Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трасе за трофи...дискусия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трасе за трофи...дискусия.

    При наличието на добре подготвени екипажи, както и на такива прохождащи в дисциплината, нормално е да възникне въпроса относно характера на трасето.
    Ясно, че е за трофи, но каква да е дозата от съставните компоненти: хард, траял, преход, навигация.
    Споделям мнението на някой, който каза, че трофито стана " траял с рали свръзки...".
    Както и това, че някои организатори правят толкова трудни елементи за преминаване, чак непреодолими.
    Та какво искат състезателите?

    Правилата записани от Тенев в темата

    Първото правило : " Организатора трябва да има грижата трасето в екстремните си части да остане максимално непроменено след всеки следващ преминаващ участник. "

    Второ правило: " средното време за деня да е 4-5 часа".

    Трето правило: " трасето да е проверено и преминато от организатора, като трудността и дистанцията да предоставят възможност на участниците, независимо от метеорологичните условия, за финал в рамките на контролното време поне за 70% от екипажите".
    Последно редактирано от Бакалов; 19-01-15, 17:25.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    От: Трасе за трофи...дискусия.

    Без да претендирам за компетентност (от прохождащите състезатели съм ) ти предлагам да погледнеш формата на ,,Изгубени в Лудогорието'' (ако искаш можеш и да дойдеш в края на месеца да покараш ). Този формат според мен позволява всеки да си направи сам състезанието както му е кеф .... пътища много
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • #3
      От: Трасе за трофи...дискусия.

      Изгубени в Лудогорието и Тенев.........това ще е интересно да се види
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Трасе за трофи...дискусия.

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        Изгубени в Лудогорието и Тенев.........това ще е интересно да се види
        Не виждам нищо лошо в това .Наблизо му е ,а и практиката е по-добра от теорията.Пред компютъра има много хора които дават акъл и правят некви супер машини ама на практика участниците в състезанията са съвсем други хора.
        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
        0898 51 31 46

        Коментар


        • #5
          От: Трасе за трофи...дискусия.

          В една друга тема зададох елементарен въпрос - Що е то трофи състезание ??? и нали се видя че освен Влади Раденков никой друг не се опита да го дефинира .
          Може би е добре да се започне с отговор на този въпрос и отговорите какво трябва да включва едно такова състезание ще дойдат от само себе си.
          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
          0898 51 31 46

          Коментар


          • #6
            От: Трасе за трофи...дискусия.

            Трасе със средна скорост около 10км./ч. и средно по лебедка на час. 30-50км. за 3-5 часа почти без лебедки за по-подготвените. Без скоростни участъци, че избързването ще трябва да се компенсира с лебедки. Това на кратко.
            Последно редактирано от Иван Жоров; 16-01-15, 10:57.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Трасе за трофи...дискусия.

              Наистина много от състезанията се превръщат в надпревара по бързо каране и няколко траялни елемента.

              Трасето в Пловдив миналата година на мен ми хареса най-много от трофитата, на които съм карал. Естестено нямам опит със състезанията във Варна, Шумен. Все така се получаваше, че не съм имал възможност да дойда и да участвам.

              Ето и моя критерий 2 класа с две различни трасета:

              За клас Хард: трасе от порядъка на 30-35км. без специални траялни етапи. Цялото трасе предполага средна скорост под 10 км. (На Пловдив 27 км от трасето за ден 2 успях да мина за 7 часа). С други думи максимално се избягва карането по-черни пътища - набляга се на дерета, слабо видими пътища, каране през гора и пътеки. На Пловдив имаше много стръмно изкачване от 4 км. по камениста пътека. Сравнително лека навигация. Набяга се на подготовката и издръжловостта на машината и екипажа. Лебедката е задължителна и за нормално подготвен джип да има поне 10-15 лебедки в трасето. За много подготвен може и нито една да няма, но да е малко вероятно. Време за преминаване на трасето около 6 часа.

              Клас Софт: трасе от порядъка на 60-80 км. без специални траялни етапи. Цялото трасе да предполага средна скорост под 25 км. Иначе то става рали, а то е друг формат. Каране по черни пътища, слабо видими пътища и пътеки, леки дерета. Трасето да не предполага използване на лебедка. Навигацията да е по-сложна. Време за преминаване 4 часа.

              Тази година съм решил да се пусна със Самурая ми в клас Софт някъде и затова пиша и за софт класа. Това бих очаквал да карам.
              И най-важното да има критерии за джип - съревнование с тръбна траялна машина в клас Хард не е много справедливо. Машините да приличат на джип и да имат рама и купе.
              Последно редактирано от Стоян Францов; 16-01-15, 12:13.

              Коментар


              • #8
                От: Трасе за трофи...дискусия.

                Стояне, ако няма лебедка по трасето средна скорост под 25 км/ч за всички нама как да се получи. Е ако липсва някое колело може.

                На Лудогореца благодаря за поканата и съвета, искренно се развеселих.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Трасе за трофи...дискусия.

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Стояне, ако няма лебедка по трасето средна скорост под 25 км/ч за всички нама как да се получи. Е ако липсва някое колело може.

                  На Лудогореца благодаря за поканата и съвета, искренно се развеселих.
                  Е това е пожелателно. Ако се избягват хубавите гладки пътища и се наблегне на пътеки, и каране през гората средната скорост доста ще се намали. Винаги ще има луди дето ще раздават и там всичката газ, на Сърбия един от сърбите имаше челен сбъсък с едно дърво на подобен терен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трасе за трофи...дискусия.

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Стояне, ако няма лебедка по трасето средна скорост под 25 км/ч за всички нама как да се получи. Е ако липсва някое колело може.

                    На Лудогореца благодаря за поканата и съвета, искренно се развеселих.
                    Може може. Просто по-голямата част от трасето не трябва да позволява по-висока максимална скорост от 20км./ч.. Пускаш да се кара в една хубава гора в която между дърветата не може да се кара бързо, на места ги вкарваш в някои коловози на които половината да опънат по някоя лебедка, включваш десетина по-дълги изкачвания на които половината пак да имат лебедка, каране малко в река с ниска скорост и няколко гадни излизания пак с някоя лебедка за някои. Като казваме без лебедки имаме предвид подготвените.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трасе за трофи...дискусия.

                      Точно за софт-а е най трудно мисля да се уцели баланса. Неправилно подхождане или тапа и нещата приключват с хубавия ден.
                      Но те подкрепям Стояне за наситено хард трасе с продължителност, забележи, около 4-5 часа! Над навигацията не мисля , че трябва много да му се мисли, просто ти указва накъде.
                      Иване, софт с лебедки си е хард.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трасе за трофи...дискусия.

                        Така в Софт е значително по-трудно да се намери баланса. И в траяла на Стандартния най-трудно измислям как да им направим трасето, хем да не е смешно, хем да не се пребият.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трасе за трофи...дискусия.

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Точно за софт-а е най трудно мисля да се уцели баланса. Неправилно подхождане или тапа и нещата приключват с хубавия ден.
                          Но те подкрепям Стояне за наситено хард трасе с продължителност, забележи, около 4-5 часа! Над навигацията не мисля , че трябва много да му се мисли, просто ти указва накъде.
                          Иване, софт с лебедки си е хард.
                          Аз за харда говоря. Вярно е, че за софта по-трудно се прави трасе.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трасе за трофи...дискусия.

                            Ще изникне и друг въпрос : "Трофи" или "Адвенчър трофи". Аз предпочитам втория вариант. Приключението преди всичко. Не ми харесва безцелното бързо каране през полски и горски пътища. По късно ще ви пусна видео за типа формат който предпочитам.
                            " Човек и машина-човек срещу машина".
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трасе за трофи...дискусия.

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Стояне, ако няма лебедка по трасето средна скорост под 25 км/ч за всички нама как да се получи. Е ако липсва някое колело може.

                              На Лудогореца благодаря за поканата и съвета, искренно се развеселих.
                              Радвам се че съм направил денят ти по весел (да не забравиш да почерпиш само ).
                              Сега сериозно по темата - формата налага повече мислене от страна на екипажите а не скоростно каране по добре видими горски пътища и екстреми които са присъщи за рали и траялните състезания.Повече навигация ,без скоростни отсечки и хард траялни екстреми.

                              П.П: Понеже знам че си компетентен отговори на въпроса ми от пост номер 5 .Моля.
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X