Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

    [QUOTE=s_s1;2716172 От една страна на такова затворено трасе не е хубаво да има тапи, [/QUOTE]

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10917231_932894733401614_8465268545294098852_o.jpg
Прегледи:1
Размер:243.6 КБ
ID:5646514


    Тапа няма,тук има място за 3 джипа.
    Банджо ме е изпреварил и е пояснил какво е наказанието в случая с оказването на помощ от публиката.
    В правилника има и наказание от 60 мин. за дърпане,бутане и балансиране на автомобила от навигатора без предпазен колан с дължина минимум 3 метра
    NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
    ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

    Коментар


    • #77
      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

      Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]783555[/ATTACH]


      Тапа няма,тук има място за 3 джипа.
      Банджо ме е изпреварил и е пояснил какво е наказанието в случая с оказването на помощ от публиката.
      В правилника има и наказание от 60 мин. за дърпане,бутане и балансиране на автомобила от навигатора без предпазен колан с дължина минимум 3 метра
      Как да няма тапа, а останалите 2 джипа дето почакахме. Самурай тегли Витари

      Коментар


      • #78
        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Как да няма тапа, а останалите 2 джипа дето почакахме. Самурай тегли Витари

        Това явно е било грешно решение да се допускат да стартират по 5 джипа на такова тясно трасе и доколкото разбрах с малко места даващи възможност за изпреварване
        NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
        ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

        Коментар


        • #79
          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

          Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
          Това явно е било грешно решение да се допускат да стартират по 5 джипа на такова тясно трасе и доколкото разбрах с малко места даващи възможност за изпреварване
          Правиш грешно заключение.

          Коментар


          • #80
            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

            Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
            Това явно е било грешно решение да се допускат да стартират по 5 джипа на такова тясно трасе и доколкото разбрах с малко места даващи възможност за изпреварване
            Екстремите не бяха за тези джипове и пилоти (повечето) - това е причината..

            Коментар


            • #81
              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
              Аз мислех да не се обаждам ама айде.То си ме сърби де и погледнах времената от затвореното в третия ден и Шок И Ужас Щом Веско Делфина с дизела е с близо 3 минути по-бърз от всички значи на първата ни среща ще му целувам ръка то си е чудо това.
              Ние с Делфина карахме 4 обиколки, а другите по 6. Но и там времената не са верни, ние тръгнахме 15 сек след Веско и го настигнахме на финала, а времето ни е по-слабо. Май не са ни махнали 15 сек разлика.
              Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

              Коментар


              • #82
                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Екстремите не бяха за тези джипове и пилоти (повечето) - това е причината..
                Получаваш първа награда за най-компетентен семкаджия.

                Коментар


                • #83
                  От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                  Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                  Получаваш първа награда за най-компетентен семкаджия.
                  Мерси [emoji41]
                  Къде да си получа наградата?

                  Коментар


                  • #84
                    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение

                    Аз не заблуждавам хората но се чудя ти къде си бил за да не видиш ползването на лебедката. Колкото до помпите ако брат ти не ни беше казал аз нямаше от къде да знам, че имате две. А понеже пишеш, че злобея то ще ти напомня, че без да ми е задължение вземах карнета и GPS-а и ги предадох в комисариата.

                    На екстрема от първия ден бяхте сами и не се налага да ви спирам времето. За втория ден си има съдийска карта на която се вижда кога ви е спряно времето.
                    Поради закъснелият старт първия ден времето за приключване на етапа беше удължено с един час до 18 часа.

                    С това слагам точка с хубави чувства и повече няма да спамя темата.

                    Нещо пак се изказваш неподготвен.За това ти казах взимаш си джипа и се пускаш.
                    На това състезание се видя че България има нужда от нови състезатели.Млади,надъхани и добре подготвени.Ти може да си един от тях.

                    След твоята контрола имаше още едно екстремно качване.Остро дълго и тясно.Там се качих на ход.Щеше да знаеш ако караше в трасето.
                    Като гледам на снимките сме единствената българска кола минала от това място.Сега чувам че времето за финал е удължено с един час.
                    Там на място ти нищо не знаеше за това.С две думи не си бил в час.Това не ти пречи да пишеш тук че сме приключили на твоя екстрем.
                    Не е твое задължение да носиш карнета и GPS-а но трябва на финала в бивака да има служебно лице на което да ги предам.Е там нямаше никой.
                    Не е моя работа да обикалям по хотелите след като съм стигнал до финала.

                    За втория ден ми покажи кога е спряно времето от първата кола пристигнала на екстрема.Ще чакам с нетърпение.
                    Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 06-03-15, 10:58.

                    Коментар


                    • #85
                      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                      Здравейте,
                      да кажа и аз какво мисля за това състезание.
                      Най-хубавото е, че се видяхме с приятели, обменихме опит и остана здрав джипа.
                      По въпроса със стартирането първия ден /събота/ и ние като доста други не успяхме да намерим старта. Въртяхме се няколко джипа по улиците и Стоян Францов звъня по телефона за да успеем да го намерим.
                      Стартирахме и малко преди тапата която беше на т.24 /на 7,37км от старта/ се объркахме, но за около 2 до 5 минути /около километър лутане/се оправихме и намерихме вярната точка и стигнахме до тапата 5 кола. След преминаването на тапата с помощта на колегите от Варна я преминахме, защото нямахме лебедка, минаха през гората за да застанат пред нас и ни помогнаха, за което много им благодарим. Финиширахме и на финала съдията каза, че сме четвъртия финиширал джип. Такъв случай с тапа имаше и в Стара Загора и съдиите там извадиха от общото време това с престоя в тапата, което смятам, че е най-разумното. Така и на брифинга вечерта беше съобщено, че ще се случи. Сутринта обаче класирането беше направено до тапата. Не съм съгласен, но решението на съдиите влиза в сила, не моето.
                      Втори ден пак лутане с намирането на старта. Стартираме 15 по ред през минута. Настигаме номер 471 /гръцкия екипаж/, който не ни дава път доста километри, но на едно място успяхме да го изпреварим. Финишираме втори след 401 с време 2:08:54. Гръцкия екипаж финишира с време 2:11:38. Налагат ни наказание 4:00 минути, неразбрах защо, но и гърците имат наказание от 4 минути. До тук стартирали сме 12 минути след тях, и финишираме 3 минути преди тях общо15 минути. Тук отварям една скоба, тъй като в класирането от втория ден не виждам финиширали 3 от екипажите преди нас, си вадя извода, че може да не са стартирали, т.е. от тези 15 минути да извадим 3 минути за нестартиралите. /12 минути/.Те от първия ден до тапата ни водят с 10 минути. /24:47-14:36/. Значи 12-10 минути са 2 минути /в наша полза/.
                      Излиза класирането за втория ден, на трето място сме. На първо място са екипаж 467, който се учуди, че са първи тъй като не били финиширали /подробност/.
                      Във временното класиране от двата дни гърците ни водят точно със 7 минути. Значи освен 2 те минути в наша полза до момента се оказва, че вече са 7 в тяхна.
                      Трети ден стартираме и за да бързам от наваксването на тези 7 минути разбортирам гума на първата обиколка и незавършваме. /мой минус не упреквам никой за това/. Получавам наказание еднакво и с нестартиралите за затвореното трасе.
                      Въпреки всичко благодаря от сърце на всички участвали за организирането на това събитие. Но остава горчивия вкус от неправилното класиране. И чакам все пак да видя Финалното класиране.
                      Последно редактирано от lyubo73; 06-03-15, 10:46.
                      0887 526 564/ 0897 933 755 /

                      Коментар


                      • #86
                        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                        Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                        ....
                        Втори ден пак лутане с намирането на старта. Стартираме 15 по ред през минута. Настигаме номер 471 /гръцкия екипаж/, който не ни дава път доста километри, но на едно място успяхме да го изпреварим. Финишираме втори след 401 с време 2:08:54. Гръцкия екипаж финишира с време 2:11:38. Налагат ни наказание 4:00 минути, неразбрах защо, но и гърците имат наказание от 4 минути. До тук стартирали сме 12 минути след тях, и финишираме 3 минути преди тях общо15 минути. Тук отварям една скоба, тъй като в класирането от втория ден не виждам финиширали 3 от екипажите преди нас, си вадя извода, че може да не са стартирали, т.е. от тези 15 минути да извадим 3 минути за нестартиралите. /12 минути/.Те от първия ден до тапата ни водят с 10 минути. /24:47-14:36/. Значи 12-10 минути са 2 минути /в наша полза/. .
                        Времената за ДЕН2 са верни, проверих ви траковете. Наказанията са за скорост.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LYUBO.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5646524

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:471.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5646525

                        Коментар


                        • #87
                          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                          Значи, това което виждам е,че не е стартирано по този списък. Преди мен бяха 461 и 460. Значи нестартиралите по ред трябва да имат наказания.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:start_D2.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:5646530
                          Последно редактирано от lyubo73; 06-03-15, 12:18.
                          0887 526 564/ 0897 933 755 /

                          Коментар


                          • #88
                            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                            Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                            Значи, това което виждам е,че не е стартирано по този списък. Преди мен бяха 461 и 460.
                            Не съм бил на старта, показвам ти двата трака и времената по тях, които съвпадат с времената от времеизмерването.
                            Питането ти беше за времената.

                            Коментар


                            • #89
                              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                              Съгласен съм с времената, но в нашата карнета пише тръгнали от бивака 8:15 /15-ти в класирането/ и имаме половин час за старта. От старта тръгваме 8:44. Значи гръцкия екипаж трябва да е излязъл от бивака 8:03 и да е стартирал 8:33. Затова имам претенция към гърците. И си мислех, че сме стартирали 12 минути след тях. Значи трябва да имат наказание за старта.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150301_110425.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5646531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:start_reglament.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5646532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nakazania.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5646533
                              0887 526 564/ 0897 933 755 /

                              Коментар


                              • #90
                                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                                Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                                Съгласен съм с времената, но в нашата карнета пише тръгнали от бивака 8:15 /15-ти в класирането/ и имаме половин час за старта. От старта тръгваме 8:44. Значи гръцкия екипаж трябва да е излязъл от бивака 8:03 и да е стартирал 8:33. Затова имам претенция към гърците. И си мислех, че сме стартирали 12 минути след тях. Значи трябва да имат наказание за старта.
                                По-назад в темата написах, че нямаше наказания за закъснение на старта, защото много от машините (на португалеца, на гърци, на българи) бяха блокирани в бивака от други машини и не можехме да намерим собствениците да ги махнат. Поради тая причина решихме да няма наказания за закъснение на старта !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X