Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Москвич 408 - 1973 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Москвич 408 - 1973 г.

    Не са тапи, а отвори с ф 12-15 мм и се запушват от прах инечистотии.

    Коментар


    • #17
      До: Москвич 408 - 1973 г.

      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
      Значи да се гордея с моя -67 година е и е с цяла седалка отпред. Правен е за Канада но нещо са върнали цялата партида и са я разпродали в България.
      Ами то си е гордост!! А в какво състояние е?
      Поздрави!!
      Когато нямаме това, което ни трябва,
      ни трябва това, което имаме!

      Коментар


      • #18
        До: Москвич 408 - 1973 г.

        Не съм го палил от 2-3 години стои си в гаража,но до последно работеше.На него се учих да карам и да ремонтирам.на талона му пише без колани, щото няма и място за тях.За цялата експлуатация са сменени един път праговете,преден десен калник и едне скоростна кутия щото беше по лесно да се смени цялата.

        Коментар


        • #19
          До: Москвич 408 - 1973 г.

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Не са тапи, а отвори с ф 12-15 мм и се запушват от прах инечистотии.
          Като бях на събора на Москвич един ги отвори и 2 минути се източваше вода както маслото ти се източва от картера.

          Коментар


          • #20
            До: Москвич 408 - 1973 г.

            Пак да попитам,може би ставам нахален,но не разбрах!
            Тези отвори на 412 има ли ги и ако ги има,къде точно се намират?На праговете има,но се запушват с едни тапи,които в действителност са гумени.За тези отвори не разбрах ,къде точно се намират.В калника ли или на друго място?
            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              До: Москвич 408 - 1973 г.

              Невероятно запазен Москвич 408! Честито колега!
              УАЗ 31512-Тото

              Коментар


              • #22
                До: Москвич 408 - 1973 г.

                Москвича е симпатяга.Добра находка.На снимките се виждат и две Волги.3102 ли са?Да не продаваш някоя от тях

                Коментар


                • #23
                  До: Москвич 408 - 1973 г.

                  Първоначално публикуван от McRae Преглед на мнение
                  Москвича е симпатяга.Добра находка.На снимките се виждат и две Волги.3102 ли са?Да не продаваш някоя от тях
                  Да, колега, 3102 са. Едната е в движение, но за съжаление оргиналният мотор 4022.10 е отишъл на вторични. А другата ще ползвам за донор на този проект -
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53046
                  Другият 4022.10 в момента е на Газ 69 - ката ми. Не се продават!! Поздрави!!
                  Когато нямаме това, което ни трябва,
                  ни трябва това, което имаме!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Москвич 408 - 1973 г.

                    Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                    Като бях на събора на Москвич един ги отвори и 2 минути се източваше вода както маслото ти се източва от картера.
                    Живко, тоз дето ги отвори бях аз, това са технологични отвори, мисля още на завода ги правят. Когато купих моя Москвич 412, дядото (предходния собственик) ми ги показа и ми обясни как да източвам водата от нишите на багажника и после да подсушавам. Благодарение на тях не е изгнила долната част на задните калници, там където гният първо всички Москвичи.....

                    Коментар


                    • #25
                      До: Москвич 408 - 1973 г.

                      На Москвич 2140,има ли ги тези отвори или не???

                      Коментар


                      • #26
                        До: Москвич 408 - 1973 г.

                        Първоначално публикуван от bluebird Преглед на мнение
                        Живко, тоз дето ги отвори бях аз, това са технологични отвори, мисля още на завода ги правят. Когато купих моя Москвич 412, дядото (предходния собственик) ми ги показа и ми обясни как да източвам водата от нишите на багажника и после да подсушавам. Благодарение на тях не е изгнила долната част на задните калници, там където гният първо всички Москвичи.....
                        Наско, как да не те помня като във вестник Слава бяха сложили наша обща снимка пред двигателя на 12сетака ти. На снимката съм с една двулитрова бира шуменско . Проблема според мен, че всички собственици на тези Москвичи просто забравят за тези отвори и затова така изгниват и как няма като се събира толкова много вода е нормално. Просто човек забравя като почне да кара една кола постоянно без да полага никакви грижи, а Москвичите са коли, които си имат нужда от грижи за да изглеждат като 12сетака.

                        П.П. Наско да се надявам на Камчия да пиеме бира пред моята 10ката макар, че не изглежда толкова добре като 12сетака. Днес дори едни майстори тенекиджии като видяха календара на клуба помислиха ,че Москвича ти е минал пълна реставрация

                        Коментар


                        • #27
                          До: Москвич 408 - 1973 г.

                          Баща ми имаше такъв,72-ра год.На него се научих да карам...Здрава и непретенциозна колица.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #28
                            До: Москвич 408 - 1973 г.

                            Мише, гледах преди няколко дни филма Баш майстора на море. В филма баш майстора отива на море със същия Москвич като твоя. В кадрите имаше много ретро машини като Шкода 1000мв Варшава м20 Волга 21 Ниса 501 Зис 110 и др. Действието във филма се развива 1975 година.
                            Последно редактирано от dragomir_68; 29-08-09, 15:22.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #29
                              До: Москвич 408 - 1973 г.

                              Само да уточня, че моделът е 408 И, ще рече купето на 412, но с двигателя на 408..и лоста на скоростите - на кормилната колона. Имахме такъв през 1972-74 г. Зъбното колело на разпределителния вал е текстолитово и се случва да се чупят зъби
                              00359893488603

                              ....нямам си вече LR...

                              Коментар


                              • #30
                                Колега, звънни ми в работно време и ми кажи координати /или пиши тук/ да ти изпратя подарък за 8-ка - повечето от нещата на снимката - дано да събера всичко ..

                                http://kokoboxer.snimka.bg/other/razni.102059.7591200

                                Сантиментална постъпка - нищо повече - може да са ти полезни

                                п.п Мдаааа - хубаво беше да напиша телефон - О88842489Ч
                                Последно редактирано от м20_маниак; 30-08-09, 23:09.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X