Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Волга Газ 21

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Волга Газ 21

    Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
    На снимките преди реставрацията наистина ги е имало, но вероятно са деформирани безвъзвратно или пък пробити в следствие на корозия. С две думи - негодни за монтаж.
    крайните части дядото от който я взехме ги беше модифицирал с чука и за съжаление не подлежат на възстановяване..., а дългите под вратите бяха допълнително поставяни.

    Коментар


    • #17
      До: Волга Газ 21

      Oбаче много добра Реставрация е станала.

      Коментар


      • #18
        До: Волга Газ 21

        Петолъчката е махат заради култа както е писано по горе.После махат еленчето от съображения за сигорност понеже при удар на пешеходец последния се забивал в еленчето и ставало страшно.Цитирам един руснак с които се запознах преди време и ми е разказвал за историята на братското автомобилостроене, разбирасе добре полято с огнена вода!!!

        Коментар


        • #19
          До: Волга Газ 21

          "Еленчето", заедно с "ракетата" на капака на Варшавата, както и сходните застрашително стърчащи елементи по останалите автомобили, ги премахват след една конвенция за защита на пешеходците. Това се случва някъде през 1962-ра година. Руснакът правилно ти е казал защо.

          Освен, че корми нещастникът, дръзнал да препречи пътя на Волгата, еленчето се кърши от капака при удар с друга кола и полита във въздуха. Приземява се по околните автомобили, остъклени сгради и, разбира се, невинни граждани. Тежи над половин килограм и можеш да си представиш какво причинява на нещото, в което се спре, ако да кажем Волгата се сблъска с 80 км/час и то се отчупи, като продължи движението си със скорост, близка до началната - все едно летящ чук.

          Иначе е много красива емблема, която освен ценителите като нас, е радвала и разните гамени след 10.11.1989 г. Много еленчета са били похитени след гореспоменатата дата - до преди 15 години все още се срещаха и Волги в града (респективно и дебили, които да им крадат еленчетата, но за съжаление тях не ги сполетя съдбата на Волгите - да изчезнат).
          Последно редактирано от м20_маниак; 18-04-09, 00:46.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #20
            До: Волга Газ 21

            Щом и откраднаха емблемата на Момчиловата Варшава през 21 век простотията просто няма край. Колко зле психически трябва да бъдеш за да откраднеш емблема на кола която е по дърта сигорно и от майка ти, защото майките на тея гамени сигорно са ги раждали на по 15 години

            Коментар


            • #21
              До: Волга Газ 21

              Браво! Много ми е драго, когато видя, че все още има хора готови да реставрират. И аз съм голям фен на руските ретроавтомобили... Интересно ми е дали от някъде могат да се поръчват и доставят нови части (по двигател и скорости и ходова част, както и габаритните детайли) за класиките ГАЗ-12,13,20,21,69 и т.н.?

              Коментар


              • #22
                До: Волга Газ 21

                Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                Браво! Много ми е драго, когато видя, че все още има хора готови да реставрират. И аз съм голям фен на руските ретроавтомобили... Интересно ми е дали от някъде могат да се поръчват и доставят нови части (по двигател и скорости и ходова част, както и габаритните детайли) за класиките ГАЗ-12,13,20,21,69 и т.н.?
                За ГАЗ 69 нови части се намират все още.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #23
                  До: Волга Газ 21

                  Частите по двигател, скоростна кутия и т.н., както каза Драго, се намират все още и то на много прилични цени. Повечето от възлите и агрегатите на гореспоменатите автомобили са унифицирани и абсолютно взаимозаменяеми. Взаимозаменямостта по двигателите например, стои по този начин:
                  ГАЗ 12 ЗиМ - ГАЗ 51, 63; ГАЗ 20 - ГАЗ 69, Жук/Ниса; ГАЗ 21 - УАЗ.

                  Декоративните елементи са малко по-трудни, но при по-обстойно търсене изскачат от разни места.

                  Аз и един мои приятел, също собственик на Победа, си закупихме стопове от Украйна. Самите те бяха безумно евтини, а превода на парите - в пъти по-голям от себестойността им. За това е целесъобразно да се съберат повече хора, респективно с повече поръчки, което ще намали до минимум разходите по доставката на детайлите. Като гледам как се трупаме един по един сериозните ретро-фенове, смятам че за в бъдеще няма да е поблем да организираме подобно мероприятие.

                  Ти какъв автомобил имаш и можеш ли да кажеш какво конкретно ти трябва, за да мога да те насоча по някакъв начин?
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Волга Газ 21

                    Тази волга е досущ като моята . Рестврацията и крайният вид са много добри. Който иска може да я види на http://gaz-21.hit.bg

                    Коментар


                    • #25
                      До: Волга Газ 21

                      Първоначално публикуван от tangalov Преглед на мнение
                      Тази волга е досущ като моята . Рестврацията и крайният вид са много добри. Който иска може да я види на http://gaz-21.hit.bg
                      Едно голямо бравос за такива хора като вас.Ще има на какво дасе радват идните поколения,а пък по старите хора с носталгия ще си спомнят тези невъзвратно отминали времена!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Волга Газ 21

                        Можи на някой трябват части.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59829

                        Коментар


                        • #27
                          До: Волга Газ 21

                          и тут глянь
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60412
                          ... и это пройдет.....
                          Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Волга Газ 21

                            а ма на никой ли ни му трябват.хромникелови части за Волгата ???

                            Коментар


                            • #29
                              До: Волга Газ 21

                              Първоначално публикуван от velyr74 Преглед на мнение
                              а ма на никой ли ни му трябват.хромникелови части за Волгата ???
                              Цените които си им обявил са за покупка на средно голям цех в Горький - иначе съм убеден, че желаещи биха се намерили.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Волга Газ 21

                                сейчас в россии появились запчасти в магазинах на волга 21 - видел задние фанари, плафоны, молдинги и пр.
                                ... и это пройдет.....
                                Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X