Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Честно казано и на мен ми се ще да я пусна, но после участниците да не ревнат, че верижна машина ги е победила?!
    Аз предлагам колегата, когато направи Пандата да излезем заедно на разходка да я видя, какво може и тогава да преценя. Ако не е "супер луноход" ще я допусна да участва.
    Стига бе ! Ние български мъже ли сме, че да ни уплаши една Панда - ай ди де. Плюс това всяко правило си има изключение за да докаже правилото. Нека да е супер луноход - усилието да го направи и да победи си заслужава 1-то масто. Нама да се роят, бъди сигурен. Пък има и специални награди - например за луноход.

    Коментар


    • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

      Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
      Дълго време поради заетост не бях влизал във форума и днес изчетох темата от Пандата насам.
      Колега "elbgt" явно и аз съм тъп като Иван и не те разбирам, и твоя е вината, щото за Пандата се пише по малко, а се отвори тема Тракторките - Да или Не.

      Румене тракторките са като всички гуми - и скъпи и евтини. Ако смяташ, че цена от 580лв. за гума Клебер е ниска цена те поздравявам, щото това значи, че си осигуряваш добър доход и можеш да си ги разрешиш спокойно.

      Вальо, Гълъб за това че леген(дата) дето караш не може да издържи тракторки, не значи, че трябва да си против тях. Ти със шосейни си усукваш кардана, пък с тракторки не знам кво ще направиш.

      Влади бе, ти тази година само се биеш и наказваш - сега пък и искаш да забраняваш.

      И накрая и аз да се изходя по темата "тракторки" - само здраво направени джипове могат да ги устискат, другите като на Наско и Вальо не могат и за това са против, както и всеки като тях. На мен това са ми любимите гуми и Дефендара с тях минава отвсякъде като Витара, Легенда (Дайхацу) или УАЗ.

      СТИГА ЗАБРАНИ, СТИГА НАКАЗАНИЯ, ЩЕ РАЗВАЛИТЕ КЕФА.

      А като стигнем Европа, особенно в Бяла Слатина и Лазарово тогава да обсъждаме тракторките и Европейските правила.

      Жоро, за да не се оспамва темата - напиши моля те, че тази Панда може да участва в траяла и без това освен шоу нищо друго няма да направи и ако смяташ, че има смисъл от тема "Тракторките - да или не на съзтезания" или "Да внедрим Европейските правила и да развалим Лазарово" отдели мненията в друга тема.

      Тедо,не искам нищо да забранявам,исках да пусна просто тема в която да се види мнението на състезаващите се(не на сеирджийте) относно използването на тракторните гуми.Това че аз съм против използването им не значи нищо,пък и не мисля че аз съм човека, който може да забранява и стига си се бъзикал с това биене и наказване че току виж някой ти се върже.
      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

      Коментар


      • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

        Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
        Тедо,не искам нищо да забранявам,исках да пусна просто тема в която да се види мнението на състезаващите се(не на сеирджийте) относно използването на тракторните гуми.Това че аз съм против използването им не значи нищо,пък и не мисля че аз съм човека, който може да забранява и стига си се бъзикал с това биене и наказване че току виж някой ти се върже.
        Как ще си против - я си виж аватара, да не би да си с каймани, а ? Ако не знаеш това на аватара са тракторки 12х16.

        Повече няма обещавам, ама ако си смениш аватара.

        Коментар


        • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

          Аз също смятам, че тракторките са гуми за трактори.
          Не, че искам да се забранят-не, аз съм твърдо за максимално либерални правила, но говоря по принцип.
          Според мен една гума от типа"бутонка" или силвърстон екстрийм е много по-добра за сериозен офроуд.
          Ма какво ли разбирам аз...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Аз също смятам, че тракторките са гуми за трактори.
            Не, че искам да се забранят....
            Ма какво ли разбирам аз...
            Само от Витара със шуменска регистрация. На теб ако са ти е писнало да гледаш тракторки, на някои хора не. То е ясно, че като са тракторни са за трактори, ама ние сме си със собствено мнение. Пък твоята витара нема тяга с ..., па камо ли с ....

            Жоро пускай тема, щото тази я оспамихме.

            Коментар


            • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

              На Ладога тракторните гуми са само в протото,ис такива караше само един Вранглер.

              Коментар


              • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                Не бе Дедо, не е от писване.
                Този вид грайфер е мислен да работи само в една посока-напред, и само напред. На нивата това е важното-да осигури достатъчно тяга, и трактора да дърпа машината. Като посоката винаги е напред. И странични наклони почти липсват, или са доста по-малки отколкото при офроуда.
                Та за там гумата си е перфектна. Защо няма от офроудските шарки, но произвеждани в размер за трактори? Защото за движение строго напред нямат тези качества както тракторния грайфер.
                И друго-при малко по-висока скорост, от порядъка на 40-50 км/ч с тракторния грайфер и на кален терен ще си като балерина по завоите, докато с бутонките(например) няма този проблем.
                Същото е и на страничен наклон.

                Лично аз, никога не бих сложил на мой джип тракторки. Е, освен, ако това не е единственото решение на някой проблем пред мен.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Не бе Дедо, не е от писване.
                  Този вид грайфер е мислен да работи само в една посока-напред, и само напред.
                  ......и само напред или надоло докато опреш.

                  Коле не се вързвай.

                  Всеки кара каквото му харесва и както му харесва. Темата е дълга и без победител в спора. Тази тема тук не е за това.
                  Аз спирам да пиша вече, че май излиза, че аз съм подстрекателя, а не Пандата.

                  Коментар


                  • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                    Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                    ......и само напред или надоло докато опреш.

                    Коле не се вързвай.

                    Всеки кара каквото му харесва и както му харесва. Темата е дълга и без победител в спора. Тази тема тук не е за това.
                    Аз спирам да пиша вече, че май излиза, че аз съм подстрекателя, а не Пандата.
                    Точно ти си!Стига сме спамили темата.
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Въпросът не е към мен, но ще си позволя да изкажа мнението си. Лично аз не съм против тракторките стига участниците оборудвани с такива гуми да се състезават в отделен клас. Клас "Трактори" ли ще бъде наречен или "Старт от скрапа" няма значение. В клас "експерт" трябва да участват само тези които са успели да отделят пари поне за някакви автомобилни гуми и не пречат на останалите, които са имали лошия късмет да получат стартов номер след тях. Защото още след първия тракторист трасето не е същото и е изкопано и изорано като след война. Просто така не е честно! Ако не отделен клас то поне трябва трактористите да стартират последни.
                      Аз ще ти отговоря по следния начин.Бутонкота примерно копае толкова колкото примерно не копае една тракторка.
                      На лазарово след като мине някой с патрол обут с "Кални" гуми както всички ги наричате остава такива дупки каквито една по-лека джипката с тракторки не оставя.Тракторката си има свой недостатаци.Всякакъв вид правила ограничавайки вида на гумите според мен ще са неправилни и ще ограничат участниците!
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар


                      • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                        Пускайте смело Пандата,ако е толкова добра да спечели ,ще кажем евала.Но едно състезание е преди всичко издражливост на машината според мен,а след това да ли е с гуми,тракове или шнекове.

                        Коментар


                        • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                          Според мен няма никакъв шанс да спечели тази колица, която бих оприличил на АТВ с климатик. Праговете от клиповете които съм изгледал ще са непредодолими за размера и. Всъщност въпроса би трябвало да е: След като участието с тракторки е приемливо има ли причина траковете да са неприемливи, без значение на каква машина са монтирани. Ще може ли да се участва с тракове или не?
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                            Лично мое мнение,въобще не ми пречат машините с тракове.Но ако е заради спора тракторната гума е гума -кръгла ,черна и с грайфер,трака не знам да има кръгла форма.Тракторките дават голямо предимство в кал и сняг,но са страшно калпави на лед или замъснал сняг,а за блатата направо те закопават.

                            Коментар


                            • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                              Темата за тракторките е обсъждана много пъти, и всеки път едно и също. Лично аз смятам, че преди да гледаме с какви гуми карат в Европата, нека видим с какви машини карат. Имам наблюдения от Оффроуда в Англия, и мога да кажа че хората тук доста инвестират в машините си. Според мен ни е рано да се сравняваме с Европа, нека си караме както на нас ни е добре, това че някой е забранил тракторките не значи че и ние трябва да ги забраним. Не може да не се съгласите,че наистина подготвените джипове в родината ни се броят на пръсти, нали всички караме за да си правим кефа
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар


                              • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                                Първоначално публикуван от Антон Пенчев Преглед на мнение
                                На Ладога тракторните гуми са само в протото,ис такива караше само един Вранглер.
                                По клипове може.Ама има и други коли с тракторки!
                                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X