Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обиколка на България с Балкан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обиколка на България с Балкан

    Мерси

    Коментар


    • #32
      От: Обиколка на България с Балкан

      Тук са снимките от Бургас.
      А ето и от Северното Черноморие.
      С жена ми решихме да се поразходим до Дуранкулак, аз с Балкана, тя със скутера.

      В Балчик на бензиностанцията на кръговото видях един швейцарски Дефендър с отворен капак, а отдолу се подават два крака. Реших да видя дали мога да помогна с нещо. Оказа се, че се е откачил кабел от генератора, но пича беше свалил и част от изпускателния колектор, в търсене на повредата. Помогнах му със съвети, намерих му парче кабел от близката автоморга и продължихме по пътя си.


      Дон Кихот на своят верен кон, в битка с вятърните мелници


      На плаж на Болата






      Калиакра


      Конят иска да пасе

      Гледа морето със страхопочитание

      Най-източната точка на България - н.Шабла


      Стигнахме края на родината

      Решихме да надникнем зад комшийската ограда, румънците да видят що е то Балкан 250.

      Като спряхме, отнякъде се появиха момче и момиче на Африка и спряха да ни питат дали имаме нужда от помощ.

      Отскочихме до града на мангалите и направихме обратен завой, времето напредваше, а в България небето ставаше все по-черно, тук-таме прорязвано от светкавици

      Вама Веке е курортно купонджийско селце на морето, първото след границта. Някой ден трябва да го посетим без да бързаме.

      Welcome home

      Дотук със снимките, в България ни валя проливен дъжд, скутера умря в най-неподходящото време, но Балкана пак помогна с инструменти и се прибрахме по живо, по здраво.

      Коментар


      • #33
        От: Обиколка на България с Балкан

        Браво за ентусиазма ти и за хубавите снимки!!! Много добро пътешествие се е получило и въпреки, че е по места където повечето сме били, различната гледна точка винаги е интересна Много добри снимки.

        Между другото току що се скарах на жената, че въпреки че е от Ловеч и все пак съм бил в този град по известни причини не ми е казвала за музея на завод Балкан и не съм го виждал. Следващият път обаче ще го посетя и него.
        Поздрави!
        ... to be continued

        Коментар


        • #34
          От: Обиколка на България с Балкан

          Страхотно! Кефиш!
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #35
            От: Обиколка на България с Балкан



            Направо не ми се мисли ако си купиш стара Хонда какво я чака.

            Супер снимки,няма по-красиво от България
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Обиколка на България с Балкан

              Що Хонда?
              Имам старо Кавазаки от 1979, но то ще си остане както си е - на 3600 мили от нов, с гумите от завода.

              Коментар


              • #37
                От: Обиколка на България с Балкан

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Що Хонда?
                Имам старо Кавазаки от 1979, но то ще си остане както си е - на 3600 мили от нов, с гумите от завода.
                Направо прекаляваш вече!
                Кога ще ни разкажеш и неговата история?

                Коментар


                • #38
                  От: Обиколка на България с Балкан

                  То не е с толкова интересна история, не си заслужава отделна тема.
                  Намерих го в една автокъща, двигателя му беше в три щайги.
                  Взех го заради вида, състоянието и километража.
                  Джамбазите при разглобяването, бяха работили с чука и теслата.
                  Счупени: колянов вал, съединител двете касети, една зъбчатка от скоростите, маховика не става.
                  Явно е имал проблеми с мазането, щом са искали да вадят вала и буталото е задрало за 5х км.
                  Намерих оригиналния сервизен менюал, не съм виждал толкова подробен - за всеки детайл в двигателя, подлежащ на износване, има допуски.
                  Три дена мерих, два месеца висях в ибей да търся части.
                  Всичко вътре е не само в допуски, но и в размерите на нови части, смея да твърдя че двигателя е на 500км вече.
                  Събрах го, настроих го и го запалих. Разработка и тестване. Наливам по малко масло в бензина, макар че помпата му работи. Просто няма пълно доверие на тези помпи.
                  Сега си върви перфектно, но не го карам. Четвърти мотор ми е и реших да не го регистрирам, за да не му плащам и на него всичките такси. Иначе си има всички документи. Искам да го продам, но не ми се дава за 500лв, както ми предлагат.
                  Утре отивам да го взема от село, излъсквам го и в събота заедно с Балкана са на ретро парада във Варна.
                  Ето още една снимка и клипче:



                  Коментар


                  • #39
                    От: Обиколка на България с Балкан

                    Е може и Кавасаки.Пожелавам ти да му навьртиш поне 36 000 километра.

                    Снимки чакам от ретро парада,направо ме е яд,че ме е шубе да се кача на такова.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обиколка на България с Балкан

                      макар и късно да я видях тая страхотна тема,за сетен път ме кара да се осъзная че никога няма да се разделя с моторите.
                      напоследък поради ред обстоятелства все по-малко време ми остава да се кача на мотора и да отпраша на някъде.
                      между другото момчето с урала за който неможеже да се сетиш как се казва,името му е Антон

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обиколка на България с Балкан

                        ...a аз очоквам продължението в друга тема, тя каква била "Конят проговорил"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обиколка на България с Балкан

                          Оставил съм темата да позамре.
                          Продадох Кавазакито, тясно ми е в два гаража.
                          Някой ден, ако успея да си построя къща на мястото, което имам, ще си направя гооолям сайвант и под него ще си събирам всички мотори, които докопам и ми харесват. И всичките ще са в движение, разбира се.

                          Зимата не е най-подходящото време за каране на реставриран мотор, ако искам да го запазя лъскав. А и есента се пребих с ендурото и все още се възстановявам.
                          Тази година се организира ретро сбирка до Севлиево. Бях решил да отида, още повече, че петък беше ден на Варна, почивен за варненските фирми, успяхме да си извоюваме и ние. Предната седмица ме беше хванал някакъв вирус и беше много под въпрос дали ще мога да отида. В четвъртък ме тресеше, но в петък вече бях на мотора и пътувах.
                          Балкана вече е напълно разработен и му давам яко газ. Карам с 90-100 км/ч и машината пее. Единствено разхода се качи от 3.8 на 4.2 л/100км
                          Навъртях му едни бързи 700км, последните 150 от тях в дъжд. Вече е на около 6000км след съживяването и продължава да ме радва.
                          Ето и снимките: http://www.offroad-bulgaria.com/show...77#post2571777

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X