Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

    Имам въпрос към главния съдия на това съзтезание?Нормално ли е хора,които не са стартирали на вторият съзтезателен ден да получават точки в крайното класиране ........точно от този ден......имам предвид за АТВ-експерт ендуро?

    Коментар


    • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

      Габровските медии и те са отразили събитието:

      Коментар


      • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

        Моето мнение за кръга.

        ПЕРФЕКТЕН

        организаторите хвърлиха супер много усилия за да се хареса мероприятието на всички.

        ДА ЗНАЕТЕ ОТ МЕН

        АКО НЕДОВОЛНИТЕ И ДОВОЛНИТЕ СА 50% НА 50% ЗНАЧИ ВСИЧКО Е ПРЕМИНАЛО ПЕРФЕКТНО.


        Обърнете внимание по-добре на това
        "ЕНДУРО ДОБРИНИЩЕ" 6-7 юни Трети кръг от РШЕ

        Коментар


        • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

          Искам да благодаря на всички организатори,съдии и трасе координатори за перфектния кръг!Получи се отлично състезание и всичко беше по план.Трасетата и двата дена бяха безупречни.Маркировката беше повече от достатъчна,дори и втората обиколка баща ми изостана след мен и се прибра без проблемно БЕЗ GPS.Да не говорим за публиката,полицаите,които на места бяха повече и от хората .Единствено съм недоволен от този клон,който и 2те обиколки така ми размъти главата,че видях звезди по сред бял ден.Още веднъж искам да благодаря на всички за перфектно организирания кръг!
          sigpic

          Коментар


          • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

            Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
            Моето мнение за кръга.

            ПЕРФЕКТЕН

            организаторите хвърлиха супер много усилия за да се хареса мероприятието на всички.

            ДА ЗНАЕТЕ ОТ МЕН

            АКО НЕДОВОЛНИТЕ И ДОВОЛНИТЕ СА 50% НА 50% ЗНАЧИ ВСИЧКО Е ПРЕМИНАЛО ПЕРФЕКТНО.


            ........
            В частност за този случай много повече сме доволните и от гледна точка на състезатели и от гледна точка на зрителите. В темата преобладават положителните коментари с голямо мнозинство. Около трасето беше пълно със зрители, може би най посещавания Ендуро кръг.

            Така, че: "Когато фактите говорят и боговете мълчат"
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

              Първоначално публикуван от riall Преглед на мнение
              Имам въпрос към главния съдия на това съзтезание?Нормално ли е хора,които не са стартирали на вторият съзтезателен ден да получават точки в крайното класиране ........точно от този ден......имам предвид за АТВ-експерт ендуро?
              Прочети моята забележка под класирането на atv-ендуро на 4-та страница !


              Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение

              АТВ "ЕКСПЕРТ"

              -----------------------------

              Забележка:

              Красимир Колев не получава класиране и точки от втория ден заради смяна на АТВ-то, а това е ПРАВИЛНИКА за 2009 година не се допуска !!!

              И номера 134,137,169 не получават точки за втория ден.Не са стартирали,както е в протокола за ден 2. Грешката ще бъде поправена.
              Първоначално публикуван от casper4o Преглед на мнение
              Някой може ли да ми каже каде да намеря overall за атв хоби, след първите 2 кръга?
              Приятелю, на страница 4 има overall за АТВ "ХОБИ" !
              Ако въпроса ти е за ВРЕМEННО КЛАСИРАНЕ след втори кръг, то това се изнася в отделна тема в раздела "Републикански Шампионат Ендуро" и е в правомощията на Комисия Ендуро и Валентин Пантев !
              След като бъде направено ще бъде публикувано !
              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-05-09, 11:38.

              Коментар


              • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                Аз искам да попитам може ли времеизмерването да вкарва всички времена в mylaps.com? Стори ми се че на хартиените времена отдоло имаше линк към този сайт и вероятно софтуера го позволява.
                Така всеки ще може да си прави справки за обиколките и времената.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                  Вера,благодаря ти за отговора,не съм забелязал това доуточнение.

                  Коментар


                  • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    Филчев, не знам на колко състезания по Ендуро си карал, но това беше едно от най-добре маркираните трасета
                    Както казва Жоро Хаджиев "Ендурото и секса не са шега работа", т.е. в този спорт се изисква съобразителност, ориентация, тактика и издържливост !
                    За такива случаи, Комисия Ендуро въведе ОПОЗНАВАТЕЛНА ОБИКОЛКА с доста голям марж във времето, т.е. имал си възможност да разгледаш природата, клоните, дупките, контролите и пресичанията на каналите !!!
                    Ако не ти харесва, явно това не е твоя формат състезание
                    А това твое изречение убива всичко в мен и звучи крайно невярно и тенденциозно -
                    "Не знам как завърших трети,но определено карах без желание, пък и не чух доволни !"
                    ...........................
                    Тази година,регистрирахме клуб и се пуснахме по състезания най-вече заради промените в правилника,където се говори за добре маркирано и обезопасено трасе,с цел по-малко счупени глави и машини! Стана въпрос дори че GPS-са ще е само за доказване че си карал където трябва ,това ни даде кураж защото никой от нас не беше карал по трак!

                    Код:
                    02.4.2 Маркерите се поставят от дясна страна по трасето и най-много на 200м един от друг.
                    02.4.2 Стрелките се поставят на отклоненията и при промяна на посоката.
                    02.4.2 Най-много 200м след кръстовището по пътя в грешна посока се поставя знакът „Х”.
                    02.4.2 За по-добро маркиране и сигурност, може да се постави и спомагателна маркировка (ленти, боя).
                     
                    02.5 Смесена и други видове навигации
                    02.5.1 С приоритет през състезателен сезон 2009 ще бъде смесената навигация по GPS и маркировка ! 
                    02.5.2 Комисия Ендуро задължава организаторите да поставят съпътстваща маркировка на най-невралгичните и важни места по трасето като:
                    - резки отклонения от черни пътища;
                    - "У" образни кръстовища;
                    - в гъсти гори или храсти;
                    - на опасни за инциденти места.
                    Карал съм на две състезания-София и Трявна.В София нямаше маркировка,така че е разбираемо защо това в Трявна е най-добре маркираното трасе до сега!
                    Не съм казал че е зле маркирано,а намекнах че има какво да се желае още и това да послужи като съвет към следващите организатори,а не да си рекът-"еди-къдеси еди-каквоси не беше свършено ние за какво да се мъчим"!

                    За опознавателната обиколка вие имахте време,при нас поради незнайни причини от 120мин. бе намалена на 80мин.,та едвали ми се е разглеждала природата!

                    Пък за 'онова' мое изречение давам пояснение:
                    Завърших трети защото нямах наказания иначе...

                    Да не си помисли някой че съм имал притенции към по-предни места и за т'уй рИва? Не! Определено съм тръгнал по състезания да си правя кефа,а не да се катеря по стълбички!

                    И пак да заявя,не се заяждам и не упреквам никой,просто изразявам мнение!
                    Колкото по-добра става организацията,толкова повече състезатели ще има!
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                      Не знам за АТВ, но трасето за мотори бе идеално маркирано.Маркирането с лента се оказа по удачния вариант от табелки защото по-трудно се сваля и повече се забелязва.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                        Трябва ясно да се разбере и го повтарям за 100-тен път, че тук не става въпрос за шефства или олигофрения, а за обсъждане на няколко неточни отсъждания, които нямаше как да премълча, защото виждах много сълзи в очите на ощетените,
                        Трябва ясно да се разбере и го повтарям 100-тен път, че тук става въпрос за правилата, които важат за всички! Предотвратяване на сълзи в очите не е работа на съдийският екип.

                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                        но изглежда никой не го разбира това и повечето предпочитат да хвърлят още една съчка на кладата, отколкото да вникнат дори и малко в това, което съм написал. "Ох, сега ми се е паднало !" - сигурен съм, че така си мислят някои.
                        Искам да кажа, че много години съм ощетявал клуба ни, за да не помисли някой, че лобирам за него, но тази практика вече омръзна и на мен и на съклубниците ми, така че, предпочитам да имам реални приятели, отколкото виртуални неприятели !
                        Цезар, какво е предложението ти да направим с тези, които пишат грамотно и пак са хванали гората ?
                        Преди малко ми се обади един приятел и ми предложи да ви тегля едни майни, защото (цитирам): "... никой от тия, които лаят не е направил и една частица от това, което си направил ти за ендурото в България", но понеже съм добронамерен, няма да го направя !
                        Имам желание да спрем вече да говорим по темата, защото виждам, че наистина няма смисъл, но докато има открити провокации съм длъжен да отговарям на тях. Аз защитавам позицията си докрай, защото тръгна ли да споря, това значи, че винаги съм прав !
                        -----------------
                        Никога не съм трил мнения, мисля, че всеки има право на глас, за разлика от други !

                        Така е Жоро, дал си най-много от себе си за Ендурото в България (включително и много финансови средства!). Не мисля, че някой оспорва това. Както ти защитаваш това в което вярваш, така и аз защитавам това в което вярвам. Предлагам да приключим този цирк и да се захващаме за работа, защото има още много кръгове и както се разбра покрай другото има още много да се затяга дисциплината. Надявам се да достигнем европейско ниво без да се налага да се дисквалифицират още много състезатели. Също ще се постараем европейското ниво да не е само в наказанията а и в организацията

                        А вие драги състезатели, постарайте се и Вие да сте на ниво за да ни е приятно на всички

                        Поздрави!
                        Последно редактирано от sabin; 20-05-09, 15:00.

                        Коментар


                        • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                          Въпреки негативизма и разразилите се спорове относно някои класирания ,не може да се отрече че Втори кръг от шампионата беше наистина един Перфектно организиран кръг
                          Пролича си ,че беше мислено доста върху организацията и е радостно ,че тя се осъществи успешно ! Имаше също много атмосфера,настроение и емоции и както Гълъбин вече каза всички от MG Racing сме много доволни
                          Искрени благодарности към Габровския клуб и всички участвали в подготовката на това чудесно състезание

                          ....Добринище трябва да се готви за "овчарски" скок
                          "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
                          MG Racing Team

                          Коментар


                          • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                            Най доброто което постигнахме на този кръг е това че стегнахме ДИСЦИПЛИНАТА.Часовете се спазваха безкомпромисно.Аз харесвам това че се спазват правилата и това е най големия успех на съдииския апарат.
                            Браво ,само това е начина да има развитие в нашия спорт!!!

                            Коментар


                            • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                              ....Добринище трябва да се готви за "овчарски" скок [/QUOTE]


                              На мен лично много ми допадна състезанието в Трявна,и като организация и като трасе,много съжалявам,че неможах да карам през първия ден,защото скъсах жилото на съединителя,още на първа контрола и тука е момента да благодаря на Джартата и Ненката,които ми помогнаха с ново жило за да мога да карам поне през втория ден.А що се отнася до овчарския скок,а бе от нас по големи овчари нема,летвата наистина е вдигната високо ,но като за първи скок ще се постараем.

                              Коментар


                              • До: "ЕНДУРО ТРЯВНА 2009" 16-17 МАЙ,II-ри КРЪГ НА РЕШ

                                Здравейте на всички.Колеги това вече не е ендуро а само спорове и глупоста на българския манталитет..Ще мине много време докато се научат хората да се уважават и съобразяват с другите.Този форум прлича понякога на едно сбирище за чесане на езици и нищо друго.Ендурото е много нов спорт в БГ и е нормално да се правят гршки ,ту от страна на организатори ту от страна на състезатели.Не бива да се карате за такива неща,те са в кръга на нормалнотоНЯМА ПЕРФЕКТНО СЪСТЕЗАНИЕ и това е.Излезте на вън в чужбина и вижте как е от там се учете,но не се карайте за такива дреболии.Никъде на вън няма такова неуважение както го има у нас.
                                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X