Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Състезанията през 2007 год.-мнения и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait
    Между другото искам да попитам къде мога да се запозная с изискванията за подготовката на "бегачките" за сезон 2007 ?
    Аз смятам да участвам и спешно се нуждая от инфо !!!!
    Моля помагайте
    Прочети правилниците на състезанията за това на какво трябва да отговарят състезателния клас и мисля, че това ще е изискването и тази година. Поне за сега не се е чуло за нещо ново.

    Коментар


    • #17
      Re: Състезанията през 2007 год.-мнения и препоръки

      Спорет мен хубавото тук в форума е че има участници,организатори и зрители.Едно състезание без едно от 3-те неможе.
      За мен лично като зрител най-атрактивни са Траялите.Но какво значи това.Само траяли.Много участници предпочитат навигацията.Найстина спорет мен за един участник много по-интересно е състезанието за навигация.За което повечето организатори са се погрижили публиката да знае каде са екстремите.И могат да ги наблюдават.
      Някой дават примери за в Русия.Но там има страшно много спонсори пари и хората могат да си позволят какви ли не състезания за колкото си искат време.А колкото повече спонсори толкова повече състезания и по-подготвени автомобили.Защото ако някой може да си позволи една подготовка друг може два пъти повече.Нека има класове който да се определят спрямо подготовката на един автомобил.И това да се спазва.Класовете да се определят от федерацията или от организатори.Защото до някаде е интересно как примерно Самурай 1.3 почти не подготвен застава срещу Г-класа подготвяна сумати време за сумати пари.Но това може да го определят само организатори и от ръководството на федерацията.Но все пак браво на организаторите че успяват да намерят средства за да организират състезания.Браво и на участниците.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от VE LA
        Първоначално публикуван от mishko
        В общи линии съм начинаещ и зелен, но все пак да си кажа зеленото мнение, след скромните две състезания, на които бях.
        Джиповете, трябва да бъдат разделени по някакви критерии в отделни класове. Разбрахме, че другата година ще има само един клас, което е някакво безумие! Няма такъв спорт в света!
        Мишо,моля те "осветли ни " за разделението на джипове по класове в Париж-Дакар,Берлин-Бреслау,Карпат Трофи,Будапеща-Бамако и т. н.
        Ако ни осветлиш-веднага го въвеждаме и в България.
        Не бъркаите професионалните състезания с аматьорски такива От написаните по горе само Дакар е със статут на такова И там наистина има класове Които не са само Т-1 и Т-2 но както и да е ....
        В БГ трудно може да стане разделяне на класове Дори и да се вземе готов правилник както беше и направено за някои кръгове на предишни шампионати пак ще има недоволни и ощетени Какво значи примерно че Самурая е 1000 кубика като е направено трасе само за неговите габарити И въобще как се определя коя кола как и колко е тунингована Дори вече разликите в хоби и не хоби се губят За да има публика и спонсори обаче трябва самите прояви да бъдат по атрактивни Мисля че времето на маневриране по ленти или шускане по поляни трябва да мине Или зверски траяли или наистина скоростни прави със скокове и възможност за изпреварване по цялото трасе

        Обаче в България няма направени автомобили нито за едното нито за другото Мисля че състезанията в България ще си останат на ниво скоросттни преходи с елементчета на траял

        Или добре познатите ни друсни полянка и коларско ориентиране

        Дори да се направят два или три вида модели на прояви не смятам че от сега участващите подготвени автомобили ще се съберат и 5 коли Хората в другите държави си правят колите по състезанието а не обратното Лошото е че сме далече още от тия времена Квото и да пишем в това направление само ще си чешем пръстите

        Коментар


        • #19
          В БГ трудно може да стане разделяне на класове Дори и да се вземе готов правилник както беше и направено за някои Обаче в България няма направени автомобили нито за едното нито за другото Мисля че състезанията в България ще си останат на ниво скоросттни преходи с елементчета на траял

          Или добре познатите ни друсни полянка и коларско ориентиране

          Дори да се направят два или три вида модели на прояви не смятам че от сега участващите подготвени автомобили ще се съберат и 5 коли Хората в другите държави си правят колите по състезанието а не обратното Лошото е че сме далече още от тия времена Квото и да пишем в това направление само ще си чешем пръстите
          Петър е прав , финансово не можем да се справим , още ни е рано , но не трябва да спираме развитието и да си търсим мястото. Състезателите ни са добри , просто трябват парички и силни спонсори за международни участия и хомологиране на автомобилите.Може би малко хора знаят , но Mercedes ML350 EVO II в клас Т 1 от ORC струва 345 000 евро ?!?!?! За какво говорим повече....?!?!?!?!?

          Коментар


          • #20
            Колеги , разгледайте регламента на "Ладога Трофи" ! Има интересни неща и смятам да ги приложа в състезания в България... Нали сме на принципа "проба-грешка"

            Коментар


            • #21
              Кои по точно, кажи не бъди много гаден.

              Коментар


              • #22
                това е приятелски майтап

                ами например 30м плуване под вода със шнорхел и въжето на лебедката на кръста ;потапяне на джип в 7метра дълбокакал(блато);вадене с хеликоптер; лов на чукчи ;построяване на нов град или село(само с подръчен инвентар) и много други такива интересни за публиката елементчета
                и всичко това може да е по ленти
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #23
                  Както винаги , Пламен е в час и за пореден път позна !

                  Коментар


                  • #24
                    благодаря нямаше нужда
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #25
                      Нямате проблеми ще стане интересно, само да не държите много за скъсаните ленти. Защото при голямата скорост може да скъсаме някоя с БТР-а.

                      Коментар


                      • #26
                        Иване , в момента превеждам регламента , ще приложа някои неща и ще изляза с предложение другата седмица или веднага след Нова Година.Просто чакам да получа правата за продажба на шнорхели и подводни очила , та да "намажа" и аз нещо от шампионата....

                        Коментар


                        • #27
                          Янчо има запазени "права" от времето , когато беше начинаещ, и промиваше двигателя с "K--------L"
                          siko

                          Коментар


                          • #28
                            ПИНЦИ

                            за разделяне на класовете е трудно,защото няма критерии поне за сега,но може да се изравнят нещата така,че всички състезатели да имат шанс за победа и от двата класа.
                            ПАВКО
                            0888802068

                            Коментар


                            • #29
                              явно съм подранил с темата, вероятно с няколко години

                              иначе за тая работа, че нямало подготвени коли ... ами няма ... как ще има, когато състезанията /правилника/ не изискват нищо по - добро от наличното

                              за нямането на пари, да наистина някои участници имат доста оскъден бюджет, но ако парите похарчени за алкохол по време на тези прояви се съберат ще се окаже, че доста хора харчат повече кинти за пиене отколкото за състезания
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X