5374964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 014.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5374954Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 013.jpg
Прегледи:1
Размер:246.1 КБ
ID:5374953Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5374943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5374944Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:279.1 КБ
ID:5374945Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:244.1 КБ
ID:5374946Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 006.jpg
Прегледи:1
Размер:250.6 КБ
ID:5374947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 007.jpg
Прегледи:1
Размер:236.4 КБ
ID:5374948Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 008.jpg
Прегледи:1
Размер:238.8 КБ
ID:5374949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 010.jpg
Прегледи:1
Размер:212.4 КБ
ID:5374950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 011.jpg
Прегледи:1
Размер:186.4 КБ
ID:5374951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 012.jpg
Прегледи:1
Размер:252.3 КБ
ID:5374952Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 025.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5374965

    Коментар


    • От: Лазарово 2012

      Още няколко "хванати" кадъра от "хоби", а представянето в две от зоните за "експерт" ще са в следващото мнение.







      Предполагам, кметът на селото, е останал доволен от повишаващия се с всяка изминала година интерес към състезанието.

      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • От: Лазарово 2012

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        Крайно време е да кажете колко трябва да си плати даден екипаж за да стане пръв преди крайното решение на Главния Съдия ??? .
        Ето това вече преля чашата на търпението ми!! От години търпя заяжданията ти и подмятанията ти, но се старая да се въздържам в името на добрия тон и общото ни хоби. Защо не кажеш при тазгодишното ти участие, колко компромиси ти направих? Първия ден те чакахме половин час да си оправиш колата, за да можеш да стартираш! През втория ден въпреки, че си изпусна старта почна да претендираш и аз пак ти позволих да караш, като ти имаше и наглостта да искаш да участваш и в класирането(с което разбира се не можех да се съглася)! И накрая за благодарност получавам напълно необосновани нападки за купувания и пр.! Точно заради такива приказки на следващото състезание ще намаля максимално наградния фонд в Хоби(ако въобще има такъв клас), защото парите карат някои хора да откачат! Докато аз съм в организацията на това състезание ТИ НЯМА ДА УЧАСТВАШ!! Когато се срещаме не се учудвай, че няма да те поздравявам! Ти не го заслужаваш!
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Лазарово 2012

          Първоначално публикуван от v1ski-69 Преглед на мнение
          Масовият старт в неделя от 17:30 часа (през два кални участъка)!
          този старт не беше задължителен това беше които има желание и иска 300лв.

          Коментар


          • От: Лазарово 2012

            ,просто екипажа на Г-ТО СПЕЧЕЛИ И СЪСТЕЗАНИЕТО в Самоков,по същия начин,след разправия,че застигнал екипаж по трасето и трябвало да му се спре времето.И дори сега нещата,да са точно така,както казвате остава една нотка на съмнение.
            А дали не ви е това проблема с Г-то,че ви победи и търсите оправдания.........
            Така е преценил Жоро да му отнеме лебедката. той е организатор той преценява нещата

            Коментар


            • От: Лазарово 2012

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Ето това вече преля чашата на търпението ми!! От години търпя заяжданията ти и подмятанията ти, но се старая да се въздържам в името на добрия тон и общото ни хоби. Защо не кажеш при тазгодишното ти участие, колко компромиси ти направих? Първия ден те чакахме половин час да си оправиш колата, за да можеш да стартираш! През втория ден въпреки, че си изпусна старта почна да претендираш и аз пак ти позволих да караш, като ти имаше и наглостта да искаш да участваш и в класирането(с което разбира се не можех да се съглася)! И накрая за благодарност получавам напълно необосновани нападки за купувания и пр.! Точно заради такива приказки на следващото състезание ще намаля максимално наградния фонд в Хоби(ако въобще има такъв клас), защото парите карат някои хора да откачат! Докато аз съм в организацията на това състезание ТИ НЯМА ДА УЧАСТВАШ!! Когато се срещаме не се учудвай, че няма да те поздравявам! Ти не го заслужаваш!
              Предложих мненията от този тип и споровете да са в другата тема, за да не спамим тази и ще те помоля да се обосновеш с правилника къде и коя точка от него съм нарушил и двата дни за да съм извън класирането ? Нали караме в клас хоби и го правим за удоволствие ? Колко контестации имаше и от колко отбора бяха те ? Ще те помоля да ми отговориш , а не да се правиш на сърдит , защото и ти се оплакваш от организатори, когато си лишен от нещо. А дали ще карам или не .... Това със забраните не беше ли по татово време ? Щом няма да има хоби за в бъдеще със сигурност няма да ме видиш като участник и даже като публика за да ти се налага да ме поздравяваш.
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • От: Лазарово 2012

                Малко се намесвам където не трябва, но както казва един пилот от старата генерация: "Колеги, за вас май състезанието започва след финала..."
                А аз бих добавил: Състезавайте се на трасето, а не във форума!

                Коментар


                • От: Лазарово 2012

                  Понеже се чуват думи за стъкмистика реших да ви обясня как се прави класирането на Хоби, по подобен начин се прави и на Експерт.

                  Опитали сме се да автоматизираме класирането. За целта направих един файл на ексел, в който се нанасят имената на учатниците и стартовия номер ("Участници"), след това автоматично се попълват 2 листа ("ден 1 - хоби" и "ден 2 -хоби"). В тези 2 листа аз лично нанасям данните от всеки съдийски лист.

                  На база въведеното в тези листове се прави автоматично класирене в следните 3 листа: "класиране ден 1 - хоби", "класиране ден 2 - хоби", "главно - хоби". Стремил съм се всичко да е максимално прозрачно и обективно.

                  Прикачвам ви файла, може да го разгледате.

                  Klasirane Hobi orig.xls

                  От този файл съм генерирал pdf-ите. Ще видите едни #N/A на няколко от редовете, това означава че има няколко състезатели с равни точки и ексела показва само първия, а следващият поред номер е празен.

                  Защо е подадена контестацията точно в момента в който е подадена, аз незнам и незнам и какви са били подбудите на екипаж 18, но решението по нея е направено преди да въведа данните от ден 2, и съответно не сме знаели кой на кое място ще бъде.

                  След като ги въведохме разбрахме, че ще има проблем, ощетени и недоволни, но бяхме готови да си понесем последствията и ви предоставихме нещата така както са се получили от метода ни на оценяване.

                  Коментар


                  • От: Лазарово 2012

                    Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                    Малко се намесвам където не трябва, но както казва един пилот от старата генерация: "Колеги, за вас май състезанието започва след финала..."
                    А аз бих добавил: Състезавайте се на трасето, а не във форума!
                    Поздрави на екипажа от Русе (N35). Метнахме ги първи да карат на прима виста, развалиха люлката, сами вдигнаха тежките трупи и си я оправиха, след като им се скарах, че не може да разрушатат препядстията, а трябва да ги преминават.

                    Нямахте ли борд камера, да видим нещата и от вътре?

                    Коментар


                    • От: Лазарово 2012

                      Колеги поради многото разправии, май забравихте клас "Експерт". По време на самото състезанието, нямах време да го гледам, но сега от филмите съм силно впечатлен от развитието на участниците. Трасето, може би е много малко по леко от миналата година, но нямаше масово строшени джипове, мерене на лебедки и сервизни боксове.

                      Спред мен клас "Експерт" направи една голяма крачка в развитието на траяла в България. Появиха се сериозни машини, като тези на момчетата от Разград. Страхотни машини имат и дедо Коста, Светльовците, самоковците, Слави (когато машината му работи).

                      Гълъба продава Дайхатцуто, няма ли някой мераклия догодина да се бори за призовите места с него

                      Поздрави, на всички състезатели. Догодина ви очакваме с още по добри машини.

                      Коментар


                      • От: Лазарово 2012


                        Понеже монтирахме допълнителни тръби на клетката, се оказа, че там, където стоеше борд камерата, има вече тръба!
                        Това го забелязах чак преди старта

                        Коментар


                        • От: Лазарово 2012

                          С риск да стана досаден пиша това мнение.
                          Поводът е срещата ми с Таня Кълева/ ТЕТЕВЕН 4Х4/.Тя сподели , че доста участници са и звъняли за питат как да получат запис от състезанието.
                          Цялото видео заснето от мен и Таня е качено в ftp-то на форума и в темата са постнати линкове за сваляне.Там видеото е компресирано във формат ".wmv"/ от 2GB е "смачкано" на 350 MB/.Това го правя с цел максимално бързо качване и съответно бързо сваляне.
                          Сега за тези , които искат оригиналното видео.То е със същото съдържание , само че не е компресирано и е в формат "DVD VIDEO",което позволява гледане на домашен DVD плеър.Цялото състезание е на осем диска /около 26 GB/, около 12.5 часа.Koпирането на тези осем диска отнема малко повече от един час.Разходите само за консумативи са около 7 лв.
                          Моето предложение е тези, които искат оригиналното некомпресирано видео да се "групират" , така че като изпратя записите от състезанието в един град, хората които го получат, да поемат ангажимент да го копират за желаещите от областта./Самоковската група практикуват така/.Който иска повече подробности, да пише на ЛС.Дано да съм бил ясен.
                          Не съм във форума с търговска цел!
                          П.С. Линковете към видеата са в постове номера: 222,229,231,235,236,237,255,258,260,261,278,291,307,316
                          Последно редактирано от Пламен Златарев; 16-05-12, 11:08. Причина: правописна грешка и допълване
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Лазарово 2012

                            Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
                            Колеги поради многото разправии, май забравихте клас "Експерт".
                            Ми забравихме щото те не са карачи. Там или минаваш или не минаваш, няма тапи, а бе въобще проста работа. А ние в Хобито сме все карачи и ако се бяхме пуснали и на траяла, ела да видиш кво става - отвсякъде щяхме да минем, ама не може, Жоро не дава. Затова догодина само Траял, щото всички сме карачи.
                            Иначе, според мен, трасето на Хоби бе едно от най добрите напоследък, ама нали сме карачи, пак почнахме заяжданията, кой е по-по-най.

                            Коментар


                            • От: Лазарово 2012

                              Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение

                              Гълъба продава Дайхатцуто, няма ли някой мераклия догодина да се бори за призовите места с него
                              Явно искат да ги накажа и догодина (Но тогава цената ще е във ЕВРО и то по ДВЕ).А сега сериозно - замислил съм нов проект (За да не скучае Илиян ако сте забелязали той нямаше със кого да се състезава) Трябва да се гледа напре(Като във кално препятствие спрешли потъваш) А и така немога да подам контестация (той се разкарва из трасето ).Аз голяма борба.
                              Последно редактирано от nickbochev; 16-05-12, 22:04. Причина: оформяне на цитат

                              Коментар


                              • От: Лазарово 2012

                                Първоначално публикуван от go6ko2 Преглед на мнение
                                ,просто екипажа на Г-ТО СПЕЧЕЛИ И СЪСТЕЗАНИЕТО в Самоков,по същия начин,след разправия,че застигнал екипаж по трасето и трябвало да му се спре времето.И дори сега нещата,да са точно така,както казвате остава една нотка на съмнение.
                                А дали не ви е това проблема с Г-то,че ви победи и търсите оправдания.........
                                Така е преценил Жоро да му отнеме лебедката. той е организатор той преценява нещата
                                Колега,не ни е проблем Г-то или някоя,друга машина,винаги първото място е едно,не могат всички да са на първо място,но отиваш на състезание минаваш,безпроблемно и най-бързо на всякъде и след това някой взима първото място щото видите ли ,тази лебедка с която се е дърпал,не била лебедка и щял да мине безпроблемно,но заради нещо не минал.МАЧА вече е свирен щото така са решили организаторите,и това е тяхно право,но защо трябва всички да се радва ме на това решение и не трябва да имаме друго мнение.Но стига толкова всички разбраха че ни остава само да си чеше ме езиците.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X