Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223 на М'глата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варшава 223 на М'глата

    Момчета, може ли да ми кажете каква спирачна помпа става за Варшава 223 .
    Ще бъда много благодарен.
    Последно редактирано от м20_маниак; 19-09-09, 00:13. Причина: латиница

  • #2
    До: Warszawa 223 нужда от части

    В темите за Варшава има информация.
    И все пак - спирачните помпи са взаимозаменяеми с тези на УАЗ с долните педали, ГАЗ 69, Жук/Ниса. Цената им варира от 30 до 80 лева. Само трябва да си прехвърлиш месинговия тройник от старата, като смениш медния дихтунг с нов.
    Иначе помпата се държи на два болта. Направо я сваляй и с нея в някой магазин за УАЗ/ГАЗ.



    п.п. Така и така си направил тема. Би ли ни споделил нещо за твоята Варшава - как се сдоби с нея, в какво състояние е и т.н.
    Искаме и снимки!!!
    Последно редактирано от м20_маниак; 19-09-09, 12:13.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #3
      До: Warszawa 223 нужда от части

      колата е желязна, мен лично много ме кефи ама още няма регистрационен номер
      нещо спирачките ми правят номера пък уж са нови
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Warszawa 223 нужда от части

        Eee, браво, отдавна не бях виждал черна Варшава 223. Казвай какво още ти трябва, пък ако можем ще помагаме. От къде си?

        Каквото те съмнява по спирачките сменяй с ново - по магазините има всичко необходимо за нормални пари. Частите, в сравнение с кой да е друг западен ретро автомобил в този клас, са направо безплатни.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #5
          До: Warszawa 223 нужда от части

          Колега, разгледай моята тема. Там приключенията със спирачките са подробно описани. Не зная откъде си, за да се опитам да подскажа магазин.

          Коментар


          • #6
            Aбе виждам че, сме от една кръвна група ама една сбирка на Варшавите да направим някои ден .
            аз съм от Русе а там няма много ретро коли само ми се подиграват по сервизите

            имам нужда и от резервоар , сега я карам с туба от минерална вода

            нямам стоп светлини също така! На какво се дължи на машнката която ги задеиства ли , и каде е вързана зя педала на спирачките ли отдоло под колата ?
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Warszawa 223 нужда от части

              Резервоарът става от Жук и Ниса.

              "Машинката" за стоп-светлините е хидравлична, т.е. се задейства от налягането в спирачната уредба при спирането. В корпуса й има една мембрана, която при повишаване на налягането затваря контактите, следователно и веригата.
              Това нещо се намира на левия подкалник в коша на двигателя, по-надолу от реле-регулатора. Завинтено е на един тройник, който пресича една от тръбичките за предните спирачки.

              Прегледай хубаво и клемите да не са се окислили, и да не е изгорял предпазителя на веригата им.

              п.п. Сетих се, че имам снимка на устройството:
              Последно редактирано от м20_маниак; 19-09-09, 22:44.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #8
                До: Warszawa 223 нужда от части

                Стоп машинката се задейства от повишаване на налягането в спирачната система. Намира се от ляво, под капака на двигателя, до кормилната колона. Може някой кабел да се е извадил от буксата.

                В Русе не знам къде има добър магазин. В Плевен обаче - два вносителя - Карбон и Автотехника, както и долния и извънредно нагъл старец на улица "Главинкова". Въпросния има почти всичко за Жук, Ниса и Варшава, но е безобразен скъпчия.

                Коментар


                • #9
                  До: Warszawa 223 нужда от части

                  Ехаааааа събрахме се много Варшави! Определено ни трябва среща...
                  https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                  Коментар


                  • #10
                    благодаря ви хора много сте точни и усложливи утре ще проверя стоп светлините и вечерта ще ви кажа резултата

                    М 20 манияк ти ли имаш победа ? може ли няколко снимки да видя до каде си стигнал ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Warszawa 223 нужда от части

                      Хъхъхъ ... Нищо чудно.
                      Дръжте се да не паднете - ние сме първата страна в Света по внесени Варшави - цели 26 655 !!! От изобщо предназначените за експорт 72 834 бройки. След нас са Унгарците с мизерните 21 142 броя.

                      Става дума за всички модели на Варшава, през целия период на нейното производство - 1951-1973. Всъщност износа е започнал през 1954-та година, а България е била една от първите държави, внесли полската ламя...

                      До pavkone - автомобилът, който притежавам е съвсем точното лицензионно копие на Победа - Варшава м20 ("първата Варшава"). Ето ти линк към темата ми за нея: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59023


                      Та, наистина скоро трябва да направим сбирка на Варшаваджиите и Победаджиите. Само остава да измислим кога и къде
                      Последно редактирано от м20_маниак; 19-09-09, 23:06.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #12
                        колеги светнаха стоповете ! кабелните обувки бяха пълни с кал изчистих ги с короселин и светнаха

                        някои от вас знае ли о каде да закупя уплатненията на предните мигачи ?
                        мойте за много зле изпечени ако някои от вас има в повече мога да купя ?

                        Коментар


                        • #13
                          Kолеги възможно ли да се спасят предните амортисьори ? като сменят семеринги или се напълнят само с масло, че нови са по 100 лева.
                          Или някои ако знае някакви подобрения ?
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Warszawa 223 нужда от части

                            Как по 100 лева бе?! Кажи кой ти каза тази цена, да ходим да го набием. По 30 са обикновено.

                            Тези снимки са ми страшно познати - май си ровил в полския интернет. Това са фланци за монтаж на задни газови амортисьори Monroe от Мерцедес 123. Не знам до колко е удачно решението, ако намеря темата ще видим какво е казал иноваторът.

                            Уплътненията, както и целите предни мигачи, са същите като на Ниса. Ако не намериш никъде нови, си потърси някоя Ниса, та поне да сложиш запазени. Преди имах 1-2 гуми, ама ги подарих.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #15
                              Колега аз имам нови мигачи ама уплатнения немога да намеря а пък не ми се слагат старите че нишо не става от тях.
                              Можеш ли да купиш нови някаде от софия (срещу заплащане естествено) и да ми ги пратиш по куриер ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X