Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Като и оправя спирачките, ще ти я покажа. Със сигурност купето е податливо на електрохимична корозия. Но в конкретния случай - явно е била винаги в гараж с откачен акумулатор. Кола с толкова здраво купе не съм имал никога. Външно има някоя и друга драскотина, но оттам нататък - изглежда като от завода. Теоритично би трябвало да има следи, но на практика навсякъде, където има връзки с масата и т.н. си стои фабричната боя. Ако почистя коша от мръсотията - ще стане като от завода. Просто не е ръждясала никъде. Няма и следи от течове на електролит. Всичко си е здраво. И на всички болтове си стои емблемата FSO.
    В СССР през 1961-ва минават към "-" на маса. Поляците са оставили с "+" и Варшавата, и на Жука, и на Нисата.

    И да не пропусна - пак я палих, че даже я и местих напред-назад. Никакъв проблем.

    Коментар


    • #47
      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      Момчиле, мисля, че ти бях казал един път - закрепването на акумулатора оригинално не е такова.Ами е с една четириъгълна шина ог г-образен профил.Сегашната шина е някаква жалка интерпретация от предишния Варшавовод - колхоз значи .Разкарай я тая грозотия и си намери истинска - УАЗ, ГАЗ, Волга, Жук, Ниса и т.н., и т.н. автомобили от Източния блок, със сходен капацитет на акумулатора, са със същата рамка за закрепване.Жалко, че имам само една (учудващо при това), иначе щях да ти дам.Долу на снимката ще видиш какво представлява изделието.

      За Ясен.Наистина електрохимичната корозия в Победите, Варшавите и Волгите, е само теоретична.На практика не съм го виждал, а въпреки особено скромната ми възраст, поради хобито ми през мен са минали немалко такива автомобили.Не забравяй, че по една от гореизброените коли има средно по около 50 килограма калаено-оловна композиция, използвана заводски за изравняване на неравностите вместо кит.Освен това на по-старите варианти облицовъчните ламарини са 1.3, 1.4, 1.5 дори мм дебели, докато на по-новите са леко изтънени, с цел олектояване, но все пак не драстично.Което допринася за устойчивостта на каквато и да е корозия.Моята Варшава е произведена през 1955 година, от най-първите модели, точно когато лиценза на Победа минава в Полската Народна Република.Нейния под е 2,5 мм дебел и пак е на на сито на места .Но никъде няма следи от електрохимична корозия - закрепването на проводниците "маса" е непокътнато, местата от където е минавала инсталацията - също.

      П.П. Закрепващата рамка на акумулатора е ужасна, не е като самата стойка, просто забравих да я метна в багажника като ходих на песъкоструйка.
      Прикачени файлове
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #48
        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Такава закрепваща рамка е ужасна, рискът от късо съединение - голям. Ако не се цели изцяло автентична конструкция, по-добре е да се подходи с планка към долния ръб на акумулатора (той е пригоден за целта, при всички акумулатори след изчезването на бакелитовите)

        Коментар


        • #49
          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Такава закрепваща рамка е ужасна, рискът от късо съединение - голям. Ако не се цели изцяло автентична конструкция, по-добре е да се подходи с планка към долния ръб на акумулатора (той е пригоден за целта, при всички акумулатори след изчезването на бакелитовите)
          Може би така ти изглежда от снимката, но рамката не е толкова ужасна, в смисъл, трудно постижимо е късо съединение, при оригиналните накрайници на проводниците.Просто трябва да е подбере акумулатор, който да може да се завре в рамката по показания начин, като същевременно клемите му са малко по-навътре.Забележи, че разстоянието от последните до рамката е допустимо.Колегите Варшаваджии не се оплакват от подобни проблеми.За мен лично е важен автентичния вид, предполагам, че и за Момчил.Като отида на парад, ще ме е срам да вдигна капака, с такова генерално преправяне на креплението на акумулатора.
          Между другото, като стана дума, някой има ли от тези акумулатори, с бакелитовите или ебонитовите кутии?Трябва ми един.
          Последно редактирано от м20_маниак; 18-01-09, 18:54.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #50
            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            Разрових албума за части на ГАЗ 69 / УАЗ 450 и ето какво открих:


            Явно съм бил в грешка. Такава рамка ще пасне вероятно и от "Москвич". Има откъде да се вземе. Мерси за уточнението.

            Коментар


            • #51
              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Ей сега ще снимам аз каталога за части на 223/224 и ще пусна тук снимката.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #52
                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Ето я и снимката.Ако го нямаш този каталог, мога да ти го дам да си го отсканираш, има доста полезни и интересни неща тук.Онзи път забравих да ти го покажа, на фона на останалите джаджи и литература той се изгуби някак си.
                Прикачени файлове
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #53
                  До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                  Нейния под е 2,5 мм дебел и пак е на на сито на места .Но никъде няма следи от електрохимична корозия
                  Мдааа , наистина ситото не е резултат от електрохимична корозия , те на тази последната са устойчиви . Чудно "ситото " от какъв тип корозия е , а ? Не вярвам да е от корозията на Социализма. Я си отвори учебника по химия !
                  Утре ще те препитам.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Мдааа , наистина ситото не е резултат от електрохимична корозия , те на тази последната са устойчиви . Чудно "ситото " от какъв тип корозия е , а ? Не вярвам да е от корозията на Социализма. Я си отвори учебника по химия !
                    Утре ще те препитам.
                    Не, ами се е бил разлял акумулатор там колега, имаше бял окис от електролита .Даже като я купих още си стоеше злополучната обърната и респективно изтекла "черна кутия".Така си е седяла милата години наред.Така, че по-леко със заключенията .
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                      Не, ами се е бил разлял акумулатор там колега, имаше бял окис от електролита .Даже като я купих още си стоеше злополучната обърната и респективно изтекла "черна кутия".Така си е седяла милата години наред.Така, че по-леко със заключенията .
                      До колкото още не чета с очила , в по-горния ти пост "ситото" се отнася до пода. Уточни нещата или не ни подвеждай .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        До колкото още не чета с очила , в по-горния ти пост "ситото" се отнася до пода. Уточни нещата или не ни подвеждай .
                        Да, на пода в купето имаше обърнат акумулатор.Ако четеш всичките ми мнения в темата, ще разбереш, че целта ми далеч не е да ви подвеждам.Имам си достатъчно много работа по моята кола, съответно нямам много излишно време, за да седна да се бъзикам с тоя-оня.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                          ............За мен лично е важен автентичния вид, предполагам, че и за Момчил.Като отида на парад, ще ме е срам да вдигна капака, с такова генерално преправяне на креплението на акумулатора.
                          Между другото, като стана дума, някой има ли от тези акумулатори, с бакелитовите или ебонитовите кутии?Трябва ми един.

                          В такъв случай помисли да смениш с нещо тази манерка че и тя не е от най-автентичните Относно бакелитовите акомулатори, мисля че бях виждал някъде в Бургас да се продават ама не се сещам къде Ако се сетя ще пиша.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #58
                            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                            В такъв случай помисли да смениш с нещо тази манерка че и тя не е от най-автентичните Относно бакелитовите акомулатори, мисля че бях виждал някъде в Бургас да се продават ама не се сещам къде Ако се сетя ще пиша.
                            Моя модел е доста по-стар от Момчиловия и аз оригинално нямам устройство за миене на стъклото .Говорим за автомобил, произведен през 1955 година.Ако откриеш някъде такъв акумулатор, пиши - плащам си колкото трябва.
                            Последно редактирано от м20_маниак; 18-01-09, 21:25.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                              Моя модел е доста по-стар от Момчиловия и аз оригинално няма устройство за миене на стъклото .Говорим за автомобил, произведен през 1955 година.Ако откриеш някъде такъв акумулатор, пиши - плащам си колкото трябва.
                              Да ти дам едно пластмасово резервоарче от Фолксваген.Наливаш вода, на капачката има винтил като на гума.Напомпваш 1.5-2 атмосфери и после само отвътре с едно клапанче отпускаш водата да измие стъклото , а на москвичите как е ?
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • #60
                                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                                Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                                Да ти дам едно пластмасово резервоарче от Фолксваген.Наливаш вода, на капачката има винтил като на гума.Напомпваш 1.5-2 атмосфери и после само отвътре с едно клапанче отпускаш водата да измие стъклото , а на москвичите как е ?
                                На Москвичите е с една помпа с пружина.Дърпаш едно стебло, което е свързано с мембраната, пускаш, пружината бързо и мощно връща мембраната, като изтласква водата под нея на стъклото.Има 2 клапанчета на входа и на изхода.Помпа винаги може да се намери, благодаря ти за предложението.Работата е, че аз искам колата ми да е в 100% автентичен вид и за мен е недопустимо да я кича с механизми, които тя на практика е нямала оригинално.Както писах по-горе, моя модел оригинално никога не е имал такова омивателно устройство.На Момчил е последен модел и е модернизирана.
                                С "Фармахим" - непобедим
                                Дизел - само дънки!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X