Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Точката за зануляване в пътната книга, автоматично прави заявка за нивото на състезанието. Според световните стандарти, точка за зануляване няма.
    Прав си. По лесно щеше да е. За догодина ще помислим.
    Само да питам - без да се заяждам - Стандарти няма - има основни препоръки, до колкото имам някакъв спомен от картинки из нета - в дакар слагат едни малки "маркери" като на пътните карти - коя е точката за зануляване, а точка слагат на пътя от който екипажа идва към ситуацията ... ???
    Инак за пътната книга до колкото съм чел - формат А5, с до 6 ситуации на лист, закрепване от лявата страна с възможност за 360 градуса прелистване, основните знаци по ФИА + допълнителни съгласно условията ( примерно F.M.= Follow main ) ...

    Коментар


    • #62
      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

      Коле,след всяко състезание в което участваш (без значение дали финишираш ) печелиш нови фенове!!!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #63
        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

        Няма точки за зануляване на Дакар!

        Коментар


        • #64
          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Няма точки за зануляване на Дакар!
          Не искам да се заяждам , но просто ми стана интересно - ето снимка от тази година ( Dakar ) на която има "маркер" къде е точката за зануляване ( проверих и на други места , за да не излезе, че извадката е единична )...
          Извинявам се ако нарушавам правилата на форума с моят линк. Само да кажа, за да не излезе, че съм само лош - Щом намерихме пътя до финала - оправихме се и без този маркер.
          Евала за труда, евала за желанието и хвърлените нерви ...

          Коментар


          • #65
            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Няма точки за зануляване на Дакар!
            И доста по сложен.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Road-book_Dakar2015__38546-668x445.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5646470

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dakar-roadbook-668x340.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5646471

            Снимките от тазгодишния Дакар от тук.http://www.race-dezert.com/home/daka...01-119703.html
            Но трябва да се приеме и друго,с големи цифри да е общото разстояние,а с малки от точка до точка,както е навсякъде по света.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • #66
              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

              Благодаря на всички, които направиха това състезание! Въпреки, че машината показа недостатъци, аз за себе си съм доволен защото научих много неща. Само да попитам защо ни няма в генералното класиране след като и трите дни стартираме - за номер 415 става въпрос?
              Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

              0888 20 93 63

              Коментар


              • #67
                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                Аз мислех да не се обаждам ама айде.То си ме сърби де и погледнах времената от затвореното в третия ден и Шок И Ужас Щом Веско Делфина с дизела е с близо 3 минути по-бърз от всички значи на първата ни среща ще му целувам ръка то си е чудо това.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #68
                  От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  Даже Франко не познавам.....
                  Как бе, не може да не си минавал покрай него в бивака:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN851276 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5646482
                  Ама той е направо невзрачен на фона на другите машини...

                  Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
                  Коко ние правихме залози за Кольо и аз спечелих.Ама не знам кога ще взема печалбата.
                  Я кажи за какво беше облога-дали ще завърша, или дали изобщо ще мога да стартирам?

                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  Коле,след всяко състезание в което участваш (без значение дали финишираш ) печелиш нови фенове!!!
                  Благодаря за добрите думи.
                  Във всяко състезание в което участвам се старая да давам максимално възможното, и се раздавам докрай. До какви резултати води това е отделен въпрос.

                  Но на третия ден в Кърджали давах яко газ, че ме беше ухапал щъркела, и си мислех, че представянето ми в този етап ще поизмие слабото представяне през предните два дни.
                  Затова и искам класиране(разбираемо за обикновени хорица) за третия ден, да видя доколко съм се сборил с батковците.

                  Иначе тези три дни бяха едни от най-приятно изкараните през живота ми.
                  За което ще веднъж благодаря на организаторите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #69
                    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                    А беше и по хубав,ама все така щур.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13469-.jpg
Прегледи:3
Размер:208.9 КБ
ID:5646486

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07042012030 (Medium).jpg
Прегледи:3
Размер:73.1 КБ
ID:5646487
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07042012032 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:106.6 КБ
ID:5646488

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IGP5582.jpg
Прегледи:1
Размер:315.6 КБ
ID:5646489
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • #70
                      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                      Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                      Още на състезанието усетих че злобееш и ти казах моето мнение за такива като тебе.Приемам критики само от състезатели карали в трасето по екстремите.
                      Голям мъж си направи си една спортна джипка и заповядай на старта.Но това едва ли ще се случи.Започвай да мислиш по този въпрос че нямаш много време.
                      Ако някога си имал джип с две бензинови помпи щеше да знаеш че няма как да загреят и двете.
                      От ''прехвалената лебедка'' съм много доволен моя е вината че е прекалено бърза и още допускам грешки при работа с нея.
                      Забравил си че минахме на ход последния екстрем от ден първи.А тук пишеш че сме приключили.Започвам да се чудя дали съм бил там....
                      Разликата че от тук на там аз само ще подобрявам моята кола а ти винаги ще си обикновен кибик.
                      Не заблуждавай хората от форума с грешна информация.








                      Аз не заблуждавам хората но се чудя ти къде си бил за да не видиш ползването на лебедката. Колкото до помпите ако брат ти не ни беше казал аз нямаше от къде да знам, че имате две. А понеже пишеш, че злобея то ще ти напомня, че без да ми е задължение вземах карнета и GPS-а и ги предадох в комисариата.


                      Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                      Много ясно че има грешка това го видяхме всички още на трасето.Ушко караше на ръчна.
                      Питай ДСВ-ЧИЧО МИТКО /ОРГИНАЛЪТ/ как забрави да спре времето на последния екстрем.И още много други такива пропуски и грешки.
                      Като прибавим и грешките в пътната книга още на излизане от бивака и как се въртяхме 10-15 джипа към 40 минути по улиците на Кърджали.
                      Нормално беше да ни свърши времето за финал.Въпреки всичко аз се накефих и гледам да запомня само хубавите моменти.
                      А за другото колкото можем това правим.
                      Съжaлявам само че не помогнах на Диневи на изкачването където в трасето на джиповете падаха мотористи.
                      Исках да настигна гръка който ме блъскаше и да го обърна по таван.Запазвам си това право за следващото издание в което и аз ще участвам с тръбна рама.
                      На екстрема от първия ден бяхте сами и не се налага да ви спирам времето. За втория ден си има съдийска карта на която се вижда кога ви е спряно времето.
                      Поради закъснелият старт първия ден времето за приключване на етапа беше удължено с един час до 18 часа.

                      С това слагам точка с хубави чувства и повече няма да спамя темата.
                      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                      0896 846 246

                      Коментар


                      • #71
                        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                        Първоначално публикуван от SEA_WOLF Преглед на мнение
                        Благодаря на всички, които направиха това състезание! Въпреки, че машината показа недостатъци, аз за себе си съм доволен защото научих много неща. Само да попитам защо ни няма в генералното класиране след като и трите дни стартираме - за номер 415 става въпрос?
                        Днес ще коригираме трофи класирането, нямам при мен таблиците, в Македония са. Вчера приключихме с АТV, днес смятам да поправим и трофи.

                        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                        Аз мислех да не се обаждам ама айде.То си ме сърби де и погледнах времената от затвореното в третия ден и Шок И Ужас Щом Веско Делфина с дизела е с близо 3 минути по-бърз от всички значи на първата ни среща ще му целувам ръка то си е чудо това.
                        Ползвахме декодера от автокроса и там е заложен масов старт и дава на всички еднакво стартово време, а всички стартираха с 15 сек. разлика.
                        Впоследствие не са извадени тези 15 сек. и затова така се получава, включително и в трофи хоби, където се оказа решаващо.

                        Коментар


                        • #72
                          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                          Да попитам на затвореното трасе налагат ли се наказания за помощ/обявена или необявена/ от публиката.
                          Защото едно е да останеш заседнал на гумите докато изтече контролното време и се водиш незавършил и ти пишат още +3 часа,а друго е да те побутнат и да финишираш за 10 мин,така разликата в класирането е огромна.

                          п.п.Нищо лично към "Бакшиш тийм",просто тази снимка видях..

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11050195_932896176734803_2954784657610286261_o.jpg
Прегледи:1
Размер:274.0 КБ
ID:5646503
                          NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                          ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                          Коментар


                          • #73
                            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                            Като човек организирал събитие от подобен мащаб, искам да кажа две приказки за организацията:

                            Много е трудно да се съчетаят и комбинират повече от две състезания на едно място. Като прибавим и майката природа към уравнението, става още по-трудно! Надявам се, че всички отчитат, че до последно се правиха трасета, защото вече направените ги отнасяше водата или ги затрупваха свлачища - гарантирам, че нито Тодор, нито Пламен или който и да е от замесените в организацията си е клатил краката два месеца, на принципа "Каквото стане"! Мисля, че за всички е видно, че организаторите бяха направили всичко възможно нещата да се случат в максимално приемлив вид и по моето скромно мнение - къде повече, къде по-малко успяха! Аз се изкефих максимално, направиха го и хилядите хора около трасетата през трите дни. За мен най-важното е, че всичко мина без инциденти с пострадали участници и публика, защото ако има нещо което е в състояние да сложи край на всичко у нас, то е един тежък инцидент (да не дава Господ), защото от там на сетне никой от когото зависи разрешението за подобно събитие, няма да си сложи главата в торбата - това ви го гарантирам! Гарантирам Ви и, че хората които дават пари за организацията на подобни събития, после влизат и четат тук така, че и отношението ни след събитието има значение! От видяното първите два дена, се затвърди мнението ми, че на проблемните места (екстремите най-вече) трябва да има двойна лента и полицаи, които да държат публиката извън трасето и достатъчно стюарди и съдии, които да държат състезателите в трасето. На невралгичните точки (каквото беше изкачването след излизането от реката) трябва да се слагат достатъчно опитни хора с авторитет сред състезателите, които са в състояние да удържат контрола над ситуацията независимо от обстоятелствата. И последно - щом нещо се нарича "празник", "фестивал" и т.н. - трябва да има и подобаващо организирана "весела част" - един път това привлича допълнително публика, втори път - дава възможност на всички участници да разпускат заедно, - нещо много важно за атмосферата на едно състезание в и извън трасето.

                            Поздрави
                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-03-15, 08:24.

                            Коментар


                            • #74
                              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                              Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
                              Да попитам на затвореното трасе налагат ли се наказания за помощ/обявена или необявена/ от публиката.
                              Защото едно е да останеш заседнал на гумите докато изтече контролното време и се водиш незавършил и ти пишат още +3 часа,а друго е да те побутнат и да финишираш за 10 мин,така разликата в класирането е огромна.

                              п.п.Нищо лично към бакшиш тийма,просто тази снимка видях..

                              [ATTACH=CONFIG]783543[/ATTACH]
                              Гоше,Няма предвидено в правилника наказание от този род Натиснете снимката за да я уголемите

Име:наказания.jpg
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5646504Не е много редно но това е положението. В другите състезания е дисквалификация. Хапвал ли си постна пица- уж е пица ама няма мръвка. Нали повечето искат опростен правилник-Това е той.
                              Но виждам в ДИСКВАЛЕФИКАЦИЯ пише -"Грубо ,небрежно и преднамерено застрашаване на други лица" ,би следвало екипажа да откаже помощ от публиката а организатора заради безопасността да не допусне публиката в трасето до приключване на серията
                              ЛИЧНА АСИСТЕНЦИЯ
                              Всички превозни средства на личната асистенция и нейния екип, участващи в класирането
                              или не, се подчиняват на общия регламент.
                              Ремонт и/или репатриране на дефектирали автомобили от страна на личната
                              асистенция в специалните секции се извършва след затваряне на състезателния етап или
                              след изрично разрешение от ОРГАНИЗАТОРА.
                              Техническа асистенция и помощ в трасето се допуска само от състезатели, участници в
                              състезанието, редовно стартирали състезателния етап. Всякаква помощ (техническа,
                              логистична, физическа) от асистенция и/или публика в трасето се наказва с 2 (два) часа
                              наказание.



                              На мен не ми хареса това че имаше мотори в трасето. Един от тях си остави мотора в калта и стои , умишлено запуши пътя ни през първия ден. Подканихме го 2-3 пъти да го отстрани но празния му поглед даде да разбера че няма да стане нашата.
                              Последно редактирано от banjo; 06-03-15, 09:18.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #75
                                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                                Въпроса е много, много сложен. От една страна на такова затворено трасе не е хубаво да има тапи, а от друга с оглед безопасност зрители не трябва да се допускат в близост до машините заради безопасността на публиката. Но пък заради зрители влезнали в трасето не би трябвало да се дисквалифицират състезателите. Според мен трябва да има някакво наказание, но ако има наказание за ползване на лебедка или други помощни средства, но в никакъв случай да не е дисквалификация. Не съм нито организатор, нито състезател с джип. Мисля си ги тези неща като семкочоплител.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X