Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Таунус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форд Таунус

    Здравейте колеги! Имам наследство един Форд Таунус 2000 куб. V6 мотор.Интересува ме,дали и как може да му се бодне един чарджър.Мотора е с малка степен на сгъстяване 7,8 излиза от завода, преди 4 години за последно я карах и беше замерена компресия 7,3 на всички цилиндри. обаче...малко като конски сили и дават да кажем около 100 к.с.Купето е здраво...сега ще се заработи по нея.. и ще бъде боядисано...Останалото ще се тапицира наново...обаче,пак до двигателя опираме.. Някакви идеи за "Ве" шестицата...?
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

  • #2
    До: форд таунус

    Лично мнение - пази го в оригинал.
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

    Коментар


    • #3
      До: форд таунус

      Още един глас за оригиналния вид!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        До: форд таунус

        По лесно ще е да му сложиш мощен и по-лек съвременен двигател. И ще върви яко.
        Но и според мен, както и колегите това е кощунство. Пази го оригинален.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          До: форд таунус

          Запази оригиналния мотор,за да не съжаляваш след време.
          Успех в начинанието,и качи някоя снимка.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            До: форд таунус

            Намери си подходящ двигател и го карай докато се наситиш, а оригинала го запази, ще му дойде времето.

            Коментар


            • #7
              До: форд таунус

              Просто го замени с двигател от Скорпио или Сиера 2.9 но го остави карбураторен за по-автентичен вид
              Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

              Коментар


              • #8
                До: форд таунус

                Вие ми четете мислите бре хора )) аз исега реговарям за още един такъв двигател V6+скоростна кутия 5-ца,фабрично куплирана.А по Принцип си мисля за някой мотор може и 2,9 редовак но да му се накачули и турбинка.Тогава става веселба
                А щосе отнася до снимки )) тепърва ще има много снимки ))
                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                ********************************
                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                Влади

                Коментар


                • #9
                  До: форд таунус

                  2.8 и 2.9 моторите са V6 а и ако запазиш да е с карбуратор/и външно няма да има разлика без да се вгледаш детайлно...
                  Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

                  Коментар


                  • #10
                    До: форд таунус

                    Първоначално публикуван от 30e Преглед на мнение
                    2.8 и 2.9 моторите са V6 а и ако запазиш да е с карбуратор/и външно няма да има разлика без да се вгледаш детайлно...
                    знам знам Аз моя искам да го обслужа както си трябва...но се чудя...дали да го боядисам целия мотор с цвета на колата или да го полирам...а дали да не го хромирам ...Но, за тази цел ще ми трябва и друг мотор,който да бодна в него..за да се движи автомобила.Също така си мисля и за някакъв декоративен капак,който да скрие моята грешка,допусната преди години : изпарителя за газовото...Джантите ще бъдат хромирани-оригиналните са, едиснтвенно по тази кола неоригинално е скоростната кутия - сменяна от форд гранада V6 но се оказа че има малко несъвпадение:горните два болта на камбаната за скоростната кутия не пасват,затова тя се крепи на 5 болта вместо 7,но не е проблем това..След смяната на кутията обиколих България 2 пъти с него.Но този двигател V6 , сега който уговарям е със 5-степенна скоростна кутия и от форд сиера първите години на производство,след като са приели "мястото" на Таунуса.Другото което е неоригално по колата това е барчето от гранадата...но си пазя оригиналната конзолка от таунуса Иначе..колата си е на 99% автентична ,от далечната 69 година след като е била произведена и закупена от първия собственник :немското консулство в София Осем години по късно е продадена търг и ,тогава е сменена и датата на покупката 1977 (а тя била и сменена поради факта- на дипломатически автомобил не се разпространява реалната дата на производство...защо..???)
                    Та ..така сега форда си стои пред гаража, и си чака звездния час,който в най-скоро време ще е неговия
                    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                    ********************************
                    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                    Honda Shadow VLX 600 - 1999
                    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                    Влади

                    Коментар


                    • #11
                      До: форд таунус

                      Не можеш да замениш динамиката и особенно звука то V - образен с редовак, хубаво ще е да си запазиш твоя мотор и да хакнеш тоя от сиерата барабар с турбо или компресор, пък що не и 2-те...
                      VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                      SXS-Restorations 0886513079
                      Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                      Коментар


                      • #12
                        До: форд таунус

                        Един Eaton ще ти свърши супер работа.То да я пазиш оригинал добре ама ако имаше коне,а специално на тази кола един roots charger ще и отива много. Тия простотиии със присадките са пълна глупост , освен ако не е големия V6 2.8 2.9 или стария essex 3.0. И пак с надухвател най ще е лудница.Подкрепям те напълно!!!!!!!!Или надупена атмосфера или компресор ... турбото е простотия.

                        Коментар


                        • #13
                          До: форд таунус

                          Колега, мисля, че на колата е хубаво да и съхраниш всичко максимално близо до оригинала, а не да и правиш разни присадки.

                          Коментар


                          • #14
                            До: форд таунус

                            Подкрепям това - да я запазиш максимално оригинална, колега!
                            А дали не можеш малко сничици да сложиш на класиката, да се порадваме, пък и да не си чешем езиците на празна тема ?!
                            Let there be Rock!
                            Opel Rekord C Coupe 1971
                            Opel Rekord D Coupe 1975

                            Коментар


                            • #15
                              До: форд таунус

                              Колега Аз също съм за оригинален вид до колкото позволява състоянието на колата.Ако искаш повече мощ виж какво може да се направи по тоя мотор. Или намери по-мощен но поне близък по външен вид на оригиналния.Ако се разровиш из Германските сайтове няма начин да не намериш някъкви идей за тунинг.Немците имат много тунинговани антики.А един напомпан мотор с оригинален външен вид е много готина работа.Както беше казал ако не се лъжа Чип Фус "Целта не е хората да питат как сме го направили?Целта е да питат какво сме направили та изглежда така?"Аз също ще пипам мотор но имам възможност да играя с кубатура степен на сгъстяване и карбуратар.Провери и тая възможност все пак имаш добра основа 2000куб.см и 100к.с.
                              Поздрави и успех.
                              0887284106-Митко
                              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X