Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

    Не на последно място е от значение и колко дни ще е състезанието. За мен най- добрия формат е двудневния, което значи три дни отделени за самото състезание. На последното състезание в Бургас, мислехме да караме, но в последния момент промениха дните, и се оказа, че трябваше да бъдем в сряда вечерта на брифинг, което ни отказа. Когато едно хоби започва да пречи на бизнеса, значи има нещо сбъркано някъде. Лично мнение. А състезанията са около десетина за година. Мисля трябва да се обсъди сериозно този въпрос.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #62
      От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      ... Както казва моя навигатор " Не ме кефи ..." така , че няма смисъл да чета нататък ...

      Правилно! Няма нужда да се четат правилници. После винаги може да се напсуват съдиите или организатора ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

        И аз като Свилен мисля, че трябва да се съберат организаторите на състезания на сбирка и в жив разговор да се дискутират нещата. Но това трябва да е на специално нарочена за тази цел сбирка, и да е през деня. Защото вечерта е за купон, и няма да се получи нищо.
        И да не е на някое състезание, там всички са заети с конкретното състезание, а обсъждането на шампионата трябва да стане на спокойна глава.

        Преди 20-на дни нали ходихме на разходка, с участието на русенци и разградлии. Като една от целите на събирането беше да си поговорим за състезания, правила, развитие и т.н. Е, поговорихме си на другата сутрин, ама само поговорихме.
        Та нека да се насрочи такава среща, и всичко това което се пише тук да се коментира наживо. Много по-лесно се стига до някакво решение.


        Относно включването на разградското състезание-мммм, според мен не е правилно. Не ме разбирайте криво, на мен много ми харесва, с кеф ще го карам, но не може да се нарече трофи. Просто няма никакво задължение за преминаване на дадено препятствие, и който иска може да го завърши само с окалян джип. Даже и лебедка и кой знае какви гуми не се изискват. То е добро за ориентиране в местността и по карта(нали формата е взет от спортното ориентиране), но не е трофи.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Преди 20-на дни нали ходихме на разходка, с участието на русенци и разградлии. Като една от целите на събирането беше да си поговорим за състезания, правила, развитие и т.н. Е, поговорихме си на другата сутрин, ама само поговорихме.
          Та нека да се насрочи такава среща, и всичко това което се пише тук да се коментира наживо. Много по-лесно се стига до някакво решение.
          Коле, не си прав. Точно на тази среща се казаха две много важни неща:
          1. Тежестта при оценяването по предложение на Кирил Панайотов, а сега виждам, че съвпада и с мнението на Наско от Пловдив да бъде за преминати екстреми и ако се получат равни резултати тогава да се отчита фактора време. Лично мое мнение е, че трябва да се засича времето за преминаване на самият екстрем. Така ще проличи по подготвената машина и добрата работа в екип на пилот и навигятор.
          2. Мнението на Атанас Арабаджиев, че три дневно състезание е доста натоварващо както за организаторите /ресурс от свободни хора/ така и за състезателите /финансии/ с което всички се съгласихме а сега виждам, че и други колеги споделят.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • #65
            От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

            Относно продължителността на състезанията, аз съм за тридневният формат, макар че нищо не пречи състезание от веригата да е 2 дни. Всички сериозни състезания "навън" са по 5,6,7 дни. Така си личи подготовката на автомобила и екипажа.
            Фактически тук се кара един цял ден - Събота и две "половинки" в Петък и Неделя.
            И още нещо, за да се развиваме като състезатели, като организатори ... трябва да докараме хора от чужбина да карат в България. Има какво да се научи от тях. Как тези хора ще изминат 2000 километра и нагоре за да дойдат и да карат ден и половина (ако състезанието е само 2 дни)
            Последно редактирано от rocky; 03-01-13, 10:25.
            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

            Коментар


            • #66
              От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

              За тази година състезанията включени във веригата няма да бъдат повече от 4 или 5 евентуално, това ще бъде уточнено допълнително.Това се прави за да се види как ще потръгнат нещата и най-вече да се спази зададения формат на състезанията.Не искаме да игнорираме, който и да било от организаторите- напротив не ни разбирайте погрешно, просто на този етап няма как да се включат повече състезания.Лесно ще включиме всеки който иска да организира състезания, но ще настане една голяма бъркотия и замисъла на всичко това ще се размие.
              И за да не се превръща темата само в една говорилня, дайте по същество.
              Коле, едно Трофи състезание не е задължително да се прави задължително по пътна книга.Това че тука така го правиме не значи че на всякъде е така.Примерно последното Novi Iskar Trophy Challenge имахме като идея да се прави ориентирането по топографски карти с предварително зададени точки, като екипажа си прави маршрута, но в последствие отпадна по ред причини и основната беше че екипажите не са подготвени за такъв вид ориентиране.
              Другото нещо е че всеки организатор ще може, ако прецени да включи и друг формат състезание, разбира се отделно от трофито и защо да не е включено и в шампионата- нищо не пречи!
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #67
                От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                Аз мисля, че не трябва на всяка цена да се включват състезания във веригата само и само тя да стане голяма! Включването на слаби трофита(Трявна, Тетевен и т.н.) само ще свали нивото на цялата верига. Трябва състезанията да са добре подбрани и организаторите да са доказали, че правят добри(тежки и честни) трофита.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #68
                  От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Трябва състезанията да са добре подбрани и организаторите да са доказали, че правят добри(тежки и честни) трофита.
                  +1
                  Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                  Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                  0885 660 613

                  Коментар


                  • #69
                    От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                    Направих ви файл удобен за обсъждане и промяна на правилника в реално време.

                    Всеки има достъп да остави коментар до всеки ред на файла но не може да променя нищо. Изберете си модератори които да го променят след като сте достигнали консенсус за нещо. Друга тема само за това може да си отворите.

                    https://docs.google.com/document/d/1...dQJhwK2z8/edit

                    Коментар


                    • #70
                      От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      В Пловдив Делев се справи много добре - 3-дневно трофи , много добра навигация , перфектно трасе със чудесни екстреми . В Нови Искър Влади също беше на същото ниво - 3-дневно трофи , яко екстреми и точна навигация .

                      Точно така колега,точно така си беше, и аз това си спомням !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                        Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
                        Относно продължителността на състезанията, аз съм за тридневният формат, макар че нищо не пречи състезание от веригата да е 2 дни. Всички сериозни състезания "навън" са по 5,6,7 дни. Така си личи подготовката на автомобила и екипажа.
                        Наско, то хубаво навън карат по седмица трофи, но колко са в България тези които могат да си позволят да заебат за една седмица, че и още няколко дни допълнително бизнеса или работата си. Според мен се броят на пръсти. Ако се иска маалко масовост(добре е състезанието да е от 20-40 джипа) трябва да се съобразите с тукашните условия. За мен двудневното състезание е добра основа. Ако се види, че има достатъчно състезатели които могат да карат по три дни-супер.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Наско, то хубаво навън карат по седмица трофи, но колко са в България тези които могат да си позволят да заебат за една седмица, че и още няколко дни допълнително бизнеса или работата си. Според мен се броят на пръсти. Ако се иска маалко масовост(добре е състезанието да е от 20-40 джипа) трябва да се съобразите с тукашните условия. За мен двудневното състезание е добра основа. Ако се види, че има достатъчно състезатели които могат да карат по три дни-супер.
                          Петъчния ден се прави къско трасе за да има време за записване,технически преглед , официално откриване....
                          Ако трябва да се правят в събота то състезанието ще стартира следобедно.И като трябва да се карат около 60 км ... кога ще финишират състезателите,кога ще се прави класиране преглед на траковете ?
                          А и всеки които е заинтересован ще отдели 4-5 петъци в годината .......

                          Коментар


                          • #73
                            От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                            Колега, не те познавам, ама на колко състезания си бил? За да има старт в петък хора и машини трябва да са там в четвъртък. Което автоматично означава, че трябва да броим два работни дни които трябва да отпишем. Ако си на собствен бизнес, как да е, евентуалните негативи ще си ги понесеш, затова ще си направиш сметка предварително. Но ако си на работа, и започнеш всеки месец да искаш по веднъж да отсъстваш за два дни няма да те държат на работата.

                            Нейсе, всеки организатор си решава колко дни да е състезанието му.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                              Споделям мнението на Кольо от предният пост.Като състезател и като организатор съм убеден ,че състезанията трябва да са двудневни.Все още не сме толкова напред с финикийските знаци,че да заебем бизнеса или работата си заради хобито.Нали всичко е любителски състезания?!При наличието на спонсори,на асистиращи машини,на състезатели,изкарващи си хляба от тези състезания-ДА,но.... още не сме дорасли.Мнението е мое и не претендирам за миродавност.
                              Примерно:Двудневно трофи-събота и неделя,като в неделя може етапа да е кратък/около 20км/,за да приключи до обед и да имат състезателите време да се приберат по местоживеене.
                              Петък вечер и събота до 9.00ч записване,брифинг,раздаване на пътни книги .
                              Старт събота 10.00ч.-финал на първи ден/около 60-80км/ ТРОФИ 17.00ч!
                              Неделя:старт 10.00ч-финал на втори ден/20-25км/ 13.00ч
                              Награждаване и това е.

                              Така виждам нещата аз.
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • #75
                                От: Верига състезания „Bulgaria Trophy Challenge 2013” - Коментари

                                Коле, колегата е организатор на Самоков трофи 2013. Само в мое присъствие е бил на 4 състезания. На нашето състезание миналата година в едно от деретата направи 4-5 кълбета през капак, през врати .... през всичко ... На Бакалов може още да му държи влага гледката
                                BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X