Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

    На целия спор и рисунките и снимките ми се струва, че му се вика или "търсене под вола на теле " или "след дъжд качулка" След като някой е видял нарушение подава контестация в предвидения срок, тя се разглежда и се взима решение. Така стана миналата година във Варна с Долфи... Сега уж всички били видяли нещо, ама си замълчали и после някой друг им виновен. Само ми се струва, че някои си търсят поводи за заяждане. Работата прилича на Сашо Диков, дето дава напред и назад , след като мача вече е свършил ... Правилниците на автомобилните състезания са такива, че дори адвокат да ги чете ще намери винаги врътички, същото важи за световните шампионати и F1 ... Има си комисия, която преценява, но не и след като вече всичко е приключило. Иначе - едно си знае баба - едно си пее. Излязъл - неизлязъл. Съдята не го е видял , не го е санкционирал. Някой да е подал писмено оплакване и да не е разгледано? Във всяко състезание има подобни ситуации, не само в оф-роуда...дори и във волейбола...въпроса е как да се сведат до минимум.
    Последно редактирано от roumen5; 07-03-08, 13:11.
    Живей за всеки дъх!

    Коментар


    • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Уважаеми колеги, а не ви ли се струва че дискусията отново тръгва по грешният наклон. Ясно е че с досегашният метод определено има проблем. Факт е че организатора констатира необходимостта нещо да се промени за да може следващият път да няма подобни грешки... Е добре де защо не се концентрирате върху това какво и как да бъде променено и следващият път всички да видим дали вече нещата са оправени... Че сега и да се изпокарате все тая... ама ако се оправи за в бъдеще ще можем следващият път да се радваме повече... не мислите ли...?
      Първоначално публикуван от roumen5 Преглед на мнение
      На целия спор и рисунките и снимките ми се струва, че му се вика или "търсене под вола на теле " или "след дъжд качулка" След като някой е видял нарушение подава контестация в предвидения срок, тя се разглежда и се взима решение. Така стана миналата година във Варна с Долфи... Сега уж всички били видяли нещо, ама си замълчали и после някой друг им виновен. Само ми се струва, че някои си търсят поводи за заяждане. Работата прилича на Сашо Диков, дето дава напред и назад , след като мача вече е свършил ... Правилниците на автомобилните състезания са такива, че дори адвокат да ги чете ще намери винаги врътички, същото важи за световните шампионати и F1 ... Има си комисия, която преценява, но не и след като вече всичко е приключило. Иначе - едно си знае баба - едно си пее. Излязъл - неизлязъл. Съдята не го е видял , не го е санкционирал. Някой да е подал писмено оплакване и да не е разгледано? Във всяко състезание има подобни ситуации, не само в оф-роуда...дори и във волейбола...въпроса е как да се сведат до минимум.


      Напълно съм съгласен и с двамата- така е и изообщо не съм имал намерение да се изказвам, но си признавам, че бях провокиран от меко казано странното поведение на доста хора тук, върху един човек с малко по-различно мнение от останалите, при това без в нито един момент да е обидил някой, а напротив точно така наречените МОДЕРАТОРИ, които би трябвало да са за пример за нас редовите се нахвърлиха върху него (справка цитатите по-долу) и го подтикнаха да каже какво има предвид. Е той го каза и излезе напълно прав !!! И сега какво един модератор говореше за чест и достойнство - а това го разбирам като да му кажат на човека едно половинчато извинявай, а не червена точка за правопис!!!! Иначе ОК, ама преди време един доста уважаван член на форума се отказа да пише повече и мисля, че вече имаме прецедент.
      Колкото до правилника, всички знаем, че съвършен просто няма и няма да има (даже и във Формула 1) и винаги ще има недоволни. Но тук става въпрос за истината, а тя в доста случай е само една, и понеже я обичам ми е все тая дали ще ме допускат да пиша тук или не! - просто реших да я кажа.


      Първоначално публикуван от djipar69 Преглед на мнение
      Така се получава, пролет е Всички гадинки изпълзяват от дупките си ....................
      Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
      Кой изобщо беше тоя Марио и какви са заслугите му за развитието на този спорт?
      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      Понеже се чувствам засегнат лично от г-н Алма Лох
      Първоначално публикуван от Dandi Преглед на мнение
      ПИЧ
      НЕЗНАМ ЗА ДРУГИТЕ, НО МЕН ОПРЕДЕЛЕНО МЕ НЕРВИШ
      ЩО НЕ СЕ НАВРЕШ ТАМ ОТ ДЕТО ИЗЛЕЗЕ
      и остави хората намира да се забавляват във форома
      За далеч по-меки изказвания редовите получават предупреждение, но явно аршина е друг !!!! Просто ако го кажеш в общият поток от мисли никой не обръща внимение
      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

      Коментар


      • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

        Мислих да не обаждам, ама темата се изкриви тотално.

        Ако някой може да има претенции, това са потърпевшите от евентуалното нарушение на някого. А не си спомням някой да е подал жалба. Не е работа на публиката да е съдия на автомобилно състезание.

        Аз също бях там на този екстрем, но гледах от друг ъгъл.
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Уважаеми колеги, а не ви ли се струва че дискусията отново тръгва по грешният наклон. Ясно е че с досегашният метод определено има проблем. Факт е че организатора констатира необходимостта нещо да се промени за да може следващият път да няма подобни грешки... Е добре де защо не се концентрирате върху това какво и как да бъде променено и следващият път всички да видим дали вече нещата са оправени... Че сега и да се изпокарате все тая... ама ако се оправи за в бъдеще ще можем следващият път да се радваме повече... не мислите ли...?
          Напълно съм съгласен с теб и точно затова написах по горе ,че трябва да се направи една голяма среща на всички клубове,състезтели и организатори и наистина да се обсъдят тези неща,а не кой е лецензиран и кой не,и кой повече гласове има


          Май трябва дасе отвори нова тема

          Коментар


          • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

            Черното си е черно ,бялото бяло , не зависимо от какъв ъгъл го гледаш!Някъде мярнах и състезател без каска!
            Но след като няма контестации ,значи и нарушение няма!
            Мисля че Тодор е поел по правилния път и ще ,,изчисти'' подобни неуредици(не мисля ,че има някакъв умисъл в този случай).Престанете с дразгите и се опитайте да си помогнете в решаването на подобни проблеми.Подкрепям идеята за среща.
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

              Нещо не мога да схвана какво обсъждате?!? На мястото е имало съдя, който не е констатирал нарушение, и съответно такова няма. Съдията може да е сгрешил, пуска се контестация, показват се доказателства, взима се решение. Ако решението е нечестно оплюваме ги в медиите и/или не им ходиме по състезанията. Елементарно!

              Коментар


              • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                Колеги,
                не знам защо толкова се дърлите за глупости ?!!!
                Трябва да разберете, че НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОТМЕНИ РЕШЕНИЕ НА СЪДИЯТА
                Миналата година и в ендурото имаше такива случаи, но въпреки многото очевидци, съдийско решение не беше отменяно и никой организатор или шеф няма право да пренебрегва съдия, защото утре ще настане пълна анархия.

                Съветвам ръководството на шампионата 4Х4 да изчисти тази точка от правилника, както това направихме ние миналата година.
                Скъсана лента, съборено колче - наказание

                От снимките се вижда, че някой преди двата въпросни джипа вече е бил скъсал лентата и тя е затъпкана.
                Още той е за наказание !!!

                Не се засягайте, това просто е един съвет от мен, за да не се допускат и за в бъдеще подобни срамни разправии !
                Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 07-03-08, 23:05.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                  Първоначално публикуван от petar radev Преглед на мнение
                  Иване вземи погледай видеото на faris66 и пиши пак кой каде влиза и каде кара и тогава коментирай,или май забравих че това май е твоя правилник по който май ще си караш само ти."Съдията е човек (може да греши) не е видял нарушение" е не бях срещал по голяма простащина!!!!!




                  Извинявам се леко се изнервих,след видеото.
                  Добре си гледал видеото, но на него се вижда излизане с две гуми извън лентите, което не е нарушение на правилата. Ако нещо от тях не ти харесва имаше достатъчно време и начини, включително и в този форум да ги предложиш.
                  Като толкова хора са видели нарушението защо никой не се обади и не подаде контестация срещу тях.
                  Има си ред, който също е написан и хубав или лош се спазва.

                  Коментар


                  • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Това ще е по-чист вариант. Освен това може би няма да е зле да се прецизират правилата за преминаване на участъци, обозначени с ленти, а и самото поставяне на лентите. Защото сега излиза, че примерно тук



                    бихме могли да насметем публиката и колчето и безнаказано да избегнем екстремчето, оставяйки лентата между колелата. Лошо няма, ама тогава какъв е смисълът изобщо да се поставят ленти??? Пък и публиката ще се сърди, че я лишаваме от зрелище ...
                    Логиката ти е много вярна, ама такъв е правилника сега. Може би трябва да има 2 реда колчета с ленти с един цвят за състезателите и с друг за граница на зрителите т.к. ако от участници до зрители ни дели само 1 лента е много опасно за зрителите.
                    Би било редно да се коригира правилника с идея по-голяма сигурност за зрителите.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Уважаеми колеги, а не ви ли се струва че дискусията отново тръгва по грешният наклон. Ясно е че с досегашният метод определено има проблем. Факт е че организатора констатира необходимостта нещо да се промени за да може следващият път да няма подобни грешки... Е добре де защо не се концентрирате върху това какво и как да бъде променено и следващият път всички да видим дали вече нещата са оправени... Че сега и да се изпокарате все тая... ама ако се оправи за в бъдеще ще можем следващият път да се радваме повече... не мислите ли...?
                      +100
                      WWW.FBRALLYRAID.COM

                      Коментар


                      • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                        Извинявайте за закъснението, но имах проблеми с нета.
                        Ето обещаните линкове с оригиналите на снимките:
                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...an_01_03_2008/
                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...008_Adventure/
                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...3_2008_Expert/

                        Снимките в първата директория са от първите два дни, а другите две от траяла.

                        Коментар


                        • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                          Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                          Добре си гледал видеото, но на него се вижда излизане с две гуми извън лентите, което не е нарушение на правилата. "Ако нещо от тях не ти харесва имаше достатъчно време и начини, включително и в този форум да ги предложиш."
                          Като толкова хора са видели нарушението защо никой не се обади и не подаде контестация срещу тях.
                          Има си ред, който също е написан и хубав или лош се спазва.
                          Аааа,значи всичко преключи бара затвори и край всички ще слушаме БОСа Иван Маринов,а що не вземеш да си караш сам по тия правила.
                          Кой си ти, че ще решаваш по кой правила ще караме???-БОСа

                          Коментар


                          • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Нещо не мога да схвана какво обсъждате?!? На мястото е имало съдя, който не е констатирал нарушение, и съответно такова няма. Съдията може да е сгрешил, пуска се контестация, показват се доказателства, взима се решение. Ако решението е нечестно оплюваме ги в медиите и/или не им ходиме по състезанията. Елементарно!
                            Знакчи между "не мога" и "не искам" има огромна разлика !!!

                            Проблема е в обидата на човек, който се опита да каже нещо и МОДЕРАТОРИТЕ го изядоха. С всичко това се разбра, че този човек не говори като "завит през глава" ми явно е имал какво да каже Сега просто чакаме този дето говори за чест и достойнство просто да реагира с едно "да бе" !!!
                            Иначе е ясно ,че промяна в класирането няма и не може да има.
                            Но все си мисля, че доблестта е мъжко качество в мъжки спорт!!!
                            Извинявам се за спама, но просто вземам думите на хората "на сериозно"
                            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                            Коментар


                            • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                              Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                              Знакчи между "не мога" и "не искам" има огромна разлика !!!

                              Проблема е в обидата на човек, който се опита да каже нещо и МОДЕРАТОРИТЕ го изядоха. С всичко това се разбра, че този човек не говори като "завит през глава" ми явно е имал какво да каже Сега просто чакаме този дето говори за чест и достойнство просто да реагира с едно "да бе" !!!
                              Иначе е ясно ,че промяна в класирането няма и не може да има.
                              Но все си мисля, че доблестта е мъжко качество в мъжки спорт!!!
                              Извинявам се за спама, но просто вземам думите на хората "на сериозно"
                              Доколкото знам модераторите в този форум нямат никакви интереси в първенството. Мнението на Марио бе оценено не само от модераторите, но и от останалите участници. Ако модераторите искат да " изядат " някой, друго се получава. Затова моля нека темата си остане за състезанието в Троян и не излиза извън добрия тон. Политиката на модерация на този форум, не толерира обиди и обидни квалификации.
                              Само за протокола, аз бях на този овраг ( дори ме има няколко от снимките ) . Първата кола, която рискува с новите правила за двете гуми беше тази на Пепелов и Русев. После минаха останалите. Но какво сме видели ние публиката няма значение ( уви ). Важно е какво казва съдията и ако има контестации от страна на останалите състезатели. Такива са правилата.

                              Много важно е да се учим от грешките си и от тези на останалите. Затова нека организаторите на останалите състезания имат тази " тапа " за пример и да направят така, че да не се пораждат съмнения в бъдеще.
                              Но добрия тон и правилата във форума ТРЯБВА да се спазват.
                              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                              NULLA TENACI INVIA EST VIA

                              Коментар


                              • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                                Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                                Доколкото знам модераторите в този форум нямат никакви интереси в първенството. Мнението на Марио бе оценено не само от модераторите, но и от останалите участници. Ако модераторите искат да " изядат " някой, друго се получава. Затова моля нека темата си остане за състезанието в Троян и не излиза извън добрия тон. Политиката на модерация на този форум, не толерира обиди и обидни квалификации.
                                Само за протокола, аз бях на този овраг ( дори ме има няколко от снимките ) . Първата кола, която рискува с новите правила за двете гуми беше тази на Пепелов и Русев. После минаха останалите. Но какво сме видели ние публиката няма значение ( уви ). Важно е какво казва съдията и ако има контестации от страна на останалите състезатели. Такива са правилата.

                                Много важно е да се учим от грешките си и от тези на останалите. Затова нека организаторите на останалите състезания имат тази " тапа " за пример и да направят така, че да не се пораждат съмнения в бъдеще.
                                Но добрия тон и правилата във форума ТРЯБВА да се спазват.
                                Абсолютно съм съгласен с Pursie. Ще прикача снимка, в която се вижда съвсем ясно, че нарушение има. Но явно съдията не го е видял. Контенстации не е имало, съответно няма какво да се бучи сега из форума. Явно съществува проблем в правилника ... надявам се той да бъде отстранен, а не да си чешем езиците с глупости.
                                Прикачени файлове
                                RB Patrol Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X