Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    Приключих, моля те не ме споменавяй повече под никва форма, ОК, отказа ме за каквото и да е било.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #77
      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Въпросчета:

      1. Значи ли това че този сезон състезатели от клуба организиращ съответния кръг няма право да вземат участие в състезанието?
      ...
      Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
      1. Не, не значи! Трудно се дефинира кои е организатор и кои е местен, примери колко искаш. Затова се взе решение да се маха един кръг!
      2. Застраховката е "Застраховка за спортисти" и трябва да е минимум 15000лв покритие. Рисковете ти ги казват в компанията според спорта!
      Това ясно, но се маха кръг с най-малко или 0 точки, а като карат от месния клуб винаги има спорове, че знаят трака /и си е така, де/, ясно ти е че не съм точковец и че ми е през оная работа за класиране, но е проблем, който в почти всяко състезание предизвиква споменаване на роднини от женски пол по възходяща линия. Освен това са ощетени клубовете, които не организират състезания, а имат добри състезатели.


      Четох условията на застраховката, само не ми е ясно защо Тодор не я публикува тук.



      И Змея относно БФМ е прав.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #78
        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        В държави с развит мотоспорт като Франция, Белгия, Холандия предполагам и други, имат по няколко мотоциклетни федерации. Само за информация
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #79
          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Явно няма смисъл верно...?!?

          Обаче оправия има :
          - вадете кинтите "недоволните",
          - регистрирайте нова, "Българска Ендуро Федерация" и всичко ще е цветя, и рози.

          Що ли съм лош пророк, че тая работа ще стане, хмм.... - никога.

          Коментар


          • #80
            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Не че нещо, но аз пак да си кажа. От цялата работа печелят организаторите. Хората които са участници не печелят нищо. Всичко си продължава по старому. Дрънголници по трасето, отношение към останалите 0 и все такива хубави неща. ОК, нямам нищо против да си платя, но хайде клубовете и останалите да направят нещо за участниците.

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • #81
              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Най-нормална Българска, шибана ситуация си имаме тука . Пълно с разбирачи но както е казал един Велик Българин: “Не думи а дела трябват”. Друга федерация, които иска да се захваща и да я направи, че и клубове последователи да си намери щото без тях какво ще федерира... аз нямам време за такива възвишени действия но пък ще се радвам и бих взел участие и в състезанията на всяка нова федерация, колкото и да са те...!

              Не мисля, че някой би могъл да бъде спрян ако реши да прави нова федерация! Но в тази връзка тук виждам, че е темата на организаторите, които от тази година са към БФМ ... и темата на тези организатори е вече бая оспамена от “мераклии” да правят нещо друго или просто да обяснят колко по-добре ги разбират нещата. Моето мнение като състезател е, че BG-X сдружението си действат последователно колегите дерзаят за което евала. Като мераклия да се състезавам за мен това е супер. Решил съм да карам към тези организатори и затова ги подкрепям. Ако съм пропуснал тема за друг ендуро шампионат към друга федерация моля да ме светнете, ще се включа и там ако е добре организирано. Айде вече да оставим хората от BG-X сдружението да си свършат работата и съответно ако участваме да се съобеазим с правилата им. Елментарно е!

              Пак Ви казвам, че ние каращите по гората сме от един отбор и е редно да подкрепим колегите, които са се хванали да правят нещо. След като към момента има само една БМФ е логично да сме към нея... но това не значи, че сме обвързани с БФМ вовеки веков. Нали така? Ако БФМ се ебават и ни цакат ще ги сменим. На мен ми се вижда логично и простичко и немога да разбера защо ескалира такова напрежение по между Ви

              Коментар


              • #82
                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Четох условията на застраховката, само не ми е ясно защо Тодор не я публикува тук.
                Всичко е тук - не съм се сетил: http://bfm.bg/wps/portal/bfm/documents

                Понеже се заговори за "големите" - вижте кой организира Романякса и вижте условията за участие.
                Ако имате повече време вижте и този сайт: http://iridewess.com/.
                От него отидете на сайтовете на всички големи и вижте условията за участие.
                И след това се върнете тук и кажете колко сме смотани.

                Съгласен съм с Емо, че акъли много ама малко бачкатори.

                Chavetoo - организирай едно единствено състезание и се напечели до де ти душа иска.
                Но понеже никога не си го правил ще ти кажа, че освен един голям к0р в задника - друга керия няма.
                EnduroX Alba-Damascena 2019

                Коментар


                • #83
                  От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                  Chavetoo - организирай едно единствено състезание и се напечели до де ти душа иска.
                  Но понеже никога не си го правил ще ти кажа, че освен един голям к0р в задника - друга керия няма.
                  Аз състезание нямам намерение да организирам, не знам защо реши, че искам и едва ли не да печеля. Но пък ако имам свободно време бих го направил, лошото е, че моите критерии за организация са по високи и на доста от участниците няма да им хареса.
                  Докато при вас започвам да го разбирам, че щом няма керия еми квото сме направили това е.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #84
                    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                    Ама наистина ли ?!? Ама сериозно ли твърдите, че прословутата застраховка, която се изисква от всеки състезател не е персонална, а е "гражданска отговорност" ?!? Ама наистина ли си мислите, че аз падам с последния дъжд и не мога дори да чета какво пише по застрахователните полици ?!? И сте тръгнали да ме назидавате и да ми обяснявате как ако не бил Румен Петков щяло `намсикакво да стане, ама пак добре че той бил, че иначе - лошо !?! Тия ги разправяйте на някой друг, при мен не минават.
                    ....
                    Персоналната застраховка си е лична за всеки един състезател. Тя е нужна или състезателя да кара в даден кръг, или нужна за да се вземе лиценз.
                    Отделно от това се прави застраховка за 3-ти лица (тип гражданска отговорност) която е при злоуполука, примерно: публика или случайно минаващи. Тя е на застрахователна премия 300 000лв. и е за всеки кръг.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                      ...От цялата работа печелят организаторите. Хората които са участници не печелят нищо. Всичко си продължава по старому. Дрънголници по трасето, отношение към останалите 0 и все такива хубави неща. ОК, нямам нищо против да си платя, но хайде клубовете и останалите да направят нещо за участниците.
                      Да напиша всеки един организатор колко много се възползва от всички, най-вече от участниците, щото така неможе да се печели на чужд гръб. Едно нормално състезание за да се организира с най-минималните разходи е 6 000лв. Ако искаш да направиш стоиностно състезание на което са съобразени повече неща минава 10 000лв, знам и за кръг които е над 15к лв. Тези пари идват от спонсори (понякога), приятели и най-често от главния виновник на всеки кръг. Спонсорите които обикновенно дават пари или материални помощи ги дават защото са близки приятели със организатора. За да се организира едно състезание трябва м/у 5-15 човека поне седмица до месец преди състезанието да отделят поне 1/2 деня за да правят трасета и подготовка за състезание. Труда е тежък и неприятен и както казах по-горе 101% не се изплаща и съмишениците си вадят от доба си. Всеки организатор мечтае всички да са доволни и щастливи от неговото състезание. Това е най-голямата награда на един организатор, състезател да отиде и да му стисне ръката в знак на признателност към труда му на които се наслаждават другите! Естествено ако има пропуски или нередности не значи че някои трябва да си мълчи, но от конструктивна критика до обида има огромно значение!.
                      Предвид малкото и краткото горе-изложено становище, трябва да помислим как тия организатори да ги спрем да се възползват от състезателите и да започнат да правят така че нищо не печелищите състезатели да започнат да имат поне неква файда не само да идват и да си трошат моторите по тия комерсиални състезания!
                      Ами аз нямам нищо против тези дето смятат че се изкарват пари от състезания да станат организатори и да започнат да стават богати от тях. Заповядайте да станете милионери.
                      Другите дето също са много облагодетелствани са клубвете. Вземат субсидии от общини, спонсорски договори за стотици хиляди, чл. внос и какво? Нищо не дават на състезателите, особено на "Дрънголниците по трасето". Е аз виждам голяма неправда и дискриминация тук. Затова приканвам всички да си направят клуб, да го ръководят и да забогатяват от всякакви приходи от всякакви места. Даже виждам неусвоени пари защото няма достатъчно клубове.

                      ....
                      С БФМ общото ни е че ни правят лиценза и под тяхната шапка имаме някаква легитимност, нищо повече. Единственото което искат е състезател при участие да има ПОНЕ застраховка. Тази застраховка дори и без да сме към БФМ отново ще се иска от всеки организатор. Всичко останало си е във "нашите" ръце. Състезанията ще си бъдат както преди без промени наложени от БФМ!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        Само едно не разбрах ,в началото на темата се говореше ,че тази година застраховката е препоръчителна ,но не е задължителна .След това се каза ,че някои организатори ще изискват от състезателите да имат застраховка за да карат в организираният от тях кръг .А от последните постове разбирам ,че застраховката ще е задължителна .Хубаво е да се уточни този казус за да няма неразбрали и да има правила и ред .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Аз само не знам защо го обърнахте на печалба. Това, че съм написал, че "печелят организаторите" не значи, че става въпрос за пари.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #88
                            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                            Само едно не разбрах ,в началото на темата се говореше ,че тази година застраховката е препоръчителна ,но не е задължителна .След това се каза ,че някои организатори ще изискват от състезателите да имат застраховка за да карат в организираният от тях кръг .А от последните постове разбирам ,че застраховката ще е задължителна .Хубаво е да се уточни този казус за да няма неразбрали и да има правила и ред .
                            Aз ще ти отговоря.
                            Понеже нашите хора ,"от върха" искат нещата да станат като в Австрия или Германия или Румъния обаче не знаят как да го направят ,се облягат на БФМ.
                            БФМ пък от своя страна търсят балъци да им снасят и веднага като най грижовната федерация пуска фандък една година гратис,така щото сме много готини.
                            Обаче понеже няма как да ни измикярства по друг начин, и обявавя да е легитимна само застраховка от тяхната застрахователна компания,която естественно ще има ресто.
                            И понеже нашите хора не им е удобно да съобщят ,че застраховките са задължителни,понеже такива като мен и някой други ще изруптаят,анонсират че всеки организатор ще решава еднолично.
                            А кой е организатора-някой пак от върха!
                            П.П. За мен е напълно ясно, че от организиране на състезания не може да се печели.Затова на Ерзберг и Романякс таксите са няколко стотин евро.Ама там не кара бай Иван със ДР-а дето бачка по цяла седмица и едва събира за една гума.Пък като иска Бoгдан и на жълтите павета си направете Хcros.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              Проблема не е само в парите. Просто от цялата работа както и по нагоре си го казаха, нищо няма да се промени. Просто ще си даваш едни задължителни пари на година ако искаш да участваш.
                              Шефа ми има футболен клуб за който дава една торба пари на година, без да има една стотинка печалба. Просто го прави защото това му донася удоволствие и не иска от хората които участват пари, за да му бъде по лесно на него
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • #90
                                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                                Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
                                Персоналната застраховка си е лична за всеки един състезател. Тя е нужна или състезателя да кара в даден кръг, или нужна за да се вземе лиценз.
                                Отделно от това се прави застраховка за 3-ти лица (тип гражданска отговорност) която е при злоуполука, примерно: публика или случайно минаващи. Тя е на застрахователна премия 300 000лв. и е за всеки кръг.
                                Чудесно, след като установихме, че исканата от състезателите застраховка е лична, т.е. в полза на състезателя и неговите наследници и по никакъв начин не облекчава организатора, то тогава нека се запитаме защо се изисква ? Щото БФМ много се е загрижила за интегритета на всеки състезател и мисли как да компенсира наследниците му при злополука ?!? Щото самите състезатели са малоумни безотговорници и не могат да мислят за себе си, та е необходимо някой друг да го прави за тях. Интересен подход, само дето аз държа сам да вземам решенията за себе си, нямам нужда от насилствени "доброжелатели".

                                Продължавате да упорствате с "легитимността", явно не осъзнавате, че сами управлявате делата си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X