Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Simson SR2

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Simson SR2

    Имам такова моторче, което е разглобено от години и само се подмята из двора ми.
    Ако има човек от форума, на който му се занимава да го сглоби и съживи и да си го пази, бих му го подарил. С интерес ще следя реставрацията му!

    Темата я пуснах тук, защото в "купувам-продавам" не знам дали ще я види някой, който го вълнува!?
    Прикачени файлове
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

  • #2
    До: Simson SR2

    има ли всички части колега!!имам сащото но без запалването и някой липси по него!!!
    Опел Корса В 1,4 82 коня
    Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
    Ямаха ХТ 600Е
    Симсон SR 49 1959 г. :D

    0898234666:D

    Коментар


    • #3
      До: Simson SR2

      Колега, имам желание и време.. отодавна искам да си взема някое такова моторче и да го реставрирам Ако имаш желание, бих го взел с удоволствие. Мерси.
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #4
        До: Simson SR2

        Първоначално публикуван от ivan_pk Преглед на мнение
        има ли всички части колега!!имам сащото но без запалването и някой липси по него!!!
        Ами беше в движение. Аз го разглобих за боя, но се позамотах година-две.
        Двигателя го палех на земята, дори без карбуратор.
        Правехме си майтап с приятелите- пръсках с една спринцовка гориво в цилиндъра, един завърташе педала и то палеше

        Големия проблем е че претърпяхме тежко наводнение и не можах да го спася. Двигателя е киснал доста време във вода, жилата са неизползваеми, железориите са корозирали.

        Ако има желание, според мен моторчето пак ще забръмчи!
        Просто нямам време и средства да се занимавам с него!
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #5
          До: Simson SR2

          И аз имам едно такова подобно с много липси и търся доста части за него.А ако твоето има и документи е добре дошло.Така че бих направил от двете едно,но цяло и добро.Поемам и доставка с Еконт!

          Коментар


          • #6
            До: Simson SR2

            Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
            И аз имам едно такова подобно с много липси и търся доста части за него.А ако твоето има и документи е добре дошло.Така че бих направил от двете едно,но цяло и добро.Поемам и доставка с Еконт!
            Има само номер. Талонът му, кой знае къде е!?


            Щом има интерес мога да го снимам и да го пусна, но видът му е на милиони светлинни години от този на снимката.

            Като казах разглобено, имах предвид, че съм му смъкнал всяко винтче по него. Само двигателя е цял, но то така е по зле, че от водата е спекъл здраво!
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #7
              До: Simson SR2

              Към колегата ГАЗ 69 - И аз бих ти помогнал, Док, с разходите. Дай да го вземем двамата, пък после кой каквото му трябва. Кофтито е, че май и двамата търсим едни и същи неща, но карай, ще се спогодим.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Simson SR2

                Аз много си падам по тия машини и имам истински хъс да реставрирам едно от лубимите ми моторчета пиши ми на скаип balkancar95

                Коментар


                • #9
                  До: Simson SR2

                  И аз имам такъв мотопед, също изпитвам хронична липса на части, основно от конструкцията (за двигателя имам ), ако някой може да помогне - скайп Мирослав Стефанов (xyligan_s_balkan)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Simson SR2

                    Искам да го взема за реставрация имейла ми е: jako_bakoo@yahoo.com .Иначе може да пуснеш няколко снимки и повече инфо.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Simson SR2

                      Запазено е!
                      Ако човекът се откаже ще пиша!
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Simson SR2

                        М/у другото някой знае ли колко милиметра му е буталото!? Намерих едно, което е чисто ново, но не знам дали не е за Балканче?
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Simson SR2

                          Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                          М/у другото някой знае ли колко милиметра му е буталото!? Намерих едно, което е чисто ново, но не знам дали не е за Балканче?
                          38 mm е Симсонското от Sr серията и 40 mm на по новите, ако не бъркам нещо

                          Коментар


                          • #14
                            До: Simson SR2

                            Ето няколко снимки на моя Симсон.М/у другото и до сега си върви перфектно/дори и до Дунава.
                            Та мисълта ми е,че мога да го възстановя.
                            Прикачени файлове
                            Чавдар Владимиров
                            0887/912075
                            Ленд Ровър Диско 1
                            Самуад в проект

                            Коментар


                            • #15
                              До: Simson SR2

                              Темата може да бъде заключена!
                              Моторчето ще отпътува за североизточна България.
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X