Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дзен... или изкуството да ремонтираш мотоциклет...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дзен... или изкуството да ремонтираш мотоциклет...

    И моя балкан искам да го реставрирам в оригинален вариант но искам да ходя на работа с него а двете са трудни за постигане. Вчера си купих Симсонови гуми на степенките оригинални няма. Скъса ми се жилото на съединителя взех си ново то не пасва добре. Смених си кранчето за бензина със Симсоново защото старото няма цедка.
    Намислил съм да имам комплект стари части и комплект тунинг за ежедневна употреба.

    Коментар


    • #62
      От: Дзен... или изкуството да ремонтираш мотоциклет...

      Ще си позволя и аз да да някой съвет по повод последното мнение.
      Щом си решил да караш мотопеда, не е необходимо да стигаш до фанатизъм по отношение на оригиналноста.Реставрацията на МПС по идея изключва употребата му.Било то автомобил или мотоциклет.Седи някъде на съхранение, превозва се до ретромероприятия на платформа/ремарке и не се кара.Много елементи в реставрацията са в открито противоречие с техническата изправност.Примерно, примерно намиране и поставяне на разни елементи, който са произведени преди много години и са загубили свойствата си от старост, не от експлоатация-най често се отнася до гумени или смесени гумено-метални детайли.

      Това е въпрос на предпочитание на собственика и не може да бъде съден от никой за избора си.Аз например влагам и неоригинални части в своята лада, но при мене от първостепенна важност е машината да е технически изправна и да може да се движи.Няма компромис, защото нямам никакво намерение да се боря за награди в ретрото.Тя и по дефиниция ладата още не е стигнала до този клас, попада в клас "класики".За ретро би трябвало да се борят много по стари от моя автомобил.Един автомобил отпреди втората световна война, може би е далеч по редно да се реставрира и да не се експлоатира, но ладата и балкана, още им е рано за там.

      Така че, евентуално това което може да направиш с твоя мотопед е да го приведеш в годно за експлоатация състояние и да го поддържаш в добро такова, а паралелно да му събереш необходимите детайли за реставрация и когато след 20 години, примерно, дойде в клас Ретро, да го изведеш от експлоатация, да го възстановиш в оригинален вид и вече да си стане един подобаващ исторически експонат.

      Коментар


      • #63
        От: Дзен... или изкуството да ремонтираш мотоциклет...

        Няма нищо по-тъжно от излъскан ретро мотор, негоден за движение.
        Напомня ми египетска мумия - почти човек, но не съвсем.

        Коментар


        • #64
          От: Дзен... или изкуството да ремонтираш мотоциклет...

          Напълно споделям... и не само за мотор, ами и за автомобил.Колкото и да е лъскава... ама за всеки влак си има пътници.

          Коментар


          • #65
            От: Дзен... или изкуството да ремонтираш мотоциклет...

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Напълно споделям... и не само за мотор, ами и за автомобил.Колкото и да е лъскава... ама за всеки влак си има пътници.
            Факт... А фактът е най-упоритото нещо на света...
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X