Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

    От прочетеното до тук за мен извода е, че независимо от имане нямане и всякакви други драми и успехи всяко следващо състезание е с все по колегиален дух, настроение и взаимно уважение. Приятно е да четеш благодарности към организатори и колеги а не дребни дрязги. Всичко еволюира с бързи темпове и се надявам, че успехите са въпрос на малко време и немного........ пари. А с отварянето на форматите за неподготвени автомобили интереса се увеличава, оттам посещаемостта и респективно и рекламата.
    Състезанията скоро ще се превърнат в регионални празници със съпътстващи прояви и все повече зрители.
    И да допълня...... на село ми викат "Добрия пророк"
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

      Бааа, няма...
      Дай ги насам, па стой та гледай...

      Разбира се-трябва при правенето на колата да се внимава, да се мисли, да се пита където не знаем кое и как се прави, но винаги опира до парите. Винаги.
      А като ги нямаме, а крастата се задълбочава, и иска чесане?

      Ако си бях ревизирал задния мост на франко, и бях сменил каквото има за смяна-нямаше да отпадна след финала на първия етап. Ако бях сложил истински датчик, а не бракуван от някаква машина която е произведена в средата на 80-те( и датчика е от тогава)-нямаше да ми спре трипа посред етапа. Ако имах истински компресор за блокажа нямаше да си мисля, че съм го включил, а той да си е изключен в моста... Ако лебедката беше фабрична, а не направена за 100 лева от части от скрап нямаше да вися над час на екстрема на чичо Митко...
      Все неща от които си патя заради липсата на средства за да ги направя както трябва.
      Та кола която да е конкурентна се прави малко или много с пари.

      Е, когато екипажа е калпав-никакви пари и супер части и възли не помагат...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

        Румънците не са за подценяване през 2001г. на паркинга в Шумен някои беше спукал гума.Две от румънските джипки имаха крикове Хай Джек.
        Десет българи се въртяха и го гледаха като голям камък а един юнак от мерак да го пробва щеше и зъбите да си избие.

        А Колето почна да ми прилича на Роби Гордън на рали Дакар-2011г...ако имах още 10 милиона долара щях да имам още части механици и асистенция Т-4 в трасето.Това го казвам защото в тези спортове на никои не стигат парите.А само с пари и без опит и проби няма как да си направиш добра джипка. Много пъти се получава -Дай на глупака кристален хуй и хуя ще счупи и ръцете ще си нареже.Това поне през годините сме го виждали многократно.Коле приеми че това е неотменната част от твоето натрупване на опит.Радвам се че е станало хубаво състезание а и пазя добри спомени от първите издания в Шумен.

        Бих се радвал ако Банджо като експерт направи по-подробен репортаж.Данни като денивелация на терена влажност и видове на грунда в етапите?
        Процент на затъмненост в нощния етап и как са работили разните видове фарове?
        Предимства и недостатъци на различните екипажи?
        Отделните единоборства и общото впечатление от хората като цяло.
        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 10-12-14, 22:32.

        Коментар


        • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
          Румънците не са за подценяване през 2001г. на паркинга в Шумен някои беше спукал гума.Две от румънските джипки имаха крикове Хай Джек.Десет българи се въртяха и го гледаха като голям камък а един юнак от мерак да го пробва щеше и зъбите да си избие.

          А Колето почна да ми прилича на Роби Гордън на рали Дакар-2011г...ако имах още 10 милиона долара щях да имам още части механици и асистенция Т-4 в трасето.Това го казвам защото в тези спортове на никои не стигат парите.А само с пари и без опит и проби няма как да стане добра една джипка. Много пъти се получава -Дай на глупака кристален хуй и хуя ще счупи и ръцете ще си нареже.Това поне през годините сме го виждали многократно.Коле приеми че това е неотменната част от твоето натрупване на опит.Радвам се че е станало хубаво състезание а и пазя добри спомени от първите издания в Шумен.

          Бих се радвал ако Банджо като експерт направи по-подробен репортаж.Данни като денивелация на терена влажност и видове на грунда в етапите?
          Процент на затъмненост в нощния етап и как са работили разните видовете фарове?
          Предимства и недостатъци на различните екипажи?
          Отделните единоборства и общото впечатление от хората като цяло.
          Искаш ли аз?
          Денивелация слаба с яки екстреми. Почти никой не ги мъчи. Мятат ласото и заминават. 2-Грунда кал, едно две места ситен трошляк, но за малко. Влажност като в Малайзия. 9 дена не беше спирал дъжда. Дефина затъна на равното в един коловоз и отскубна поне 25 см, живо дърво с корените. До пътя трева, след 23 джипа почват да стават коловози. Никакви фарове не помагат в гъстата мъгла. ЛЕДовете правят стена. Турците общо взето готини, Румънците се надуват и се мъчат да гитруват. Опитни екипажи, повечето. Да бяхте дошли да ни отсрамите малко.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Бааа, няма...
            Дай ги насам, па стой та гледай...

            Разбира се-трябва при правенето на колата да се внимава, да се мисли, да се пита където не знаем кое и как се прави, но винаги опира до парите. Винаги.
            А като ги нямаме, а крастата се задълбочава, и иска чесане?

            Ако си бях ревизирал задния мост на франко, и бях сменил каквото има за смяна-нямаше да отпадна след финала на първия етап. Ако бях сложил истински датчик, а не бракуван от някаква машина която е произведена в средата на 80-те( и датчика е от тогава)-нямаше да ми спре трипа посред етапа. Ако имах истински компресор за блокажа нямаше да си мисля, че съм го включил, а той да си е изключен в моста... Ако лебедката беше фабрична, а не направена за 100 лева от части от скрап нямаше да вися над час на екстрема на чичо Митко...
            Все неща от които си патя заради липсата на средства за да ги направя както трябва.
            Та кола която да е конкурентна се прави малко или много с пари.

            Е, когато екипажа е калпав-никакви пари и супер части и възли не помагат...
            Кольо, всичко това което казваш ми звучи някак несериозно- ще ти кажа и защо: Това да тръгнеш на състезание с кола, в която не си сигурен, че е адекватно подготвена от към техническо състояние е равностойно, на това все едно играеш лотария от сорта-" а дано финиширам". Даваш пари за транспортиране, даваш пари за участие, за спане,храна и гориво и накрая се чупиш е така от нищо или по-точно от това, че не си подготвил колата технически- това за мене са пари хвърлени на вятъра. Аз лично, ако не съм сигурен не тръгвам.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

              Това е поредното състезание, след което окончателно се убедих, че в България нямаме подготвени машини за тежко трофи. С едно, две изключения. Румънци, турци и гърци са години пред нас по подготовка на машините и могат да ги управляват, докато западноевропейците са още по напред с техниката, ама не им се отдава карането, ориентирането и боравенето с "аксесоарите". А иначе, ние по претенции ги бием всичките.
              Последно редактирано от atanas_93; 11-12-14, 02:08.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                Много пъти се получава -Дай на глупака кристален хуй и хуя ще счупи и ръцете ще си нареже.
                Кой ти дава право да се държиш като гамен? Явно си хванал господ за шлифера. Стига цинизми!
                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Да бяхте дошли да ни отсрамите малко.
                Остави, Те в "Сески кушии" не участват. Под достойнството им е.
                Последно редактирано от banjo; 11-12-14, 04:50.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                  Да кажа за опитността на румънския екипаж, който спечели състезанието:
                  Понеже вече бях компетентна публика, в събота отидох на един екстрем да гледам. То не, че имаше нещо кой знае какво за гледане, но все пак.
                  Екстрема беше на една кариера, спускане, не особено стръмно, изкачване, също нищо особено, въпреки, че предния ден там Делфина се вади на лебедка, и пак спускане, малко по-гадничко, но пак нищо особено. Всички които дойдоха минаха без никакви грижи.
                  Но след второто спускане за да хванеш точката за зануляване на трипа трябва да се върнеш на пътя от който се идва за да влезеш в екстрема. Картинката беше много ясно нарисувана, и макар екстрема да не отговаряше на нарисуваното-след края му-трябва да се върнат в почти обратна посока. Всички продължиха напред, само победителите се връщаха три пъти, докато намерят точката, а и ние чак тогава се усетихме, че са прави.

                  Аз ако карах може би също щях да се усетя, и да намеря точката.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Това е поредното състезание, след което окончателно се убедих, че в България нямаме подготвени машини за тежко трофи. С едно, две изключения. Румънци, турци и гърци са години пред нас по подготовка на машините и могат да ги управляват, докато западноевропейците са още по напред с техниката, ама не им се отдава карането, ориентирането и боравенето с "аксесоарите". А иначе, ние по претенции ги бием всичките.
                    Трофи машините в България (с едно - две изключения) са такива, каквито са и трофи състезанията в България. Ето - направи се верига - това е добро начало. Трасетата взеха да стават интересни, състезанията - също. Взеха да идват чужденци, които има какво да покажат и като техника, и като боравене с нея. Тук искам да отворя една скоба - взе да става тенденция да се реве срещу сериозно подготвените машини! Приятели - едно е да четеш по форумите и да гледаш клипчета, съвсем друго е око да види и ръка да пипне! Радвайте се че има хора с пари, защото те движат спорта... Без тях ни койловър, ни еър шок щеше да сме видели на живо, нито щяхме да знаем каква е разликата в поведението им спрямо пружините от Вартбург и амортисьорите от Шкода "Фаворит" и т.н... Хората с пари, не си правят джиповете с пари, защото са тъпи и самодоволни парчета, както повечето от нас продължават да си мислят! Просто са проумели простата истина, че в моторните спортове не става без пари, защото ако искаш резултати, те се основават на технологии и материали, които в по-голямата си част се явяват "бутикови" ... Както е написал Близнака - номера е не само да имаш к*р половин метър, ами и да ти става, и да знаеш какво да правиш с него - трябва си и опит. Веднага се сещам за "Лазарово" и какво се случи с българския траял след появата на това състезание. Сигурен съм, че това ще се случи и с трофито. Въпрос на време е Вранглера на Близнаците да има адекватен конкурент... После още някой ще види, че нещата се получават и ще се появи още един, и още един.... Прогреса е преди всичко "осъзната нужда" и "адекватно планиране". Парите са някъде към края на списъка, защото няма как да се развиваш, ако не разбираш необходимостта да го направиш! От там нататък остава само поговорката "Който иска - намира начин! Който не иска - намира оправдания". Много ми е интересно и "мнението ни" за западняците - как само имали пари и нищо друго..?!! Пичове - в България все още основно идват да карат "аджамии" каквито сме и ние на 99%! Живот и здраве, да тръгнат "RFC Balkans Series" и да имаме късмета да дойдат истинските карачи с истинските джипки - пак ще си приказваме! Не, че ще спрем да опитваме да "откриваме топлата вода", но поне нагледно ще видим, че някои отдавна се къпят с нея, че и използват сапун даже...

                    П.П. - В този ред на мисли, един спомен: - От съвсем малък баща ми ме мъкнеше по ралита с думите "Това тате е спорта за истински мъже! Футбола е за серсеми!!!". Имаше един приятел и колега (още си е жив и здрав човека - Господ още дълго да му ги дава) - Демир Славов - беше основен конкурент на Илия Чубриков едно време и се е случвало да го бие, дори и на "Златни пясъци" ако и да караше Шкода "Спорт" (вярно много пипана и с много военни материали и технологии вложени в нея - изключително модерни за времето си). Ходил съм на тестове на въпросната Шкода, возили са ме в нея със състезателно темпо (никога няма да забравя жегата в кокпита, особената миризма на изгорелите газове и най-вече чувството за безтегловност и безмерно щастие...). Та за мен тази Шкода дълго време беше върха на сладоледа още повече, че биеше Renault 5 Turbo "Alpine", което доминираше тогава в световния рали спорт... Една година, на поредното рали в Албена, за първи път покрай мен мина Audi Quatro с може би над 240 км/ч (на правата между кръговото на входа на Албена и Кранево). Рева на над 400-те коня и въздушната струя ме накараха да седна на земята (бил съм 7-8 годишен максимум). После по завоите на специалния етап "Аладжа манастир" видях и как това НЛО влиза и излиза от острите завои (Точно преди Виница има един много остър завой, който беше обезопасен с гуми. Викахме му "гумения" и се славеше като едно от най-атрактивните места за публиката - дерето до завоя се пълнеше със състезателни автомобили. В годините, доста състезатели загинаха на тази отсечка - много тежка заради многото остри завои и липсата на безопасни зони - гората там е гъста и започва буквално от края на асфалта, а темпото беше много високо в отсечката - беше скоростна. Там лека катастрофа нямаше....) и разбрах, че всичко което съм виждал до момента само прилича на "състезателен автомобил", но всъщност няма нищо общо. Шкодата на чичо Демир беше правена с пари и един военен НПК зад гърба му. Аудито беше направено с адски много пари и от хора, които разбират от тази работа...
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 11-12-14, 08:52.

                    Коментар


                    • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Много ми е интересно и "мнението ни" за западняците - как само имали пари и нищо друго..?!! Пичове - в България все още основно идват да карат "аджамии" каквито сме и ние на 99%! Живот и здраве, да тръгнат "RFC Balkans Series" и да имаме късмета да дойдат истинските карачи с истинските джипки - пак ще си приказваме! Не, че ще спрем да опитваме да "откриваме топлата вода", но поне нагледно ще видим, че някои отдавна се къпят с нея, че и използват сапун даже...
                      Темата за чужденците е стара ЦЪК , не знам дали са те "аджамии". Хората си карат прототипите които са си направили с подобаващ стил. Че карат е факт.
                      "Да имаме късмета да дойдат истинските карачи с истинските джипки " и какво ще стане? Искам да видя как всичките класове от RFC ще ги пуснат в един общ клас по български-Тогава какъв вой ще настане.
                      Веско Делфина каза " Как може да пуснете тръбарки със стандартни ....". Няма да кажа "Казах ли ви", така че замълчете.
                      Топлата вода е открита отдавна ,само че някой я пият а други се къпят с нея. В България още не знаем каква е температурата на топлата вода.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Темата за чужденците е стара ЦЪК , не знам дали са те "аджамии". Хората си карат прототипите които са си направили с подобаващ стил. Че карат е факт.
                        "Да имаме късмета да дойдат истинските карачи с истинските джипки " и какво ще стане? Искам да видя как всичките класове от RFC ще ги пуснат в един общ клас по български-Тогава какъв вой ще настане.
                        Веско Делфина каза " Как може да пуснете тръбарки със стандартни ....". Няма да кажа "Казах ли ви", така че замълчете.
                        Топлата вода е открита отдавна ,само че някой я пият а други се къпят с нея. В България още не знаем каква е температурата на топлата вода.
                        Пак приказваш "по-принцип"! RFC Сериите си имат много ясни правила и класове. Друг е въпроса дали ги разбираме и ни харесват...

                        Коментар


                        • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Кой ти дава право да се държиш като гамен? Явно си хванал господ за шлифера. Стига цинизми!
                          Остави, Те в "Сески кушии" не участват. Под достойнството им е.
                          Банджо това не са цинизми отправени към някои а стара руска поговорка.И ако продължаваш да ме обиждаш ще бъда принуден да се държа с теб така както ме наричаш.

                          Забранявам ти и да определяш вместо мен кое състезание какво е.Колкото до топлата вода на теб въобще не ти е нужна.Видно е че спрямо еволюцията на останалите индивиди ти още не си излязал от солената вода. Попитах те най нормално няма ли да дадеш подробности за Шумен а ти нарочно се държиш като обидена мома.Много е лесно да се пуска по едно елементарно изречение за събитието.Разкажи ни подробно за цялото състезание.Така както аз лично съм ти отговарял на твои въпроси и разказвал подробно за други събития.
                          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 11-12-14, 09:04.

                          Коментар


                          • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Трофи машините в България (с едно - две изключения) са такива, каквито са и трофи състезанията в България. Ето - направи се верига - това е добро начало. Трасетата взеха да стават интересни, състезанията - също. Взеха да идват чужденци, които има какво да покажат и като техника, и като боравене с нея. Тук искам да отворя една скоба - взе да става тенденция да се реве срещу сериозно подготвените машини! Приятели - едно е да четеш по форумите и да гледаш клипчета, съвсем друго е око да види и ръка да пипне! Радвайте се че има хора с пари, защото те движат спорта... Без тях ни койловър, ни еър шок щеше да сме видели на живо, нито щяхме да знаем каква е разликата в поведението им спрямо пружините от Вартбург и амортисьорите от Шкода "Фаворит" и т.н... Хората с пари, не си правят джиповете с пари, защото са тъпи и самодоволни парчета, както повечето от нас продължават да си мислят! Просто са проумели простата истина, че в моторните спортове не става без пари, защото ако искаш резултати, те се основават на технологии и материали, които в по-голямата си част се явяват "бутикови" ... Както е написал Близнака - номера е не само да имаш к*р половин метър, ами и да ти става, и да знаеш какво да правиш с него - трябва си и опит. Веднага се сещам за "Лазарово" и какво се случи с българския траял след появата на това състезание. Сигурен съм, че това ще се случи и с трофито. Въпрос на време е Вранглера на Близнаците да има адекватен конкурент... После още някой ще види, че нещата се получават и ще се появи още един, и още един.... Прогреса е преди всичко "осъзната нужда" и "адекватно планиране". Парите са някъде към края на списъка, защото няма как да се развиваш, ако не разбираш необходимостта да го направиш! От там нататък остава само поговорката "Който иска - намира начин! Който не иска - намира оправдания". Много ми е интересно и "мнението ни" за западняците - как само имали пари и нищо друго..?!!
                            Марто, състезанието в Шумен е на 14 години. Тазгодишното с нищо не се отличава от предходните. Трасетата винаги са били интересни, а румънците, турците и гърците винаги са присъствали там. С техните прототипи сме карали още преди три години, даже им се разхвърчаха койловърите по трасето. Не знам защо чак сега ги забелязахте. Само че на това състезание, последните години малцина българи се осмеляваха да карат, щото било много тежко. Хем искаме тежко трофи, хем не ходим да караме на него. А който не е карал на Шумен, все едно не е карал трофи в България. Същите тези румънци и гърци ги поканихме тази година на русенското състезание. Впечатленията им за трасетата след състезанието бяха- цитирам: "в Шумен тежко, ама при вас още повече". Значи сме се понаучили да правим трофи, ама няма кой да кара.
                            И в траяла ситуацията е същата. Последните две години трасетата се развиха толкова много, веригата проработи, и какво от това, машини няма. Има три, които са на един и същ човек, ама понеже няма как да ги кара и трите, добре че продаде едната, та да има малко конкуренция.
                            Така, че не очаквай кой знае какво през следващата година, явно толкова си можем.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Банджо това не са цинизми отправени към някои а стара руска поговорка.И ако продължаваш да ме обиждаш ще бъда принуден да се държа с теб така както ме наричаш.

                              Забранявам ти и да определяш вместо мен кое състезание какво е.Колкото до топлата вода на теб въобще не ти е нужна.Видно е че спрямо еволюцията на останалите индивиди ти още не си излязал от солената вода. Попитах те най нормално няма ли да дадеш подробности за Шумен а ти нарочно се държиш като обидена мома.Много е лесно да се пуска по едно елементарно изречение за събитието.Разкажи ни подробно за цялото състезание.Така както аз лично съм ти отговарял на твои въпроси и разказвал подробно за други събития.
                              Това че се държиш като гамен е видно и с просто око. Това как определяш състезанията - мога да назова поне 20 човека които са чували теб и брат ти да наричате състезанията.
                              За другото ще те оставя без коментар защото темите във форума стоят и мога да те оборя във всеки един момент. Да не споменавам и разговора ни в Сливен.
                              Спорен ден ти желая
                              Последно редактирано от banjo; 11-12-14, 09:13.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                                Марто, състезанието в Шумен е на 14 години. Тазгодишното с нищо не се отличава от предходните. Трасетата винаги са били интересни, а румънците, турците и гърците винаги са присъствали там. С техните прототипи сме карали още преди три години, даже им се разхвърчаха койловърите по трасето. Не знам защо чак сега ги забелязахте. Само че на това състезание, последните години малцина българи се осмеляваха да карат, щото било много тежко. Хем искаме тежко трофи, хем не ходим да караме на него. А който не е карал на Шумен, все едно не е карал трофи в България. Същите тези румънци и гърци ги поканихме тази година на русенското състезание. Впечатленията им за трасетата след състезанието бяха- цитирам: "в Шумен тежко, ама при вас още повече". Значи сме се понаучили да правим трофи, ама няма кой да кара.
                                И в траяла ситуацията е същата. Последните две години трасетата се развиха толкова много, веригата проработи, и какво от това, машини няма. Има три, които са на един и същ човек, ама понеже няма как да ги кара и трите, добре че продаде едната, та да има малко конкуренция.
                                Така, че не очаквай кой знае какво през следващата година, явно толкова си можем.
                                Никъде не съм написал, че става и, че ще стане за два дена! Важното е, че правилната посока е задедана. Има ли постоянство и другото ще си дойде постепенно. Да сме живи и здрави само, и по някой лев да пада... Пожелавам на всички още по-як сезон (а той се очертава такъв - вече имаме повече офроуд състезания, от колкото са мачовете в БФС...) с много положителни емоции и адреналин, и да няма тежки инциденти и пострадали - колкото и да са корави джиповете БДЖ са с предимство...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X