Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

    Ако ме поканят, и имам възможност-с удоволствие бих помогнал с каквото мога.
    Но все пак това си е среща на ОРГАНИЗАТОРИТЕ, те си имат думата.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

      ЩЕ има една среща и тя ще е за всички после ОРГАНИЗАТОРИТЕ няма да им пречим и да се съберат и да си споделят техните неща от кухнята ,имат какво да си кажат без това да е достояние на всички и така е ПРАВИЛНО.

      Коментар


      • #78
        От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Аз пак с моето напомняне-когато организаторите се съберете и мислите новия правилник-винаги се съобразявайте с това дали ще можете да контролирате всяка една забрана или ограничение което мислите да наложите.
        Когато мислехме правилника за "траял Ивански" отказах доста предложения за правила, единствено с тази мисъл-че няма кой да прецени правилно ситуацията, и няма да мога да съм коректен спрямо състезателите.
        Едно от тези правила беше, че джипа трябва да е с оригиналното си окачване. Аз самия нямам толкова опит с различните марки и модели джипове, а и покрай мен също няма такъв човек, който да различи дали окачването на един вранглер например е фабричното, или е пипано по него. И понеже не мога да го отсъдя по правилния начин-тази точка отпадна.

        Та като правите новия правилник мислете и за това. Сега има правилници с много нелепи изисквания, които ако се спазват във всичките си 100%-няма да има джип който да застане на старта.

        Ааа, и най-накрая махнете тези безумия с ГТП и застраховка. Всички знаят, че застрахователите не изплащат щети нанесени извън пътната мрежа, а ако джипа няма и редовен преглед-съвсем! А с нашите джипове минаването на преглед е невъзможно, дори и в някой пункт със силно занижени критерии.
        А ако се каже на застрахователя, че щетата е станала по време на състезание-изобщо забравете за някакво обезщетение.

        Та и по това помислете.
        Също и по изискването за неналичие на газови уредби. Газта е по-безопасна от бензина, ама има някакъв наследен атавистичен страх от "бомба в колата", и по инерция се страхуват от газта.

        Изобщо-при приемането на правилника МИСЛЕТЕ! А не да се кара по инерция от други правилници.
        Коле,да не забравяме,че джиповете и в състезателни условия се движат по национална пътна мрежа и всичките документаций трябва да са редовни.Или организатота трябва да отцепи движението.
        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
        АСК Ален Мак

        Коментар


        • #79
          От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Ако ме поканят, и имам възможност-с удоволствие бих помогнал с каквото мога.
          Но все пак това си е среща на ОРГАНИЗАТОРИТЕ, те си имат думата.
          Всеки състезател участвал в минимум 2 състезания в "Bulgaria Trophy Challenge 2015" e добре дошъл на срещата!И миналата година като се събирахме бяха поканени всички дейни състезатели но никой не дойде!Дори не дойдоха всички организатори което за мен е НЕсериозно!
          Дано тази година се вземем всички в ръце и бъдем по обединени за да направим един по-добър Трофи Шампионат!
          "АСК ЗАГОРА 4х4"
          0897937797....по всяко време!

          Коментар


          • #80
            От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

            Щом ще се движим по мрежата-какъв офроуд ще е това-по асфалта?

            Бъзикам се де, но нека да се направи клас "прототип", или както там им хареса, който да отива до старта на платформа, и от старта до финала да не излиза на асфалт. Или ако някъде толкова се налага, но само за пресичане-да се слага отцепка, има доста примери, даже със съдействието на полицията.
            За разните малки класове, които нямат състезателен характер-може да се ползва и асфалта, и за тях може да се изисква застраховка, макар, че си мисля, че това си е работа единствено на участника, организатора не би трябвало да се нагърбва със задължения на контролен орган и да проверява за застраховки и преглед.
            Въпрос: щом се излиза на РЕПУБЛИКАНСКАТА пътна мрежа-защо не се изискват и винетки? Нали и те са задължителни за движение на пътя? Или защо не се мери дълбочината на грайфера сега тя трябва да е 1,6 мм? И ред други въпросчета на които никой организатор не ми е дал смислен и логичен отговор.

            Обикновено тези изисквания са преписани от някой друг правилник, и се кара по инерция, без да се мисли, затова призовавам за мислене при обсъждането на правилника.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

              Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
              Всеки състезател участвал в минимум 2 състезания в "Bulgaria Trophy Challenge 2015" e добре дошъл на срещата!
              Аз май имам само едно-Нова Черна, така, че няма да мога да дойда.
              Ма то каквото с мен-такова и без, каквото ми е дошло на ума-го казвам тук, всички могат да го прочетат, и ако искат да го вземат под внимание.
              Ако не-здраве.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #82
                От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                Искам да знам като състезател тази верига за трофи състезания ли е или друго,кои е председател или секретар ,часна собственост или какво сдружение е.Аз малко разбирам от трофи и съдийсто/Тех комисар рали и WRC-БФАСсертиф/пък мога и да помогна.

                Коментар


                • #83
                  От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Аз май имам само едно-Нова Черна, така, че няма да мога да дойда.
                  Ма то каквото с мен-такова и без, каквото ми е дошло на ума-го казвам тук, всички могат да го прочетат, и ако искат да го вземат под внимание.
                  Ако не-здраве.
                  Исках да кажа че трябва да човек да има повече опит като състезател.Не да дойдат хора които карат само да домакинските състезания!Не съм искал да омаловажа никой!!
                  "АСК ЗАГОРА 4х4"
                  0897937797....по всяко време!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                    За 16 ( шестнадесет) години практикуване и участия в офроуд състезания, форуми, срещи, сбирки и разни подобни мога да споделя, че съм виждал всякакви проблясъци, съчинения и приумици съответстващи на великата или цирей-подобна същност на съзидателите им и винаги съм бил в подкрепа на тезата, че състезанията е нужно да мотивират и развиват организирания офроуд приключенски дух.
                    Каквото измислите за 2016-та ще го съобразим в състезанието на Морето.
                    Единственото открехване на завесата за догодина е, че това което ще карат класа на можещите и този на искащите, ще е най-доброто до момента карано на четири колелета.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #85
                      От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                      Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                      Влади май е прав......малко се избързва с това.Все пак това да 6 състезания само във веригата бе само предложение което не е прието!Нека се съберем,поговорим и тогава решим как ще протича 2016-та.
                      Така или иначе все още не са се включили в темата:
                      -Пламен Тенев-Варна
                      -Наско Делев-Пловдив
                      -от "Добруджа" имам инфо,че може би пак няма да го има,но тези дни ще стане ясно.
                      -Наско Арабаджиев-Русе
                      -и най вече Тодор Христов който според мен ще даде доста добри предложения като най-опитен организатор!
                      Това са организаторите които до сега са участвали във веригата.А относно новите желаещи:
                      -Търново
                      -Смолян
                      -Хасково
                      тях ще трябва да ги обсъдим на срещата!
                      Аз ще присъствам на срещата. Само имам молба, да е като миналата година. Затваряме се отрано(например 10- 11 часа) в една зала без обеди, вечери и др., вземат се необходимите решения, приема се правилник, приключваме с организационните въпроси, и чак тогава, всеки прави каквото му е угодно.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #86
                        От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                        Аз ще присъствам на срещата. Само имам молба, да е като миналата година. Затваряме се отрано(например 10- 11 часа) в една зала без обеди, вечери и др., вземат се необходимите решения, приема се правилник, приключваме с организационните въпроси, и чак тогава, всеки прави каквото му е угодно.
                        Ами то се очаква да премине точно по този начин.Не знам защо се визира постоянно ядене и пиене в такава среща?!? Миналата среща протече по начина който си описал и смея да кажа че се получи добре.Надявам се тази също да е така,но да се включат всички организатори!
                        "АСК ЗАГОРА 4х4"
                        0897937797....по всяко време!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Каквото измислите за 2016-та ще го съобразим в състезанието на Морето.
                          Пламене,това значи ли ,че няма да присъства представител от Варна?
                          "АСК ЗАГОРА 4х4"
                          0897937797....по всяко време!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Според мен няма нищо което да налага ограничаване на броя на състезанията.
                            Просто организаторът трябва да заяви пред "началника", че иска състезанието му да участва в шампионата, и да го провежда според общия правилник за тази верига. Пък който състезател иска да трупа точки-да кара навсякъде, или на максимално възможен брой състезания. ..
                            Коле, до онзи ден ревахте че нямате пари за участие пък сега да няма ограничаване броя на състезанията. Абе вие чувате ли се изобщо. Ти би ли участвал в 10-15 кръга и какъв би бил бюджета който трябва да имаш.
                            За да има един шампионат предварително трябва да има заявки за участие във всички кръгове. Ако в кръговете имаме само 3-4 или 5 редовни участника това не е шампионат, това е бутафория.

                            Хайде да видим колко постоянни участника ще има през 2016г за да го има шампионата. Дайте да направим анкета или направо да видим заявките.

                            Казваш че правилника трябва да е максимално "прост":
                            1/ правилника не трябва да е елементарен
                            2/ организатора не трябва да е елементарен
                            3/ участника не трябва да е елементарен
                            4/ публиката не трябва да бъде елементарна

                            В България има само две състезания коит си заслужават. Състезанието на Сашо Ковачев и състезанието на Петър и Ивайло, всички други състезания са бутафорни дори и да са сложени гръмки имена и да са облечени в една дреха наречена шампионат.
                            Ако съберете 20 екипажа които да участват във всички състезания то тогава правете Трофи шампионат. Сега има повече състезания , съдии и организатори отколкото участници.
                            Може да са четери състезания но да участват минимум по 15-20 екипажа от клас. ПОМИСЛЕТЕ!
                            1/ Намерете участниците
                            2/ Равнопоставеност на участниците чрез създаване на класове.
                            3/ Състезанията да са най-добрите
                            4/ Организаторите да са най-ерудираните
                            5/ Съдиите да са най- безпристрастните
                            6/ Публиката най-дисциплинираната

                            Дайте адреналин на участниците , зрелище за публиката, реклама на спонсорите.
                            След последното състезание си тръгнах с огорчение. Нямаше екшан, нямаше зрелище ,нямаше нищо. Моите уважения към организатора ама три години се кара по едно и също трасе. Изтърка се репертоара
                            Последно редактирано от banjo; 09-12-15, 10:06.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #89
                              От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Щом ще се движим по мрежата-какъв офроуд ще е това-по асфалта?

                              Бъзикам се де, но нека да се направи клас "прототип", или както там им хареса, който да отива до старта на платформа, и от старта до финала да не излиза на асфалт. Или ако някъде толкова се налага, но само за пресичане-да се слага отцепка, има доста примери, даже със съдействието на полицията.
                              За разните малки класове, които нямат състезателен характер-може да се ползва и асфалта, и за тях може да се изисква застраховка, макар, че си мисля, че това си е работа единствено на участника, организатора не би трябвало да се нагърбва със задължения на контролен орган и да проверява за застраховки и преглед.
                              Въпрос: щом се излиза на РЕПУБЛИКАНСКАТА пътна мрежа-защо не се изискват и винетки? Нали и те са задължителни за движение на пътя? Или защо не се мери дълбочината на грайфера сега тя трябва да е 1,6 мм? И ред други въпросчета на които никой организатор не ми е дал смислен и логичен отговор.

                              Обикновено тези изисквания са преписани от някой друг правилник, и се кара по инерция, без да се мисли, затова призовавам за мислене при обсъждането на правилника.
                              Кажи ми имаш ли представа дали можеш да направиш Трофи състезание от 60-80 км без пресичане на асвалтови пътища при положение че максимално 15-20 км и си излязал на пътната мрежа. За пордден път ти казвам че това не е Траял трасето при навигацията не е отцепено за общо движение. Я ми кажи колко пъти пресече асвалт при последното си състезание, колко автомобила, каруци и хора които не са публика срещна по време на навигационните етапи?
                              Искаш да ми кажеш че ще позволиш беззаконие. Ами да вземем да пуснем водачи без шофьорски книжки, пияни и дрогирани.
                              Всичко изписано до тук- среща с организатори и участници с минимум две участия през годината, ще се приема някакъз правилник и ще се взимат решения. Смях в залата ! Дайте да го видим този проект за правилник, дайте да видим точка по точка нещата които ще се обсъждат. (Не ползвайте нещата които съм пуснал като материали от темата ми)
                              Дори и 72 часа да се затворите няма да постигнете нищо. Стокхолмския синдром ако не знаете какво е ще го разберете много бързо. Искам да видя вашия прост и работещ правилник как ще изглежда.

                              ПРАВИЛНИК
                              1т. Няма правила на играта
                              2т. Автомобили тип фантазията на създателя ,окачване ъглошлайф проект , амортисьори "Винкелщайн", гуми -да изглеждат по-големи от тези на конкуренцията и др.
                              3т. Учатниците от местното отрезвително
                              4т. Места за публиката - намери си сам
                              5т. Трасе - фантазията на багериста
                              6т. Средства за безопасност- да бе , моята глава е по-здрава от каската и клетката ,кожата ми е огнеупотна а цървулките и гумените ботуши са най-добрите
                              7т. .....

                              Май пак става прекалено сложно как мислиш Коле.
                              Последно редактирано от banjo; 09-12-15, 12:42.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #90
                                От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                                На Повдив през 2013г. всички пресичания на асфалт бяха отцепени от полицията. Значи може.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X