Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес от 1940

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес от 1940

    Важно съобщение! 10-те години труд се отменят до второ нареждане

    Защото започвам работа директно по втората кола, а именно същия такъв мерцедес 170, произведен най-вероятно през 1940 г. Но да започна от начало: благодарение на колегата Badboy, който ме насочи към него, на шега на майтап, сдобих се с втори мерцедес! Или по-точно, със съвкупност /купчина/ от части, от които може да излезе втори Напълно е разглобен, така че примъкването отне време. Първо докарах купето, после врати, капаци, калници, решетки, брони, табло... А днес дойде и шасито. Остават някои дреболии /като диференциал/, за да стане пълна кола, но тях мога и по-нататък да ги карам, сега нищо не пречи да се захващам за работа!

    И така, в близките месеци купето ще мине на песъкоструй, ще започне кърпене, а след това и изграждане на дървената структура вътре. Съответно изчистване на шасито, боя, оглед и ако трябва смяна на лагери, освежаване на кормилната кутия, направа на спирачките. Калниците и вратите са здрави, при това вратите са направени още преди 20 години, а те са много трудни - на практика представляват дървени рамки с доста сложна форма, върху които с пирончета се кове ламарината. Това, че са готови, е много голяма крачка напред и още един аргумент за това, да започна работа първо по тази кола. А аргументите са много - напълно разглобен, вратите са готови, калниците са по-добре, купето като цяло е по-добре, макар и праговете да са малко по-изгнили.

    Иначе двигателят на първата ще продължи да се прави, той трябва да стане, сега му е времето. При тази втората нещата са по-различно, тя е с дизел от "мече", мерцедес от 50-те години. Интересното е, че пасвал точно на оригиналната скоростна кутия! Всъщност това си има обяснение, първите "мечета" са с агрегат от старите мерцедеси, от тях тръгва развитието. Оригиналният двигател може и да се пази, но не е сигурно. Ще видим. При всички случаи, на първо време ще е с дизела, който между другото е доста добър и надежден двигател.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Теодор МБ; 29-04-10, 14:53.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    До: Мерцедес от 1940

    Невероятен ентусиаст, браво, браво!!!

    Коментар


    • #3
      До: Мерцедес от 1940

      Какво направи ти бре Айде честито ти второ Мерце

      Коментар


      • #4
        До: Мерцедес от 1940

        Мерси Губи! Някой беше писал нещо за количествените натрупвания, ама не съм го чел /добре де, натрупване ли е, 5 предни капака, за 2 автомобила /
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #5
          До: Мерцедес от 1940

          Честита нова придобивка!Ще ти трябва по-голям гараж

          Коментар


          • #6
            До: Мерцедес от 1940

            Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
            Мерси Губи! Някой беше писал нещо за количествените натрупвания, ама не съм го чел /добре де, натрупване ли е, 5 предни капака, за 2 автомобила /
            Тцъ, не е натрупване, натрупване е 5 автомобила с 2 предни капака

            Коментар


            • #7
              До: Мерцедес от 1940

              Честито и от мен.
              Пожелавам ти реставрацията да е без проблемна.Успех
              Константин Вълчанов.0888313247

              Коментар


              • #8
                До: Мерцедес от 1940

                Честито и от мен.На теб кризата явно ти действа
                в обратна посока.Браво за ентусиазма.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  До: Мерцедес от 1940

                  Наистина доста смело,с оглед на тоа какво е състояние на колата.Успех в начинанието.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мерцедес от 1940

                    Успех и здрави нерви мога да ти пожелая.
                    Някой ден ако се прибера към родината бих искал да се запозная с теб ... направо ставаш идол!
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мерцедес от 1940

                      Стискам здраво палци - успех
                      След тоя ентусиазъм се очакват купища успех..


                      Желая ти го от сърце.

                      Ако някак си може да се помага - желаещи има..

                      Успех!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мерцедес от 1940

                        Ти си луд колега. Поздравления! Много си надъхан само така Този двигател от мече е железен имаше някъде в форума едно клипче за едно заспало мече от 30 години и как го съживиха с този двигател

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мерцедес от 1940

                          Много работа те чака ! Успех !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мерцедес от 1940

                            Един приятел имаше такъв с оригиналния двигател малко поизгнил и без стъкла.Смени го за един скапан трактор.Сега колата трябва да е у Гошо Пенсията от Чепинци.Ако имаш интерес може да попитам предишния собственик .Поздрави и успех
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мерцедес от 1940

                              Благодаря! Все още се мъча с разширение на гаража, тъй като най-важно е пространството за работа и съхранение
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X