Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приказки за трофи и рали

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Приказки за трофи и рали

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Много "ще" има в първото изречение!!!
    Имаме ресурс да направим подобно мероприятие,но затова трябва да сондираме мнението на професионалистите,не гледайте с насмешка на предложението,който ни познава ни уважава.
    Последно редактирано от belata; 18-05-11, 21:50.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #77
      От: Приказки за трофи и рали

      Колеги, не издържах и ще се намеся, 10 години се блъскам в калта и никога не съм се сърдил лагала никому,че не ми е угодил на мераците и винаги съм си правил кефа,включително и с гипсиран крак. Минал съм през 20левовия тунинг,виждам колко много хора със хъс и потенциал не могат да го надскочат,значи ли това,че трбва да се откажат? Нека всеки кара формат,какъвто му харесва и к,акъвто може да си позволи. Тези,които ме познават,знаят,че съм готов,да вляза във всякакво трасе със всякаква машина!?,когато ми доставя удоволствие и никой не ми налага правила,които не харесвам. Затова,мисля,тоще е рано да говорим за класифициран шампионат,нещата сами ще се утвърдят според броя участници и посещаемост.Поздрави !

      Коментар


      • #78
        От: Приказки за трофи и рали

        Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
        Имаме ресурс да направим подобно мероприятие,но затова трябва да сондираме мнението на професионалистите,не гледайте с насмешка на предложението,който ни познава ни уважава.
        Няма насмешка!
        Като изчезне "ще", значи е станало!
        Аз ще карам, без да поставям условия.

        И стига с тия "професионалисти".В България няма професионални състезатели по офроуд.
        А "заводски подготвената" ми машина е подготвена в завода ми за осветителни тела.

        Впрочем автомобил за трофи винаги се намира-в пловдивската група отдавна разходките ни са доста "хард" и неподготвени машини не виреят.
        Ако искате мнения какво не харесват в трофито тия дето са го карали предишни години-питайте.
        Последно редактирано от rusev; 18-05-11, 21:59.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #79
          От: Приказки за трофи и рали

          Както казах, Варна, края на октомври, ТРОФИ.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #80
            От: Приказки за трофи и рали

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Ако искате мнения какво не харесват в трофито тия дето са го карали предишни години-питайте.
            Питам...
            Интересно ми е да знам защо сте преминали от един вид състезания на съвсем друг. Че така ви харесва е ясно, но коя е причината?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              От: Приказки за трофи и рали

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Няма насмешка!
              Като изчезне "ще", значи е станало!
              Аз ще карам, без да поставям условия.

              И стига с тия "професионалисти".В България няма професионални състезатели по офроуд.
              А "заводски подготвената" ми машина е подготвена в завода ми за осветителни тела.

              Впрочем автомобил за трофи винаги се намира-в пловдивската група отдавна разходките ни са доста "хард" и неподготвени машини не виреят.
              Ако искате мнения какво не харесват в трофито тия дето са го карали предишни години-питайте.
              Не знам дали е уместно да продължаваме с коментари за Трофито в темата за "За и Против" Трофи или Рали е предпочитаното състезание,но винаги е полезно,даже е от първостепенна важност да се знае какво се харесва при Трофито и какво не.
              Аз оставам на мнение че трофито трябва да е неколкодневно състезание-преход,съставено от екипи от една или повече машини които да си партнират,маршрута да има няколко алтернативи при преодоляване на екстремните участъци,за да няма тапи,и първия пристигнал да може да се възползва от най добрата алтернатива за преминаване,но да не може да изпревари останалите по начин по който да не е възможно компенсиране във времето при последващия етап,в БГ има голям избор на редуващи се терени които да разнообразят участниците,горски масиви,блата ,реки,скални участъци,обратни наклони.И всичко това да се проведе в една отборност,другарски дух и евентуална взаимопомощ от екипите,дори и разнородни.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #82
                От: Приказки за трофи и рали

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Питам...
                Интересно ми е да знам защо сте преминали от един вид състезания на съвсем друг. Че така ви харесва е ясно, но коя е причината?
                ТАПИТЕ!
                Тия мечти за екстрем на който може да има алтернативни минавания няма да се случат никога.
                Трявна - върхът беше ТАПА на затвореното трасе.Иначе няма как Траян например да на влезне в финалната серия.....
                Пак Трявна- 75-80 км яка газ,което винаги е свързано с много рискове и трошене на колата и...........ТАПА, щото ...еди си кво.

                И изобщо-който е карал трофи, не заради "офроуд празника" , а защото се иска да се състезава знае, че 95% всичко зависи от реда на стартиране.Благой знае, че и сега в Варна спечли този който пръв влезна в един от екстремите....
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #83
                  От: Приказки за трофи и рали

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  ТАПИТЕ!
                  Тия мечти за екстрем на който може да има алтернативни минавания няма да се случат никога.
                  Трявна - върхът беше ТАПА на затвореното трасе.Иначе няма как Траян например да на влезне в финалната серия.....
                  Пак Трявна- 75-80 км яка газ,което винаги е свързано с много рискове и трошене на колата и...........ТАПА, щото ...еди си кво.

                  И изобщо-който е карал трофи, не заради "офроуд празника" , а защото се иска да се състезава знае, че 95% всичко зависи от реда на стартиране.Благой знае, че и сега в Варна спечли този който пръв влезна в един от екстремите....
                  Офроуд празника присъства на всяко подобно мероприятие,на Трофи от 5 дена няма вариант за раздаване за много гас,пак стигаме до рали намесата в Трофитата,.....ако караш по просека с пропаст от 500 метра и клонящ страничен наклон към нея,колко гас ще раздаваш,там тапа няма да стане,но когато после се приближиш до реката и единствения сал вече е потеглил с джипа пред теб,ти остава само да поемеш по следващия вариант,15км по надолу,към моста,или да се пробваш на третата алтернатива -да погазиш 1,40см вода до остров,и от там пак малко водица до брега,може да изпревариш всички,но може и да си останеш там,въпрос на личен избор-БГ ЛАДОГА,тапи няма,има алтернативни маршрути и по рискови зони!
                  Няма асистиращи машини,разчиташ на партньори,ако си се престрашил сам,молиш се на чужд тим за помощ,разчиташ на собственото си оборудване,и както си тръгнал с багажа и пътеките,така трябва да си финишираш ако е рекал оня горе....
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Приказки за трофи и рали

                    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                    Офроуд празника присъства на всяко подобно мероприятие,на Трофи от 5 дена няма вариант за раздаване за много гас,пак стигаме до рали намесата в Трофитата,.....ако караш по просека с пропаст от 500 метра и клонящ страничен наклон към нея,коло гас ще раздаваш,там тапа няма да стане,но когато после се приближиш до реката и единствения сал вече е потеглил с джипа пред теб,ти остава само да поемеш по следващия вариант,15км по надолу,към моста,или да се пробваш на третата алтернатива -да погазиш 1,40см вода до остров,и от там пак малко водица до брега,може да изпревариш всички,но може и да си останеш там,въпрос на личен избор-БГ ЛАДОГА,тапи няма,има алтернативни маршрути и по рискови зони!
                    Няма асистиращи машини,разчиташ на партньори,ако си се престрашил сам,молиш се на чужд тим за помощ,разчиташ на собственото си оборудване,и както си тръгнал с багажа и пътеките,така трябва да си финишираш ако е рекал оня горе....
                    Моля темата да се премести в раздел "Фантастика и приключения".

                    Аз поне съм "висял над 500 метрова" пропаст.Заради лицето Терзиев.Теб там не те видях.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #85
                      От: Приказки за трофи и рали

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      ТАПИТЕ!

                      И изобщо-който е карал трофи, не заради "офроуд празника" , а защото се иска да се състезава знае, че 95% всичко зависи от реда на стартиране.Благой знае, че и сега в Варна спечли този който пръв влезна в един от екстремите....
                      То в единия екстрем влезе само един и добре, че излезе ....

                      Иначе за другото общо взето си прав, но все пак "офроуд празника" си е кеф, а пък тапите са си тапи.
                      Аз лично съм за Трофи.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Приказки за трофи и рали

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Моля темата да се премести в раздел "Фантастика и приключения".

                        Аз поне съм "висял над 500 метрова" пропаст.Заради лицето Терзиев.Теб там не те видях.
                        Нищо,сега ще имаш възможност да ме видиш,пропастта не сте я карали,ама може и да е по малка,не споря,нали трябва да ви впечаля с нещо,аз съм новобранец...от Терзиев нищо лошо не съм видял,даже ме е вадил от реката когато беше покрила предната ми джипка.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Приказки за трофи и рали

                          Да, тапите са неприятна част от състезанията, нои си мисля, че може да се направи така, че те да се избегнат почти напълно, или на възможните места за тапи да се слосъдия който да отчита кога точно е пристигнала конкретната машина, и кога е подходила към препятствието, и времето изгубено в чакане да се приспадне.
                          Има и други начини, но решението е ръцете на организаторите.

                          Конкретно в Албена много ми хареса това, че екстремите(респективно възможностите за тапи) бяха незадължителни. Първоначално имах желание да мина през всички екстреми, но след като разбрах, че има тапа, а и джиповете виждат доста зор да излязат реших да си карам само по трасето от книгата. Не,ч е не съм се бавил, но това е заради неопитност и неразчитане на книгата навреме. На тапи не съм попадал.


                          Иначе идеята на Старозагорската група много ми харесва, дано да се осъществи. Ще помагам с каквото мога, и се надявам да мога да участвам в такава надпревара. Най-вероятно като навигатор...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Приказки за трофи и рали

                            Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение

                            Иначе за другото общо взето си прав, но все пак "офроуд празника" си е кеф, а пък тапите са си тапи.
                            Аз лично съм за Трофи.
                            Аз пък съм за "офроуд празник" без тапи!!!
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #89
                              От: Приказки за трофи и рали

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Питам...
                              Интересно ми е да знам защо сте преминали от един вид състезания на съвсем друг. Че така ви харесва е ясно, но коя е причината?
                              Онзи ден в Лазарово любимият ми ученик Соти обясняваше,че всяко второ прасе на село се казва Калин,според другия ми любим ученик и млада надежда,Асенчо, не е нужно да се казваш Калин,за да се направиш на прасе. В калта всеки сам си определя формата.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Приказки за трофи и рали

                                Е то във F1 се получават "тапи", какво остава за офф роуда..?!! Тапите са част от играта...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X