Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    А аз си мислех, че това ще улесни организаторите, защото и за мен е затруднение да ходя до града, да опаковам и пращам ГПС.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #47
      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Като изключим цялата галимация с регистрирането на клуба и лицензирането му, това да има ясно регламентирани клубове е добре. Но това означава ли, че аз като прецедател на такъв имам право на гласуване и мнение за делата на БГ-Х?

      Стана ясно вече, че от другата година имаш 80лв лиценз, 150лв застраховка и по 40-50лв такса участие на състезание. До тук добре, но ако вече и клуба трябва да плаща такса към БГ-Х и съответно членовете към клуба (за да има пари за тая такса) не стават ли малко твърде много нещата? И БГ-Х какво смята да прави с тая такса и съответно с таксата по 10лв на състезател от организаторите???

      По повод 2 изказвания на Цеков:

      1. Застраховка за 2-3 дена можеш да си извадиш за 6-10лв (в зависимост от компанията), а не за 30! 30лв взимат организаторите на място, че да има чакалък както се казва!

      2. Чужди състезатели и сега срещу такса и застраховка могат да карат!

      БГ-Х ще помага ли на организаторите и с какво ще допринася за състезанието, че ще им се плаща 10лв такса участие на състезател?

      Трябва да положите строги правила според мен за 3 неща:

      1. ГПС- да е даден до 22:00 предишната вечер, ако не можеш да дойдеш на време си прави сметката и да се праща, а не да се затормозяват организаторите с качвания на тракове събота!

      2. Брифинг задължителен да няма после кой какво не чул и не знае!

      3. Представители на месния клуб да не карат - Бяхме свидетели на няколко състезания в които хора от клуба организатор се състезават по трасе което знаят, че дори имаше и такива които са помагали за трасето и пак се състезаваха!!! Смешно е!

      Като цяло да има по-строги правила и регламент за всички е супер. Стига да има кой да се занимава и да се прави както трябва. Аз съм ЗА това което правите, но имам въпроси които искам да изчистя.
      Иначе клуба ни е регистриран, състезателите чакат лицензите и сме в играта! Който иска е добре дошъл в нашия клуб базиран в София!

      Коментар


      • #48
        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
        ...
        По повод 2 изказвания на Цеков:

        1. Застраховка за 2-3 дена можеш да си извадиш за 6-10лв (в зависимост от компанията), а не за 30! 30лв взимат организаторите на място, че да има чакалък както се казва!

        2. Чужди състезатели и сега срещу такса и застраховка могат да карат!

        БГ-Х ще помага ли на организаторите и с какво ще допринася за състезанието, че ще им се плаща 10лв такса участие на състезател?

        ...
        3. Представители на месния клуб да не карат - Бяхме свидетели на няколко състезания в които хора от клуба организатор се състезават по трасе което знаят, че дори имаше и такива които са помагали за трасето и пак се състезаваха!!! Смешно е!

        Като цяло да има по-строги правила и регламент за всички е супер. ...
        Понеже ме споневате в коментара да отговоря от мое име:
        1. Застраховка за спортист правят само няколко компании. Застраховката им струва 30лв, без "чакалъка" Друга застраховка не важи за състезанията! Проверете и напишете нещо точно!
        2. Можеше, от както сме в БФМ, неможе. Или по-точно и този сезон може и от другия НЯМА да може!
        Без пари какво да помогне? До сега нямаше BGX Enduro или по-точно КЕ, та каму ли пари. Идеята е да се събере някакъв бюджет които да започне да се инвестира във организацията на BGX Enduro Championship с цел подобряване на времеизмерване и контрол. Включително облекчване на организаторите от към разходи за подобни неща! До сега Еденица хора като Жоро Хаджиев и Тодор Пашов се дължи запазването на ендурото в България. Тези хора са инвестирали време и пари да се радват състезателите! Е до кога ще вадят пари от джобовете си да ни правят кефа? В разработка е проекто-план какво трябва да се направи и колко ще струва, но без пари са само намерения. Тези пари НЕ се плащат от състезателите, а от организаторите. Те са задължени да си плащат вноската към КЕ ако искат техните кръгове да бъдат по шапката на BGX. Таксите за участие няма да се вдигнат спрямо миналогодишните, освен ако организатора не прецени така!
        3. Затова този сезон се маха един кръг. За да може организаторите да не влиаят на класирането!
        Мисля че отговорих на въпросите към мен. Ако има други, моля задайте ги!

        Коментар


        • #49
          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Въпросчета:

          1. Значи ли това че този сезон състезатели от клуба организиращ съответния кръг няма право да вземат участие в състезанието?
          2. Дайте критерии за застраховката, по точно какъв минимум от рискове трябва да покрива за участие без лиценз в едно състезание.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
            Понеже ме споневате в коментара да отговоря от мое име:
            1. Застраховка за спортист правят само няколко компании. Застраховката им струва 30лв, без "чакалъка" Друга застраховка не важи за състезанията! Проверете и напишете нещо точно!
            2. Можеше, от както сме в БФМ, неможе. Или по-точно и този сезон може и от другия НЯМА да може!
            Без пари какво да помогне? До сега нямаше BGX Enduro или по-точно КЕ, та каму ли пари. Идеята е да се събере някакъв бюджет които да започне да се инвестира във организацията на BGX Enduro Championship с цел подобряване на времеизмерване и контрол. Включително облекчване на организаторите от към разходи за подобни неща! До сега Еденица хора като Жоро Хаджиев и Тодор Пашов се дължи запазването на ендурото в България. Тези хора са инвестирали време и пари да се радват състезателите! Е до кога ще вадят пари от джобовете си да ни правят кефа? В разработка е проекто-план какво трябва да се направи и колко ще струва, но без пари са само намерения. Тези пари НЕ се плащат от състезателите, а от организаторите. Те са задължени да си плащат вноската към КЕ ако искат техните кръгове да бъдат по шапката на BGX. Таксите за участие няма да се вдигнат спрямо миналогодишните, освен ако организатора не прецени така!
            3. Затова този сезон се маха един кръг. За да може организаторите да не влиаят на класирането!
            Мисля че отговорих на въпросите към мен. Ако има други, моля задайте ги!

            Благодаря много за изчерпателния отговор. Силно се надявам начинанието което започнахте да е сполучливо. Аз и всички в нашия клуб сме много ЗА идеята която имате и се опитвате да реализирате и винаги сме готови да помогнем с каквото можем и имате нужда.
            Към Жоро и Тодор само респект към това което правят за този спорт!

            Коментар


            • #51
              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Въпросчета:

              1. Значи ли това че този сезон състезатели от клуба организиращ съответния кръг няма право да вземат участие в състезанието?
              2. Дайте критерии за застраховката, по точно какъв минимум от рискове трябва да покрива за участие без лиценз в едно състезание.
              1. Не, не значи! Трудно се дефинира кои е организатор и кои е местен, примери колко искаш. Затова се взе решение да се маха един кръг!
              2. Застраховката е "Застраховка за спортисти" и трябва да е минимум 15000лв покритие. Рисковете ти ги казват в компанията според спорта!

              Коментар


              • #52
                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Здравейте, включвам се като ведър оптимист и определено подкрепям предприетите действия на новото сдружение! При създаване нещо толкова мащабно е естествено да възникват множество въпроси... също и неразбории, които при добро желание, градивни предложения ( а не само критика) и адекватни действия да се регулират нещата и лека полека да си дойдат на мястото! Досега не, че беше лошо но по отношение на развитието си бяхме бая зациклили. Лудост: да правиш едно и също нещо отново и отново, и да очакваш различни резултати! Така, че нека засвидетелстваме уважение към тези колеги, които са запретнали ръкави и с разумни и достатъчно разбираеми аргументи движат нещата към промяна. В предишни теми не един от нас е писал, че състезатели бол а организаторите се броят на пръсти - абсолютно разбираеми са нововъведенията и в тази посока! Организаторите трябва да имат целия комфорт за да могат да си свършат работата както трябва, работа на която всички после ще се насладим наготово! Таксите са си такси и трябва да ги има! Само махленските кушии са без такси, които иска да участва там безплатно. Време ни е да се качим на по-горното стъпало. Когато отивам на състезание е за да се състезавам, стремя се да съм подготвен и искам да съм част от нещо в което има ред и ясни правила, които гарантират честна и равнопоставена надпревара. Това за мен е тръпката на BG-X Enduro шампионата! В тази връзка уважавам труда на Тодор Пашов, Смилен, Десо Цеков, Дане, Пачароза, Ники Колев и всички замесени с изпълнението на тези промени.

                В нашия клуб вярваме, че всичко предприето е за добро. В тази връзка сме предприели и съответните действия за да сме част от този шампионат. КЪРТАЧИТЕ са на финалната права да се сдобият с лиценз от БФМ и да излъчат участници в BG-X Enduro. На тези, които недоволстват ще кажа: Пичове, ако си мислите, че много ми се занимаваше с учредяване на клуба и лицензиране грешите! Все пак ако имате други конкретни предложения как по-добре да стане, ми изложете ги, убедете ни и го направете! "Които прави нещо, все нещо ще си стане! Които не прави нищо, става пак нищо". Момчетата направили сдружението BG-Х правят нещо. Подкрепям ги!

                Подкрепям и онлайн брифингите като най удачни! Не подкрепям каране по трака преди състезание и искам това да бъдат записано в правилника, строги наказания за подобни състезатели ( дисквалификация при доказване + лишаване от участие в следващ кръг) или организатори допуснали подобни не-честни игри!

                Респект към Жоро Хаджиев, които на всяко наше състезание доставя радост в душите с великолепните си снимки и положителна нагласа към всички нас участниците.

                Коментар


                • #53
                  От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Първоначално публикуван от EmoSKALATA Преглед на мнение
                  Здравейте, включвам се като ведър оптимист ...
                  Да, да правиш едно и също нещо и да чакаш различен резултат не е признак за интелект, съгласен съм. Точно затова не съм ведър оптимист по отношение на случващото се, понеже едно време имаше ендуро състезания извън БФМ, след това се създаде Комисия Ендуро към БФМ, шампионата мина под шапката на БФМ, след това шефа на БФМ заяви, че ендуристите били едни смотаняци, дето карали по поляните и се мислели за състезатели, реши да вземе нещата в свои ръце и след точно две години РЕПУБЛИКАНСКИЯ шампионат по ендуро изгасна, БГ Х-Ендуро се появи точно като алтернатива на РЕПУБЛИКАНСКИЯ шампионат и за да се запази ендурото в България, наново се разви с над 100 състезателя на всеки кръг при двуцифрена бройка кръгове, след това се появи пак шефа на БФМ и БГ Х-Ендуро влезе под шапката на БФМ. Изглежда ли ви познато ?!?

                  Човекът, който беше моторът на ендурото в България - Жоро Хаджиев - беше идеолог, организатор и вдъхновител на БГ Х-Ендуро. Не виждам името му сред учредителите на Сдружение БГ Х-Ендуро. Сигурно е случайност.

                  Не съм от тия, дето изпадат във възторг заради самия възторг или критикуват заради самата критика. Опитвам се да бъда обективен, но преди всичко се ръководя от разбирането си за морал. Тук нещо ми накъртва, сигурно причината е изцяло в мен и е плод на злобата, неблагодарността, недалновидността и ограничения ми мироглед.

                  П.П. Така и не ми стана ясно, ако случайно пожелая да покарам на някой кръг от БГ Х-Ендуро, ще трябва ли задължително да бъда застрахован ?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                    П.П. Така и не ми стана ясно, ако случайно пожелая да покарам на някой кръг от БГ Х-Ендуро, ще трябва ли задължително да бъда застрахован ?
                    Не може,Митак чети бе! Знаеш география и природознание а не четеш !
                    Точка 2 ал 1 .
                    Има си правилник и не може.
                    Какъв си ти че да го нарушаваш?Не може ,край !

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Митак, уважаваме те! Даже преди повече от месец аз те търсих и в телефонен разговор разговаряхме по тази и други теми. Имаме ли друга алтернатива освен БФМ? Ако нямаме за да сме "на светло" трябва да сме в съюз с федерацията. Аз поне така го разбирам и затова подкрепям. Това, че някой някога е бил некоректен и ни е прецакал ...днес не е задължително, че пак ще се случи! Няма да се случи ако не го допуснат момчетата от BG-X сдружението. Нека им дадем доверие и подкрепа в аванс. Нужна е подкрепа за всеки предприел нещо ново и градивно. Ако ти имаш опит с тази федерация помагай.

                      Това със застраховката и мен ме дразни. Не, че се иска застраховка а защото не ти дават възможност сам да избираш. Искам както когато си правя Каско на колата да мога да избирам и да сравня условията на предлаганите застраховки от всички компании ( под условията не визирам само цената) До колкото разбирам от БФМ ти посочват компанията ОЗК с която само и единствено работи федерацията и за да вземеш лиценз те карат да сключиш тази задължителна застраховка но без право на избор и без каквато и да е конкурентна среда ...защото БФМ е вързана към брокер, които само той има право да издава техните застраховки........, че иначе не ти дават лиценз! Макар, че не става въпрос за някакви големи суми ми е е леко дразнеща тази схема! Иначе проверих в още две компании: В Бул Инс ако се направи такава застраховка и мине през клуба струва 109 лв./ човек с покритие 15 000 лв. ( вписва се клуба в полицата и също състезателя като член на клуба). Чакам и за Армеец да ми кажат условията.

                      Споделям опит: Вадил съм само веднъж еднократен състезателен лиценз от БФМ за състезанието през 2016 г. в Габрово. Тогава сключих договор с клуб "Тойота Венци" и отидох с него в федерацията за лиценз. Тогава платих застраховката в офиса на федерацията, покритието беше 15 000 лв за минимален срок .. мисля, че беше за 15 дини. Пак беше задължително да направя застраховката на място и в ОЗК за да взема лиценза ( еднократен) За "късмет" на състезанието имах малшанса да се пребия лошо, счупих две ребра. Осигурената от Смилен линейка ме взе от затвореното трасе и прекарах няколко дни в болницата на Габрово. След инцидента се възползвах от застраховката и заведох щета в ОЗК. Платиха ми 200 лв. обезщетение. Не казвам, че ми е малко или много защото най добре да имаш застраховка и да не я ползваш ... Това са фактите и моя горчив опит! Здравно осигурен съм, в Болницата на Габрово прекарах за сметка на здравната каса но не Ви пожелавам такъв "безплатен" хотел . Умувам си тука и се сещам, че примерно ако си направиш планинска застраховка, която се прави когато ходиш на ски ... там примерно ако се контузиш в планината някъде на пистата или извън нея се организира спасителна акция от ПКСС, която акция се заплаща от тази застраховка! Не знам при ендурото дали ще е пак така .. тоест една такава застраховка сключена в БФМ спасява ли ти задника ако си го закъсал нейде по деретата... В тази връзка са важни и общите условия на застрахователя за тази конкретна застраховка. Има ли линк или място на което да може да прочетем повече за този застрахователен продукт и какво ни покриват тези 150 лв.?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        Ще си позволя да отговоря на Емо относно застраховките защото и мен ме дразни факта които е изложил.
                        През 2007, 2008 и 2009 година също бяхме под шапката на БФМ, и отново имахме лицензии. Тогава всеки можеше да си направи застраховка "Застраховка на спортист" и да я представи в БФМ и на база нея и документите да му се издаде лиценз. Избора беше свободен на застраховател, беше нужно само да е в/у 15000лв премия. Същото се отнасяше и за еднократните лицензии!!! Аз също искам да си направя по-добра застраховка в по-добра компания и тогава така съм практикувал.
                        Повдигнах въпроса защо сега неможе и получих следния отговор: "Спряхме да приемаме застраховки направени от състезателите защото те злоупотребяват със нас. Правят застраховката, идват при нас със полицата и документите и ние издаваме лиценза. Лицето Х отива в три дневен законов срок при застрахователя и анулира застраховката си и му връщат парите. Ние не разбираме че това се е случило и му издаваме лиценз уж със застраховка, но тя вече е анулирана. Същото става и със еднократните. На практика издаваме лицензии без застраховка, а пишеме че лицето Х има! "
                        Имало е случай и на инцидент на лицето Х и БФМ се наложило да отговаря защо е издало лиценз на незастрахован!
                        След тези доводи нямаше какво да кажа! Напълно оправдавам превантивните мерки.

                        За пореден път ще напиша че всячески се мъчим доста хора да не се получи случката "Кулев" и след като съм в кухнята определено мога да кажа че сме далече от "онзи случай". Естествено има доста неща да се свършат и доста неща има като казуси и проблеми. Но ако не се борим да ги преборим, никога няма да ги направим както трябва. Конструктивна критика е добре дошла, също и мнения и предложения. Идеята тук е да има равноправие и демократично решаване на проблемите свързани с нашия спорт. Определено искаме да спрем най-вече едноличните решения на които и да е. Искаме и най-вече да подобрим организирането на състезанията. Те трябва да станат по ясен предварително одобрен правилник със добър контрол и времеизмерване, също да има строга дисциплина за всички.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                          Да, да правиш едно и също нещо и да чакаш различен резултат не е признак за интелект, съгласен съм. Точно затова не съм ведър оптимист по отношение на случващото се, понеже едно време имаше ендуро състезания извън БФМ, след това се създаде Комисия Ендуро към БФМ, шампионата мина под шапката на БФМ, след това шефа на БФМ заяви, че ендуристите били едни смотаняци, дето карали по поляните и се мислели за състезатели, реши да вземе нещата в свои ръце и след точно две години РЕПУБЛИКАНСКИЯ шампионат по ендуро изгасна, БГ Х-Ендуро се появи точно като алтернатива на РЕПУБЛИКАНСКИЯ шампионат и за да се запази ендурото в България, наново се разви с над 100 състезателя на всеки кръг при двуцифрена бройка кръгове, след това се появи пак шефа на БФМ и БГ Х-Ендуро влезе под шапката на БФМ. Изглежда ли ви познато ?!?

                          Човекът, който беше моторът на ендурото в България - Жоро Хаджиев - беше идеолог, организатор и вдъхновител на БГ Х-Ендуро. Не виждам името му сред учредителите на Сдружение БГ Х-Ендуро. Сигурно е случайност.

                          Не съм от тия, дето изпадат във възторг заради самия възторг или критикуват заради самата критика. Опитвам се да бъда обективен, но преди всичко се ръководя от разбирането си за морал. Тук нещо ми накъртва, сигурно причината е изцяло в мен и е плод на злобата, неблагодарността, недалновидността и ограничения ми мироглед.

                          П.П. Така и не ми стана ясно, ако случайно пожелая да покарам на някой кръг от БГ Х-Ендуро, ще трябва ли задължително да бъда застрахован ?

                          Много точно ,аз също мисля че нещата се повтарят!
                          KTM 530 EXC

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            И аз съм чел за Наполеон и неговите падения и величия, но при положение че не съм участвал в тези негови начинания прави ли ме компетентен да се изкавазвам дали живота му е бил пълноценен или пълен провал, пичове определено се забавлявам доста като ви чета. Тази сапунка ще излезне обещаваща, търсете рекламодатели.
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                              И аз съм чел за Наполеон и неговите падения и величия, но при положение че не съм участвал в тези негови начинания прави ли ме компетентен да се изкавазвам дали живота му е бил пълноценен или пълен провал, пичове определено се забавлявам доста като ви чета. Тази сапунка ще излезне обещаваща, търсете рекламодатели.
                              Очевидно те влече художествената част на сюжета, щото освен общи фрази и лозунги от сорта "Дайте да дадем", друго не си написал до момента - не виждам причина сам да не се възползваш от собствения си съвет. Нещо по същество ?

                              Десо, страхотно обяснение ти е дал шефа на БФМ-то. А попита ли го защо цената на тяхната застраховка е по-скъпа с 1/3 от цената на застраховката, която се предлага от други компании, при положение, че при БФМ-то все пак става въпрос за количество, а не за единични оферти ?

                              Аз пак не разбрах - ако съм си направил застраховка в друга компания със съответните покрити рискове и премия, не ща лиценз, ама искам да карам на някое състезание, ще ме пуснете ли ? А ако нямам застраховка ?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                                Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
                                Застраховките са задължителни за всички които искат лиценз. За всички останали са само препоръчителни!
                                Не четеш Денев,не четеш.Казали са хората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X