Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комисия Офроуд 2017 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Комисия Офроуд 2017 г.

    Докато "синчето" се навърта още там - така ще е!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #47
      От: Комисия Офроуд 2017 г.

      Както вече ти казах ИЧ ми не е за тия интригански игрички.
      Аз Иван Маринов няма да го коментирам и защото не ми е работа и защото мисля ,че нямам това право и защото все още не е взел мнение по моите въпроси.
      Простия въпрос който ти зададох Тодоре беше имало ли е такъв текст гласящ,че с чуждестранни лицензи не се класираш за националния шампионат?
      И ако е имало защо ти се учудваш,че Маринов го използвал срещу теб? На какво си разчитал за да не се използва този текст за твоите хора?
      Мисля,че за Маринов и двамата знаем,че ако някаде има свободна "дупка" той там първо ще бръкне а в твойта с най-голямо удоволствие.
      Виждам това което ми показваш и съм леко объркан?
      Ако имаш да казваш и да показваш нещо мисля,че вече момента е дошъл давай и да приключваме с тая драма.
      Как така се случва това което си ми показал и защо позволяваш да се случва ако е така или награждават всички или никой.
      Защо Вие шампионите го търпите това нещо въобще?
      Бегай до железарията купи два катинара затваряйте я тая федерация и да се приключва с драмите.
      И пак да попитам как да ми се кара при тая помия дето се излива?
      И нали някой ме напъваше да карам в Т1.
      АЕ барато Оди карай ти в Т1 и им яж лай....ата.
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #48
        От: Комисия Офроуд 2017 г.

        Големи драми за нищо.
        " Кучетата си лаят, кервана си върви "
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • #49
          От: Комисия Офроуд 2017 г.

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Простия въпрос който ти зададох Тодоре беше имало ли е такъв текст гласящ,че с чуждестранни лицензи не се класираш за националния шампионат?
          И ако е имало защо ти се учудваш,че Маринов го използвал срещу теб? На какво си разчитал за да не се използва този текст за твоите хора?Мисля,че за Маринов и двамата знаем,че ако някаде има свободна "дупка" той там първо ще бръкне а в твойта с най-голямо удоволствие.
          Не знаех, не съм чел Международния Спортен Кодекс на ФИА, както и ти предполагам, както и всички организатори и състезатели, с изключение на Маринов !
          Аз съм се движил и работил според Специален Правилник Крос Кънтри 2017 и стоящата над него "Наредба 2017" на БФАС ! Нормална практика е състезатели с чужди лицензи ФИА да стават шампиони в шампионата, който карат (примери много) и затова не съм се замислял и не знаех, че има такава "вратичка", за когото ти потрябва

          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          Големи драми за нищо. "Кучетата си лаят, кервана си върви"
          Много си прав На това се разчита...

          Коментар


          • #50
            От: Комисия Офроуд 2017 г.

            Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
            ....
            Не мога да вдена за чий у.й е тази федерация и тази комисия като в момента Вие управляващите този спорт сте повече от състезателите.
            Малко работата стана много вожд малко индианец.
            Състезанията и състезатлеите и регулаторния орган трябва да върят заедно ако някой започне да избързва или да изостава нещата няма да се случат. Аз така и не разбирам като ги платихте тия пари към федерацията и състезателите платиха тия лицензи кой какво получи в крайна сметка. Тая федерация на кой какво даде през 2017 ?
            Тук грешиш ! Никой от нас (организаторите) не пее във федерацията и не управлява Нито в Комисията, нито в БФАС !
            Аз съм си организирал заявеното състезание, имам лицензирани състезатели и спазвам правилниците и наредбите !
            Състезатели и организатори да отговорят какво са получили, аз само съм плащал и съм си осигурявал нерви

            Коментар


            • #51
              От: Комисия Офроуд 2017 г.

              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
              Не знаех, не съм чел Международния Спортен Кодекс на ФИА, както и ти предполагам

              Aз със сигурност не съм го чел.
              Единдственото което съм чел са само изискванията за автомобила който карам.
              Но те се отнасят за Т1 като за клас отворен реално няма такива защото то нали няма такъв клас.
              Не съм чел не защото не ме интересувса а защото от отдавана не съм виждал някой да върти схеми в състезанията.
              Може и да има ама нали съм 'отворен" та не съм се зсалеждал много.
              От както старите основни действащи лица в офроуда вече не карат схемите май ги няма няма ги и времената в които всичко в класирането се е решавало с регламент,парцали в тръбите затапване на пътища махане на разни указатели и подобни.
              Основното ми виждане в последните години е,че ако можеш скачаш караш и печелиш със схеми не става.
              С изключение на едно състезание в което регламента и федерацията взеха решение в полза на един и морално ощетиха всички останали.
              Ама регламет правилник това е полужението.
              Имаше един човек който почина бог да го прости.
              Той е мой семеен приятел и всички въпроси които съм имал относно федерацията и този спорт съм ги задавал на него.
              За съжаление вече го няма и аз няма кой да питам.
              Не ,че на теб Тодоре не вярвам но ти показваш само част от истината.А буламача всъщност е много по-голям.
              От ранна детска възраст ме е водил по какви ли не състезания и още къде ли не и ме е запознавал с кой ли не.
              Включително и със сега двйставщите лица.Хубавото е ,че те не ме помнят и идея си нямат какво помня за тях.
              За този човек говоря: http://www.bgnrc.info/rally/novinite...ya-mu-pyt.html
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • #52
                От: Комисия Офроуд 2017 г.

                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                Тук грешиш ! Никой от нас (организаторите) не пее във федерацията и не управлява Нито в Комисията, нито в БФАС !
                Аз съм си организирал заявеното състезание, имам лицензирани състезатели и спазвам правилниците и наредбите !
                Състезатели и организатори да отговорят какво са получили, аз само съм плащал и съм си осигурявал нерви
                Защо да греша Сашо Ковачев не ли организатор.
                Иван Маринов също е състезател и май организатор.Има разлика да не пеете или да пеете ама разични песни.
                Общо взето ако можехте тая енергия дето я влагате да си пречите да можехте да я впрегнете да запеете в хор колко хубаво и ПРОДУКТИВНО за всички нас и най-вече за спорта щеше да е ама нещете.
                Много ми е интересно какво ще стане ако си оранизираш състезание и ги отсвириш тия с тая велика федерация?
                Кажи ми какво ще стане?
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #53
                  От: Комисия Офроуд 2017 г.

                  Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                  Защо да греша Сашо Ковачев не ли организатор.
                  Иван Маринов също е състезател и май организатор.Има разлика да не пеете или да пеете ама разични песни.
                  Общо взето ако можехте тая енергия дето я влагате да си пречите да можехте да я впрегнете да запеете в хор колко хубаво и ПРОДУКТИВНО за всички нас и най-вече за спорта щеше да е ама нещете.
                  Много ми е интересно какво ще стане ако си оранизираш състезание и ги отсвириш тия с тая велика федерация?
                  Кажи ми какво ще стане?
                  До колкото аз съм запознат като помагач, Сашо Ковачев организира в България едно международно състезание и то няма нищо общо с шампионата.
                  Иван Маринов помага на някои състезания като времеизмерване но не като организатор.
                  Колкото до последния въпрос, каквото ставаше на първите Русенски ралита. Пише се писмо до БФАС с молба да бъде разрешено на лицензираните състезатели да могат да участват в твоето състезание и да си каркат на воля.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • #54
                    От: Комисия Офроуд 2017 г.

                    Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                    ....Не ,че на теб Тодоре не вярвам но ти показваш само част от истината.А буламача всъщност е много по-голям.
                    Аз показах каква е ситуацията в момента само с факти, за други неща нямам доказателства и затова не пиша !
                    Не се оплаквам и не търся съчувствие, просто искам да се знае какво е реално положението и защо намаляват състезателите, защо намаляват спонсорите, защо няма вече отразяване на състезанията (респективно интерес за спонсори) и т.м.
                    Защото ми е жал за момчетата, които се борят чисто, инвестират време и пари и здраве в спорта и вместо да се забавляват, се натоварват... Поради тази причина пак няма да ги лицензирам в БФАС за 2018 и няма да карат българския шампионат (ако въобще се състезават) !
                    Ще дам един пример от съседна Гърция...там във федерацията също имат такива Иванакис Маринакис и от три години няма Трофи състезания (не им дават разрешения от тяхната федерация ), а в момента ралитата,
                    които се провеждаха там търсят варианти да се изнасят към Македония и България
                    Явно е Балкански синдром и отърваване няма
                    Хайде весели празници, че станахме досадни...както каза Чолаков, кучетата си лаят, кервана върви...
                    Наздраве на всички и спорна състезателна 2018-а
                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-12-17, 08:42. Причина: За красота повече :)

                    Коментар


                    • #55
                      От: Комисия Офроуд 2017 г.

                      Пичове и пички......!. Хайде весели празници и весело посрещане на 2018г
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #56
                        От: Комисия Офроуд 2017 г.

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Пичове и пички......!. Хайде весели празници и весело посрещане на 2018г
                        Банджо, не е и така, дай свежи съвети. Не загръщай темата по този начин. Всички ни се кара, и трябва по някакъв начин разработване на тази схема и занапред.
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • #57
                          От: Комисия Офроуд 2017 г.

                          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                          Банджо, не е и така, дай свежи съвети. Не загръщай темата по този начин. Всички ни се кара, и трябва по някакъв начин разработване на тази схема и занапред.
                          И на мен ми се кара ама с тези каламбури които станаха, останах доброволно на страни, дори и публика нямам желание да бъда. Бъдете живи и здрави . Ако се променят към по-добро нещата , ще съм първия който ще се включи в надпреварата с нов автомобил и Ко-пилот. Ако се премахнат банкетите , препятствията от типа , Гроздова, Кайсиева , Суджуци, Филета и др. Ако се наблегне наблегне трезво върху организацията ,където желаещите за съдии- сиирджии е по-малко от състезателите, ще има и участници и рекламодатели и медиен интерес.
                          Весело посрещане на коледните празници и щастлива Нова Година ви желая.
                          Последно редактирано от banjo; 20-12-17, 23:51.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #58
                            От: Комисия Офроуд 2017 г.

                            Весели празници от мен и всички пилоти на 4х4 Адвенчър, с български и македонски лицензи и от най-коректния ни спонсор !

                            Коментар


                            • #59
                              От: Комисия Офроуд 2017 г.

                              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                              Понеже ФИА не администрира Трофи или "инженерния офроуд", както аз го наричам, Трофито в БФАС ще бъде Приложен Шампионат, като дрифта или еко ралитата например.
                              Ето как ще изглежда по НАРЕДБАТА 2017 чисто финансово твоята идея !

                              За членство на нови клубове:

                              Чл.5.1.2. Kлубoвe, нови кандидати за членство. Тези клубове попълват заявление - образец за ново членство, придружено с посочените необходими документи (публикувани на сайта на БФАС) и внесен членски внос, както и такса за разглеждане - в размер на 200 лв. Регистрацията на тези клубове се извършва целогодишно.

                              ТАКСИ ЗА КЛУБЕН ЧЛЕНСКИ ВНОС
                              Чл.14. Автомобилните спортни клубове (АСК) заплащат ежегодно годишен клубен членски внос на БФАС
                              в размер на 600 лв.

                              За състезателите !

                              Чл.13.2.1.Такси за национални лицензи с включена здравна застраховка:
                              Приложните дисциплини(Без медицинска застраховка): Тип P - 50лв. Тип P1(Еднократен) – 30лв.


                              За съдии и контроли :

                              Чл.13.3. Такси за национални лицензи за доброволци и официални лица, според нивото на квалификация:
                              Ниво A - 100 лв. Ниво В - 50 лв. Ниво С - 30лв. Ниво „стажант-St.” -/Без такса/.

                              Такси за състезание Трофи, гледай тези за приложни шампионати:

                              Чл.15.2. За открити състезания, както и състезания - кандидати за определен шампионат - cъoтвeтната такса към БФАС (50% от таксата за шампионат ) и таксата определена от ФИА.
                              Чл.15.3. 1. За дисциплина – рали НШ 1000 лв.
                              Чл.15.3.2 За дисциплина - Затворен маршрут 1000лв.
                              Чл.15.3.3 За дисциплина - Планинско 1000 лв.
                              Чл.15.3.4 За дисциплина – Крос Кънтри Рали 1000 лв
                              Чл.15.3.5 За дисциплина - Ралиспринт 800 лв.
                              Чл.15.3.6 За дисциплина - Автокрос 400 лв.
                              Чл.15.3.7 За дисциплина - Раликрос 400 лв.
                              Чл.15.3.8 За дисциплина - Драг 500 лв.
                              Чл.15.3.9 За дисциплина - Дрифт 500 лв.

                              Изисква и попълване и подаване в срок на документите за виза !

                              Чл.16. Автомобилен спортен клуб (организатор), който не внесе в срок документи за виза ще бъде глобен в размер на 50 % от cъoтвeтната такса. Глобата следва да бъде внесена в БФАС в срок до 5 работни дни, в противен случай се прилага чл.23 от Наредбата на БФАС . Ако до 20 дни преди датата на мероприятието документите не са изрядни и представени в БФАС същото не се провежда.

                              Това е по НАРЕДБАТА, ако за тебе направят друг "ценоразпис" е отделен въпрос, но и няма да се учудя да не се спазва НАРЕДБАТА...нормална практика е
                              Тези цифри ме плашат.
                              Малки сме за там.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Комисия Офроуд 2017 г.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5777181

                                Честита Новата 2019-а, много здраве, успехи и безаварийно
                                Вече имаме нова Наредба 2018 на БФАС и календар, Специалния правилник за Крос Кънтри явно остава същия като за 2017-а, че няма нов изкаран от Комисията и затова ще наблегна на Наредбата ! Трофито ги няма в Наредбата и явно тая година ще бъдат пропуснати
                                Състезанията са три - Варна 5-6 май, Балкан Офроуд 15-16 септември и Русе 27-28 октомври.
                                Цените за членски внос и лицензи на състезателите са същите като през 2017-а !


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5777182

                                Временните лицензи са 120 лева, но не участват в класирането за годината !
                                Същите остават и цените за съдии и доброволци, но кетапа ще важи три години !


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:5777183


                                Трябва да искате разрешение (ако сте лицензирани) за да карате на състезания извън календара на БФАС, както беше до сега !


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5777184

                                Състезания, които не са включени в Националния Спортен Календар на БФАС са НЕЛИГИТИМНИ !!!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5777185

                                Ще трябва да си предвидите тази година и разходи за хомологация, 150-180 лева на машина, независимо дали е изтекла или валидна. Досега не се изискваше и не се проверяваше, но ако и тази година се правят компромиси, аз лично ще сезирам, за да се кара по Устав и съгласно МСК, както се позоваха членовете на Комисията в предложенията си към УС

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5777186

                                И още нещо важно ! Не може да биете със столове и да ги чупите по главите на времеизмерването, не може да чупите телефони "CAT" в главите и други груби прояви към времеизмерване и длъжностни лица, глобата е дебела и е по-добре саморазправата да е след състезанието ! Ако искате по някакъв начин да заобиколите Наредбата или Специалния правилник, не се мъчете, просто се обърнете към Члена на Комисията Иван Маринов


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5777187








                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 02-01-18, 14:24. Причина: Оцветяване, онагледяване и разкрасяване !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X