Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
    Aз пък не виждам как тази Панда ще "развали състезанието".Нали сме за шоуто.
    Хората който идват в Лазарово искат онова другото шоу.( Развитие и някакъв напредак).Като има тези две неща шоуто идва само. Поне аз така мисля, може и да греша незнам

    Коментар


    • #92
      От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Нека си кара човека,щом иска,все пак това са любителски състезания и мисля че правилника трябва да е либерален
      Принципно си прав, но ако го пусна ще трябва да пусна и някой друг желаещ с АТЛ или ратрак например! Тогава минаваме в друга дивизия и всички, които са вложили труд и средства в джиповете си са прецакани. Трябва сериозно да се обмисли.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #93
        От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Принципно си прав, но ако го пусна ще трябва да пусна и някой друг желаещ с АТЛ или ратрак например!
        Ми слагаш ограничение от 3,5т и тези отпадат щото тоя лекия влекач е осем тона и половина
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #94
          От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

          А ратрака?
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #95
            От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            А ратрака?
            http://www.pistenbully.de/en/product...datasheet.html

            Тва е един от най-малките модели и пак е над 3,5т
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #96
              От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

              Все пак има известна разлика между ратрака, МТЛБ-то, танка, верижния трактор и т.н. Всички те не са леки автомобили още когато са слезли от лентата, а пандьока с траковете си е лек автомобил и монтираните тракове не представляват трайно видоизменение на конструкцията от 4 колесна във верижна. Пък и управлението не е с патерици Границата би била съвсем ясна ако се приеме, че състезанието е за леки автомобили с две оси. Без значение каква е концепцията. Би трябвало да бъдат допускани леки автомобили с две оси и с триъгълни и квадратни "колела" примерно. Ето и още една тема за размисъл. Употребата на пътеки в състезанието е разрешена, нали? А каква е разликата между пътеката и трака. Вършат едно и също и разликата е единствено че едното трябва да слизаш и да го поставяш или местиш, а другото си е винаги на мястото? Предимството на трака е и недостатък, когато колелата са по-удачния избор. Просто няма как да ги свалиш за приемливо време.

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              и всички, които са вложили труд и средства в джиповете си са прецакани.
              Защо да са прецакани? Ако е разрешено какъв е проблема ако някой реши да си монтира тракове на джипа? Има ги във всякакви разновидности и времето за монтаж е колкото на смяна на 4 колела. Избора е свободен тракторки или тракове. Пък и време до състезанието има достатъчно.
              Последно редактирано от elbgt; 25-10-11, 16:51.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #97
                От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                Аз,съм твърдо да се разреши,винаги трябва да се експериментира,макар че сам силно скептичен за перфектно представяне.

                Коментар


                • #98
                  От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                  Според мен всичко зависи до това в кой клас ще се запише.Ако е в експер аз лично мисля че може да бъде допуснат защото все пак въпросната екипировка е сметната и направена за сняг.Тоест прагове и коловози ще и пречат достатачно като се знае че Жоро прави интересни трасета.За мен лично ще е интересно как ще се справи с някой препятствия!

                  Дидо не разбирам защо си против тракторките?Малко хора могат да си позволят хубави гуми за много пари.Тракторната гума си има плюсове също и минуси!
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #99
                    От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                    Дидо не разбирам защо си против тракторките?Малко хора могат да си позволят хубави гуми за много пари.
                    Въпросът не е към мен, но ще си позволя да изкажа мнението си. Лично аз не съм против тракторките стига участниците оборудвани с такива гуми да се състезават в отделен клас. Клас "Трактори" ли ще бъде наречен или "Старт от скрапа" няма значение. В клас "експерт" трябва да участват само тези които са успели да отделят пари поне за някакви автомобилни гуми и не пречат на останалите, които са имали лошия късмет да получат стартов номер след тях. Защото още след първия тракторист трасето не е същото и е изкопано и изорано като след война. Просто така не е честно! Ако не отделен клас то поне трябва трактористите да стартират последни.
                    Последно редактирано от elbgt; 27-10-11, 00:12.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                      От скромния ми опит с агресивни гуми съм забелязъл,че след Интерко Богър,Силвърстоун Екстрийм и Тракторка,при сходни размери -около 35-37 инча,щетите по терена след такава машина са сравнително сходни.По трансмисията-също...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                        Тракторната,гума е преди всичко гума с различен протектор и е сравнително ефтина,защо трябва да са в отделен клас.Защото били разоравали трасето,то е копано с багери а гумите били проблем.След като мислиш,че нямаш шанс с други гуми просто си купуваш.Някой може да му хрумне да не пуска турбинираните мотори ,щото турбината дава допълнителна мощност.Аз съм твърдо против такива ограничения.

                        Коментар


                        • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                          Навсякъде в Европа, където имам наблюдения за състезания по офроуд тракторните гуми са забранени. Даже в приложение към правилника на Евротраял са изброени модели гуми с които може да участваш, а класовете са разделени според степента на интервенция върху машината.
                          BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                          Коментар


                          • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                            Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
                            Навсякъде в Европа, където имам наблюдения за състезания по офроуд тракторните гуми са забранени. Даже в приложение към правилника на Евротраял са изброени модели гуми с които може да участваш...
                            Явно хората са минали отдавна през дискусията по отношение на тракторките. Явно и аргументите против тях са надделяли. Въпросът е ще откриваме ли топлата вода? Bogger модела на Interco е наистина агресивна гума, но има една съществена разлика. Te са АВТОМОБИЛНИ гуми и точно с тази цел са произведени. На всичкото отгоре са и street legal. Тракторките са предназначени за трактори и селскостопански машини. Състезанието е за автомобили, а не за трактори и комбайни. Който иска да си премери силите с други автомобили ще кара с автомобилни гуми. Като няма средства за истински ще си купи регенерат. Ако пък трактористите се окажат достатъчно много считам, че винаги могат да си мерят силите помежду си в отделен клас, но пък и ще трябва малко да се модифицира тракторския траял и да включва елементи като влачене на трупи и есенна дълбока оран. Аз лично пръв ще се запиша в такъв клас, макар и не с Fiat Panda и не с тракторки, а с тракове. Като ще орем, да орем.
                            Последно редактирано от elbgt; 27-10-11, 17:47.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                              Не мога да разбера какъв е проблема.Че тракторките разрушават почвата или че дават предимство на машините.Света не е Европа все пак,гледам на много места и състезания си ги карат спокойно.

                              Коментар


                              • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                                Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение

                                Дидо не разбирам защо си против тракторките?Малко хора могат да си позволят хубави гуми за много пари.Тракторната гума си има плюсове също и минуси!
                                Ми просто не ме кефят,за джипа джипова гума за трактора тракторна,другото колегата elbgt го е написал.

                                П П.Асенчо,нали видя на Самоков колко малко джипа бяхме с нормални гуми.След всяко преминаване на джип с тркторки(особенно по-тежките)трасето се променяше.Не,че се оплаквам Аз карам за кеф не за класиране,но просто ми направи впечатление.
                                Последно редактирано от didoko; 27-10-11, 20:42. Причина: Добавяне
                                [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X