Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде са OFF-ROAD клубовете?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде са OFF-ROAD клубовете?

    Като за новият състезателен сезон, ще трябва да си член на даден клуб, къде се спотайват тези клубове.Не виждам оферти.Новосформираните клубове имат ли достатъчно членове или само учредителите ще участват? Смятам, че всеки клуб трвбва да се представи, какво предлага,какви са му изискванията за да събере максимален брой членове.Не на последно място, клубовете по региони ли, ще са или по марки автомобили.
    Въпросите станаха доста, но ще продължа: Кой ще издава сертификата на автомобила за състезанията? Сертификата ще важи безсрочно или за определено време(състезание)? Кой и къде ще сертифицира състезателите?
    В БФАС май не гледат много сериозно на нашите прояви и напъни.
    Последно редактирано от VE LA; 29-01-07, 13:51.

  • #2
    Еми, някои клубове са си от преди, а други се създават в момента - аз лично знам за "Варна", Гладиатор, Адвенчър България, Десо е направил скоро, но не знам името, около Долфи също май има. Но те сами трябва да пуснат информация, защото иначе ще ви объркам пък и още нямам официална информация
    Последно редактирано от VE LA; 29-01-07, 13:50.
    [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

    Коментар


    • #3
      Всеки може да си направи клуб, да си го регистрира в съда и после в БФАС. Но това са си разходи и ако имаш желание и те приемат във вече готов клуб нямаш никакви проблеми. В тази връзка клуба може да бъде и ралиджийски никой нищо не може да ти каже. Клубовете не печелят нищо от това, че имат по малко или повече състезатели и членове, затова си прави изводите.
      Ако си от София има три направени клуба.
      Лицензите се издават от БФАС или упълномощена от тях комисия. За сега има само БФАС и някакви идеи. Но нали има ново раководство ще видим какво ще направи.

      Коментар


      • #4
        За София вариантите са три:
        1. За справка доктора;
        2. За справка Десо или Шуши
        3. За справка Долфи или Иво Варбанов (може и мен)

        Коментар


        • #5
          Защо трябва да членуваме в клубове?

          Това с КЛУБОВЕТЕ защо се прави?
          Защо трябва да членуваме в клубове?
          siko

          Коментар


          • #6
            Защото някои състезатели се притесниха , че ще бъдат отсвирени от ръководството на БОС и решиха да се легитимират правейки клубчета по интереси-хапване , пийване и лакардии за джипове Както е казал Георги Димитров , важното е да има...клубове...
            От друга страна е хубаво да ги има , за да могат да се изразяват мнения , обменят идеи и се систематизират за обсъждане от БОС(евентуално , ако искат ). Хубаво е и за новите фенове , да почувстват поне в началото , че има някаква организация. То после ще разберат , ама... А могат да си карат и състезават и без клубна и отборна принадлежност !

            Коментар


            • #7
              Нека и аз да кажа нещо по въпроса !
              Като човек , който кара от 2001 г. наред с повечето състезатели - Сашо Ковачев , Доктора , Тошо Христов , доайена на офроада в България - Златко , Вера и т.н. и т.н.....

              Искам да попитам в публичното пространство :
              1. Кои са клубовете /имам пред вид лицензирани/ по оффроуд в България
              2. Кои са "БОС" БългарскиОфроудСъюз ли Или съюз на ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА СЪСТЕЗАНИЯ И чии интереси защитават ????????????? Дали не са собствените им !?

              Едно съм сигурен , че това не са интересите на СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ !

              По простата причина , че НИКОЙ не се е допитал до тях !

              Ако съм обидил някого - то е нарочно !

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                Нека и аз да кажа нещо по въпроса !
                Като човек , който кара от 2001 г. наред с повечето състезатели - Сашо Ковачев , Доктора , Тошо Христов , доайена на офроада в България - Златко , Вера и т.н. и т.н.....

                Искам да попитам в публичното пространство :
                1. Кои са клубовете /имам пред вид лицензирани/ по оффроуд в България
                2. Кои са "БОС" БългарскиОфроудСъюз ли Или съюз на ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА СЪСТЕЗАНИЯ И чии интереси защитават ????????????? Дали не са собствените им !?

                Едно съм сигурен , че това не са интересите на СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ !

                По простата причина , че НИКОЙ не се е допитал до тях !

                Ако съм обидил някого - то е нарочно !

                Има нещо такова но дано този път е за добро................
                Иначе и навремето имаше клубове и клубчета и когато нещата започнаха да смърдят всичко се разпадна Типично по български 300 партйи на 7 милиона души Преди ме дразнише че всеки дърпа чергата към неговия клуб и неговите лични интереси и великанско его Но с нагласените състезания и мушии само и само да разправят какви велики карачи са и дивидентите от това тези господа само отвратиха някои от играчите в този спорт Другите им станаха слуги и помагачи Дано са разбрали това и нещо се е променило за да не стане ...........Преоблякал се Илия .....погледнал се пак в тия.....

                Нека почне сезона пък ще видим Ако някои от босовете в БОС чете тук може ли моля по подробно да обясни що за организация е това и какви са целите задачите и отговорностите на съюза
                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 29-01-07, 21:51.

                Коментар


                • #9
                  БРАВО МИТЕ
                  ТЕ НА ТОВА МУ ВИКАМ ВАПРОС
                  А ОТГОВОР ДАЛИ ЩЕ ИМА

                  Коментар


                  • #10
                    Очаква се на сбирката на 2 или 3 вечерта Сашо да ни запознае с правилника и регламента.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                      Нека и аз да кажа нещо по въпроса !
                      Като човек , който кара от 2001 г. наред с повечето състезатели - Сашо Ковачев , Доктора , Тошо Христов , доайена на офроада в България - Златко , Вера и т.н. и т.н.....

                      Искам да попитам в публичното пространство :
                      1. Кои са клубовете /имам пред вид лицензирани/ по оффроуд в България
                      2. Кои са "БОС" БългарскиОфроудСъюз ли Или съюз на ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА СЪСТЕЗАНИЯ И чии интереси защитават ????????????? Дали не са собствените им !?

                      Едно съм сигурен , че това не са интересите на СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ !

                      По простата причина , че НИКОЙ не се е допитал до тях !


                      По въпрос 1 справка форума
                      По в.2 - това Митко са хора различни от теб ,които са склонни да си харчат парите и губят времето за да има по какво да мрънкаш.Защитават интересите на спорта както го разбират те , вслушват се в конструктивните коментари и според възможностите се стараят да намерят решение.Допитват се и до състезателите и ако искаш да знаеш решенията се вземат с гласуване и пак ти повтарям , че е според възможностите и бюджетите в които ти не участваш.Вместо да отричаш всеки и всичко постарай се като си такъв доайен да даваш възможни решения на конкретен проблем.БОС се появи от необходимост,зощото на Доктора му писна да обира и се оправя с всички проблеми, но тогава като щеше да се провали шампионата ти се ската , не беше въобще активен като трябваше да се дават пари и отделя от времето зада продължим да се събираме и състезаваме.Тогава се появиха тези хора които ти сега плюеш и бяха готави да помогнат.

                      Коментар


                      • #12
                        Да това е едно много интересно мнение Терзиев, но вие от доста време си имате симпатии един към друг (с Митко де).
                        Браво на тези хора дето са отделили време и пари, но не се обиждай от това, че отстрани изглежда като "Велчова завера". По добре ще е да се направи така, че повече хора да участват и да отделят време и пари, а и нещата да са по отворени.
                        И да мислим за това как ще караме, а не да правим сметка как еди кои си е прецакал другия, защото единия очаствал в заверата.
                        Аз съм приготвил колата за разходката, която ти ще водиш в събота.

                        Коментар


                        • #13
                          Че трябва да има клубове- трябва, членски внос, такси за участие,БОС, хора които да са отдадени, хора които да работят за развитието на този спорт и т. н.-всичко трябва, и е много хубаво, че ги има.Нека обаче всичко да е достъпно за голямата част от хората които участват или имат желание да участват.
                          Аз съвсем от скоро участвам и намам поглед върху нещата като Митко, но мисля, че съвсем точно е задал въпросите.Някъде из форума някои "голям мислител" беше написал, че офф-ролда не е за социално слаби, вярно е, но тогава за когое?
                          От моят скромен опит, разбрах, че основната причина да няма масовост в този спорт са финансите. След като няма спонсори, награден фонд и т. н.,нека направим така, че да се знае всичко преди да са включиш.Така всеки ще може да си направи сметката предварително и да реши какво да прави.
                          Дано да бъда правилно разбран, не искам да обидя никой, нито имам намерение с някой да се заяждам. Искам с кавото мога да помогна.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
                            Че трябва да има клубове- трябва, членски внос, такси за участие,БОС, хора които да са отдадени, хора които да работят за развитието на този спорт и т. н.-всичко трябва, и е много хубаво, че ги има.Нека обаче всичко да е достъпно за голямата част от хората които участват или имат желание да участват.
                            Аз съвсем от скоро участвам и намам поглед върху нещата като Митко, но мисля, че съвсем точно е задал въпросите.Някъде из форума някои "голям мислител" беше написал, че офф-ролда не е за социално слаби, вярно е, но тогава за когое?
                            От моят скромен опит, разбрах, че основната причина да няма масовост в този спорт са финансите. След като няма спонсори, награден фонд и т. н.,нека направим така, че да се знае всичко преди да са включиш.Така всеки ще може да си направи сметката предварително и да реши какво да прави.
                            Дано да бъда правилно разбран, не искам да обидя никой, нито имам намерение с някой да се заяждам. Искам с кавото мога да помогна.
                            Абсолютно си прав,то и аз го помня тоя мислител със "социално слабите"

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Пламен Бешков Преглед на мнение
                              Абсолютно си прав,то и аз го помня тоя мислител със "социално слабите"
                              В момента без спонсори и награден фонд като гледам какви интриги се въртят,какво ли ще се случи ако има кинти в тоя спорт-касапница!
                              Българското офроуд общество си е типично "българско",направо голямо забавление пада,вече форума го чета като сериал!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X