Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БФАС и траял състезанията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • БФАС и траял състезанията!

    Защо ли си мисля, че след като БФАС видяха, че траялните състезания имат някакво положително развитие, те като висша федерация ( с регистрация в съда на спортен клуб до колкото ми е познато ) ще се опитат да поемат и малкият поток средства на хората с желание ?
    Пиша това във връзка с новите специални правилници на БФАС, които намерих в друг форум за офроуд!
    Последно редактирано от getdown; 23-12-09, 20:34.

  • #2
    До: БФАС и траял състезанията!

    Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
    Защо ли си мисля, че след като БФАС видяха, че траялните състезания имат някакво положително развитие, те като висша федерация ( с регистрация в съда на спортен клуб до колкото ми е познато ) ще се опитат да поемат и малкият поток средства на хората с желание ?
    Пиша това във връзка с новите специални правилници на БФАС, които намерих в друг форум за офроуд!
    Ми сещай се - ти ако видиш,че има още една цица за цоцане , няма ли да я налапаш.

    Коментар


    • #3
      До: БФАС и траял състезанията!

      Въпроса е да може да се направи нещо!
      Малко хора ли сме! Все още може да се измъкнем от БФАС !!!

      Коментар


      • #4
        До: БФАС и траял състезанията!

        Не на БФАС в офроуда!!!

        Коментар


        • #5
          До: БФАС и траял състезанията!

          Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
          Въпроса е да може да се направи нещо!
          Малко хора ли сме! Все още може да се измъкнем от БФАС !!!
          "СМЕ" А ти кой си?

          Коментар


          • #6
            До: БФАС и траял състезанията!

            Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
            Въпроса е да може да се направи нещо!
            Малко хора ли сме! Все още може да се измъкнем от БФАС !!!
            По скоро въпросът е " ЗАЩО българският оффроуд се нахенд...ри на БФАС " ?
            Аз лично и досега не мога да си го обясня...
            Като погледнеш и цяла Европа не им пука за ФИА като си правят офф състезанията ( изключая няколкото бахи или баи или както и да се произнасят... )
            Каква беше идеята и какво спечели българският оффроуд като мина към БФАС може би ще ни каже някой запознат ?

            P.S. Аз вече това съм го казвал, ама в друга тема...
            БФАС взема ГОДИШНО : при около 800 лицензирани състезателя- по 100 лв. ,плюс около 70 клуба по 500 лв., плюс таксите от организаторите - сумата събрана от БФАС за лицензи и такси е много над 200 бона за тази година... и явно не им стига, че сега вдигат таксите и лицензите Като насреща няма нищо..... Но не е луд този който яде баницата нали?

            P.S.2 Незнам дали се интересувате и от други моторни спортове и дали сте запознати какво стана с "Драг" състезанията?
            Като стана популярен "Драга" синчето на президента на БФАС Янакиев-младши направи Драг федерация.... НО хората си му теглиха една голяма май...а и си направиха своя и от години са си много добре.
            За "Дрифта" - http://www.bfas-bg.org/drifting_committee.html БЕЗ КОМЕНТАР !
            Последно редактирано от nitro; 30-12-09, 00:50. Причина: дописване

            Коментар


            • #7
              До: БФАС и траял състезанията!

              Реалната регистрация на БФАС е като нормален спортен клуб с юридическо лице без стопанска цел с обществено полезна дейност, или нещо такова беше!!!
              Реално от министерството им дават лицензия, или поне така трябва да се издигнат в йерархията! От там нататък БФАС смуче пари от федерацията и съответно от клубове, лицензи ала бала...
              Лиценза е за 4 години според нашето законодателство, но реално, както пише в книжките на БФАС, цитирам:



              "1.1. Разрешение за организиране: Никакво състезание
              не може да се проведе без писмено разрешение за
              организиране и провеждане, издадено от БФАС."



              Това не може да бъде проконтролирано и реално каква е властта на БФАС след като група хора ( Х ), решава да си направи състезание (Y) на място (Z), което реално те искат сами да си го направят, като нямат претенции относно шампионати и прочее!!
              Реално по законите на РБ за да е разрешено Y, трябва да се осигури минимална безопасност за X и реално Z да се знае да ли може да се използва през общината или през частни лица!
              Какво БФАС ( освен смученето на пари ) може да проконтролира освен X които са регистрирани към нея?
              Ако X е лице което не е вписано в регистрите на БФАС, то федерацията няма и нужда да се интересува от това.
              Ако Z е вече проверено, общината е разрешила, като общината дава препоръки и към полиция и другите органи и реално всички тези органи имат дадено разрешение
              при тези условия за Y, не мисля че БФАС има някакви правомощия.
              Моля, по-компетентните от мен да направят анализ и съответно ако греша някъде то да бъда поправен, защото това не касае само моето мнение а мнението на много хора желаещи както да гледат така и да участват в българският офроуд.

              Коментар


              • #8
                До: БФАС и траял състезанията!

                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                "СМЕ" А ти кой си?
                Не виждам отговор на въпроса...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: БФАС и траял състезанията!

                  Аз пък предлагам да оставим малко на страна въпроса кой е точно този човек, и да обсъждаме проблеми с БФАС и начина на решаването им....

                  Или думата я имат само изявени в състезателната част?
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: БФАС и траял състезанията!

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Не виждам отговор на въпроса...
                    Сме - хората желаещи да има офроуд състезания с подходящи условия и приятна атмосфера, без ненужни и повечето време пречещи институции.
                    Аз кой съм - една незначителна, и явно ненужна личност от тези хора (СМЕ), която явно е нежелана да съществува според думите на модераторите!

                    Коментар


                    • #11
                      До: БФАС и траял състезанията!

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      Аз пък предлагам да оставим малко на страна въпроса кой е точно този човек, и да обсъждаме проблеми с БФАС и начина на решаването им....

                      Или думата я имат само изявени в състезателната част?
                      Ако не си състезател или организатор какво знаеш за "проблемите с БФАС", с какво те засягат те и, съответно, какво точно ще обсъждаш?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: БФАС и траял състезанията!

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ако не си състезател или организатор какво знаеш за "проблемите с БФАС", с какво те засягат те и, съответно, какво точно ще обсъждаш?

                        Ти с този пост тънко ми намекваш да си гледам работата? И да ви оставя на мира с вашите проблеми? Или го адресираш към другия колега? Направете тогава списък с хора имащи право да се произнасят по темите свързани с БФАС, или направо затворен подфорум. А широката публика ще се чуди после защо Христов, примерно, кара с гръцкия флаг, а Крачунов с македонския..... Като и защо не се провеждат повече състезания, с коите свикнала.....

                        Проблеми с БФАС описани доста в другата тема..... Отхвърляне на страничното мнение може да се окаже голяма грешка.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: БФАС и траял състезанията!

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Не виждам отговор на въпроса...
                          Той се страхува да пише кой е и от каде.

                          Коментар


                          • #14
                            До: БФАС и траял състезанията!

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            ... Отхвърляне на страничното мнение може да се окаже голяма грешка.
                            Ако "страничното мнение" е митингаджийски лозунг от типа "Долу еди кой си или еди какво си" то е най-малкото напълно безполезно.
                            Дотук май не съм видял нещо по-различно ...
                            Но има време де. Ще си взема пуканки и ще чакам да видя как ще ми решиш проблемите.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: БФАС и траял състезанията!

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              ...
                              Проблеми с БФАС описани доста в другата тема..... Отхвърляне на страничното мнение може да се окаже голяма грешка.

                              Защо като не си състезател, и не си дал парички на БФАС да не може да си страничен човек, които може би знае за какво става дума, и поради факта, че не го познават, какво... той няма право на глас! Добре тогава, аз ще си замълча, а когато дойде времето, пак ще проговоря !
                              Явно както можете, направете теми, затворени за останалият "некомпетентен народ", поне да няма дразги като тези сега!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X