Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 КАРЛОВО-info

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: 4х4 КАРЛОВО-info

    Няколко думи от мен-известно е на колегите колко скептично бях настроен към "4х4 Карлово".
    Перфектно състезание!Радев се нареди сред най-добрите организатори в България!Отлична пътна книга,компилация от най-хубавите терени в този край,без опити за копиране на трасета от предишни състезания,контроли точно колкото и където трябваше да бъдат разположени,бивак и хотел на 100метра един от друг,дълги и трудни етапи,ПЪЛНА липса на ограничения на скороста-всичко това което напоследък липсва в българските състезания.
    ТОВА Е НАЧИНА ДА СЕ ВДИГА НИВОТО НА НАШИЯ СПОРТ!
    За да съм откровен до края ще кажа и единствения според мен недостатък-затвореното трасе,което трябваше да е зрелище за публиката.Но както винаги е в такива случеи е безсмислено за състезателите,защото няма шанс да се промени класирането с бързо каране,освен да се прецака някой.И за това е глупаво да караш бързо(за да не отпаднеш на края) а и да караш не може да се навакса повече от 1 минута.От тук идва и липсата на зрелище!
    Но ако формата е баха мисля,че ще има и зрелища за зрителите и дълги етапи и няма да се налага организатора да се разкъсва на територията на 4 общини.
    Така или иначе ВЕЧЕ "4х4 Карлово " Е СЪСТЕЗАНИЕ ,КОЕТО ТРЯБВА ДА СТАНЕ ТРАДИЦИЯ.Да е жив и здрав Петър да го прави още дълги години .

    За колегите състезатели:
    Върбанов и Гого-каране типично в техен стил въпреки крехката кола!Честита победа!
    Йосив и Въшката-темпо съчетано с перфектна навигация(ама само през втория ден).Заслужена купа за феърплей-повярвайте трудно се спира да се помага когато се движиш в тройката!!!
    Траян и Истилиян-корави съперници с които е удоволсвие са се състезаваш!
    Алекс и Алекс-без тях вече нищо не става в българския офроуд,ама тук нямаха шанс заради старата гега.
    Долфа и Маринов-най после се завърнаха както само те могат.А казват,че техническите проблеми са запазена марка на ровърите.......
    Ламбреви-добре дошли клуба на гръмналите двигатели!
    Росен и жена му-мъжко каране и традиционно силна навигация.Не всеки ще стартира 120 км етап само на задно предаване!Росене вече и ти си минал през таван-виждаш ,че не е страшно...
    Жалко за тези ,които не дойдоха-загубиха повече отколкото спечелиха.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • До: 4х4 КАРЛОВО-info

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Перфектно състезание!Радев се нареди сред най-добрите организатори в България!Отлична пътна книга,компилация от най-хубавите терени в този край,без опити за копиране на трасета от предишни състезания,контроли точно колкото и където трябваше да бъдат разположени,бивак и хотел на 100метра един от друг,дълги и трудни етапи,ПЪЛНА липса на ограничения на скороста-всичко това което напоследък липсва в българските състезания.
      ТОВА Е НАЧИНА ДА СЕ ВДИГА НИВОТО НА НАШИЯ СПОРТ!
      За да съм откровен до края ще кажа и единствения според мен недостатък-затвореното трасе,което трябваше да е зрелище за публиката.Но както винаги е в такива случеи е безсмислено за състезателите,защото няма шанс да се промени класирането с бързо каране,освен да се прецака някой.И за това е глупаво да караш бързо(за да не отпаднеш на края) а и да караш не може да се навакса повече от 1 минута.От тук идва и липсата на зрелище!Така или иначе ВЕЧЕ "4х4 Карлово " Е СЪСТЕЗАНИЕ ,КОЕТО ТРЯБВА ДА СТАНЕ ТРАДИЦИЯ.Да е жив и здрав Петър да го прави още дълги години .
      Подкрепям на 100% мнението на Русев . Може би трябва да се предвиди някаква друга схема на оценка на карането на затвореното трасе,понеже наистина няма как да наваксаш разлика от 10-12 мин които си загубил с две гръмнали гуми в няколко обиколки от по 1.7 км.

      Коментар


      • До: 4х4 КАРЛОВО-info

        Първоначално публикуван от lilia_prim Преглед на мнение
        Подкрепям на 100% мнението на Русев . Може би трябва да се предвиди някаква друга схема на оценка на карането на затвореното трасе,понеже наистина няма как да наваксаш разлика от 10-12 мин които си загубил с две гръмнали гуми в няколко обиколки от по 1.7 км.
        Стига с тези гръмнали гуми, и ние сменяхме две гуми, но не блускаме тъпана за това.
        Затворените трасета са необходими за да се провличат спонсори медии фенове и внимание към нашия спорт.
        Състезанието беше перфектно дано всички са такива.
        Искам да благодаря на Руси и Руслан за светкавичната намеса след нашето тройно преобръщане както на Йосиф и Въшката за тяхната светкавична намеса и връщането на колата на трасето. Дай боже повече такива състезатели като тях.

        Коментар


        • До: 4х4 КАРЛОВО-info

          Аз пък искам да поздравя Явор, че въпреки всичкото си желание не успя да потроши, както трябва колата! Всъщност поздравът е осново за тези, които са я подготвяли - браво момчета - много здраво сте я направили. За следващоя път желая още по здрава да е! Майтапа настрана, ама да продължиш да се състезаваш след преден флип и два странични, значи колата е мноооого здрава. Радвам се, че са здрави и лудите глави!
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • До: 4х4 КАРЛОВО-info

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            За да съм откровен до края ще кажа и единствения според мен недостатък-затвореното трасе,което трябваше да е зрелище за публиката.Но както винаги е в такива случеи е безсмислено за състезателите,защото няма шанс да се промени класирането с бързо каране,освен да се прецака някой.И за това е глупаво да караш бързо(за да не отпаднеш на края) а и да караш не може да се навакса повече от 1 минута.От тук идва и липсата на зрелище!
            Много си прав но има и друго. Ако погледнеш класирането виждаш как някой екипажи имат лошо време в първия ден поради отппадане заради повреда но продължават да карат следващите два дни и имат финал но са в по-задни позиции от тези които имат финал в първия ден а на следващите дни изобщо не са стартирали. МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ОБЯСНИ ТОЗИ ФЕНОМЕН?
            Това което виждам е: 1ви ден за незавършили времето е 18часа , 2ри ден е 13часа а за 3ти ден е 2часа. Как може времето от втори и трети ден да е по малко от това на първия. То каузата за продължаване на състезанието става безмислена. Ако аз например съм си изкарал първия ден и видя че има 3-4-5 отбора които не са финиширали в етапа то ако съм знаел че е такова времеизмерването ,от тактическа гледна точка с радост не бих се пуснал през следващите за да не троша автомобила и пак ще съм на по предни позиции от тези които са карали до края. ИМА НЕЩО ГРЕШНО В ТОВА КЛАСИРАНЕ ,НЕКА ОРГАНИЗАТОРА ОБЯСНИ КАК ОТБОРИТЕ ОТ КЛИСУРА СА ПО-ПАПРЕД ОТ ДЖИМИТО на Недялко който до последно се мъчи да се движи по трасето дори и след аварията в третия ден
            Последно редактирано от banjo; 16-06-09, 06:57.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • До: 4х4 КАРЛОВО-info

              Както Тодор Христов написа , аз не бях фен на този тип състезания, но това състезание ми промени мнението за по-скоростните надпревари. Въпреки, че джипа е подготвен за друго, кефа ни бише голям и се радвам , че участвахме. Сериозно съм се замислил дали да не си спретна една "бегачка" за този тип състезания, много е вероятно за следващия сезон да го направя. Това ще е благодарение на това състезание, което определено ме обогати .

              Коментар


              • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                Първоначално публикуван от mater Преглед на мнение
                ... ИМА НЕЩО ГРЕШНО В ТОВА КЛАСИРАНЕ ,НЕКА ОРГАНИЗАТОРА ОБЯСНИ ...
                Добре де! Нали беше 3 дни в Карлово. Защо не си зададе въпросите там на място ?!? Или е зор да се спази "традицията" след всяко състезание във форума да се започват дрязги?

                Далеч съм от мисълта да ставам нечий адвокат, обаче отговор на въпроса си май ще можеш да намериш на 12.8.6 ето тук. Само един жокер - какво ще ти е времето при прекъснат етап зависи от това докъде си стигнал ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                  Първоначално публикуван от mater Преглед на мнение
                  Много си прав но има и друго. Ако погледнеш класирането виждаш как някой екипажи имат лошо време в първия ден поради отппадане заради повреда но продължават да карат следващите два дни и имат финал но са в по-задни позиции от тези които имат финал в първия ден а на следващите дни изобщо не са стартирали. МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ОБЯСНИ ТОЗИ ФЕНОМЕН?
                  Това което виждам е: 1ви ден за незавършили времето е 18часа , 2ри ден е 13часа а за 3ти ден е 2часа. Как може времето от втори и трети ден да е по малко от това на първия. То каузата за продължаване на състезанието става безмислена. Ако аз например съм си изкарал първия ден и видя че има 3-4-5 отбора които не са финиширали в етапа то ако съм знаел че е такова времеизмерването ,от тактическа гледна точка с радост не бих се пуснал през следващите за да не троша автомобила и пак ще съм на по предни позиции от тези които са карали до края. ИМА НЕЩО ГРЕШНО В ТОВА КЛАСИРАНЕ ,НЕКА ОРГАНИЗАТОРА ОБЯСНИ КАК ОТБОРИТЕ ОТ КЛИСУРА СА ПО-ПАПРЕД ОТ ДЖИМИТО на Недялко който до последно се мъчи да се движи по трасето дори и след аварията в третия ден



                  Да,наистина има грешка,говорих с спортните комисари и грешката е в това ,че наказанията на Недялко са сметнати като за клас"ЕКСПЕРТ",тоест 6 контроли х 2 часа+ 4 часа+времето на последния завършил от клас"АДВЕНЧЪР",а трябва да бъде 3 контроли х2 часа+4 часа+времето на последния завършил клас"АДВЕНЧЪР",или времето на Недялко,ще бъде 12:18:52
                  Днес ще изпратя,нови протоколи с поправената грешка и ще ги побликувам тук.
                  Извинявам се за допусната грешка на Недялко,както в по горен пост писах,предполагам ,че има и пропуски в работата ни,явно при наличието на трима спортни комисари от БФАС,които преглеждат резултатите,преди да ги оповестим е възможно да стават подобни грешки.

                  Коментар


                  • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Добре де! Нали беше 3 дни в Карлово. Защо не си зададе въпросите там на място ?!? Или е зор да се спази "традицията" след всяко състезание във форума да се започват дрязги?

                    Далеч съм от мисълта да ставам нечий адвокат, обаче отговор на въпроса си май ще можеш да намериш на 12.8.6 ето тук. Само един жокер - какво ще ти е времето при прекъснат етап зависи от това докъде си стигнал ...

                    Недялко има старт+1контрола ,но не е предал пътнтата книга 1 час след затваряне на етапа(18 часа),затова получава всички наказания.

                    Коментар


                    • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                      Точно това състезание беше еталон за спазване на правилата от всички - състезатели, съдии, организатори, перфектен роудбук, изобщо и дума не може да става за шмекерии. Дано всички от тук нататък да са така. Не си спомням напоследък да е имало такава ведра атмосфера на награждаването.

                      Коментар


                      • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                        Първоначално публикуван от Петър Радев Преглед на мнение
                        Да,наистина има грешка,говорих с спортните комисари и грешката е в това ,че наказанията на Недялко са сметнати като за клас"ЕКСПЕРТ",тоест 6 контроли х 2 часа+ 4 часа+времето на последния завършил от клас"АДВЕНЧЪР",а трябва да бъде 3 контроли х2 часа+4 часа+времето на последния завършил клас"АДВЕНЧЪР",или времето на Недялко,ще бъде 12:18:52
                        Днес ще изпратя,нови протоколи с поправената грешка и ще ги побликувам тук.
                        Извинявам се за допусната грешка на Недялко,както в по горен пост писах,предполагам ,че има и пропуски в работата ни,явно при наличието на трима спортни комисари от БФАС,които преглеждат резултатите,преди да ги оповестим е възможно да стават подобни грешки.
                        Благодаря за бързия отговор
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                          Първоначално публикуван от Петър Радев Преглед на мнение
                          Недялко има старт+1контрола ,но не е предал пътнтата книга 1 час след затваряне на етапа(18 часа),затова получава всички наказания.
                          Поне да бяха предали карнета.
                          Последно редактирано от biser_kulinov; 16-06-09, 10:18.
                          0888 69 88 72
                          https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

                          Коментар


                          • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                            При Яхтите има награда в клас ОПТИМИСТ.Аз мисля че Недялко твърдо я заслужава.Всеки друг на негово място би се отказал при такива повреди (както и във Варна) ,а той направи и най атрактивното финиширане на третия ден! Аз лично му свалям шапка .
                            ПРАВЕТЕ СИ КЕФА БЕ ХОРА!!!!!!!!!

                            Коментар


                            • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                              Днешният брой на вестник "Монитор"

                              Коментар


                              • До: 4х4 КАРЛОВО-info

                                Поздравление на ПЕТЪР РАДЕВ за дебютното му състезание като организатор. Бях само втория ден и останах много доволен от видяното, благодарение на предварително обявените координати успях да гледам на 4 различни места за което му благодаря . И щом ИВАН МАРИНОВ е доволен явно всичко е перфектно браво ДОЛФИ браво МАРИНОВ вашето пилотиране е удоволствие за окото на зрителя. ВЪШКА не знам за наградата от ТОДОР ХРИСТОВ дали трябва да се радваш или......... абе нали сие награда Това за ИВАН МАРИНОВ е шега разбира се.
                                Последно редактирано от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ); 16-06-09, 09:56.
                                Цветан Петров
                                "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                                0888865583

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X