Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на една Импала...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Историята на една Импала...

    Така се почна. Знаех за този параход, че е при един приятел - изоставен, изпочупен, с някоя и друга липса вече, ама пусти мерак.... След това дойде още една за части и приключението няма край!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Историята на една Импала...

    В тази имапала съм си играл като малък Доста години беше на реката на улица Кюстендил в София

    Коментар


    • #3
      До: Историята на една Импала...

      Е сега аз си играя, ама като голям. Яка играчка пада да ти кажа. Цялостно разглабяне, песъкоструйка, цинкова боя на всичко за да намалим максимално въздействието на околната среда, нови тампони по цялото окачване и връзката рама-купе и за сега изкърпване. А ето ги и резервните части и как би трябвало да изглежда когато я завърша.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Историята на една Импала...

        Това Шеви, ако успееш до го вдигнеш на крака / колела / и да го възстановиш си велик .
        Грациозна работа, не напразно носи името на едно от най красивите животни в света.
        Успех и стискам палци !
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-05-09, 07:02.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Историята на една Импала...

          Тази Импала съм имал честта да я видя в движение. В средата на 90-те в кв. Хиподрума. После остана без двигател до една къщичка в квартала. Стоя така много години - на улицата без преден капак - помня, че в коша имаше табелки, че е произведена за Швейцария, доколкото си спомням.
          Каква е историята по-натам? Доколкото съм чувал, е разглобена на части и купето стои от доста време навън на грунд след песъкоструйката и без никакво развитие?! Явно все пак ще се прави?
          Страх ме е и да си помисля колко от оригиналните части ги нямаше още преди 7-8 години, как ще се намерят и колко ще струва...

          Коментар


          • #6
            До: Историята на една Импала...

            Ами на първата снимка е точно пред онази къщичка в Хиподрума. Когато тръгнахме да я дърпаме на мястото на предния капак имаше порасло едно дърво и едвам го сгънахме за да я извадим. Нямам точен спомен за "швейцарската връзка", но това което знам за нея е, че е била на Чавдар Джуров и е имала удар от пред в ляво преди много години. Наистина стои в едно поле, защото все няма я читав майстор, я пари и нещата стават малко по малко. Тъй като стария собственик я беше оставил с вода една зима, после беше разглобил мотора и позагубил някои неща от него, сега е приготвен Корвет-ов мотор със скорости. Надявам се да успее да я задвижи талигата... Има и още един оригинален в перфектно състояние, но е от другата и е по-слаб, та за това се спрях на този вариант. За оригиналните части голяма мъка ще е, ама ще се борим до като можем, а после - пак! Както се казваше в един филм - "бугарете имат една поговорка: коет не става с паре -става с много паре, а коет не става с много паре - става с още повече паре"! Та сега остана да намеря "още повече паре"! Абе - колко малко му трябва на човек за да е щастлив! Една яхта, вила на Карибите, сметка в Швейцарска банка.....
            Ееееехххх.....
            Абе ще се пробваме да я дигнем на крака /колела/ газелката. Заслужава го! Благодаря за пожеланията!

            Коментар


            • #7
              До: Историята на една Импала...

              Първоначално публикуван от musuibie Преглед на мнение
              Абе ще се пробваме да я дигнем на крака /колела/ газелката. Заслужава го! Благодаря за пожеланията!
              Преди 10-ти на една от пряките на "Мария Луиза"(тогава Г.Димитров) живееше една такава, но бяла или сива, но мисля че беше "Белеър конвертъбъл"...и не ми я продадоха Като изкушен фен на "Американки" мога само да завиждам,.....и ако трябва (и мога) да ти помагам
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Историята на една Импала...

                Същата е. Улицата е Струма. Сив металик е била тогава. За помощта ще се радвам даже и на присъствие, чоплене на семки, сладки приказки.... То туй по някога е дори в повече от колкото може да си пожелае човек...

                Коментар


                • #9
                  До: Историята на една Импала...

                  И аз я знаех тази Импала.
                  Значи все пак се намери човек да я реставрира!
                  Моите уважения

                  Коментар


                  • #10
                    До: Историята на една Импала...

                    Желая ви успех с този проект! Завиждам ви.
                    Части има в ebay на прилични цени.
                    http://shop.ebay.com/items/_W0QQ_nkw...romZR40QQ_mdoZ
                    Няма начин да няма клубове и форуми на марката/модела.

                    дядо владо:
                    Като изкушен фен на "Американки" мога само да завиждам,.....и ако трябва (и мога) да ти помагам
                    musuibie:
                    За помощта ще се радвам даже и на присъствие, чоплене на семки, сладки приказки....
                    Семки!? В никакъв случай! За дядо Владо приготви "Лимонови резанки" и няколко пакета хубаво кафе.
                    Последно редактирано от Tramp; 10-05-09, 13:13.
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Историята на една Импала...

                      Щом Дядо Владо ще присъства, значи колата ще стане
                      Успех с начинанието, ще следя с интерес!
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Историята на една Импала...

                        Първоначално публикуван от musuibie Преглед на мнение
                        Така се почна. Знаех за този параход, че е при един приятел - изоставен, изпочупен, с някоя и друга липса вече, ама пусти мерак.... След това дойде още една за части и приключението няма край!
                        Колега, на 8-та снимка си подпрял колата с една интересна за мен джанта, дали не са комплект четири.Дай малко инфо за тях, струва ми се с четири болта, на какво разстояние са, ЕТ на джатната, 15" ли е ?
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #13
                          До: Историята на една Импала...

                          Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                          Желая ви успех с този проект! Завиждам ви.
                          Части има в ebay на прилични цени.
                          http://shop.ebay.com/items/_W0QQ_nkw...romZR40QQ_mdoZ
                          Няма начин да няма клубове и форуми на марката/модела.

                          Семки!? В никакъв случай! За дядо Владо приготви "Лимонови резанки" и няколко пакета хубаво кафе.
                          Благодаря за пожеланията и за линка.
                          А за джантата - тя е от форд и трябва да проверя дали я /ги/ има все още, ако те интересува.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Историята на една Импала...

                            Колега , браво ! Радвам се когато виждам такъв ентусиазъм старание и страст към стар автомобил ! Ако имаш нужда от нещо звънкай !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Историята на една Импала...

                              Първоначално публикуван от musuibie Преглед на мнение
                              Благодаря за пожеланията и за линка.
                              А за джантата - тя е от форд и трябва да проверя дали я /ги/ има все още, ако те интересува.
                              Пусни ми по хубава снимка и пиши колко бройки са
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X