Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    ,,
    Наказанието е наложено от веригата. Решението, кой с какви гуми да кара не е от моята компетентност. След като размера означен на гумата и този в сантиметри се различават, то веригата да излезе с решение по прецедента.
    И гпс-са е задължителен, но не е задължително да се кара с такъв на борда.
    Според мен с оглед на характера на хоби-трасето, диаметъра на колелото не съдържа предимство.
    ...TO THE LAST BREATH... ,, Цитат на г-н. Пламен Тенев

    Я тогава Живко Бакалов да ни подскаже коя компетенция от веригата взе решение след състезанието да отнема точки.

    Коментар


    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      Аз не съм администратор на шампионата , отразил съм това което ми е подал като класиране за състезанието и шампионата Венко Градев . Защо са решили за така не съм аз човека който може да им държи отговорност и не мога да определям кой колко точки трябва да получи . Виждам че имаш желание да администрираш шампионата , затова ще изтрия публикуваното класиране и ще имаш възможност да направиш ново като ти решиш . Поздрави !
      Пламен Тенев казва - "Наказанието е наложено от веригата."
      Живко казва - "Аз не съм администратор на шампионата"
      Венко Градев е подал информацията.

      Наистина кой в този и в другите случай представлява веригата и кои са хората които вземат решения.

      Коментар


      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

        Здравейте колеги,като участник и в двете проведени състезания от тази верига до сега тресетата са добре избрани и подходящи за леко подготвени машини,като на места има и заигравки.
        Браво на организаторите

        Имам въпрос към хората които отговарят за шампионата какво решение ще се вземе по отношение на дължините на трасетата?

        Кърджали

        Ден 1 1. Трасе по пътна книга - 24.99км
        2. Зачитане на резалтат и класиране до 6.41км
        Ден 3 - обиколки под 30.00км (общо)

        Варна

        Ден 2 - 82.25км

        Правилник

        Чл.9. Трасето за клас „Хоби” е без екстремни зони с минимална дължина 30км и
        максимална 80км.
        Последно редактирано от ders4; 08-05-15, 19:35.
        [SIGPIC][/SIGPIC]
        RR Classic

        Коментар


        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

          Първоначално публикуван от ders4 Преглед на мнение
          Здравейте колеги,като участник и в двете проведени състезания от тази верига до сега тресетата са добре избрани и подходящи за леко подготвени машини,като на места има и заигравки.
          Браво на организаторите

          Имам въпрос към хората които отговарят за шампионата какво решение ще се вземе по отношение на дължините на трасетата?

          Кърджали

          Ден 1 - 24.99км
          Ден 2 - зачитане на резалтат и класиране до 5.62км
          Ден 3 - обиколки под 30.00км (общо)

          Варна

          Ден 2 - 82.25км

          Правилник

          Чл.9. Трасето за клас „Хоби” е без екстремни зони с минимална дължина 30км и
          максимална 80км.
          Кърджали ден 2 май беше около 80 км...

          Коментар


          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Кърджали ден 2 май беше около 80 км...
            Поправих си поста
            [SIGPIC][/SIGPIC]
            RR Classic

            Коментар


            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              Ами, не издържах, Вальо. Първо се ревеше да се включи малкия клас в Шампионата. Направихме го. На срещата в Троян дълго умувахме как да разграничим машините в хоби класа. Оказа се непосилна задача. Няма как да забраниш на някого да кара там, където му е кеф. Нали по подразбиране самото наименование предполага нормална машина, с която си караш детето на училище. И да се пуснеш на някое състезание по съобразено трасе без да я направиш на консерва. Няма изисквания за клетка, лебедка и други хард изцепки. Дето се вика, това е класа за зарибяване на бъдещи състезатели. Поне такава беше идеята. Сложихме само едно единствено ограничение за размера на гумите, щото иначе и някой с прототип можеше да реши, че е хоби. И не можеш да го убедиш, че не е за там. И те точно за това се хванаха за гушите... Нямам думи. А машините им направени да ходят на Ладога. И това, ако не е парадокс. Затова за догодина аз ще съм първия, който ще лобира в правилника да се запише- има ли клетка директно за Експерт. Ама тогава пък ще ги направят разглобяеми като тръбно скеле.
              Вальо и аз не издържах. То Атанас дали е пил някоя ракия преди да пише или не, не е ясно, но това дето го пише е смешно.
              Атанасе я кажи кой с кого се е хванал за гушата. Първо попитах и смятам, че е нормално да питам, защо нямам точки, при положение, че сме втори и не виждам с това да съм хванал някой за гушата.
              Бакалов ми отговаря. Аз просто обяснявам каква е реалната ситуация, тогава обаче се включваш и ти, като обясняваш, че трябва да ме е срам да карам в този клас. Мен обаче не ме е срам.
              За да се хванеш с някой за гушата, ако имаш желание обаче, трябва да знаеш с кой, ама това с веригата беше велико - веригата те е наказала, а ходи хващай веригата за ......гушата.

              А тезата ти за зарибяването с каране по равни, безопасни, безрискови пътища е меко казано наивна. Такива трасета са за любители, разходкаджии или както там може да се каже. Първите два дена бяха точно такива, почти Рали. Третия ден обаче беше истинският оффроуд където някои от участниците в Хоби разбраха, че в оффроуда има кал, коловози, хлъзгане, реки, качвания, спускания и реална необходимост от
              лебедки и че е оффроуда е сериозно нещо и се иска оборудване и каране.

              А сега ще те питам направо, защото веригата засега е нещо безличностно и си трае - ти какво мислиш по въпроса, трябва ли да имам точки или не, нали си бил в Троян.

              Пак ще се повторя - това наказание е организирано по приятелска линия, на база клюки, без контестация, щото трябва да се платят едни пари, от слаби, нахъсани, неинформирани и зложелателни колеги, дано да им се напукат гумите, дано.

              А какво ще кажеш и за наказанието на твоя съгражданин, дето е с гуми каквито трябва и дето трябва да го питаш за съгласие.

              Коментар


              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                То Атанас дали е пил някоя ракия преди да пише или не, не е ясно, но това дето го пише е смешно.
                Атанасе я кажи кой с кого се е хванал за гушата. Първо попитах и смятам, че е нормално да питам, защо нямам точки, при положение, че сме втори и не виждам с това да съм хванал някой за гушата.
                Бакалов ми отговаря. Аз просто обяснявам каква е реалната ситуация, тогава обаче се включваш и ти, като обясняваш, че трябва да ме е срам да карам в този клас. Мен обаче не ме е срам.
                За да се хванеш с някой за гушата, ако имаш желание обаче, трябва да знаеш с кой, ама това с веригата беше велико - веригата те е наказала, а ходи хващай веригата за ......гушата.

                А тезата ти за зарибяването с каране по равни, безопасни, безрискови пътища е меко казано наивна. Такива трасета са за любители, разходкаджии или както там може да се каже. Първите два дена бяха точно такива, почти Рали. Третия ден обаче беше истинският оффроуд където някои от участниците в Хоби разбраха, че в оффроуда има кал, коловози, хлъзгане, реки, качвания, спускания и реална необходимост от
                лебедки и че е оффроуда е сериозно нещо и се иска оборудване и каране.

                А сега ще те питам направо, защото веригата засега е нещо безличностно и си трае - ти какво мислиш по въпроса, трябва ли да имам точки или не, нали си бил в Троян.

                Пак ще се повторя - това наказание е организирано по приятелска линия, на база клюки, без контестация, щото трябва да се платят едни пари, от слаби, нахъсани, неинформирани и зложелателни колеги, дано да им се напукат гумите, дано.

                А какво ще кажеш и за наказанието на твоя съгражданин, дето е с гуми каквито трябва и дето трябва да го питаш за съгласие.
                Ще отговоря подред на всичките ти въпроси, но и ще задам някои, на които очаквам да получа адекватен отговор.
                Първо Атанас не пие ракия.
                После, това в кой клас ще караш е твой личен избор, но след прочитане на правилника. Казах, какво бих направил на твое място. Другото, което бих направил, след прочитане на правилника, щях да уведомя организатора, че на моите гуми има надпис 35 инча, но това не е отговаря на действителния размер, за да може той предварително да реши какво да ме прави. Ти направи ли го? Или се скатава до последно, ако мине номера. И когато, някой раздуха истината да се поставиш в позицията на жертва? Остави това с меренето на гумата с аршин. Нали се сещаш, че между нов и износен Силвърстоун може да има 4 сантиметра разлика в диаметъра на гумата. Тогава какво правим?
                В темата за Варненскот0 състезание пишеш, че не те интересува класирането, а тука питаш за точки. Искаш или не искаш точки последно?
                Продължавам нататък. Точно за хоби класа е обяснено, че не се изисква никакво оборудване и става въпрос эа лек офроуд, а ти обяснявяш, че става въпрос за нещо сериозно, лебедки и др.
                Относно Веригата- трае си защото е шокирана от дребнавостта на определени хора. Най- малкото никой от организаторите не е очаквал това да е ябълката на раздора. Явно с опростен Правилник в България не може. Я десет листа и за всеки казус решение, за да няма мърдане.
                На въпросите ти за приятелската линия не мога да отговоря, защото не вземам под внимание слухове. Аргументирай се по-точно.
                За моя съгражданин.... Този човек, е в състояние да спечели състезание, а да направи така, че купата да я вземе последния завършил. Та, не го мисли. Той писа за приоритетите си и точките не са сред тях.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                  Ще отговоря подред на всичките ти въпроси, но и ще задам някои, на които очаквам да получа адекватен отговор.
                  Първо Атанас не пие ракия.
                  После, това в кой клас ще караш е твой личен избор, но след прочитане на правилника. Казах, какво бих направил на твое място. Другото, което бих направил, след прочитане на правилника, щях да уведомя организатора, че на моите гуми има надпис 35 инча, но това не е отговаря на действителния размер, за да може той предварително да реши какво да ме прави. Ти направи ли го? Или се скатава до последно, ако мине номера. И когато, някой раздуха истината да се поставиш в позицията на жертва? Остави това с меренето на гумата с аршин. Нали се сещаш, че между нов и износен Силвърстоун може да има 4 сантиметра разлика в диаметъра на гумата. Тогава какво правим?
                  В темата за Варненскот0 състезание пишеш, че не те интересува класирането, а тука питаш за точки. Искаш или не искаш точки последно?
                  Продължавам нататък. Точно за хоби класа е обяснено, че не се изисква никакво оборудване и става въпрос эа лек офроуд, а ти обяснявяш, че става въпрос за нещо сериозно, лебедки и др.
                  Относно Веригата- трае си защото е шокирана от дребнавостта на определени хора. Най- малкото никой от организаторите не е очаквал това да е ябълката на раздора. Явно с опростен Правилник в България не може. Я десет листа и за всеки казус решение, за да няма мърдане.
                  На въпросите ти за приятелската линия не мога да отговоря, защото не вземам под внимание слухове. Аргументирай се по-точно.
                  За моя съгражданин.... Този човек, е в състояние да спечели състезание, а да направи така, че купата да я вземе последния завършил. Та, не го мисли. Той писа за приоритетите си и точките не са сред тях.
                  Наско,Колко състезания "Трофи" си карал и от кога се правиш на организатор? Май статистиката ще е интересна. Интересното е че във всяко състезание Трофи,Траял,Рали,Изгубени вашата русенска групичка е набъркана и постоянно има проблеми. Хайде спрете се. Близнаците питаха Чичо Митко след Кърджали а аз питам теб след Варна.
                  Имам приготвени купи за вас и за Христов но още чакам адрес да ви ги изпратя за моя сметка.
                  Последно редактирано от banjo; 09-05-15, 05:23.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Остави това с меренето на гумата с аршин. Нали се сещаш, че между нов и износен Силвърстоун може да има 4 сантиметра разлика в диаметъра на гумата. Тогава какво правим?
                    В темата за Варненскот0 състезание пишеш, че не те интересува класирането, а тука питаш за точки. Искаш или не искаш точки последно?
                    Продължавам нататък. Точно за хоби класа е обяснено, че не се изисква никакво оборудване и става въпрос эа лек офроуд, а ти обяснявяш, че става въпрос за нещо сериозно, лебедки и др.
                    Наско, в случая според мен не си прав. По принцип, всички отиваме за купона. Тедо не беше карал по състезания сума ти време и не е имал нагласа, че ще се класира. След като се е класирал е нормално да си търси точките. Според мен не е работа на състезателя да уведомява техническото лице за каквото и да е. Работа на проверяващия е да проверява. Иначе прегледа трябва да е на честна дума. В правилника изискването е гумата да не е по голяма от 33 инча. Не какво да пише на нея. Точка. Ако ще и 40 да е била, важното е колко е голяма в момента на прегледа. Не може с лека ръка да се замазват недоразуменията, защото някой не си е свършил работата, а друг не иска да си признае грешката. Защо за автомобилите в експерта с редовна регистрация и технически преглед никой не говори? Нали се хващате за правилника? Сигурен съм, че на последния въпрос, никой няма да ми отговори конкретно. ЗАЩО?
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Умолявам колегите изказващи мнения в тази тема да запазят,, добрия тон,,.Да се въздържат от коментари кой е по -по -най.
                      Умолявам и администратора/рите на веригата да вземат да публикуват аргументирано решение по казуса с отнетите точки по бързо и да се спре с коментарите.

                      Коментар


                      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        От всичко писано до сега излиза,че техническите прегледи не се извършват както трябва.При минаване на преглед екипажа трябва да представи всички документи на автомобила,плюс задължителното оборудване на автомобила.Техническата комисия(от минимум трима члена) трябва да знае какво да проверява за да няма недоразумения,За гостите от чужбина трябва да се изискват валидни документи по БГ закони.За да няма сърдити след всяко състезание.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Не мога да разбера защо дъвчете размера на гумите на Тедо вече една седмица. От години се знае за несъответствието на реалния размер на гумата с обозначението по нея. Грайфера също се изтъква, както колегата по-горе най-любезно отбеляза. Пределно близко да акъла е, че важен е реалния размер на гумата, в момента на техническия преглед, а не по времето на ланшния сняг. Ако е сложно да се организира технически преглед, да се премерят едни гуми и да се проверят едни документи като ГО и ТП, то как да се организират състезания?

                          Коментар


                          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...82#post2462982
                            Когато преди година и нещо обсъждахме подобна тема Наско беше на друго мнение за гумите и как се мерят. Вижте протокола и кои са присъствали а точно идеята за меренето бе лансирано от Атанас Арабаджиев и Димитър Вълев. Не прави чест в момента да се говори друго. Доста дипломатично се измъкват като Христов в ситуациите. Гумите като се изтъркали им падал размера но пак били 35". Абе моля ви се,стига глупости. До колко е редовна регистрацията на ТЕЗИ автомобили? Точно срещу това е моя бойкот ,срещу това и всички недомислици в ПРАВИЛНИКА
                            Последно редактирано от banjo; 09-05-15, 09:02.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...82#post2462982
                              Когато преди година и нещо обсъждахме подобна тема Наско беше на друго мнение за гумите и как се мерят. Вижте протокола и кои са присъствали а точно идеята за меренето бе лансирано от Атанас Арабаджиев и Димитър Вълев. Не прави чест в момента да се говори друго. Доста дипломатично се измъкват като Христов в ситуациите. Гумите като се изтъркали им падал размера но пак били 35". Абе моля ви се,стига глупости. До колко е редовна регистрацията на ТЕЗИ автомобили? Точно срещу това е моя бойкот ,срещу това и всички недомислици в ПРАВИЛНИКА
                              - Предложения свързани с развитието на състезанието 4х4 Шумен относно разделяне на състезателни класове.
                              Не знам защо намесваш в тази ситуация и моето име при това два пъти при положение, че се въздържах от коментар по казуса.
                              Състезанието 4х4 Шумен никога не е било към веригата.
                              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                              0896 846 246

                              Коментар


                              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                За да вървим напред и да не "дъвчем" отново пророческите постове на изявени състезатели, давам следното предложение:
                                1. Заемам се да прегледам с Градев точните километри, за да се види кой ще взема точки както е по правилник.
                                2. Няма да се отнемат точки за гуми, след като техния размер не е бил обект на контестация или констатация на техническата комисия.
                                3. Предлагам да се създаде Комисия към Шампионата, която да решава спорни въпроси и да отчита резултатите от състезанията и да следи спазването на правилника от организатори и участници. Предлагам състава на комисията да е следния:
                                Влади Раденков - председател, Атанас Арабаджиев и Благой (Banjo). Може и да са пет членовете, НО задължително поне един от тях трябва да присъства на състезание от Шампионата и то е добре да е съдия или контрола поне.
                                В предложението ми за Благой няма ирония, просто си помислих, че след като бойкотира с НЕ участие ще има време и възможност да следи състезанията, запознат е много подробно с правилника и ще следва всяка буква по него, даже и да е правописна грешка
                                По този начин няма да ни липса и ще има смисъл да се изявява по темите за Шампионата, въпреки, че не участва, не го харесва и не приема правилника, а най-вече ще даде своя принос за правилното развитие !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X