Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено Флориде S

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рено Флориде S

    Това Рено го имаме около 5 години сериозната работа почна понего преди две години. Било е дълго години в експозицията на Пловдивска палата. Взехме го със строшен мотор и решихме да сложим друг.
    Това е следобеда преди да се хванеме с отверки с ръка и да разкостиме цялата кола.
    Човека вътре е майстора, който ни помага доста често с реставрацията


    След това колата се намираше в това състояние
    Точно след песекоструйката



    Сега вече сме на някакъв етап преди боя


    Понеже оригиналния двигател 1300кубика беше съспипан решихме направо да си сложижме блок от рено 5 1.4 а главата му оставихме от 1.3 и нов усилен съединител - експеримента е положителен, получи се едно животно, което не си иска гумите до втора предавка и едвам на трета лекичко се укротява .





  • #2
    До: Рено Флориде S

    Ей,Живко!
    Браво най-сетне пусна Флорида тук да го видят хората!
    Успех и по-нататък с работата!
    Let there be Rock!
    Opel Rekord C Coupe 1971
    Opel Rekord D Coupe 1975

    Коментар


    • #3
      До: Рено Флориде S

      Това ми изглежда да е кабрио със твърд таван ... Поне на първата снимка тавана изглежда да е твърд, а не гюрук. Така ли е?
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        До: Рено Флориде S

        Кабрио с твърд и мек таван като мекия в момента липсва изцяло

        Коментар


        • #5
          До: Рено Флориде S

          Ох на батя откритите двуместки.

          Ако двигателят й беше на правилното място - отпред, щеше да е много як роудстър.

          Това да не е от колекцията на Дончо Дончев, дето ги държеше в 15та палата на панаира, а после колите станаха леш и т.н.?
          Последно редактирано от cveti; 06-04-10, 18:30.

          Коментар


          • #6
            До: Рено Флориде S

            Колата е била в колекцията но не е била на Дончо Дончев а на един друг почитател на Рена от Пловдив. Аз само като се возих в колата както е в момента ми се разтрепероха краката и двигателчето според мен си е направилното място и доста добре се справя с купето

            Коментар


            • #7
              До: Рено Флориде S

              Е, сега ако кажеш, че е била на Владо, щото той имаше една такава кафява...

              Иначе няма какво да спорим. За малките двуместни гадини правилната компановка е преден двигател и задно предаване. Така получаваш разпределение на теглото върху осите 50/50 и си имаш истински багажник. Има примери, ако искаш.

              Коментар


              • #8
                До: Рено Флориде S

                Страхотна колица.Браво.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  До: Рено Флориде S

                  А тази странна решетка отпред на първата снимка каква е и защо е била там.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рено Флориде S

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    Е, сега ако кажеш, че е била на Владо, щото той имаше една такава кафява...

                    Иначе няма какво да спорим. За малките двуместни гадини правилната компановка е преден двигател и задно предаване. Така получаваш разпределение на теглото върху осите 50/50 и си имаш истински багажник. Има примери, ако искаш.
                    Според твоите думи, значи Ферари и Ламборджини също са с неправилна компановка !?!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рено Флориде S

                      Това не са малки двуместни гадини.Обера има предвид малки родстери.А и при ферари има предно разположени мотори.
                      Веднага се сещам за модела 456,а и не само той.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рено Флориде S

                        Ще цитирам един виден български интелуктуалец:

                        "Ту партс" - марката се казва Ламборгини; тези производители, в основната си част са в клас от гран туризмо нагоре и са със средноразположен двигател. Средноразположен двигател се казва на този, чийто масов център се намира между двата моста, но е зад седалките - такива са примерно Поршетата, без злополучните серии с предноразположен двигател. Иначе, както каза колегата, имало е и има Ферарита с предноразположен двигател - както роудстъри, така и гран туризмо.

                        За да не съм голословен, ето това е истински съвременен роудстър (класическите англичани нямат рамка на предното стъкло и нямат нито задно, нито гюрук):



                        Колата на колегата е от периода когато Рено са залитали по задноразположените двигатели, като се започне от 2CV, през Дофин, та до Рено 8/10. Тази компановка отдавна е отречена, но не и преди сума народ да се изпотрепе с относително по-мощните такива коли.
                        Последно редактирано от Obersturmbahnfuehrer; 06-04-10, 22:53.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рено Флориде S

                          Първо - поздравления на Живко за проекта! Виждал съм колата на живо няколко пъти и му пожелавам да работят все така ентусиазирано.


                          Виждам, че тука има разни хора, дето не са много наясно с дейността на Дончо Дончев, така че ще внеса малко светлина по въпроса.

                          Г-н Дончев е спечелил уважението на всички привърженици на ретро движението, с огромните усилия които полага за запазването и развиването му. Както повечето от вас знаят, той е председател на Пловдивския автомобилен клуб "Ретро", под чиято опека се провеждат немалък брой мероприятия.

                          Дончо събираше автомобилите си в 15-та палата на Панаира. Разчитайки на нея бяха спасени от унищожаване 110 ретро и класически автомобили, с надеждата да бъде основан Национален музей за ретро и класически автомобили и мотоциклети.
                          След като беше изгонен оттам, той пренесе автомобилите на собствен терен.
                          Тук е момента да подчертая, че всичките тези гимнастики са правени със собствени средства...
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рено Флориде S

                            Ако колата е от Владо - и аз съм я виждал.

                            Обаче, нека сега "разните хора" да ти обяснят някои неща. Например, от ретро коли са се интересували когато ти си минавал прав под масата.

                            Добре е още в началото да направим разграничаване между събиране и колекциониране. Някои хора събират всичко, заради самото събиране, а други колекционират. Колекционират се екземпляри които имат някаква изявена стойност - редки, специфични, революционни, хитови и т.н. Събират се всички, които са преди определена дата на производство, пък ако ще да са неудачни или ширпотребски кочини. Важното е да са "ретро".

                            Та, ето какво ми е минало през ръцете, докато имах време, сили и нерви да се занимавам с нещо, за което тук няма никакви условия:



                            Така изглежда Щаер 2000 - каросерия на Фиат 1400, преработена от Щаер-Даймлер-Пух с техен двигател. За такова нещо, многоуважаваният г-н Дончев упорито ни предлагаше "равностойната" замяна с един Дофин. Накрая, когато вече не ми се занимаваше, аз му харизах един Дофин.



                            Ако не си наясно, какво е специфичното на Корвеър-а, погледни къде му е капачката на резервоара.

                            За онези кочинки Дофините не ми се говори.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Рено Флориде S

                              О-о-о, да - това, че съм по-млад от теб автоматично ме прави лаик в областта. Да ти имам и аргументите.
                              Не забравяй, че ти не си открил гореспоменатото хоби. А хората, въвели го тук, са порядък по-стари от теб и ти даже още не си бил и проектиран, когато то е прохождало едва-едва (ако трябва да разсъждаваме по твоята логика) .

                              Това, че показваш "какво ти е минало през ръцете", е похвално, стига да не е в контекста на "мерене на... сили".

                              Иначе, някой път може да си побъбрим за ретро автомобилите.
                              Посещаваш ли мероприятията, поне в София?
                              Последно редактирано от м20_маниак; 06-04-10, 22:13.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X