Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

    Еййй изядохте ги с парцалите колегите от автокроса. Предполагам както ние не разбираме техният спорт така и те не разбират нашият. До колкото разбрах от Ники Мартинов той е правил трасето за третия ден но той е моторист. Според мен трябва за догодина техен представител да участва в подготовката на трасето и така няма да има сърдити.
    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
    0896 846 246

    Коментар


    • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

      Снимките на Веселин Русев-Vesur от ден 1

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1462750_934087956615625_5266721984549249801_o.jpg
Прегледи:1
Размер:203.7 КБ
ID:5647281


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10848696_936476846376736_8541886196137242210_o.jpg
Прегледи:1
Размер:243.5 КБ
ID:5647283


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10857306_936462416378179_5846704884595939446_o.jpg
Прегледи:1
Размер:303.9 КБ
ID:5647284
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10866271_936463969711357_2814751568405497739_o.jpg
Прегледи:1
Размер:282.3 КБ
ID:5647285
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11021321_934109189946835_2440780042210570990_o.jpg
Прегледи:1
Размер:217.7 КБ
ID:5647286
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11024643_936467063044381_8967627290201991200_o.jpg
Прегледи:1
Размер:273.1 КБ
ID:5647287

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11025279_936469799710774_52608305298485247_o.jpg
Прегледи:1
Размер:217.4 КБ
ID:5647288

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11039718_936471486377272_2370451466433280736_o.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5647289

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11043447_934093633281724_5939844975150230261_o.jpg
Прегледи:1
Размер:266.7 КБ
ID:5647290


      Другите снимки от ден 1 може да видите тук:https://www.facebook.com/media/set/?...5440000&type=1

      п.п.Който се е харесал на снимките ще има възможност да почерпи Веселин Русев-Vesur другия уикенд по време на траяла в Самоков.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от GEORGI Y60; 11-03-15, 08:53.
      NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
      ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

      Коментар


      • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

        Сърдити няма,просто искам да кажа че когато пистата не е добра хората остават с грешно впечатление за спорта,както колегата добил такова от БАЛША,въпреки че там също се прави за първи път и има много кусури.Всички машини тип БЪГИ се правят собственоръчно и кой с колкото средства има,заводски такива НЯМА,но това не значи че са някакви трошляци/поне повечето/,просто не сте присъствали на правилните състезания,както казах СИЛИСТРА,ЗЛАТОКЛАС,ТЪРГОВИЩЕ и ЧИРПАН също.За да имам догодина някаква мотивация да мина 1000км и да изхарча 300лв./като зрител/трябва да знам че ще гледам нещо по-така,не като колегата в балша,който няма да стъпе вече там сигурно.Да и на другите състезания се чупят машини но от 20 само 3-4,не от 13 -10.При вас организацията беше прекрасна.Единствено и само коментирам АВТОКРОСА,другите не ги ги разбирам.

        Коментар


        • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Колега Петров приеми,че съм много далече от въпросния спорт както и факта,че не съм присъствал на състезанието в кърджали и това са въпроси които ме късаят по-отдавна и бих желал да ги коментираш как по принцип седят нещата защото и моето мнение е подобно на колегата Филчев.
          С едни другари миналата година посетихме състезание по вашата дисципплина в село Балша и ми напарвиха впечатление следните факти
          Миналата година,националният шампионат се решаваше на новоизграденото трасе от ентусиасти в с.Балша.Не съм присъствал,но са оцелели малцина от състезателите,под трасето се оказали скали и огромни камъни,които се изровили при сериите и почти нямаше непострадала машина.Колегите тъкмо се бяха възстановили и сега пак.
          За организацията,познавам лично човека организирал мероприятието,явно не се е справил.Виждам,че състезанието фигурира в календара на БФАС за 2015г,но не вярвам някой от състезателите да повтори...
          За машините,факт е това което си видял,30-40% от машините са старт от скрапа и няма логично обяснение защо "аджеба" се движат.Това са машините на новите ентусиасти,които тепърва откриват топлата вода.Някои влизат в час след две-три състезания,други продължават да опитват по трудният начин,трети се отказват.Истината е,че една такава що годе прилична машина(да се изгради) струва пари,а нашите момчета нямат и за това са на тоя хал.Има и качествени машини,но на горе споменатото трасе,едва ли ще оцелеят,а зрителите доколкото ги има,остават разочаровани,понеже не става състезание,а някаква борба за придвижване по траповете и който оцелее...Имаме си бездействаща комисия по трасетата към БФАС,която трябва 5 дни преди състезанието до отиде на место и да провери дали има годно трасе за автокрос,и ако няма състезанието се отлага(или отменя).Не може да гледаш сеира на 15-20 машини които се превръщат в купчина желязо заради невъзможно трасе,господинът организиращ състезанието в Балша е член на тази комисия,нямам думи.
          Тази година,обединихме двата шампионата и ще има отпаднали трасета,ще има и новоизградени,дето се вика естествен подбор.Толкова за световно безизвестният автокрос у нас.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            В тоя ред на мисли,предлагам да разгледате нагледно автокроса,понеже доста хора си мислите,че е офроуд,те ви кадри от европейският шампионат,трасетата не са точно магистрала Тракия,по-добри са:
            ...Вижте трасетата,няма никъде фиби с радиус 3м,няма трапове и препятствия,ширината е минимум 12м за да има къде да се движат тези бръмчилки,това са болиди за скорост,а не за преодоляване на трапове.

            P,S.Има доста машини сбрани от скрапа(нямат пАри момчетата),които са на прилично ниво и бъркат сериозно финалното класиране...
            Това, че няма такива фиби е вярно и скоростта наистина им е много по-голяма от на нашите машини. Но правят много по-големи скокове поне тези от клиповете в Чехия.
            Преди години като правеха кръг от високопланинския шампионат до Търговище 1 господин от бившия управителен орган на автокроса каза, че ще се върви към създаване на леки скокове на трасетата, за да бъде дисциплината все така интересна за зрителите.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
              Колега Петров приеми,че съм много далече от въпросния спорт както и факта,че не съм присъствал на състезанието в кърджали и това са въпроси които ме късаят по-отдавна и бих желал да ги коментираш как по принцип седят нещата защото и моето мнение е подобно на колегата Филчев.
              С едни другари миналата година посетихме състезание по вашата дисципплина в село Балша и ми напарвиха впечатление следните факти:
              -Някаква странна организация има табелки по улиците които водят към състезанието но няма от къде една вода да си купиш да не говорим за ред или боксове или паарк или каквото и да е
              -Някакъв човек нещо говори по микрофона но нищо не се чува и тези като мен дето нищо не знаят не могат да вденат какво става.
              -Въпросната писта далеч не е широка навсякаде 12м а да не говорим,че е без дупки или гладка факт са доста разботираните гуми.
              -Старта обявен за 10ч първите движеня започнаха към 12ч
              -Това,че публиката няма къде да застане е друг въпрос.
              -Сега за колите ви толкова технически недоизмислена техника отдавна не бях виждал хора които са събирали подръчни материали по двора и се надяват това да кара на състезание какви ли не бемислици в окачване и трансмисия.
              -Не ми се коментира какво точно имам предвид знам,че ме разбираш за носачи амортисьори за полуоски за заварки снадки и разни такива неща говоря.
              -Не казвам,че твоята техника е такава или,че нямаше и направени коли но масово бяха такива като с подръчни материали.
              -Рядко от 5 стартирали автомобила финишираха повече от 2 факт е едно сузуки самурай който ги извлачваше както и жълтия багер който се използваше за тотално скапалите се след като бях ужасен от това,че повечето не могат да минат 5-те обиколки без да се разпаднат имаше почивка и там видях тези технически решения които описах по рано.
              -Накрая класирането и първенците се отсяха с издръжливост а не с каране ако трасето беше с 20км повече нямаше да има нито един финишарал.

              поздрави.
              Евгени не си присъствал и не си прав за много неща:
              1. Квалификациите по програма на автокроса започнаха в 9 до 10:15, после имаше атв-та и джипове до 12 и от 12 започнаха финалите на автокроса.
              2. Те и да искат не могат да карат 20км. защото имат специален правилник и той казва колко да се кара.
              3. Сглобки има, но това са техническите изисквания за момента. В крайна сметка всеки си прави преценка колко здрава и колко лека ще е дадена сглобка.
              4. Те си ги харесват и докато не се появят хора с много направени, мощни и нечупещи се бъгита нещата няма да се променят.

              Коментар


              • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                Евгени не си присъствал и не си прав за много неща:
                1. Квалификациите по програма на автокроса започнаха в 9 до 10:15, после имаше атв-та и джипове до 12 и от 12 започнаха финалите на автокроса.
                2. Те и да искат не могат да карат 20км. защото имат специален правилник и той казва колко да се кара.
                3. Сглобки има, но това са техническите изисквания за момента. В крайна сметка всеки си прави преценка колко здрава и колко лека ще е дадена сглобка.
                4. Те си ги харесват и докато не се появят хора с много направени, мощни и нечупещи се бъгита нещата няма да се променят.
                Иван мисля че ясно съм написал,че не съм присъствал и питам за друго тяхно състезание което се е организирало на друго място по друго време на което ти не си присъствал а аз просто използвам темата и удобния случай да попитам може и на друг да му е интересно не визирам Кърджали по никакъв повод.
                1. Не коментирам
                2.Без значение ти какво знаеш за спецялния им правилник в Блаша с обиколките за квалификации и реално състезание им се събираха МИСЛЯ по-повече.
                3.За здравина и лекота ли говорим половината от бъгитата там рядко работеха на повече от 3 цилиндъра повечето загубиха едно от задвижванията си още преди реалния старт.Това,че изпадаха всевъзможни части по трасето явно е нормално проблема дойде когато много силно стартиралите бъгита на първите обиколки не издържаха до финала.Първоначалното ми впечатление беше иха как стартира на кал и после направо се хванах за главата като ги разгледах от близо. Не всички онова синкавото ямаха Р1 май беше е направено много готино ама другите арматура винкел.
                Мисля,че е редно да сперм с теб до тук често минаваш кола пиеш ако ти е интересно ще ти го доразкажа.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                  Нещата доста се разводниха,почнахме да доказваме кой крив,кой прав.Единствено исках да споделя къде виждам по слабите,а вече организатора сам си преценява .Относно скокът,такъв точно няма да видите никъде в европа.По въпроса с нечупещите се бъгита ТАКИВА НЯМА всички се чупят даже и тези в европа които са по 50 000-60 000 €.а за мощноста в малкия клас до 1600сс трудно се вадят повече 230-40коня ,при положение че имаш и ограничение в теглото ПОД което НЕ можеш да слизаш.В големия клас над 1600 мисля до 4500сс беше може и 400 коня да изкараш ,но противно на това почти винаги малките дават по добри времена.И както каза Пламен АВТОКРОСА поскоро е скоростна дисциплина отколкото за преодоляването на препядствия.Развива се 120-140км на правите-засечено с радар на кат.

                  Коментар


                  • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Миналата година,националният шампионат се решаваше на новоизграденото трасе от ентусиасти в с.Балша.Не съм присъствал,но са оцелели малцина от състезателите,под трасето се оказали скали и огромни камъни,които се изровили при сериите и почти нямаше непострадала машина.Колегите тъкмо се бяха възстановили и сега пак.
                    За организацията,познавам лично човека организирал мероприятието,явно не се е справил.Виждам,че състезанието фигурира в календара на БФАС за 2015г,но не вярвам някой от състезателите да повтори...
                    За машините,факт е това което си видял,30-40% от машините са старт от скрапа и няма логично обяснение защо "аджеба" се движат.Това са машините на новите ентусиасти,които тепърва откриват топлата вода.Някои влизат в час след две-три състезания,други продължават да опитват по трудният начин,трети се отказват.Истината е,че една такава що годе прилична машина(да се изгради) струва пари,а нашите момчета нямат и за това са на тоя хал.Има и качествени машини,но на горе споменатото трасе,едва ли ще оцелеят,а зрителите доколкото ги има,остават разочаровани,понеже не става състезание,а някаква борба за придвижване по траповете и който оцелее...Имаме си бездействаща комисия по трасетата към БФАС,която трябва 5 дни преди състезанието до отиде на место и да провери дали има годно трасе за автокрос,и ако няма състезанието се отлага(или отменя).Не може да гледаш сеира на 15-20 машини които се превръщат в купчина желязо заради невъзможно трасе,господинът организиращ състезанието в Балша е член на тази комисия,нямам думи.
                    Тази година,обединихме двата шампионата и ще има отпаднали трасета,ще има и новоизградени,дето се вика естествен подбор.Толкова за световно безизвестният автокрос у нас.
                    В този ред на мисли АЗ НА БАЛША НЯМА ДА СТЪПЯ!

                    Коментар


                    • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                      Първоначално публикуван от colt 4 Преглед на мнение
                      Нещата доста се разводниха,почнахме да доказваме кой крив,кой прав.Единствено исках да споделя къде виждам по слабите,а вече организатора сам си преценява .Относно скокът,такъв точно няма да видите никъде в европа.По въпроса с нечупещите се бъгита ТАКИВА НЯМА всички се чупят даже и тези в европа които са по 50 000-60 000 €.а за мощноста в малкия клас до 1600сс трудно се вадят повече 230-40коня ,при положение че имаш и ограничение в теглото ПОД което НЕ можеш да слизаш.В големия клас над 1600 мисля до 4500сс беше може и 400 коня да изкараш ,но противно на това почти винаги малките дават по добри времена.И както каза Пламен АВТОКРОСА поскоро е скоростна дисциплина отколкото за преодоляването на препядствия.Развива се 120-140км на правите-засечено с радар на кат.
                      Вземете най-накрая, да обърнете внимание на окачването, а не на конете ! Крайно време е да изхвърлите пожълтелите си чертежи, от 19 век(по които градите вашите 'монстъри') ! Това, че си съчинявате "Български' правилник(за гладки трасета и колко МЕТРА, да карате), ще ви доведе само до изолация(не само в България) ! Много ме впечатли мнението на вашият Ментор(във форума), че "бъгитата не са оф-роуд машини", ако това е така, ние с джиповете защо изобщо напускаме асфалта ?!
                      Пак да спомена, не се сърдете, а се вразумете! Ако ще драскате в оф-роуд форума, и ще искате да вземате участие, в оф-роуд състезания, крайно време е да станете ОФ-РОУД !
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        В тоя ред на мисли,предлагам да разгледате нагледно автокроса,понеже доста хора си мислите,че е офроуд,те ви кадри от европейският шампионат,трасетата не са точно магистрала Тракия,по-добри са:





                        Последните две са от наши трасета,както се вижда от кадрите,нормално е някоя и друга машина да дадът фира.Вижте трасетата,няма никъде фиби с радиус 3м,няма трапове и препятствия,ширината е минимум 12м за да има къде да се движат тези бръмчилки,това са болиди за скорост,а не за преодоляване на трапове.

                        P,S.Има доста машини сбрани от скрапа(нямат пАри момчетата),които са на прилично ниво и бъркат сериозно финалното класиране...
                        Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                        Вземете най-накрая, да обърнете внимание на окачването, а не на конете ! Крайно време е да изхвърлите пожълтелите си чертежи, от 19 век(по които градите вашите 'монстъри') ! Това, че си съчинявате "Български' правилник(за гладки трасета и колко МЕТРА, да карате), ще ви доведе само до изолация(не само в България) ! Много ме впечатли мнението на вашият Ментор(във форума), че "бъгитата не са оф-роуд машини", ако това е така, ние с джиповете защо изобщо напускаме асфалта ?!
                        Пак да спомена, не се сърдете, а се вразумете! Ако ще драскате в оф-роуд форума, и ще искате да вземате участие, в оф-роуд състезания, крайно време е да станете ОФ-РОУД !
                        Прегледай пак по-горният ми пост.Никой не се натиска да кара оф-роуд с тези машини,те не са за там.Това са леки конструкции (450-до 700кг големият клас)със твърдо окачване предвидено за скорост,а не за дупки и бабуни.Ако евентуално трябва да се движат по вашите терени,трябва да се смени тотално концепцията на машините,т.е. трябва да се изградят нови по тон и половина-два и примерно да са със окачване тип Евгени Казанлък,в което няма нищо лошо,кефя се на продуктите ти,миналата година даже коментирахме,но не успяхме да постигнем консенсус...
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                          Филчев е безумно прав!
                          Продължавате ли в тази посока - равни трасета, плавни завои с виражи вашият спорт е обречен на смърт като спидуея.
                          Честно казано и аз съм живял в бездънна заблуда, че бъгитата са баш в оффроуд машините, ама то щото явно гледам повече какво правят в САЩ....
                          /видеото като пример/



                          П.П.: Имах няколко снимки от автокроса, но умишлено не ги качвам - то в 70 % от снимките някой е "на колана" .
                          И другото - Филчев говори за окачването, но според мен е абсолютно несериозно за 2 обиколки да прегрееш, спреш да палиш, да не можеш да включиш на скорост, да ти затегнат спирачките.. (повреди, които поне ги видях лично).
                          Честно - струва ли си да ударя 300-400 км ( и то вероятно в посока), башка съпътстващите разходи и да не си подготвя колата поне малко от малко.. ? Е това не мога да го разбера.

                          П.П.2: Слушайки околните зрители ще ви кажа на какво най-много "се кефеха" :
                          когато дрифтите "гъз в гъз" в някой завой,
                          яката газ по правата
                          и най-много - на "скокчето"
                          Последно редактирано от BulAf; 11-03-15, 21:55.

                          Коментар


                          • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            Филчев е безумно прав!
                            За кое?
                            Крайно време е да изхвърлите пожълтелите си чертежи, от 19 век(по които градите вашите 'монстъри')
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=115773
                            Това ако е от 19 век.

                            Коментар


                            • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                              Първоначално публикуван от D.Danov Преглед на мнение
                              За кое?

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=115773
                              Това ако е от 19 век.
                              Не съм имал предвид 'всички', да ме прощават невинните. Тази машина я разгледах подробно(в Кърджали) и останах приятно изненадан. Имаше още едно бъги от Тетевен, което вероятно не сте видяли, защото е скъсал верига още при пистигането си. То също беше добре конструирано. ...и други има, но са малцинство ! България е малка държава, няма начин да се намерят средства, за изграждане и поддръжка на подобни гладки(специални) трасета. Така че се нагаждайте!
                              Eвгени Филчев
                              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                              Коментар


                              • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                                Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                                България е малка държава, няма начин да се намерят средства, за изграждане и поддръжка на подобни гладки(специални) трасета. Така че се нагаждайте!
                                България е вярно малка страна,но със големи възможности.При изграждането на трасе трябва да се включи ей такава машина:

                                Като цифра,е около 76лв на час без ДДС,при мен работи 4ч,има два за идване и два за връщане и си плащам една работна смяна,вярно се събира цифра,но пък става зрелищно състезание.

                                P.S.Нямам спомен за Тетевенско бъги,явно е нов кадър,снимки нещо!?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X