Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БФАС и траял състезанията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: БФАС и траял състезанията!

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Законът за спорта. За да организираш национално първенство по даден спорт трябва да си някаква федерация. По закон федерациите са задължени да се лицензират от компетентния държавен орган. Само че държавният орган няма да ти даде спортна лицензия, ако в дадения спорт (или сходен на него) вече има лицензирана федерация ...

    Поне доколкото аз (НЕ съм юрист) разбирам законовите текстове, с тези текстове национален шампионат не можеш да правиш извън съответната лицензирана федерация.
    Не съм сигурен дали това създаване на монопол в спорта не противоречи на някоя евродиректива, защото в други страни от ЕС няма такива ограничения и няма пречки да има повече от една федерация.
    Ако някой проявява сериозен интерес към такава дейност, той би трябвало да се консултира със сериозни специалисти и да си изясни какво може и какво не може. Разбира се, някой евентуално би могъл и да предприеме някакви правни действия срещу статуквото, за каквито съм чувал в други страни ...



    Няма такова нещо в закона.
    Не само в други страни.Има вече втора федерация по щанги.Трябва внимателно да се прочетат документите с които Българския оффроуд е влязал в БФАС.Там е ключът от бараката.С каквито доводи е влязал с такива/с обратен знак/ще излезе.
    Стоян Драев тел:+359877915301
    blood 0 RhF +

    Коментар


    • #47
      До: БФАС и траял състезанията!

      Първоначално публикуван от draev Преглед на мнение
      Не само в други страни. Има вече втора федерация по щанги.Трябва внимателно да се прочетат документите с които Българския оффроуд е влязал в БФАС ...
      Няма 2 федерации в щангите! На "старата" й отказаха лиценз. Т.е. няма законова пречка за алтернативната.

      "Български офроуд" като юридическо лице не ми е известно да е съществувал и, следователно, няма как да е влязъл в БФАС. Във федерацията членуват отделните спортни клубове.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        До: БФАС и траял състезанията!

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Няма 2 федерации в щангите! На "старата" й отказаха лиценз. Т.е. няма законова пречка за алтернативната.

        "Български офроуд" като юридическо лице не ми е известно да е съществувал и, следователно, няма как да е влязъл в БФАС. Във федерацията членуват отделните спортни клубове.
        Вярно е.Грешно се изразих.Извинявам се.Говорих образно и като цяло за оффроуда в България.А вратички в закона има колкото си искаш.
        Стоян Драев тел:+359877915301
        blood 0 RhF +

        Коментар


        • #49
          До: БФАС и траял състезанията!

          Първоначално публикуван от draev Преглед на мнение
          Вярно е.Грешно се изразих.Извинявам се.Говорих образно и като цяло за оффроуда в България.А вратички в закона има колкото си искаш.
          Аз имам просто един въпрос!
          Какво е помогнал БФАС за офф-роуда?Преди години да не би всичко да се решаваше от разни хора от дадена организация.Да не би някой може да знае повече за даден вид състезание от хора който са участвали на сумати състезания зад граница и на такива в България от усноваването на каквито и да е състезания.
          Дали самата тема не премина като спор дали БФАС има място в офф-роуда!
          Аз лично винаги съм се чудел как се избират членовете на комисията в организацията!
          С знанието че може някой хора да ме намразят но според мен всяка форма на офф-роуд би загубила ако в дадена организация се бутат хора който с целта да са най-великите и върховни господари упределящи правила който нито са карали нито организирали състезания.Били те навигатори гледали или познати на този и онзи.
          В управилтения съвет за мен трябва да бъдат хора като Близнака,Виктор,Вушев,Йоцов и др който са правили много за да има състезания в България!
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #50
            До: БФАС и траял състезанията!

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Закон за спорта забранява ли провеждане на тренировки, в условия максимално приближени към реални, за членове на Обединен Български Клуб по Офф-роад, с вътрешноклубно класиране? Примерно......
            Ти да мълчиш и да изчакаш малко, а ?


            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Хитър си Золи, дори много. Това си е отлична вратичка във всякакви правила и закони.
            Ш-ш-ш-Шуменско. Тихо бре!
            Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 04-01-10, 00:46.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #51
              До: БФАС и траял състезанията!

              Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
              Аз имам просто един въпрос!
              Какво е помогнал БФАС за офф-роуда?Преди години да не би всичко да се решаваше от разни хора от дадена организация.Да не би някой може да знае повече за даден вид състезание от хора който са участвали на сумати състезания зад граница и на такива в България от усноваването на каквито и да е състезания.
              Дали самата тема не премина като спор дали БФАС има място в офф-роуда!
              Аз лично винаги съм се чудел как се избират членовете на комисията в организацията!
              С знанието че може някой хора да ме намразят но според мен всяка форма на офф-роуд би загубила ако в дадена организация се бутат хора който с целта да са най-великите и върховни господари упределящи правила който нито са карали нито организирали състезания.Били те навигатори гледали или познати на този и онзи.
              В управилтения съвет за мен трябва да бъдат хора като Близнака,Виктор,Вушев,Йоцов и др който са правили много за да има състезания в България!
              Дори не знаеш, как се избират членове на комисия "офроуд".
              Дори не знаеш, че винаги е имало организация.
              Дори не знаеш, че всички от каралите на вън са добили опит тук, у дома.
              И в кой управителен съвет да са изброените и какво са ораганизирали или допринесли за да има състезания в България (изключая Петър и Иво за които знам с какво са допринесли).
              Защо въобще се замесваш в нещо за което нямаш нито време, нито ресурс, нито сили.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #52
                До: БФАС и траял състезанията!

                И както се казва в една революционна песен за априлското въстание "Боят настана, тупкат сърца ни..."
                Ето какво пише в медиите
                А ето и поканата от АДАС (Асоциациата на действащите автомобилни състезатели)

                Уважаеми колеги,

                На 30. 01. 2010 г. в гр. Велико Търново, от 10:00 часа, ще се проведе Общо Събрание на АДАС. Каним най-учтиво да присъстват всички членове на сдружението, всички наши колеги, притежаващи валиден лиценз за 2010 г., както и председателите на АСК.


                На събранието ще се обсъждат следните въпроси:
                • Отчет за дейността на УС на АДАС през 2009 г.
                • Разглеждане на настоящите проблеми на първенство 2010.
                • Новите технически правила
                • Новите такси за участие, лицензи и контестации
                • Календара на състезанията
                • Готовността на БФАС да изпълни този календар
                • Състояние на правилниците и регламентите
                • Предложения от БФАС бюджет 2010
                • Ваши предложения
                • Отчет за Рали България 2009
                • Обсъждане необходимостта от промяна в УС на БФАС и предложения за нови лица в него
                • Гласуване за насрочване на извънредно общо изборно събрание на БФАС
                • Гласуване промяна на членския внос на АДАС
                • Избор на нов управителен съвет на АДАС
                • Други
                В следващите няколко реда искаме да Ви изложим мотивите на тази стъпка.


                АДАС бе създадена с цел обединение на пилотите и решаване на всики проблеми с общи усилия. През изминалата година УС на АДАС опита да работи с БФАС в рамките на добрия тон.
                Надявахме се, че подавайки позитивни предложения за промяна в правилниците, подкрепени от всички Вас (Протокол 1) и сигнали за нередности през годината ще доведем до положителна промяна. За съжаление това не се случи.
                На 13 официални писма от АДАС Федерацията е дала само 1 отговор и той е крайно незадоволителен (всички писма и отговори може да видите в сайта на АДАС). Очевадно ръководството на БФАС ни залъгва с празни устни обещания, а на практика нищо не се прави, като в същото време не пропускат възможността да настройват състезателите срещу АДАС представяйки като наше желание техни действия и решения.
                Убедихме се по безспорен начин, че проблема не е в това, че БФАС не знае за нашите проблеми и желания, а в това че в УС на БФАС болшинството от хората не могат или не желаят да работят. За съжаление имаме усещането, че има и такива, чиято работа преди всичко е лично облагодетелстване.
                Обещанието финансовият отчет за Рали „България” – 2009 да бъде публикуван остана без резултат.
                Желанието ни за мащабно обсъден и балансиран спортен календар за 2010г. остана само пожелание. Същият е в пълно противоречие с интересите на повечето от участниците и философията популяризация на автомобилният спорт. Като пример можем да посочим припокриването на цели три рали състезания от Националният Шампионат с кръговете на Европейският Шампионат, както и безумното струпване на кръговете от Пистовият Шампионат в рамките на два месеца.
                Бюджетът за 2010 г. е нереален и изпълнен с условности.
                Цялата Федерация се е концентрирала върху Рали „България” – 2010 и съпътстващите го парични потоци, а Националното Първенство във всички дисциплини е оставено на произвола на съдбата.
                По думите на нейните ръководители БФАС не притежава дълготрайни материални активи, а в същото време ежегодно се харчат сериозни суми за техника, оборудване и т.н.
                Фирма „Спортинфо” тероризира състезатели и организатори, а ценоразпис за нейните услуги все още не е публикуван. Този монопол е предоставен доброволно от БФАС.
                Два месеца и половина преди първият старт много от колегите не знаят дали и къде ще могат да участват с оглед на предстоящите промени.
                На фона на финансовата криза БФАС увеличи таксите за участие и лицензите. Може би по този начин искат да компенсират прогресивно намаляващият брой участници.
                Новите такси за протест чувствително ще намалят ангажиментите на спортните комисари, но по никакъв начин не помагат за поддържане на реда и спокойствието на участниците (тяхното намаляване бе една от първите постъпки на АДАС пред БФАС през 2009г.).
                Нека всички, които считат гореизложеното като реална заплаха за бъдещето на автомобилният спорт или искат да изразят различно становище, да положат усилия и да дойдат на това събрание. Защото ако всички не участваме в обсъждането на проблемите, това ще доведе до тяхното задълбочаване.

                09.01.2010г. УС на АДАС

                Коментар


                • #53
                  До: БФАС и траял състезанията!

                  В Европейския съюз хората имат право на СВОБОДНО СДРУЖАВАНЕ.
                  Не знам дали знаете, но вече има регистриран втори ловно-рибарски съюз, който вероятно ще привлече голяма част от дружествата и ще прекрати абсолютната власт на номенклатурата в БЛРС. Ето го пазарния принцип- който съюз предложи на дружествата( разбирай клубове) по-добри условия там ще отидат.... Аналогията е очевидна.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X