Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

    Това, което обсъждате е много важно, наистина. Но е за друга тема. Тук се обсъжда дали да правим шампионат. Какви ще са състезанията и колко-дневни е редно да се реши после. Ама надали...

    Коментар


    • #92
      От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

      Малко съм в недоумение от противоречията в които изпадаме. Едноседмично, че и повече супертежко профи състезание, две- три тридневни международни верига състезания, или трофи шампионат на България. Ако е първото, то вече го има и у нас- Бреслау. Ако е второто- добре, нека дойдат чужденци. Но, ако ще се прави трофи шампионат на България, малко не се вързва с чуждестранните екипажи. Защото някак не върви бъгарския шапион- румънец или сърбин, което не пречи да участват в отделните състезания, но без участие с точки за шампионата.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #93
        От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

        Аз пък все си мисля, че ако има 5 или повече състезания в един трофи шампионат и поне една трета участниците в шампионата имат физическата и техническа възможност да участват в повече от две състезания годишно, значи или не говорим за "трофи", или аз съм се объркал нещо..?!! На вън големи отбори или богати частници с почти неограничени бюджети, като се отъркалят някъде, после са в състояние да карат пак едва след половин година примерно, а тука се гласим да караме почти всяка седмица...?!!! Това което ще се случи е следното - всеки ще ходи на географски близките нему състезания и/или на тези които са му удобни като дати и колоната ще се раздроби - т.е. вместо търсената масовост ще го има точно обратния ефект. Отделно от това няма да има време за ремонти, камо ли за развой на машините, от което пък ще се засили тенденцията която видях в Трявна - масово да се оплакват хора, че имало много клони по трасето и чупили прозорците (това при положение, че са отишли да карат трофи в гората, ама никак не ми се вързва) - демек, ще се напълни с неподготвени джипки и екипажи, които хал хабер си нямат за какво иде реч, от което пък ще пострада нивото и развитието на спорта като цяло.
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 04-01-13, 10:07.

        Коментар


        • #94
          От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

          Колеги, веригата състезания вече е факт. За сега ако няма непредвидени обстоятелства обявените три състезания ще се проведат. Очакваме още едно или две състезания. От нас и от Вас зависи как ще се изчистят нещата за да се получат добри състезания със справедливо класиране. Това са първи стъпки. Според мен истинската работа ще е догодина, като се направят изводите от това което се е случило през 2013.

          Относно участието на чуждестранни екипажи, то е регламентирано в обявеният проект за Правилник в началото на темата.
          Вече е готова и последната част от проекта за правилник: Оценяване и Класиране. Скоро ще я качим и нея.
          BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

          Коментар


          • #95
            От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

            Току що научих, че организаторите на състезанието в Тетевен са взели решение да направят Трофи клас, който да е с ниво на трудност като обявените три състезания във веригата. Така, те стават четвъртото състезание. Вече взехме да се посъбираме Аз най вероятно ще дам едно рамо за трасетата, така че могат да се очакват изненади и неща малко по различни от досегашните До колкото разбрах Тетевенското състезание ще е 2 дни. Да им пожелаем успех!
            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

            Коментар


            • #96
              От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

              Шампионат ще има,така,че Свилен да се готви и да се обяви дата.

              Коментар


              • #97
                От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Аз пък все си мисля, че ако има 5 или повече състезания в един трофи шампионат и поне една трета участниците в шампионата имат физическата и техническа възможност да участват в повече от две състезания годишно, значи или не говорим за "трофи", или аз съм се объркал нещо..?!! На вън големи отбори или богати частници с почти неограничени бюджети, като се отъркалят някъде, после са в състояние да карат пак едва след половин година примерно, а тука се гласим да караме почти всяка седмица...?!!! Това което ще се случи е следното - всеки ще ходи на географски близките нему състезания и/или на тези които са му удобни като дати и колоната ще се раздроби - т.е. вместо търсената масовост ще го има точно обратния ефект. Отделно от това няма да има време за ремонти, камо ли за развой на машините, от което пък ще се засили тенденцията която видях в Трявна - масово да се оплакват хора, че имало много клони по трасето и чупили прозорците (това при положение, че са отишли да карат трофи в гората, ама никак не ми се вързва) - демек, ще се напълни с неподготвени джипки и екипажи, които хал хабер си нямат за какво иде реч, от което пък ще пострада нивото и развитието на спорта като цяло.
                Колега не съм съгласен с теб за много неща.
                1.Състезанията могат да се направят така че хем да може даден участник да се отремонтира хем да може да бъде на всички.
                Ако искаш да караш шампионат ще си направиш сметка.
                2.Много хора ходим на много състезания далеч от местообитанието ни.
                3.Проблема на състезанието в Траявна според мен се получи защото организаторите направиха 3 вида състезания по едно и също време като едно от тях беше ако не се лъжа Кръг от Шампионата клас РАЛИ и явно си набляга на него и затова имаше недоволни от клас Трофи и Траял.
                А до това коя джипка според теб е подготвена е различно от това което си мисли собственика на даден автомобил.

                Без да ми се сърдиш участвал ли си някаде на състезание или мнението ти е от страна на зрител?
                Не искам да бъда груб или да съдя за някого който не познавам.Извинявам се ако съм нагрубил някого или сметнете за СПАМ мнението.
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #98
                  От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                  Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                  А до това коя джипка според теб е подготвена е различно от това което си мисли собственика на даден автомобил.
                  Това кое мисли собственика е съвсем друга бира......
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #99
                    От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                    Колега не съм съгласен с теб за много неща.
                    1.Състезанията могат да се направят така че хем да може даден участник да се отремонтира хем да може да бъде на всички.
                    Ако искаш да караш шампионат ще си направиш сметка.
                    2.Много хора ходим на много състезания далеч от местообитанието ни.
                    3.Проблема на състезанието в Траявна според мен се получи защото организаторите направиха 3 вида състезания по едно и също време като едно от тях беше ако не се лъжа Кръг от Шампионата клас РАЛИ и явно си набляга на него и затова имаше недоволни от клас Трофи и Траял.
                    А до това коя джипка според теб е подготвена е различно от това което си мисли собственика на даден автомобил.

                    Без да ми се сърдиш участвал ли си някаде на състезание или мнението ти е от страна на зрител?
                    Не искам да бъда груб или да съдя за някого който не познавам.Извинявам се ако съм нагрубил някого или сметнете за СПАМ мнението.
                    Защо си позволявам да пиша, ще се разбере много скоро. Не съм участвал до сега (освен като асистенция един път в Гърция и един път тук). И аз съм на мнение, че собственика на джипа не трябва да има последната дума за това дали джипа му е подготвен... Това трябва да се определя от правилата и изискванията на шампионата за отделните класове, ако има такива (а трябва да има). За останалото - времето ще покаже кое е правилно и кое не е. За мен важното е, че тръгва да се прави нещо и това е достойно за уважение и подкрепа. Не искам да си мислите, че съм против... Напротив!

                    Коментар


                    • От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                      Марто, прав си във всичките си постове. В момента се опитваме да направим връзка между големите състезания и България. Но пътя ще е доста дълъг и пълен с компромиси. Да не забравяме че правим състезания в България и те най вече трябва да са за българи. Виж че дори тридневният формат в който започваме да работим (и който е нищо в сравнение с големите състезания) не се приема от всички. Същото ще се получи като започнат да се детайлизират правила и класове ... Не на последно място хората са други ... например на "запад" офроудърите са дисциплинирани и по студени, а тук сме свободолюбиви и с широки души, там вкарват една камара пари в колите си, а ние едва събираме пари за състезание ... И извън темата, ти не кара ли в на Баха България в Дупница 2010 ...
                      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                      Коментар


                      • От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                        Във Варна ще е в два дни. Просто не смятам че и 10% от участващите трофисти ще могат издържат на трети ден като първите два.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                          Колеги, предлагаме на 19.01.2012г. (Събота) 14,00 часа в Тетевен да се състои среща, на която ще се обсъдят правилата за провеждане на веригата „Bulgaria Trophy Challenge 2013”. Точното място ще се публикува тук, в темата. Всеки, който има мнение и е заинтересован от идеята е добре дошъл.
                          BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                          Коментар


                          • От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                            Въпросче-може ли с една организация да се свършат две работи?
                            На тази среща да дойдат и организаторите на траяли(те почти се припокриват с организаторите на трофи състезанията) и да се обсъди и създаването на траялния шампионат.

                            Лично аз като участник(а дай боже и като организатор) ще се постарая да дойда и да си поговорим наживо.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                              Като се събирате повдигнете въпроса и за съдийте. Хубаво е да има и за там организация.
                              Както има провалени класирания от съдиии - така има и оправени състезания.
                              Мнението ми е, че организаторите не отделяте достатъчно внимание на тях и не обяснявате положенията.
                              Доста хора посещават редовно състезанията и помагат, но определено трябва по-сериозна подготовка.
                              Щом ще има общи правила - нека да има и общо обучение/следене за спазването им.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                                Като се събирате повдигнете въпроса и за съдийте. Хубаво е да има и за там организация.
                                Както има провалени класирания от съдиии - така има и оправени състезания.
                                Мнението ми е, че организаторите не отделяте достатъчно внимание на тях и не обяснявате положенията.
                                Доста хора посещават редовно състезанията и помагат, но определено трябва по-сериозна подготовка.
                                Щом ще има общи правила - нека да има и общо обучение/следене за спазването им.
                                В българският офроуд винаги главният организатор е решавал и класирането. Съдии са нужни само до старта и за да ги пише на плакатите.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X