Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

    Свилене,нали знаеш,че състезанието,ще е така както го направиш ТИ,а недоволни и доволни винаги ще има както винаги.Така че продължавай смело напред-никого не си викал на сила,всеки ще дойде за шоуто,без значение зрител или участник.УСПЕХ.

    Коментар


    • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

      Toчно така,както го направи организатора така ще е.Никой не е задавал тъпи въпроси нито е бил недоволен,изразих просто мнение че не бива да се смесват толкова различни дисциплини като траял и рали.Джипката ще бъде окаляна още предишния ден,доволно че да се тревожа от кална локва или багер.Надявам се да ме разберете правилно.Сигурен съм че ще бъде супер купон.Поздрави.
      8777203908

      Коментар


      • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

        Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
        Свилене,нали знаеш,че състезанието,ще е така както го направиш ТИ,а недоволни и доволни винаги ще има както винаги.Така че продължавай смело напред-никого не си викал на сила,всеки ще дойде за шоуто,без значение зрител или участник.УСПЕХ.
        Ти по-добре кажи какво купи и дали ще почерпиш?

        Коментар


        • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

          Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
          Ралито ще е почти същото като това на Трявна (виж темата)
          Там също имаше едно място с много кал, където оставаха джипове. Такова ще има и при нас. Ако третата страна (тракториста) Ви притеснява много, може да го няма и всеки да се спасява както може. Между другото - аз не видях нито една тапа на миналогодишното рали (дефиницията за тапа е закъсал джип, който блокира трасето). Да не би да съм пропуснал нещо?
          Трактора по никакъв начин не ме притеснява ,по скоро имам опасения за тракториста (виж темата Сливен 4Х4 за неадекватните действия на трактористите вследствие на които доста от машините имаха поражения ,както и загуба на време ...) .Може доста да се коментира субективния човешки фактор (тракториста ми е приятел) в едно състезание по начина по който ще се преминава калната локва, затова ти предлагам - нека има трактор ,но да се ползва само за опорна точка ,а помощ от него за излизане от калната локва да се наказва със същото време с което се наказва заобикалянето и (или с близко такова - ако за заобикаляне се дават 20 мин ,за помощ от трактора да се наказват с 15 мин).
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            Трактора по никакъв начин не ме притеснява ,по скоро имам опасения за тракториста (виж темата Сливен 4Х4 за неадекватните действия на трактористите вследствие на които доста от машините имаха поражения ,както и загуба на време ...) .Може доста да се коментира субективния човешки фактор (тракториста ми е приятел) в едно състезание по начина по който ще се преминава калната локва, затова ти предлагам - нека има трактор ,но да се ползва само за опорна точка ,а помощ от него за излизане от калната локва да се наказва със същото време с което се наказва заобикалянето и (или с близко такова - ако за заобикаляне се дават 20 мин ,за помощ от трактора да се наказват с 15 мин).
            Най-вероятно няма да съм в България, за това няма да участвам така, че мненията ми ги приемайте, като споделяне на опит. В Испания на подобни места поставят БАГЕР, а не ТРАКТОР. За извличане на закъсалите джипове използват куките на кофата и силата на стрелата, а там движението може да секонтролира доста прецизно. всеки джип се тегли със собствен КОЛАН което е грижа на навигатора, да подбере подходящото място за закачане по джипа.
            Казвам това, защото в България ме теглиха с трактора НА ХОД и със стоманен сапан - щети нямах но ударите от опъването на сапана бяха сериозни. Незнам дали беше от трактора или тракториста но такова нещо като ПЛАВНО ПОТЕГЛЯНЕ нямаше.
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

              Следя темата и всичко е ОК,мисля че ще се получи много добро състезание!
              Единствено ме притеснява,че екипажите от русе малко или много познават месностите и ще им бъде много по лесно!
              Според мен те не трябва да участват в класирането(както направи Десо в Тетевен),но организатора си преценява.

              Коментар


              • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                Повярвай ми, всичко, което познават русенските офроудъри ще работи против тях, тъй като само 20% от трасето се намира на познати за тях места. А това, което познават е почти изцяло наопаки. Така че е доста по-добре ако изобщо не знаеш местността.

                Коментар


                • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                  Първоначално публикуван от OnlyGodCanJudgeMe Преглед на мнение
                  Следя темата и всичко е ОК,мисля че ще се получи много добро състезание!
                  Единствено ме притеснява,че екипажите от русе малко или много познават месностите и ще им бъде много по лесно!
                  Според мен те не трябва да участват в класирането(както направи Десо в Тетевен),но организатора си преценява.
                  Ами,то и много други колеги от други градове може и да знаят трасето и те ли трябва да бъдат извън класирането,според теб.

                  Коментар


                  • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                    Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                    Ами,то и много други колеги от други градове може и да знаят трасето и те ли трябва да бъдат извън класирането,според теб.
                    Колега Гена аз тъкмо да те подкрепя и поисках да разбера от къде е колегата с мнооооого дългото име и какво да видя, то и на модератора там отгоре вдясно няма като при теб - "Място: Русе", независимо, че му го има в името, та по тази причина той не може да му се скара и да го помоли да си напише откъде е, както правят другите модератори обикновено, евентуално да разберем що ли се притеснява пък чак толкова от местните участници.

                    Коментар


                    • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                      Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                      Ами,то и много други колеги от други градове може и да знаят трасето и те ли трябва да бъдат извън класирането,според теб.
                      Вие си преценявайте.
                      Аз ви давам съвет!!!!!!
                      За да не стане така,че на стълбичката да са само екипажи който "може и да знаят трасето"
                      Защото темпото на каране е различно когато познаваш терена

                      Коментар


                      • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                        За последен път пиша в тази тема, но най отговорно заявявам, че по трасето на трофито са минавали само четирима човека, двама имаме трака, а пътната книга я имам само аз. Така, че всякакви подмятания и съмнения относно русенските екипажи са неуместни. Точно русенските офроудъри на това състезание ще открият толкова черни пътища, за които дори не са и предполагали, че ги има.
                        П.П. Трасето от 95 км се минава за 2ч и 30м с бързо темпо(не състезателно) без екстремите, като на места позволява скорост над 110км/ч.
                        Последно редактирано от atanas_93; 30-10-11, 18:18. Причина: допълване
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                          Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                          Колега Гена аз тъкмо да те подкрепя и поисках да разбера от къде е колегата с мнооооого дългото име и какво да видя, то и на модератора там отгоре вдясно няма като при теб - "Място: Русе", независимо, че му го има в името, та по тази причина той не може да му се скара и да го помоли да си напише откъде е, както правят другите модератори обикновено, евентуално да разберем що ли се притеснява пък чак толкова от местните участници.
                          Не можах,да те разбера,но както и да е.Проблема е в това,че състезанието не е започнало ,а дразгите започнаха.

                          Коментар


                          • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                            Първоначално публикуван от OnlyGodCanJudgeMe Преглед на мнение
                            Единствено ме притеснява,че екипажите от русе малко или много познават месностите и ще им бъде много по лесно!....
                            Има една поговорка: "В чуждо село и керемидите бият!"
                            Но такива съмнения имаше и за варнрнските, бургаските, шуменски и всякакви състезания.
                            Истината е, че дори и всеки ден да си карал в района, не знаеш как организатора е завъртял трасето. Обикновено месните могат да познаят трасето 2-3 картинки по-напред в роудбука, но не и повече. Без съмнение месните имат предимството да знаят с какви гуми се кара в района, но това си е част от играта.
                            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                            http://www.cardomain.com/ride/2562837

                            Коментар


                            • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                              Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                              Има една поговорка: "В чуждо село и керемидите бият!"
                              Но такива съмнения имаше и за варнрнските, бургаските, шуменски и всякакви състезания.
                              Истината е, че дори и всеки ден да си карал в района, не знаеш как организатора е завъртял трасето. Обикновено месните могат да познаят трасето 2-3 картинки по-напред в роудбука, но не и повече. Без съмнение месните имат предимството да знаят с какви гуми се кара в района, но това си е част от играта.
                              Това го има на всички състезания - местните екипажи винаги се придвижват по бързо по трасето отколкото другите .Предимството им по скоро е вторият ден - на затвореното трасе /без значение дали е траял или рали / ,тъй като повечето от тях са го карали и то многократно при всякакви условия .Познаването на трасето във състезателно темпо им дава лека преднина ,но това е така за всички които карат на свой терен.Между другото в Сливен Антон не позволи на джип преминал даже и част от трасето да участва в състезанието без значение дали е местен или чужд .
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

                                Не леко ,а много сериозно предимство дава предварителна тренировка по трасето.
                                Никой състезател няма работа при подготовката и организацията на състезанието,ако участва!
                                Залогът е сериозен,екипът има опит зад гърба си и аз вярвам,че ще има честно и безпристрастно състезание и шоу за състезатели и публика!
                                Което са и потвърдили организаторите!
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X