Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БФАС и траял състезанията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: БФАС и траял състезанията!

    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
    .

    Викторе това че на няколко състезания са участвали имена като Пламен Йоцов,Алекс и други който са печелили не едно състезание ги прави фаворити за мен лични си в голяма грешка.Има доста хора даващи газ и който няма да се оставят да бъдат пренебрегнати.
    Аз лично догодина съм решил да карам само за удоволствие и затова не ми трябва БФАС,ДАНС или каквато и да е организация съкращение или каквато и да е групировка на хора с лични интереси в дадена насока.
    Да припомня преди няколко години имаше подобен спор но с времето потъна в мъгла.
    Пак казвам меренето на пишки не е в форума или през различни организаций.
    Който иска да си го мери участва и не мрънка.Това било така това не било.Както всеки знае траял състезанията в България са такива ако му изнася кара ако не некоментира.Всеки има право на избор.Един иска да кара рали друг траял трети иска да бъде камикадзе.
    Дали са фаворити не знам. Знам че там където са карали и каквото са карали в Българи и чужбина са се доказали. Дадох този пример заради непреставещите жлъчни подмятания по повод на състезатели каращи или карали в шампионата. Петър се опита да обясни ситуацията с новите правилници, които засягат вече и Траял състезанията, и то напълно добронамерено и обективно, но като гледам май не остана разбран от феновете на тази дисциплина.
    Последно редактирано от Виктор Мечкаров; 03-01-10, 10:22.

    Коментар


    • #32
      До: БФАС и траял състезанията!

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      А голямата тайна дето така и не може да я разберете е че..Няма начин как да накараш някой дето се е състезавал на дълго състезание да подготви джипка пътува и тн.Само за да кара за два дни 12 минути. Затова си има хора и за Траял и Рали.И как знаете кое е по хубаво след като сте пробвали само от едното.
      Според мен никой не може да обяви кое е по-хубаво!А пък и никой неможе да съди даден човек защо не е участвал и за неговото мнение!
      Сега ще повдигнеш въпроса защо не е участвал?
      Идеята ми е примерно някой участник който кара рали и е карал на сумати състезания както казваш ти може да не иска да участва само защото за 15мин може да уж да покара.
      Друг пък няма да иска да кара на рали защото примерно не му се кара с 100+км/ч по черен път не защото е лесно а просто не му допада.Но нито един от двамата няма право да дава оценка за хората участващи в кушийте както ти ги наричаш.
      За развитието им погат такива хора като теб,Георги Василев и всички хора с болни мозъци който мислят трасета и всякакви други мероприятия.
      За правилата си много прав.На последните 2 състезания за миналата година имаше поне по 1 обръщане.Ако тези коли бяха без ролбар какво правим?Ядем жито или ......
      Трябва да има точно определени правила за колите и участниците.
      На всяко състезание в правилника пише че участник видимо употребил алкохол няма да бъде допуснат.То видиму пиян участник тази година не съм видял всички се крият
      Правилника за тези състезания трябва да бъде направен не от БФАС а от организатори и участници който са в час със съзтезанията навън.Не че можем да се мерим с тях а да взимаме пример от хора който са изяли доста повече баница!
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #33
        До: БФАС и траял състезанията!

        Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
        ... Правилника за тези състезания трябва да бъде направен не от БФАС ...
        Тръгнеш ли да правиш национален шампионат, влизаш на територията на БФАС, независимо дали го искаш или не. Виж, организирането на отделни частни състезания е друг въпрос ...

        А Виктор и Пеко са написали, каквото са написали, не за да мерят кардани, да съдят някого или да казват някому къде да кара, а защото по-нагоре в тази тема има някакви смешни твърдения, които в крайна сметка се свеждат до нещо от рода на "Някой може и да е докарал с карането си до нервна криза победителя в БАХА шампионата за 2009, обаче аз не го признавам за добър, защото не съм го видял в калната яма на състезанието за купата на Долно Нагорнище" ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: БФАС и траял състезанията!

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Тръгнеш ли да правиш национален шампионат, влизаш на територията на БФАС, независимо дали го искаш или не.

          Какво пречи на създаване на независим от БФАС национален шампионат?
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #35
            До: БФАС и траял състезанията!

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Какво пречи на създаване на независим от БФАС национален шампионат?
            По закон всички автомобилни състезания на територията на България са в юрисдикцията на БФАС, най-малкото трябва да се иска разрешение и ако не се направи има глоби.

            Коментар


            • #36
              До: БФАС и траял състезанията!

              Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
              По закон всички автомобилни състезания на територията на България са в юрисдикцията на БФАС, най-малкото трябва да се иска разрешение и ако не се направи има глоби.


              Викторе, нали не вярваш на това ?!?
              Не се смея на теб, а на това, което са записали не в законите, а в правилниците на БФАС...а те не са закони

              Коментар


              • #37
                До: БФАС и траял състезанията!

                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение


                Викторе, нали не вярваш на това ?!?
                Не се смея на теб, а на това, което са записали не в законите, а в правилниците на БФАС...а те не са закони

                Да си призная, не съм подготвен юридически по темата, по простата причина, че никога не съм участвал в организирането на състезание. Само знам едно - на където и да се обърна, само чувам 10 000.00 лв. глоба, ако нямаш разрешение от БФАС. Нямам представа какво е законовото основание за това, а и не смянтам да се задълбочавам. Просто не ме интересува. На този етап имам намерение да карам, там където ми е кеф и имам възможност. БФАС не ми попада в изискванията.

                Коментар


                • #38
                  До: БФАС и траял състезанията!

                  Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                  Какво пречи на създаване на независим от БФАС национален шампионат?

                  Законът за спорта. За да организираш национално първенство по даден спорт трябва да си някаква федерация. По закон федерациите са задължени да се лицензират от компетентния държавен орган. Само че държавният орган няма да ти даде спортна лицензия, ако в дадения спорт (или сходен на него) вече има лицензирана федерация ...

                  ...
                  Чл. 10. (1) Спортните организации са юридически лица, които осъществяват тренировъчна, състезателна и организационно-административна дейност по един или няколко вида спорт и развиват и популяризират физическото възпитание и спорта.
                  ...

                  (5) Спортните федерации и националните спортни организации в едномесечен срок от придобиване качеството на юридическо лице подават документи за лицензиране в Държавната агенция за младежта и спорта при условията и по реда, определени в този закон.

                  ...

                  Чл. 17. (Изм. - ДВ, бр. 50 от 2008 г.) (1) Председателят на Държавната агенция за младежта и спорта издава, подновява, отказва издаване и отнема спортна лицензия на спортни федерации и национални спортни организации при условията на този закон и по ред, определен с наредба на Министерския съвет.

                  ...
                  (4) Спортна лицензия може да се издаде само на една спортна федерация по определен или сходни видове спорт и една многоспортова федерация, изградена по съответния обединяващ признак.

                  ...

                  Чл. 19. (1) Спортните федерации, получили спортна лицензия, имат право да:

                  1. регламентират и организират държавните първенства на страната по съответния вид спорт;
                  ...
                  Поне доколкото аз (НЕ съм юрист) разбирам законовите текстове, с тези текстове национален шампионат не можеш да правиш извън съответната лицензирана федерация.
                  Не съм сигурен дали това създаване на монопол в спорта не противоречи на някоя евродиректива, защото в други страни от ЕС няма такива ограничения и няма пречки да има повече от една федерация.
                  Ако някой проявява сериозен интерес към такава дейност, той би трябвало да се консултира със сериозни специалисти и да си изясни какво може и какво не може. Разбира се, някой евентуално би могъл и да предприеме някакви правни действия срещу статуквото, за каквито съм чувал в други страни ...

                  Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                  По закон всички автомобилни състезания на територията на България са в юрисдикцията на БФАС, най-малкото трябва да се иска разрешение и ако не се направи има глоби.
                  Няма такова нещо в закона.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: БФАС и траял състезанията!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение



                    Няма такова нещо в закона.
                    Сигурно е така , няма да споря. Но в един закон не може да се обхванат и регулират всички хипотези и казуси. Най-вероятно БФАС е овластеният орган , но докъде се простират правата му нямам идея а и повтарям не ме интересува.

                    Коментар


                    • #40
                      До: БФАС и траял състезанията!

                      Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                      ...Само знам едно - на където и да се обърна, само чувам 10 000.00 лв. глоба, ако нямаш разрешение от БФАС. .....
                      Викторе, огромна част от успеха на Хитлер е била пропагандата и най-вече "мозъка" Гьобелс
                      Все още неговата крилата мисъл е модерна...
                      "Една лъжа повторена 100 пъти става истина"

                      Коментар


                      • #41
                        До: БФАС и траял състезанията!

                        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                        Викторе, огромна част от успеха на Хитлер е била пропагандата и най-вече "мозъка" Гьобелс
                        Все още неговата крилата мисъл е модерна...
                        "Една лъжа повторена 100 пъти става истина"

                        Този факт може само да ме радва, защото някакси не ми се връзва тръпката от "болестното" хоби да я затворя в членове, алинеи, санкции и тем подобни репресии.
                        Въпроса е принципен, не ме разбирайте погрешно - в никой случай не съм фен на анархията.

                        Коментар


                        • #42
                          До: БФАС и траял състезанията!

                          Закон за спорта забранява ли провеждане на тренировки, в условия максимално приближени към реални, за членове на Обединен Български Клуб по Офф-роад, с вътрешноклубно класиране? Примерно......
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #43
                            До: БФАС и траял състезанията!

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Закон за спорта забранява ли провеждане на тренировки, в условия максимално приближени към реални, за членове на Обединен Български Клуб по Офф-роад, с вътрешноклубно класиране? Примерно......
                            Хитър си Золи, дори много. Това си е отлична вратичка във всякакви правила и закони.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #44
                              До: БФАС и траял състезанията!

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Тръгнеш ли да правиш национален шампионат, влизаш на територията на БФАС
                              toлкова ли е важно да е национален шампионат ?
                              Какво си пречи да са си просто "клубни сбирки с гости" или както каза Золтан
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • #45
                                До: БФАС и траял състезанията!

                                Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                                toлкова ли е важно да е национален шампионат ?
                                Кой е казал такова нещо?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X