Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

    Няма значение как са написани печатно или ръкописно важнато е да са верни.В Троян например пишеше кошери вместо кошари или обратно.Никъде другаде освен при нас не мрънкат за грешки , Тодор специално кара и на РалиБългария там дали беше вярно?

    Коментар


    • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

      Първоначално публикуван от terziev Преглед на мнение
      Няма значение как са написани печатно или ръкописно важнато е да са верни.В Троян например пишеше кошери вместо кошари или обратно.Никъде другаде освен при нас не мрънкат за грешки , Тодор специално кара и на РалиБългария там дали беше вярно?
      Много си прав, никъде другаде не мрънкат А в България кои и от кога мрънкат, пак го знаеш добре...

      Коментар


      • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

        Първоначално публикуван от terziev Преглед на мнение
        Няма значение как са написани печатно или ръкописно важнато е да са верни.В Троян например пишеше кошери вместо кошари или обратно.Никъде другаде освен при нас не мрънкат за грешки , Тодор специално кара и на РалиБългария там дали беше вярно?
        Не си прав Терзиев, питай другаря НАЧАЛНИК Ковачев миналата година на Берлин-Бреслау когато имаше грешка в родбука и повечето хора се объркаха, както на точката с обратния ляв във Варна (на която ти не си минал защото се счупи по рано), какво направиха хората.
        Прекратиха етапа до предното ЦП. То си е записвало времената по ръчния часовник, и тук можеше да се направи нешо такова нали.

        Коментар


        • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

          Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
          roumen5
          Утвърден участник
          | +ПЛ |

          по смисленото ти писане относно пътната книга за "Варна 2008"
          мисля че броя на участията ти в състезания по ориентиране и офроуд са еднакви.

          В пътната книга:
          - никаде няма релеф
          - ползват се линейни ориентири
          - отбелязва се ситуация по разстояние
          - отбелязана е вида растителност: иглолистна, широколистна гора,
          открити пространства, самостоятелни дървета, групи храсти
          - на брифинга всеки има право на въпроси и отговор по пътната книга.
          Моляте задавай въпросите си по пътната книга предварително на брифинга, а не във форума.

          Коментар


          • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

            Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
            Не си прав Терзиев, питай другаря НАЧАЛНИК Ковачев миналата година на Берлин-Бреслау когато имаше грешка в родбука и повечето хора се объркаха, както на точката с обратния ляв във Варна (на която ти не си минал защото се счупи по рано), какво направиха хората.
            Прекратиха етапа до предното ЦП. То си е записвало времената по ръчния часовник, и тук можеше да се направи нешо такова нали.
            Браво Иване . ти успя да намериш грешката. Наистина успя. ние толкова старателно я бяхме скрили тая грешка, че повечето даже не можаха да я намерят.
            Терзиев май спря за да помага на Верчето.
            За друг път ще посъветвам хората, които правиха роудбука да са по взискателни към най-опитните и към техните способности.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

              Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
              Браво Иване . ти успя да намериш грешката. Наистина успя. ние толкова старателно я бяхме скрили тая грешка, че повечето даже не можаха да я намерят.
              Терзиев май спря за да помага на Верчето.
              За друг път ще посъветвам хората, които правиха роудбука да са по взискателни към най-опитните и към техните способности.
              На тази вярна точка от родбука се объркаха повече от половината хора и някой дори не можаха да се оправят и дойдоха от грешна посока на кариерата. Ние лично минахме три пъти докато успеем да намерим видимия път на обратния ляв завой. Два от трите пъти с не повече от 10км. в час и пак се не виждаше.
              А Терзиев се беше счупил още на старта и финишира първи, защото се върна от 10-тия км. някъде. Това с помагането беше после.
              А въпроса беше, че това се случва и навън (всеки може да сгреши), но хората реагират адекватно когато това се случи.
              Не ходят да обясняват, че са прави, а отиват проверяват и реагират. Същия проблем го имахте и миналата година, само че там разтоянията не ви излизаха.

              Коментар


              • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                Имам едно предложение.Ако идвате за "Варна Трофи 2008" да се сформира комисия и да се отиде на въпросната точка и да се направят замервания. Както Пламен Русев беше казал тогава че ще се хванена бас за някаква сума и аз бих участвал.Ако бъде прието моето предложение искам и аз да присъствам понеже казвам че ситуациите и метражите бяха описани точно в пътните книги и за трите дни. Виждал съм грешна ситуация през 2003г на "Ком-Емине" в която стана инцидент с моя автомобил. Тогава грешния участък беше премахнат.

                Нека залагането да започне
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                  предлагам да спрем дебата относно има или няма грешка!
                  единствено моля да се обърне внимание на следното:
                  трасето бе многократно проверено също и от независим колега. наистина е възможно в новата трева очаквайки път като магистрала да има просто пътче. за мен всички които не ми се довериха че дистанциите са перфектни сега търсят под вола-теле. специално за Иван : на видеото от въртолета се вижда ясно и вашата ситуация. гледай!!
                  иначе моите уважения.
                  нека не скапваме темата със спам.
                  тепърва има нови видео материали .
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Нека залагането да започне
                    Колега, залагай си колкото ти душа иска. Това обаче няма да реши проблемите. Аз съм на мнението, че докато правилата не започнат да въжат за всички, да бъдат спазвани стриктно от организатори и съдии, винаги ще си седим на това ниво и нищо по-добро не ни чака. Хора сме, грешки допускаме - но важното е в такъв момент да се реагира мъжки и да се взимат правилни решения, а не да се започва спор от тип "аз съм прав". Както виждате, не съм дал мнение по организацията на това състезание, защото разни хора, ще скочат и ще започне пак един глупав спор. Нека всеки от организаторите, да покаже на какво е способен, пък състезателите сами да решат кое е било по-доброто състезание и занапред в кое ще участват.
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                      Е ся к'вооо ?!? Да се спази "традицията" след всяко състезание да има "престрелки"?

                      Дали е имало грешки в роудбука - не знам. Мога да си се загубя чудесно и при съвсем верен роудбук ...

                      Спор дали са излизали разстоянията и контролни замервания ми се виждат доста безпредметни при положение, че втория и третия ден, поради калния терен, отчетеното от трипа общо разстояние надвишаваше с пъти дължината на трасето ...

                      Като цяло на нас състезанието (като организация и трасе) ни хареса и се забавлявахме добре, въпреки техническите и здравословни проблеми, които ни сполетяха. Е, можеше да се мине и без някои троШи елементи, ама тук вината е на Големия Началник, който за втория ден беше отворил добре кранчето ...

                      Противно на изказваните по други поводи и теми мнения за липсата на приятелска атмосфера между участниците в състезанията от шампионата, аз нямам такива наблюдения. И във Варна не сме забелязали неспортсменски прояви. Точно обратното!
                      По този повод тук му е мястото да благодарим на екипажите на Руси, Алекса и Савата за това, че след като бяха преодолели интересното местенце (на което в този ден се разиграха доста батални сцени) не побързаха да продължат към близкия финал, а останаха да ни окажат съдействие.
                      Също така, след контузията на моята навигаторка в последния ден, бяхме много приятно изненадани от това колко хора показаха своята съпричастност.

                      Така че, от името на нашия екипаж искам да благодаря както на организаторите, така и на участниците в състезанието за доброто забавление, което си устроихме.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                        Чаво,
                        макар и отскоро в състезаният, се борихте ЯКО!
                        някъде ще се срещнем по трасето и обещавам битката да е ... нека по добрия да спечели!
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                          Продължава тенденцията по оплюване на състезанието и организаията в част -пътна книга.Никой не каза добра дума за феър плея ,за това ,че състезатели си отсвираиха състезанието за да помогнат на конкурентите си , за общата маса последната вечер и невероятния купон който се получи нима не се хареса никому?Ако прехвълим част от енергията си в тази посока мисля че ще има още такива общи софри за които само съм слушал ,че са били преди години.Благодаря.
                          --------------------------------------------------------------
                          Ал. Иванов
                          +359888561561

                          Коментар


                          • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                            Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                            Продължава тенденцията по оплюване на състезанието и организаията в част -пътна книга.Никой не каза добра дума за феър плея ,за това ,че състезатели си отсвираиха състезанието за да помогнат на конкурентите си , за общата маса последната вечер и невероятния купон който се получи нима не се хареса никому?Ако прехвълим част от енергията си в тази посока мисля че ще има още такива общи софри за които само съм слушал ,че са били преди години.Благодаря.
                            Абсолютно съм съгласен за феър плея. На два пъти задръствах проклетия шнорхел с мокри листенца и никой от изпревараващите ме колеги не ме подмина без да спре при отворения капак.

                            Коментар


                            • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                              Искам да благодаря на всички, взели участие във Варна 2008,за истинската и честна борба която водиха,за многократните прояви на Fair Play,няма да ги изброявам поименно за да не пропусна някого,за всички добри думи и оценки,които бяха казани от съпричастни към състезанието,които обаче не изрязяват писменнити си мнения тук. Да отправя специален поздрав към всички начинаещи и да обърна внимание,че никой от тях не е за подценяване,а и те самите го доказват с изявите си.
                              На операторите за уникалните по рода си кадри,от които дори "слабовидимите" пътища са ясни,но трябва да се открият.
                              В крайна сметка се видя,че на купона всички сме равни,че всички си пием пиенето по един и същи начин,че се веселим еднакво и че там нямаме различия - така беше и long time ago,когато някой "елементи" не се изживяваха като като съществени фактори в Оff Road средите.
                              "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                              „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                              Коментар


                              • До: Състезание Варна 2008 02-04.май.2008

                                Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                                ... така беше и long time ago,когато някой "елементи" не се изживяваха като като съществени фактори в Оff Road средите.
                                Еййй, тоя Председател не го оставихте на мира...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X