Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

    Супер състезание,лично на мен много ми хареса тоя формат и се радвам че успях да карам и завърша в този наистина прекрасен кръг ( въпреки повредата в скоростната кутия ) .....този формат явно допада на доста хора ,защото всички състезатели с които говорих се изказаха положително за него ....е вярно организацията е по-трудоемка и отговорна,но пък и състезанията не се правят за организаторите
    Поздравления за всички ,които работиха и направиха възможно този кръг да се състои
    "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
    MG Racing Team

    Коментар


    • #32
      До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

      Я сега и аз да кажа плюсовете и минусите на двата формата състезания, които провеждаме в шампионата, че да стане ясно защо, как и колко !

      Без да бъда изчерпателно точен, ще кажа, че това състезание излезе на Комисия Ендуро около 10000 лв, като се включихме в абсолютния минимум и съкратихме доста, дори и от съдийските постове, като сляхме екстрийм и ендуро тестовете, което не е съвсем по правилата на UEM.
      За цялостно времеизмерване нямаме ресурс нито ние, нито федерацията на този етап ! Ако всичко трябваше да бъде както трябва, то всяка отсечка била тя за точно време или някакъв тест, трябваше да се мери отделно и да си чакате времето навсякъде, както го правихте сега само на две места.
      Отделно ендуро теста трябва да се покрие от съдии на всеки 200м, а не ние да се мъчим да го наврем на п си м, че да няма пак тоя пресякъл, онзи пре--ал другите !
      Тази система ни струваше на мен и Гълъбин почти цял месец работа, като се започне от пручване на и без това бедния на форми терен наоколо, мине се през почистване, кастрене на хиляди бурени и клони и се стигне до маркирането, което не стига, че трябваше да е изключително подробно, но и в по-трудните за навигация части опасано с ленти. При все това ние се самоспонсорираме в това си начинание, защото комисията няма пари и най-вече, защото така ни е кеф !
      Ако има някакви слухове, които се тиражират в пространството за пари и т.н. съм длъжен най-отговорно да заявя, че агенция Бестрайд изкара 5000 лв. и ние прибавихме остатъка от парите, които заделихме от лицензирането за сезон 2008 за екстрени ситуации като тази
      Колкото ичудно да ви се вижда, това е истинското положение !
      Сигурно ще се очудите как може някакви балъци да бачкат така без нищо, че на всичко отгоре да дават и от собствените си средства ?! Ами ще ви отговоря. Защото аз и Гълъбин, заедно с Исьо от Г.Росица много обичаме ендурото и всичко направихме заради това ! Няма друг отговор, колкото и да е чудно !

      Искам в заключение да кажа, че няма как при тези оскъдни средства ние да направим всеки кръг по тази система, колкото и да ни се иска и вярвам, че всички ще ме разберат !
      Разбира се, не всички споделят някои от по-горе изказаните мнения !
      Много от състезателите биха предпочели междинна система (маркери + дълго трасе), а други - карането по GPS. Колкото състезатели, толкова и мнения, но ние правим това, което на дадения етап ни е по силите
      Още преди две години Ерик Брандауер каза, че истинското ендуро е това, когато караш по непознат маршрут и няма значение дали то е по маркировка или по GPS !
      Преди време обсъждахме ситуацията с многото неразмаркирани трасета след състезанията ни и ето сега този въпос отново възникна на преден план и в Севлиево ! Хайде, сега пичовете от Севлиево и оклността да го решат, защото е редно домакините да го направят !
      Вярвам, че бях достатъчно точен и ясен !
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #33
        До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

        Наистина останаха сумати боклуци в гората което не е редно особено за хора като нас които карат в природата и би трябвало да я пазят.
        Може днес да идем малко да поразчистим, ако някой иска да се присъедини към нас е добре дошъл.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #34
          До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
          Наистина останаха сумати боклуци в гората което не е редно особено за хора като нас които карат в природата и би трябвало да я пазят.
          Може днес да идем малко да поразчистим, ако някой иска да се присъедини към нас е добре дошъл.
          Би било чудесно ако успеете да съберете маркерите, Краси!Така ще можем да ги ползваме пак!А това че публиката остави кочина след себе си просто не искам да коментирам.Мисля че няма да е трудно да се почисти-то в общи линии беше при сипея и в гората-2 чувала 1 джипка и е готова работата.
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #35
            До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

            Ще се опитаме,
            макар че малко ми е кът времето но дано успеем.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #36
              До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

              ...... плюсовете и минусите на двата формата състезания.....
              До тук освен големия минус ,който е липсата на средства ,друго не виждам......за всички е ясно че кръговете по тази система са скъпи и трудоемки и бедна федерация като нашата не може да си ги позволи ,затова и си караме по GPS-и .....няма лошо ще си караме.....но да не си затваряме очите за наистина положителните неща от този кръг, а именно :
              -атрактивност
              -лесен достъп до различни части от трасето( зрители,журналисти,медицински екипи )
              -безопасност - наличието на живо присъствие по трасето дава една сигурност (не ми се мисли ,ако нелепия инцидент станал с момчето от Шумен беше се случил на "някакви" си 120-140 км ,как ще го измъкваме
              -възможност за техническа помощ на всяка обиколка
              -възможност за кратка почивка на състезателя и др. и др.
              колкото и да е дразнещо за някои хора ,този кръг се хареса на повечето състезатели и отзивите са позитивни ......ЕНДУРОТО не означава задължително ползване на GPS
              Жоро,никой не оспорва приноса ви с Гълъбин за провеждането на шампионата за което имате огромното ми уважение ( и не само моето),но трябва да се отчита положителното от такива мероприятия .....не искам да влизам в спорове,те са се водили нееднократно и винаги ще има различни позиции.....такава е моята
              "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
              MG Racing Team

              Коментар


              • #37
                До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                Е, Митак, това казвам и аз. Колкото състезатели, толкова и предпочитания !
                Нашите харесват повече пък другия формат, където са и по-силни !
                Кокера например каза, че не е успял да се умори изобщо в Севлиево и няма как да стане състезание по издържливост.
                На Данчо пък му идвало до гуша да обикаля едно и също трасе 7-6 пъти, досадно му било.
                Да ви кажа честно, аз също предпочитам по-прикюченския вид на ендурото по дълго и неповтарящо се трасе, макар за зрителите това да е по-кофти, но то пък едни спонсори ... с лопата да ги ринеш !
                И GPS-a си има предимства за безопасността.
                Да вземем случая със сашо в Стара Загора. Както излетя в дерето, едва ли щяхме да го намерим бързо, ако не бяха GPS координатите, които ни даде !

                За мен е най-добре да се провеждат различни формати състезания, докато все още това е възможно, че след време, я камилата, я ендурото !
                Знаете как стоят нещата !
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #38
                  До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                  ..тия спорове ..отдавна са водени-да не се впускаме пак
                  все пак обаче трябва да имаме и състезания по фим формата защото виждате че международните правила са такива и на мен лично ми бе супер обидно че от гръцки и румънски химнове ..не можахме да си чуем нашия ..да не говорим пък ако имаше и участници от унгария..съвсем нищо наше нямаше да чуем ..мисля че ако имаме повече такива състезания и при нас и им посвикнем..резултатите няма да са баш такива

                  ..има и друго..ендуро състезанията не сме ги измислили ние..провеждат се от много многоооо години и фим формата така или иначе е приет за най изряден на всякъде както е споменал братчеда..най големия минус е средствата..но да ви кажа лично аз съм готов да платя 2 или 3 пъти по висока такса но да не се дзверя в тоз гпс../който между другото също не е евтин/..от това състезание се върнах изморен физически но с отпочинала и свежа глава а не с премрежен от взиране в "телевизорчета" поглед и замаяна от навигации глава ..както и да е..мисля че може да се направи и някакъв среден компромисен вариант..например при придвижванията по пътищата когато караме по гпс да се сложи ограничение на макс скорост както това бе за населени места на 6 дея в ст загора само че да е по висока скорост примерно-60км/ч или нещо подобно...тези приключенски състезания в момента при които хора с кросови мотори карат по пътища от пътната мрежа или по неотцепени черни пътища с по 160км в час ..просто няма как дълго да продължат ..да не говорим ако стане инцидент какво ще се случи после...включително и с организатора/ въпреки декларациите/ а да не говорим и с авторитета на ендуро спорта в обществото ..това е по скоро нещо като кенън бола в щатите на практика ..ето сега на 6 дея ст загора..имаше участници с по над 150км макс скорост отчетена по гпс с мотори които дори нямат право да се движат по пътната мрежа ..в последствие "куките" са се поусетили и оня ден шмида като ходел към шипка ..докато карал край пътя ..спрели го и са му взели талони книжки и тн ..но това..както и да е странични неща ..все пак за форматите разискването..така или иначе вече се състои и лично аз отново подчертавам относно финансовия минус и въпрос съм ЗА за се увеличи таксата участие колкото е необходимо но да има и състезания от този формат където не съмо ние..дето сме вече дърти но и по младите да свикват с международната система и полека лека да се чува и българския химн като има е такива международни прояви...иначе-още веднъж БЛАГОДАРЯ лично и на ЖОРО И НА ГЪЛАБИН за огромният труд и отношение което са вложили за севлиевският кръг
                  ...айде стига съм ви писал че ще тръгвам да си взимам новия тигуан от vw днес ..който го чакам от 8 месеца ..и много се кефя..все пак..за пръв път взимам в живота си нова кола та дори и на лизинг..нещо което беше нечувано и немислимо до преди години ..даже ..много ми бе притеснено на севлиево да не..направя некъв сакатлък та да и влизам във владение...с патериците под мишница ...
                  Последно редактирано от mitkov; 14-08-08, 14:01.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                    Не сте само организаторите, които влагате усилия в името на Ендурото.
                    Всеки един от нас ивестира в ендурото. При нас разходите са значително по-малки от тези на организаторите, но пак 300-500 лв на състезание, а на по дълги над 1200 лв не са малък разход.
                    http://www.irlandetza.com
                    Forever is our today
                    http://www.lre-bulgaria.org
                    мотора на аватара е на Gorgio

                    Коментар


                    • #40
                      До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                      Тази вечер нашата група посъбра няколко торби с бутилки, найлончета, кутийки и какво ли още не от района на екстрийм теста, така че сипея и гората са чисти
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #41
                        До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Тази вечер нашата група посъбра няколко торби с бутилки, найлончета, кутийки и какво ли още не от района на екстрийм теста, така че сипея и гората са чисти
                        Браво, Краси !
                        Сега останаха маркерите и лентите.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #42
                          До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                          Те не са фатални, може и да изчакат докато ми свърши отпуската
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #43
                            До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                            Предаването Виктори Екстрийм - в което е отразено състезанието в Севлиево (VEsevlievo):

                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...enduro%202008/
                            Последно редактирано от Зорница Богданова; 16-08-08, 17:03.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                              Айде и от мен няколко снимки, колкото да се запиша
                              Снимки направих много малко, защото отидох накрая на състезанието (към обед) и почти нищо не видях , а и едва сега намерих време да ги постна.
                              Още като влизах в с. Горна Росица и видях, че народ се е струпал на моста, та слезнах и аз да видя какво става. Е, ми моторите минаваха оттам, обаче снимки няма
                              После отидох направо на мотокрос трасето, където Данчо Йорданов тъкмо правеше поредната (и последната) си обиколка, докато Янчо Терзиев и Еди си чакаха реда :


                              Пламен Йоцов на скок:


                              Както и ММ, на същото място:


                              Ей ме и мене


                              Зад мен купите чакаха своите бъдещи притежатели




                              Тук вече чакаме да финишират, защото май на всички ни се изчака чакането


                              Ей ги, първи финишират румънци ли, гърци ли бяха (бе май румънци бяха), така и не разбрах




                              Оп, ей го и Кокера на финиша:


                              И Митков финишира и то на задна гума


                              Даже се върна за бис, защото първото изпълнение не ни хареса


                              Ето го и втория път на клипче (клипа е 22МВ)

                              След това мисля финишира Пламен Кунев и след него .... Симеон ли да се казваше ..., да ме извини човека, но не му знам името
                              Ето го клипчето. Обърнете внимание накрая на клипа, състезателя толкова се е скапал от умора, че вече говори несвързано

                              Вече снимах само на клип, защото всички финишираха на задна, по нареждане на операторката с видеокамерата, за да има готини кадри и от финиша

                              И Данчо финишира:


                              Този времеизмервателен модул е неотлъчна част от системата с транспондерите


                              Тук не знам какво да напиша


                              Това е от мен, имам и още някои снимки, но те общо взето са от Х-трака и се дублират с качени в по-горни постове, та не смятам да ги качвам
                              След състезанието говорих с Данчо Йорданов, каза че се е накефил много от състезанието, изрази съжаление, че вече е така по-на възраст и не може да се мери с младите и много добре подготвени румънци, които доста вдигат нивото, но пък каза, че за него е по-важно да си вземе полагащите му се точки за нашия си шампионат.
                              За съжаление не можах да дочакам награждаването
                              Коментари за самото състезание какво да давам, като аз почти нищо не видях от него. Но също споделям мнението, че се нуждае от повече реклама - на снимката, където съм аз общо взето се виждат почти всички зрители, и съответно по екстремите колкото е имало. Като цяло на мотокрос трасето беше доста пусто.

                              П.П. Тук малко не по темата.
                              На 15 август (Богородица) случайно реших да отида на панаира в с. Орешак, отивайки нехайно подминавам всички сергии на път за Троянския манастир (бях обещал да заведа половинката, че не беше ходила там), ето го и него отвън, макар че едва ли има човек, който да не го е виждал поне на снимка:


                              Тъкмо влизаме вътре и гледам изнасят от манастира една работа :







                              ТУК я има снимката в пълен размер.

                              За който не знае, това е Чудотворната икона на Света Богородица Троеручица (тя е уникална, защото е с 3 ръце), дето са само 3 в България (3 Чудотворни де), и тази е едната. Ето малко повече инфо, а и в бай Гугъл също доста неща пише .
                              Народа се избиваше да ходи и да пипа иконата, но аз да си призная не съм по тези работи (не съм особено вярващ в тези неща, но все пак съм горд, че я видях на живо иконата, макар и от разстояние) и затова само щракнах 2-3 снимки отстрани (снимането е забранено, но както виждате българина това не го притеснява , дори едното отче снимаше с видеокамера). После пих вода от чешмата в двора, че бях жабясал, там също се наложи за 2 глътки вода да чакам доста докато ми дойде реда, поради многото "овце", събрали се около чешмичката. Всички се бутаха като за последно, но няма как, защо ли не се изненадвам
                              После на тръгване пък видях на живо Патриарх Максим - човека едва ходеше (доколкото знам скоро е боледувал сериозно), двама го придържаха, обаче тия същите "овце" се струпваха около него, дърпаха го отвсякъде и едва не го събориха ...

                              Ако модераторите преценят, нека преместят матриалчето за Троянския манастир в друга тема
                              Последно редактирано от HD; 21-08-08, 23:03. Причина: Допълнение.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Снимки и коментари от ИЕШ по Ендуро - Севлиево

                                Даже се върна за бис, защото първото изпълнение не ни хареса
                                ...връщането бе ..заради съдиите-оказа се че на финала тр да си предадеш картата с времената и контролите ..или нещо такова..
                                ..но ..първото пък финиширане влезе на зорница в новините..така че ..си заслужаваше връщането
                                ..така и така виждам че обичаш и състезанията и да правиш снимки-идвай по често ,вземи и някакъв от ..по "тежките" тип -жоровки фотоапарати с по така оптика и тн ..и участвай и ти във фоторепортажите след това,отдава ти се като гледам а имаш и репортерски нюх ..и с малко повече техника и упоритост - ще си фърст

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X