Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

    Прави са колегите! Не го спирай от движение.От това ще спечелиш само ядове.После и технотест трябва да минаваш.Остави го както е в момента и си го прави полека.Проблем ще имаш само ако те хванат да го караш.След като станеш готов с колата я прекарай по документи, закарай с платформа или на буксир и няма да имаш проблеми.

    Коментар


    • #47
      До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

      Колега няма нужда от спиране от движение както казаха колегите.Не е никакъв проблем че колата не минава Г.Т.П.и няма застраховка никой няма да те търси щом не я караш.Като стане готова колата плащаш застраховка и данък и отиваш в най-блиския пункт за Г.Т.П.прекарваш колата и почваш да се возиш.Аз мойта я закарах на собствен ход и нямах проблем.Ако те спрът полицай им казваш че караш колата на преглед и не би трябвало да имаш проблем стига да не са някои заядливи гадове.Със повечето можеш да се разбереш човешки без проблем.
      0887284106-Митко
      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

      Коментар


      • #48
        До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!


        За да може Рилата да се движи по пътищата законно и другия месец (Юни), трябва да мина ГТП, който е месец Май. Напоследък с многобройните заяждания на карбуратора на максимални обороти, нещо му стана. Реших, че преглед няма да мина, по една или друга причина. Датата 20-Юни ми се стори безмислено далечна, и реших, че колкото по - скоро го започна, толкова повече работа ще свърша тази година.


        Днес Рилата влезе в гараж и още днес рапарчосах задницата.
        Първоначално изглеждаше така:

        Но в последствие, олекна малко.

        Мда-а-а-а.... Ще се търси друг запазен капак...

        Ето и оригиналния цвят на автомобила:

        Надявам се до края на годината да мина песъкоструй.
        Поздрави на всички!
        Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

        Коментар


        • #49
          До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

          Не ни забравяи и по време на реставрацията пускаи снимки!!!Успех с реставрирането!!!Имах 408 с горни скорости,но мечтата ми беше Wv beetle след като си купих Моско ми стана излишен, още ме е яд ,че го дадох за старо желязо преди години,никога няма да си го простя...още го сънувам...

          Коментар


          • #50
            До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

            Днес свалих салона, без шофьорската седалка.
            Свалих таблото и всички дреболии от интериора: закачали, копченца, дръжчици... Всичко беше прилежно прибрано в кашончета и надписано с маркер, какво е, от къде е. На всякъде където си имах работа с ел. инсталации, разпределителни табла и др. направих точни схеми и съответно ги сложих при детайла за който се отнасят.




            Както се вижда от снимките, предната дясна врата е сменяна някога. Всички врати са с проблеми, имат дупки, или са криви. Ще се сменят, 4 нови калника няма да му дойдат зле и двата капака ще бъдат заменени с нови. Праговете са за смяна, има по дъната и други дребни детайли. Ще се постарая да не ползвам кит по автомобила, искам да докарам линията му без 1 грам кит и каквито и да е други подобни похвати. Ако пък се наложи, смятам да ползвам калай, въпреки, че дори и върху ръждата имаше доста здрав кит.
            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

            Коментар


            • #51
              До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

              Пожелавам Ви успех в реставрацията.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #52
                До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                Продължавам да разглобявам автомобила, и заедно с това, изникват все повече и повече изненади...

                Шофьорската врата оригинално е била на червен Москвич, после на бял и сега е синя...Хм...

                Тъкмо си казах, че до сега не съм скъсал и един болт и... се започна, едно след друго половината болтове се разделиха с главите си.

                Свалих престилката направо с ламарините зад фаровете и бронята....
                Махнах десния калник, който беше най - зле и... Резултата е следния:

                Изгнило е около дупките за болтовете на калника, както бяха заяли, направо със шайбите ги извадих през дупките им... Долния край е изгнил също, което е обяснимо де...
                TO BE CONTINUED!
                Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                Коментар


                • #53
                  До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                  Разглоби го и го закарай на пясакоструйка да може да му опадат добре ръждите.Няма да излезне много скъпо ,по спомен мисля че не повече от 100 лева ни взеха за един Мерцедес в бившия ''Химремонт"
                  Успех
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #54
                    До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                    Здравко, праговете най-добре си ги направи на абкант по модел на старите. Тия, дето се продават сега по магазините, освен, че са 2140, са криви, тънки и от кофти ламарина.

                    Поздрави и успех с реставрацията!
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                      Праговете, не съм си помислал да ги купувам от магазина, най - сигурния начин да се сдобия с оригинални ламарини е, някой 408/408И/412 или модификациите им... Сегашните калници нямат дупки за кръглите мигачи на калниците, нито са от толкова дебела ламарина, държа не само на външен вид, но и на здравина да докарам купето както си е било... Малко повече напрежение на задната дясна страна от пода и... вече зее дупка с размерите на футболна топка. Гредичките които държат седалките ще ги махна, ще одрежа подовете един по един като възстановя всяка половина... Преди всичко това обаче, ще заваря разпънки от винкели от вътрешния край на купето, под всякакви диагонали и ъгли, подобно на ролбарите на рали автомобилите.
                      Днес свалих и левия калник - прозиведение на изкуството. Бил е зверски изгнил, и някой му е нитовал парче подцинкована ламарина, след това всичко е било изключително качественно шпакловано с няколко лопати кит и боядисано... Стойката на крика нямаше дори ръжда, изглежда е от някаква сплав, затова този калник изглеждаше почти безупречен... И двете ламарини, които запушват дупките между калника и купето са изгнили... ще мислим нещо...
                      Няма да споменвам, че от гредите свалих сигурно 1 килограм масло и прах, качественно смесени и залепнали заедно... нищо чудно за 41годишна осмица...
                      Свалих карбуратора, делкото и капака на главата, утре ще сваля самата глава и ще изчистя коша от всякакви дреболии... Всичко това го правя, с цел по - лесно вадене на двигателя. Двигателя пък ще го изпратим в заслужена отпуска, мисля да търся нов в сандък, по - точно си намерих но за всичко си има време. Първо ще възстановим купето... Предния мост е удрян в нещо голямо, предния му ръб е смачкан, мисля да го сменям... както вече казах 4-те калника, 4-те врати и 2-та капака задължително си отиват.... прагове, подове, двигател, всичко ще търся ново... и така...
                      Ето и снимки от днес:

                      Ето го и калника:




                      Дали ще стане скоро?
                      Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                      Коментар


                      • #56
                        До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                        Преди години един приятел реши да си пребоядиса 408мицата(перфектна беше с изключение на боята),останахме с зяпнали усти,оказа се,че целия е изкърпен с капачки от буркани и яко нитачарката...След това друг приятел си купи мотор на които черупковите лагери на коляновия вал се оказаха рязани от...тенекия за сиренетака,че не се учудваи колко мизерии ще намериш по колата!
                        Успех с реставрацията,следя с интерес

                        Коментар


                        • #57
                          До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                          Да не би да искаш кажеш, че си намерил нов двигател за 8мак Ти ли ще си го кърпиш или ще го водиш за ръчичка при майстор

                          Коментар


                          • #58
                            До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                            Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                            Да не би да искаш кажеш, че си намерил нов двигател за 8мак Ти ли ще си го кърпиш или ще го водиш за ръчичка при майстор
                            За двигателя нищо не е сигурно. Във всеки случай няма да шлайфам, пиля и ремонтирам този. Вариантът който ме устройва е само нов.
                            Днес един приятел дойде да ми помага и свалихме главата. Ами, не знам какво да кажа....
                            1-во бутало беше с нагар цялото, 2-рото хлопаше зверски (всички хлопат, но най - много то), 3-тото е имало среща с вода, а 4-тото е спукано...
                            Ето и снимки:


                            Тук моя приятел си поигра с крика, искаше да го види висок...

                            Утре свалям всичко от коша, динамо, стартер, помпи... да остане само остатъка от двигателя, а в Събота го вадим...
                            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                            Коментар


                            • #59
                              До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                              Много се радвам на този проект и наистина ти пожелавам успех с колата, и много ще се радвам да ни държиш в течение как върви работата със снимков материал, както до сега
                              :eek:

                              Коментар


                              • #60
                                До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                                Най-искрено ти пожелавам успех!

                                Помня, че дядо ми имаше светло син Москвич 408 Много ми е мъчно, че го е дал на някакъв роднина, който му е "видял сметката" буквално, дал го е за 200лв за скраб.

                                Имам мерак да започна същото като теб, но искам първо да осигуря място, където да го съхранявам, т.е да изчистя гаража на вилата, както и да облагородя разстоянието от улицата до него Живот и здраве като мине сесията, надявам се успешно да свърша това и да започна да търся нещо запазено или по-скоро нещо регистрирано. Пък вече живот и здраве ще търся всичко необходимо постепенно.

                                Още веднъж успех, направо ти се възхищавам на каква възраст си се заел с това. Ще ме абцираш много и мен да се задействам, защото аз отдвана отлагам този ми замисъл

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X