Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
    Когато се движиш по основен път и имаш дистанция и посока, всички други пътища са без значение. Затова се слага означението FM (следвай основния)...
    Съгласен съм с теб , но това е валидно за ралито ... Когато се движиш в гората по слабо видим път и на 20 метра преди точката ти дойде слабо видим път и ситуацията е аналогична като тази от пътната книга , няма как да знаеш дали си на вярното място... Както и да е , аз се оправих с пътната книга ама питай Иван , Сашо , Диневи и още няколко гръцки екипажа колко време се въртяха първия ден , докато не им показах верния трак ...
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #47
      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

      Здравейте,

      Първо искам да благодаря на всички организатори и състезатели за шоуто, което сътвориха в нашия град. Адмирации. Ще ви чакаме догодина отново.

      Имам следните въпроси към организаторите относно класирания, стартови списъци, качване и разчитане на тракове в категорията МОТО:
      Синът ми (стартов номер 92) се състезава в МОТО Хоби класа. През първия ден навигация, която премина успешно се оказа, че го няма в класирането и стартовия списък за следващия ден. След разговор с един от организаторите(жена, съжалявам забравих и името) се уточни, че може да бъде дописан в стартовия списък при старта на следващия ден, както и стана. Финишира и по навигацията и през втория ден. Имаше го в класирането. На третия ден кара по затвореното трасе.
      Защо в крайното класиране липсва?
      Разговарях със Събин, попитах го защо го няма в класирането и стартовия списък за първия ден. Отговорът беше, че той не е карал навигацията първия ден. дадох му GPS-а за повторна проверка, но нямаше никакви записи от първия ден, бяха изтрити и качен трака за втория ден и траклоговете от карането му по трасето.
      Как през втория ден ще има записано всичко, а през първия няма нищо? При положение, че GPS-те са предават при вас преди започване на състезанието, всеки един старт и след финала и състезателите нямат досег до тях и няма как сами да си изтрият траковете.

      Поздрави
      Николай Славов

      Коментар


      • #48
        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

        Понеже съм прозд и нищо не можах да схвана от класиранията постнати в другата тема, мога ли да помоля за резултатите на трофи експерт само за третия ден, на затвореното трасе. Искам да сравня постижението си с другите.
        Моля.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Тоше, лично заведох половината Трофи Експерт до старта, след като Близнаците се обадиха по телефона...
          С подготовка на машини и взаимопомощ такива големи разлики във времената не се правят. Миналата година същите тези четири джипа (които сега се открояват с много добри времена) през цялото състезание не знаеха къде се намират и караха по следи. Очевадно сега вече са се научили да си четат пътната книга.
          Занулява се 10м преди кръстовище. Обикновено това е момента в който навигатора го вижда. Кръстовището може да е дълго и 100м, какъвто е случая с кръговото от лиазона. Ако на картинката(примерно) е нарисувано ляво на 9 часа а реалната ситуация е ляво на 8 часа, значи това е пътя защото на тези метри друго ляво няма.
          Лиазона е верен. Дори и да занулиш във кръговото, правилното ляво ще ти дойде на 350м. Следващото възможно ляво е на един километър след кръговото там където пътя е в ремонт.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-03-05_18.49.02[1].jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5646430

          Коментар


          • #50
            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Понеже съм прозд и нищо не можах да схвана от класиранията постнати в другата тема, мога ли да помоля за резултатите на трофи експерт само за третия ден, на затвореното трасе. Искам да сравня постижението си с другите.
            Моля.
            Ти финишира ли третия ден? Гледам че си с 11 часа наказание, като нефиниширал. Помня, че се раздаваше навсякъде и Франко малко се потроши, но май финишира ако не се лъжа.

            Коментар


            • #51
              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Понеже съм прозд и нищо не можах да схвана от класиранията постнати в другата тема, мога ли да помоля за резултатите на трофи експерт само за третия ден, на затвореното трасе. Искам да сравня постижението си с другите.
              Моля.
              Ти финишира ли третия ден? Гледам че си с 11 часа наказание, като нефиниширал. Помня, че се раздаваше навсякъде и Франко малко се потроши, но май финишира ако не се лъжа. Ако обаче са те затворили с една обиколка се едно не си финиширал и получаваш хубаво наказание.

              Коментар


              • #52
                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                Първоначално публикуван от nikolayts Преглед на мнение
                Как през втория ден ще има записано всичко, а през първия няма нищо? При положение, че GPS-те са предават при вас преди започване на състезанието, всеки един старт и след финала и състезателите нямат досег до тях и няма как сами да си изтрият траковете.

                Поздрави
                Николай Славов
                Ние НЕ ТРИЕМ записаните тракове в GPS-ите. И НЕ ВКЛЮЧВАМЕ опцията за запис на трак, даже ако видим че е изключена. Това е право/задължение на съответния състезател или навигатор, ако става дума за джип. За стартов номер 92 в GPS-a след първия ден има само качените от мен тракове преди старта - даже и да е карал, ГПС-а не е записвал.
                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                Walter Rohrl
                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                Коментар


                • #53
                  От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                  Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                  Ти финишира ли третия ден? Гледам че си с 11 часа наказание, като нефиниширал. Помня, че се раздаваше навсякъде и Франко малко се потроши, но май финишира ако не се лъжа. Ако обаче са те затворили с една обиколка се едно не си финиширал и получаваш хубаво наказание.
                  Финиширах разбира се. Има много свидетели.
                  И не само, че не са ме затворили с обиколка, а можех да настигна и стартиралия трети, ако момчетата с оранжевото тръбно нещо се бяха дръпнали да ги прескоча. Повече от обиколка карах броня в броня зад тях, но не успях да ги изпреваря.
                  Та именно за това искам да си сравня даденото време на трасето с другите по-сериозни машини.
                  А Франко се посчупи на няколко завоя преди финала, ама си финишира, макар и със забавено темпо.
                  Таргата снима през цялото време, и каза, че ще пусне клипа в тубата. Да не се ослушва, ами да го качва.

                  А ако наистина системата ме е преброила като незавършил-направо не знам какво да кажа. Дано да има някакво логично обяснение, че инак най-доброто ми представяне от трите дни отива в канала.
                  Последно редактирано от Кольо; 05-03-15, 19:02.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Занулява се 10м преди кръстовище. Обикновено това е момента в който навигатора го вижда. Кръстовището може да е дълго и 100м, какъвто е случая с кръговото от лиазона. Ако на картинката(примерно) е нарисувано ляво на 9 часа а реалната ситуация е ляво на 8 часа, значи това е пътя защото на тези метри друго ляво няма.
                    Лиазона е верен. Дори и да занулиш във кръговото, правилното ляво ще ти дойде на 350м. Следващото възможно ляво е на един километър след кръговото там където пътя е в ремонт.
                    Пламене , не беше ли по лесно да имаше маркирана "точка" на схемите , така щеше да се знае къде трябва да се занули . При сложни схеми на кръстовища където има вероятност да натрупаш грешка трябва да е обозначено къде се занулява .
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #55
                      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Русев, този въпрос се задава вече за трети път !
                      Изчаквам да ми изпратят разпечатката от транспондерите, защото е в Македония и ще отговоря, а а ко има грешка, ще я поправя.
                      Интересно ми е ти в случая как направи извода, че българските организатори ги преебават и какъв точно е твоя интерес в конкретната категория Трофи ?
                      Или искаш още сеир и интрига да разпалваш на огъня на който се пека заради обърканите класирания ?
                      Ние компетентната публика видяхме как Византийците имаха претенций към Ушко и дори влязаха в трасето.След словесни двубои на Български,гръцки и английски духовете се успокоиха.Думите на Ушко-Комерс бяха:Няма да ме пускаш в трасето А.Браво на екипажа от Клисура.
                      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                      АСК Ален Мак

                      Коментар


                      • #56
                        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                        Коле, ти си моя фаворит ! Даже Франко не познавам , но представянето ти не отива в канала . Виждам в теб един добър и отдаден човек на любимото хоби . Аз съм един от многото тука които оценят усилията които полагаш и ти се радват искренно.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #57
                          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                          Пламене , не беше ли по лесно да имаше маркирана "точка" на схемите , така щеше да се знае къде трябва да се занули . При сложни схеми на кръстовища където има вероятност да натрупаш грешка трябва да е обозначено къде се занулява .
                          Точката за зануляване в пътната книга, автоматично прави заявка за нивото на състезанието. Според световните стандарти, точка за зануляване няма.
                          Прав си. По лесно щеше да е. За догодина ще помислим.

                          Коментар


                          • #58
                            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                            Ние НЕ ТРИЕМ записаните тракове в GPS-ите. И НЕ ВКЛЮЧВАМЕ опцията за запис на трак, даже ако видим че е изключена. Това е право/задължение на съответния състезател или навигатор, ако става дума за джип. За стартов номер 92 в GPS-a след първия ден има само качените от мен тракове преди старта - даже и да е карал, ГПС-а не е записвал.

                            Не Ви обвинявам, че триете записи или включвате или изключвате функции на GPS-те. Само питам как може да се получи това през първия ден да няма записи, а през втория всичко да е наред, при положение, че не сме пипали нищо по GPS-а?
                            И в този ред на мисли, да попитам как има класиран състезател, който през първия ден е карал без GPS?
                            Става думи за мотори Хоби.
                            Последно редактирано от nikolayts; 05-03-15, 19:22.

                            Коментар


                            • #59
                              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                              Коко ние правихме залози за Кольо и аз спечелих.Ама не знам кога ще взема печалбата.
                              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                              АСК Ален Мак

                              Коментар


                              • #60
                                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                                Отварям, чета и гледам как много хора си чешат езиците, с изключение на няколко, които имат право да го правят. Лично аз, ако бях на тяхно място, нямаше и да се обадя- а познайте защо?!
                                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X