Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна Трофи 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Варна Трофи 2007

    Съгласен съм, че това е офф роуд състезание и по тази причина не обвиних никой и си мълчах. Смея да твъдя, че познавам планината и винаги съм имал едно на ум като карам, но това не беше естествено препятсвие което можеш да очакваш, а изкопан канал, който не се вижда на повече от 15м. Нямаше и висока трева или друга предпоставка която да ме накара да намаля. Проблема беше, че съм първа кола, ако друг беше първи той щеше да е на мое място. При движение с нормална състезателна скорост тези 15м са 1 секунда. Просто тези капани създадени от хора трябва да се описват.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Ивайло Върбанов; 04-06-07, 19:16.
    IvoVarbanov.bg

    Коментар


    • #47
      До: Варна Трофи 2007

      Това състезание ли е? Или туристическа разходка? Какво значи да гледаме природата и да се разхождаме с 10 км/ч?
      Ако е разходка, в този траял състезанието щеше да приключи другата седмица
      Има трасе, което е за състезателите, а не за туристи. На третия ден по трасето в гората имаше цивилни коли. Ако се срещнат със състезателен автомобил, кой ще ги извози оттам?

      Коментар


      • #48
        До: Варна Трофи 2007

        Ивайло ти си направо за тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12667
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #49
          До: Варна Трофи 2007

          Бива ли бе Пламене да си толкова лицемерен.От доста време си ме бил предупредил. Предупреждението ти се изразяваше в това да ми заявиш на лично съобщение, че пътищата са на НАРОДА и всеки е свободен да кара кадето си иска! В деня на състезанието аз дойдох при теб да те питам отново, къде е трасето. Ти пак ми каза, че пътищата са на народа. Пред теб звъних много телефони и в крайна сметка успях да насоча моето и на Здравко сафарито. На другите три фирми не успях да се обадя защото им нямам телефоните, пък и бяха тръгнали вече.Още повече, че при такава организация задължението да се предупредят хората е ТВОЕ, а не мое. Прави чест на Сашо,че ми се обади по телефона и с него проведох доста по-ползотворен разговор, отколкото с теб.А тези деца в Уазката бяха на сафарито на Красьо. Нали минаха покрай теб, защо ти не ги предупреди? Бъди здрав.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #50
            До: Варна Трофи 2007

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Не оплювайте човека правил трасето.Пътната книга на състезанието си беше добре направена и неточностите със сигурност са дошли от невнимание на навигатора. Дори и да имало някаква неточност в метража графиките на ситуациите бяха много точни и помагаха за ориентирането.Правя това изявление понеже успяхме да се ориентираме по картинките дори когато ни отказа измерителния уред.
            Не те познавам колега, но браво на вашия екипаж. То и останалите си карахме по картинки защото при грешка в родбука в Пловдив не повече от 10м. тук до 100м. не го брояхме за грешка. А интересно ми е на вторика ден точката между 1-ва и 2-ра контрола с разтояние 1120м. (реално 360м.) как си я минал и за колко време си намерил верния път. Защото всички добри навигатори там видяха голям зор и май подозирам Киро, че нарочно го прави за да види как ще се оправят навигаторите с грешката.
            Видях от Пламен корекциите му за първия ден, които не бяха отбелязани на родбука и тук наистина има виновни.

            Коментар


            • #51
              До: Варна Трофи 2007

              Мисля, че назрява момента да помислим за сигурността на състезатели и публика, защото все още ни се разминава между капките, но не е ясно до кога.
              Аз виждам проблема в две посоки:
              1. Когато има опасни места както трапа в които се забиха Иво и Гого да бъдат упоменавани в дистанцията (само като забележка), защото ако Киро кара с 10-15км като прави трасето то ние караме и с над 100. (По същия начин ние попаднахме на такова препядствие в Пловдив, което се виждаше на не повече от 10-15 метра и просто имахме късмет, че само потрошихме и изкривихме предния мост. Миро от Клисура попадна в същия). Тук нас ни спаси Иво иначе и ние сигурно щяхме да мислим за нова кола, защото това си откровенна ролетка и трошачка на коли от страна на Киро. А се иска толкова малко един знак, че някъде по тази дистанциа има ров.
              2. Сигурност за зрителите. Това е доста потрудния проблем може би е необходимо да се съберем и да помислим за разни дребни неща, които да намалят възможностите за такива срещи в трасето до минимум.
              2.1. Добрата разгласа и обянение къде могат да бъдат зрителите е една от посоките.
              2.2. Да се пуска кола на организатора час или два преди състезалите също би помогнало, защото повечето от хората в трасето биха се съобразили с това. В крайна сметка когато си от района си познаваш поне основните хора, които могат да бъдат в гората.

              Коментар


              • #52
                До: Варна Трофи 2007

                Във връзка с организацията на състезанията: Една голяма част от възникналите проблеми са от това, че нямаме добре написан правилник (имам предвид че е непълен).
                Ситуацията в която попаднахме и организатори и състезатели въобще не е засегната от правилника и от там дойдоха свободните интерпретации на тази тема, като (събаряне на колче, вадене на колче, излизане от трасето). Тук вината не е само на Пламен в подобна ситуациа беше и Сашо на неговото състезание.
                А отговор на протест независимо дали са присъствали протестиращите се прави официално най-малкото на брифинг пред всички, защото обикновенно засяга всички. Това е въпрос на чест и достоинство от страна на съдиите.
                Преди да минем през колчето или да го извадим за да не го счупим, получихме разрешението на главния организатор (Пламен Тенев) и после изведнъж ни наказват. През тази част на калта нямаше как да минем защото там трайно се беше настанил варненския нисан и ако бяхме предупредени за наказание от съдиите които липсваха около препятствието за да следят за счупени колове ние пак щяхме да минем с риск за заседналия нисан покрай него без да счупим колчетата, но съдии просто липсваха. По указания на главния организатор когато има проблем с преминаването на контрола, то за бележката на контролата трябваше да се нанесе и в нашия карнет, тоест такава забележка нямахме и тя се появила после незнайно от къде. И ние ако имахме забележка от контролата имахме право да си я поправим, но и такава възможност не ни бе дадена благодаря за това на съдиите.
                Иначе ние си покарахме със сериината и очукана кола по трасето и мисля, че класирането ни на това място беше подигравка с нашите усилия и показаното от нас.

                Коментар


                • #53
                  До: Варна Трофи 2007

                  Искам да споделя с вас и моето мнение като зрител - състезанието беше мнооого интересно. Жалко, че нямам място в FTP-то на форума, защото имам няколко GB филми някой от тях от места където никой друг не е снимал.
                  А по въпроса за преместените колчета ще споделя безпристрасно мнение - и тъй, представете си част от оградено с ленти трасе дълго около 150-200м. с кал като от Ладога. Един след друг състезателите влизат в калта и след 5-10м. на собствен ход продължават напред с помоща на лебедки. В един момент идва едно Митцубиши Паджеро, минава по сухото и опира броня в първото колче, пилота псува нещо или някой ( чува се да ...еб....) и вика на навигатора да извади колчето, на което е лентата. Навигатора почва да се суети и не се решава да го извади, но пилота на Митцубиши Паджерото се развиква и навигатора вади колчето, после второ и след това Паджерото с мръсна газ по сухо се отправя към контролата, отнасяйки освиркванията и доста нецензурните реплики на пбликата.
                  След това всички други състезатели или влизаха в калта и се бореха мъжки, въпреки, че на моменти бяха по 3-4 коли една връз друга, или честно си заобикаляха по коларския път и отиваха при съдиите.
                  Това видях там, бях на 5 метра и заснех всичко. Когато обработя филмите, ще ви ги пусна да ги теглите.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Варна Трофи 2007

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Не оплювайте човека правил трасето.Пътната книга на състезанието си беше добре направена и неточностите със сигурност са дошли от невнимание на навигатора. Дори и да имало някаква неточност в метража графиките на ситуациите бяха много точни и помагаха за ориентирането.Правя това изявление понеже успяхме да се ориентираме по картинките дори когато ни отказа измерителния уред.
                    По добре наблегнете в създаване на работещ правилник по който да се провеждат състезанията и съветът ми е да не измисляте сами топлата вода а само я претоплете,ползвайте правилника на ФИА като го адаптирате за този увлекателен спорт.Правилата трябва да са точни и ясни за да няма неразбирателства и ситуации като отрязаното дърво на първото Варненско състезание.Да се уточняват кои препятствия могат да се премахват и кои не като в голфа например.
                    как точно разбра за точноста на метрите след като се ориентираш по картинки и не ти работи измержателния уред
                    --------------------------------------------------------------
                    Ал. Иванов
                    +359888561561

                    Коментар


                    • #55
                      До: Варна Трофи 2007

                      Ето снимка на конфликтната ситуация от ден втори,а именно точка 29.
                      В ляво е роудбука по който караха състезателите,а в дясно е дадената от Киро предварителна информация за трасето и метража с нанесените от мен промени.Ясно се вижда колко метра са били посочени предварително,какава е корекцията както на разстоянието,така и в самата ситуация и какво имаме като готов продукт.Обърнете внимание как задрасканият път вкл. се отдясно е станал главен.
                      С Тенев поемаме вината за всички грешки в роудбука,но един човек все пак взе пари и то всички за които предварително имаше уговорка и нито стотинка по-малко за това което сътвори.Дали е подигравка с всички нас или е насочено срещу един определен човек само той знае.
                      Прикачени файлове
                      "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                      „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                      Коментар


                      • #56
                        До: Варна Трофи 2007

                        Крайно класиране "Варна Трофи 2007"
                        Прикачени файлове
                        "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                        „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                        Коментар


                        • #57
                          До: Варна Трофи 2007

                          При мен нищо не се вижда, има ли възможност да се препише или да се прикачи в по - ясен вид. Благодаря.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Варна Трофи 2007

                            Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                            Ето снимка на конфликтната ситуация от ден втори,а именно точка 29.
                            В ляво е роудбука по който караха състезателите,а в дясно е дадената от Киро предварителна информация за трасето и метража с нанесените от мен промени.Ясно се вижда колко метра са били посочени предварително,какава е корекцията както на разстоянието,така и в самата ситуация и какво имаме като готов продукт.Обърнете внимание как задрасканият път вкл. се отдясно е станал главен.
                            С Тенев поемаме вината за всички грешки в роудбука,но един човек все пак взе пари и то всички за които предварително имаше уговорка и нито стотинка по-малко за това което сътвори.Дали е подигравка с всички нас или е насочено срещу един определен човек само той знае.
                            ПАК СЕ ИЗМЬКНА КАТО....................... не ти ли писна ??????
                            спомням си миналата година същата боза
                            заради тези интриги ние не участвах ме
                            ако продължите така догодина и други само ще гледат "сеирите" ви
                            ако страничен човек прочете тази тема "ВАРНА ТРОФИ 2007 " ще се чуди
                            това какво е ??????? Кога ВСИЧКИ организатори ще се научат че състезаниятя са със еднакви правила за всисчки състезатели!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Варна Трофи 2007

                              Навлизането в трасе маркираано с ленти може да се каже че е начало на ново състезание. То си има негов правилник и всеки трябва да го знае.
                              Това го няма в правилника на БОС.

                              Едно малко питане: когато автомобила боксува, разстоянията не съвпадат. Това е ястно. Не е ли работа на навигатора да следи и да има едно на ум колко ще се измени следващата ситуация? А може би да е забравил да занули трипа? Не че не се случва, но е възможно?

                              Трасе през много блатиста местност наистина променя ситуациите коренно. Но един може да мине с по-малко въртене на колела, а друг на лебедка. Тогава организатора няма никакви еднакви мерки и за двете ситуации.

                              Не искам да кажа нищо провин никого, но затова мисля че състезанието в Шумен, макар и експериментиращо, може да се каже че има може би най-точния регламент. Наистина и в него има пролуки.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Варна Трофи 2007

                                Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение

                                Едно малко питане: когато автомобила боксува, разстоянията не съвпадат. Това е ястно. Не е ли работа на навигатора да следи и да има едно на ум колко ще се измени следващата ситуация? А може би да е забравил да занули трипа? Не че не се случва, но е възможно?

                                Трасе през много блатиста местност наистина променя ситуациите коренно. Но един може да мине с по-малко въртене на колела, а друг на лебедка. Тогава организатора няма никакви еднакви мерки и за двете ситуации.
                                Ахам!
                                Само че, при описаните от теб ситуации метража ще ти излезе в повече от дадения по пътна книга, а тук говорим за случай, при който между две точки по роудбук е обявено разстояние от 1120 метра, а реално се оказа 360м.

                                едит: Довечера и аз ще кача малко снимки.
                                Последно редактирано от Върбанелка; 05-06-07, 13:32.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X