Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

    Както каза Петър Янков:"каквато и дата да предложим,тя все ще е неудобна за някой"
    Организаторите на "Загора Трофи" потегляме......ще се видим в Севлиево
    "АСК ЗАГОРА 4х4"
    0897937797....по всяко време!

    Коментар


    • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

      Среща на организатори от веригата; Решаваме правилник , състезания и кой ,къде и кога ще го сътвори. А ние състезателите къде сме ?!?!
      Всичко е много хубаво ,само Ви липсва опит.... много опит. Мислех да дойда , да с някои от Вас организаторите на веригата , но липсата на две състезания ме накараха да го напиша тук , във форума.
      Преди няколко години се появиха хора с нови идеи и виждания - появи се веригата (Дори името не е на български). Огранизаторите намериха съдий и състезатели и така започнаха "приключенията". Появиха се автомобили без документи и преглед , спрени от движение , без клетки и друго задължително оборудване . Поканиха се съдий без лиценз и обучение (в механата са най-вещи) , но имаше и точни момчета!!
      И така 2-3 години някои състезания и организатори приключиха, за което вината е "отново в състезателите" или разбраха ,че в трофито няма бизнес. То бизнес има ,ама трябва да се намери . МИСЛЯ ЧЕ ТРОФИТО ГО НАЦАПАХТЕ ЗДРАВО ! Супер трофи ,трофи , траял или 3в1 сътворихте ?!?! Машините заприличаха на консерви . След всчко състезание , пилотите режат и окрепват с тръби. Заприличаха на катерушки от детски площадки . Ако монтираме на тавана по една установка и може да ги подкараме Кербала (там ГТП и винетка не искат) .
      Навигатор- основен фактор за успеха , ги превърнахте в алпинисти и докери с шегели и въжета в атака . Ако имаме право и по един SHTIL на гърба . Колега се е постарал да направи таблица за участие 2015 година , тя е верният показател.
      Хоби- от там започва всеки. Но господа щом сте в състезание с класиране и награждаване , безопасноста е най-важна. Интересо как от хоби ще мине в експерт ,као гледа тази мачканица , а публиката + бира се появява където не очакваш. Г-н Пламен Тенев ми е казвал "Тя публиката винаги пречи" -прав е !!
      Регионалните състезания се появиха и нека оставим местните да се пробват възможностите . За тях една купа ще значи много . Ние там може да участваме за престиж или Fair Play. За качествено състезание е необходимо хотел ,автопарк , автомивка ,сервиз и др.
      Незная историята на оф роуда , но около 2002г. хора можещи и разбиращи са го основали в БГ . Когато 2005г. започнах аз хора като Светослав Дойчинов, Ал. Ковачев , Пл. Тенев , Десо Тунинг , Вера Лагадова и много други го развиваха. Създадоха се клубове , комисия оф роуд и след всяко събитие ,случка и мнение на пилотите правилника се променяше и допълваше. След влизане в БФАС изискванията за безопасност се засилиха. За да бъдеш орга. трчбва да си участвал в доста състезания, да имаш постижения и най-важното е ДА СИ ИНВЕСТИРАЛ В СОБСТВЕНА МАШИНА !! От 2005г. имам на 60 състезания в БГ и околните държави и мога да кажа , че имаме най-добрите състезатели , отговорни орга. и състезания с високо качество, за което Гърция ,Сърбия,Македонич и Румъния са зад нас .
      Септември се запознах с един екипаж ,скромен , интелигентен и с добри идеи. В Шумен го наблюдавах по трасето. Прочетох позициите и мнението им , във форума и миаля ,че пилота Стоян Францов може да направи много за БЪЛГАРИА ТРОФИ , а също и да управлява Трофи комисията, защото сред колегите се ползва с добро име.
      В Трофито не е важно с каква машина си , а как си трениран и оборудван . Като във всяка игра и тук има стратегия. Открито мога да кажа ,че във Варна състезанията са с много високо качество , а екипажите добре тренирани. И ние сме имали разногласия , но мисля , че ги решихме помеждуси (може да не се обичаме , но не си пречим).
      Наследниците на оф роуда получават един развит спорт , НЕ ГО ВРЪЩАЙТЕ НАЗАД ВЪВ ВРЕМЕТО.
      КОЙТО ГОНИ ЛИЧНА СЛАВА , АМБИЦИИ И ПОДХРАНВА СВОЕТО ЕГО , НО БЕЗ ПОКРИТИЕ , НЯМА МЧСТО СРЕД НАС - ОФРОУДЪРИТЕ НА БЪЛГАРИА.

      ПП: Моля колеги от други дисциплини оф роуд, съдии и почитатели , спрете с мненичта си в тази тема до започване на състезанията. Тук решаваме трофи състезанията.

      Коментар


      • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

        Дърт Делфин що се хабиш? Не знаеш ли, че всичко ново е нещо старо и добре забравено. И че от офроуд разбира само Благой?
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Дърт Делфин що се хабиш? Не знаеш ли, че всичко ново е нещо старо и добре забравено. И че от офроуд разбира само Благой?
          Всички дето съм ги учил и спасявал станаха профисеоналисти, включително и ти.
          А сега си гледай ралито и тук работа нямаш .освен като организатор.Да не те пратя на проворовачен?! А Благой има право но аз имам грижа при 5+1 бр Самурай на старта и 3те купи са надписани.А ти поемаш Обучението и възпитанието на Пловдив /майна ти знаеш как,ти го можеш/!
          Бат Руси послушните ученици надминават учителите.А ти си ВЕЛИК ЧОВЕК защото много си финансирал офроада в БГ ;а и в ДАКАР стигна за да помагаш с Руслан /не го забравих /

          Коментар


          • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

            Срещата мина успешно, взеха се важни решения за бъдещето на Трофи шампионата.

            Има вече календар. Утре ще се публикува. Има и подобрен правилник за 2016, еднакъв за всички състезания.

            Състезанията за Шампионата ще са 4 за сезона. Тези които присъстваха на срещата. Може да е малко крайно, но всеки, който има интерес беше на срещата.

            Комисията Трофи за 2016 е:

            Стоян Францов - председател
            Милен Дечев
            Атанас Арабаджиев
            Последно редактирано от Стоян Францов; 19-12-15, 23:05.

            Коментар


            • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

              БРАВО ,малко краино но истинско дано имате топки да устискате ще са ви нужни ,а на вас ТРИМАТА мога да помагам със стиснати очи знам че сте постигнали максималното ,кажете кои състезания остават,
              Последно редактирано от valerisuper; 19-12-15, 23:15.

              Коментар


              • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                Първоначално публикуван от delfin Преглед на мнение
                А сега си гледай ралито и тук работа нямаш .
                Защо бре Делфине? Винаги ми се е карало трофи. И то същото което карахме до 2007г. Даже си пазя и колата все още.

                А на Стоян, Милен и Наско желая успех. Те знаят, че за каквото мога ще помогна.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Защо бре Делфине? Винаги ми се е карало трофи. И то същото което карахме до 2007г. Даже си пазя и колата все още.

                  А на Стоян, Милен и Наско желая успех. Те знаят, че за каквото мога ще помогна.
                  Като се постараем помогнем /ТИ финансово-убеден съм/ще върнем красивото хоби.В скоро време ще напиша параметрите как става.ЗА вАРНА ако П.Тенев ми възложи ще се престарая специално за теб.? Трябвами 1 състезание да карам или гледам и спокоино казвам кой става и кои няма смисал да се занимава.
                  Офроада е хоби.НО ТРОФИТО и КЪНТРИ КРОСА СА СЕРИОЗНИ СЪСТЕЗАНИЯ.
                  Руси и аз пазя окачването и лебедката....А за Трофи Комисията ,много мислете преди да кажете Да.
                  Председателя-нямаш право на ГРЕШКИ.
                  Двамата Гл.Спецеалисти си стягате машините и проверявате 100 % достоверноста на трасето щом вие минете 80%ще завършат.
                  Здраве и късмет момчета.
                  ПП Стояне ти можеш. покажини.Аз ти вярвам!

                  Коментар


                  • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                    Честито, на Стоян, Милен и Наско, добра комбинация! Вече всичко ще е наред, успех момчета!
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                      Какви са промените ....какви трябва да са машините .....класовете колко стават....качен ли е новия правелник някъде че не мога да го намеря.
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                        Ще кача новият правилник. Трябва да го прегледам дали всичко е отразено.

                        Ще има 3 класа.

                        Стандартен, Модифициран и Прототип.

                        Класовете са на база табличката, която качих по-рано в темата, но има малко изменения.

                        Състезанията ще са 3 дневни по пътна книга.

                        Стандартен - бивше Хоби, ще трябва да има лебедка и ще има екстреми. Задължително ще трябва да има поне защитна дъга зад екипажа.

                        Модифициран и Прото задължително спортни седалки и колани. Ще карат еднкво трасе с екстреми. Ще имат общо крайно класиране и класиране по класове.

                        Важно - автомобилите трябва да имат необходимите документи за движение по пътната мрежа. Трасетата не са отцепени и обезопасени! Т.е. както беше на Шумен.

                        Останалите подробности ще кача скоро.

                        Коментар


                        • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                          Незнам само как тръбарка и част от модифицираните ще имат редовен тех.преглед кого точно могат да заблудят вас или КАТ.Мисля че с тая точка ги карате да фалшифицират документи което никак не е добре.А гражданска отговорност не важи без редовен тех преглед ,остава организаторите да правят трасета с минимално излизане на главен път със задължителен стоп с голямо наказание за неспазване и отцепка съдии или наи добре да се допитаме до компетентните органи да кажат какво да направим да избегнем евентуални СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ С КАТ.Има доста време до първото състезание нека направим всичко да е законно и безопасно.

                          Коментар


                          • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                            Подкрепям с две ръце Валери.

                            Хубаво, че искате да си вържете гащите и да нямате разправии с КАТ, но си помислете колко състезатели няма да могат да участват заради липсата на тези документи.
                            Сериозно подготвена машина за хард офроуд няма как да мине през ГТП. Ако някой има преглед значи или пункта е за затваряне, или човекът мами.

                            А за гражданска отговорност всяка компания ще вземе парите, но няма да изплати никакво обезщетение, с обяснението, че извън пътя не важи. Та и ГО е безсмислена.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                              Ще го кажа по този начин, как ще стигнеш от бивака до старта, как ще караш по пътищата от пътната мрежа без необходимите документи?

                              Това е задължение на състезателя, да има документи и да има право да кара. Както и той носи отговорност.
                              В правилника няма как да пише, че колите може да не отговарят след като се движат по пътната мрежа.

                              Състезателят ще подпише декларация, че се задължава колата му да отговаря. Аз друг начин не виждам. Иначе организаторът трябва да е луд да те пусне да караш на негова отговорност.

                              Иначе казано, на прегледа показваш талона на колата и регистрационните номера и декларираш, че имаш всички нужни документи за да караш по пътната мрежа.

                              Аз също карах без преглед и гражданска на всички състезания, даже и в Сърбия, даже карах 50 км по асфалт в Сърбия. Трябва ли някой друг да е виновен за моето безхаберие, освен самият аз?
                              Последно редактирано от Стоян Францов; 21-12-15, 07:23.

                              Коментар


                              • От: Среща на организаторите от веригата "Bulgaria Trophy Challenge 2016"

                                Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                                Ще го кажа по този начин, как ще стигнеш от бивака до старта, как ще караш по пътищата от пътната мрежа без необходимите документи?
                                Веднага се сещам за два начина с платформа или в колона с пилотна кола от кат. Колкото до карането по пътната мрежа по време на състезанието, организаторът да направи такова трасе, че да няма излизане на асфалт а само пресичания задължително обезопасени с маршали.
                                Последно редактирано от ДСВ; 21-12-15, 07:34.
                                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                                0896 846 246

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X