Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Първоначално публикуван от Warszawa_203 Преглед на мнение
    Стоповете ги имаш до една две седмици. Пари не искам. Само като тръгна да ремонтирам моята Варшавка ще съм доволен на няколко съвета от човек минал по този път вече.
    Благодаря! Ще помагам както мога - и със съвети, и с литература, и с части. Някъде имах нови стъкла за предни мигачи на 203/223, ако ти трябват ще ти ги дам. Ще излязат и още неща за напред.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
      Благодаря! Ще помагам както мога - и със съвети, и с литература, и с части. Някъде имах нови стъкла за предни мигачи на 203/223, ако ти трябват ще ти ги дам. Ще излязат и още неща за напред.
      Хайде малко да ви надъхам с "чисто новият" ми стар бус
      МНого лачен стана, това са снимки след боядисването на металика и двете ръце лак отгоре, след тези снимки ме хванаха лудите и го полирах целия с водна шкурка 2000, след което още две ръце лак отгоре..ммм красота.В началото на другата седмица ще му монтирам фарове, стопове, стъкла и ще кача снимки да го видите с целия му блясък





      PS

      Сори за качеството на снимките, но днес беше много слънчево и само отражения от лака.
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Честито Ванка, майстор си! Буса изглежда отлично, мисля няма да има аналог в България. Интериора направил ли си му? В смисъл дали са готови седалки, кори и табло, за кичене.

        П.П. Колко кутии лак ти отидоха приблизително?
        Последно редактирано от м20_маниак; 03-04-09, 23:13.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
          Честито Ванка, майстор си! Буса изглежда отлично, мисля няма да има аналог в България. Интериора направил ли си му? В смисъл дали са готови седалки, кори и табло, за кичене.
          Интериора е добре, плюшения салон също.Мисля преди да започна да сглобявам да пръсна с шагре ламарините на купето отвътре и да налепя всички кухини с микропореста гума с дебелина 13 мм.След това ще търся тапицер да облече с нова кожа колонките и багажното, защото старата е много зле и я отлепих.Периодично ще качвам снимки да сте в течение на проекта кое, как го правя и с какви материали.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            Гледай да не лепиш микропорестата гума на места, където има влага. Тя поема вода като гъба и след време става страшна смрад и гнилоч.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
              Гледай да не лепиш микропорестата гума на места, където има влага. Тя поема вода като гъба и след време става страшна смрад и гнилоч.
              Ами уж отвътре на панелите няма влага ама знам ли
              Става въпрос за една черна изолация която се продава на рула, същото ли имаш в предвид ?

              ПС
              В краен случай ще я полея хубаво с парафин с който пръскат кухините на автомобилите заводско
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                Оригинално тази Варшава (моделите произведени до към средата на 1962 година) има една красива емблема отпред на капака - в Полша я наричат "ракета". Символизира успехите на Източния блок в авиацията и космонавтиката - знаеш, че този в този автомобил има силно изразена партийна намеса. Този хубав елемент обаче изчезва от капотното пространство на Варшавата в края на 1962 година, след проведената тогава Конвенция за защита на пешеходците - при блъсване на човек, това стърчащо напред парче желязо нанася сериозни, а често и смъртоносни травми. По тази причина същата година изчезва и прословутата фигурка на еленче, красяща Волгата ГАЗ 21. При последното има и друга особеност - поради тънката си основа при удар с друга кола, се отчупва от капака и изведнъж иначе сухоземния елен получава способността да лети и с голяма скорост този половинкилограмов къс ЦАМ се забива по сгради (особено обича прозорците), коли и хора. Сега тези два елемента са особено ценени в Русия и Полша.
                Та, най-вероятно на колата от снимките това е "кадилаковата" емблема.

                Ето Варшава, оборудвана с това произведение на изкуството, силно приличащо на летяща ракета:

                Точно с такава емблема беше а съм си мислил, че е слагана допълнително, че изглежда супер ретро с нея Ти имаш ли си такава емблема?

                Коментар


                • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  По тавана и по тези панели, над които няма стъкла, не е проблем да залепиш - става добра шумоизолация. Обаче нали се сещаш, че това за 13 мм хигроскопична материя. А знаеш, че на старите коли редовно текът уплътненията между свалящите се стъкла и вратите. Можеш да предположиш какво ще стане като цялата вода от стъклата текне по гумата и тя хубаво се напои, а след това си поседи така доста дълго, защото това нещо няма съхнене.
                  Пръскай кухините с парафина, това е правилното решение.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                    Точно с такава емблема беше а съм си мислил, че е слагана допълнително, че изглежда супер ретро с нея Ти имаш ли си такава емблема?
                    Имам си, по някаква невероятна случайност я намерих на един пазар за части на ретро автомобили, организиран пред Александър Невски преди няколко години. За главоломната цена от 30 български лева. Ако някой поляк-ценител чуе за колко пари съм си купил тая ракета, нищо няма да каже, ми ще влезе под Варшавата си и ще тегли един шут на крика. При тях тези емблеми започват от 200 злоти, което до скоро беше 100 лева (сега са близо 80). И то за някаква тотално съсипана, нацъфтяла и прогнила.
                    Последно редактирано от м20_маниак; 04-04-09, 00:39.
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Маниак качи снимки на М20-та, че ми е интересно да я видя
                      ......Ходих до магазина в "Хаджи Димитър" но беше затворено, въпреки че на вратата пишеше - събота 10-14 ч. И по телефона звънях - греда... не вдигат. Жалко бях се настроил за пазар.
                      Последно редактирано от Warszawa_203; 04-04-09, 11:15.
                      https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                      Коментар


                      • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                        Интериора е добре, плюшения салон също.Мисля преди да започна да сглобявам да пръсна с шагре ламарините на купето отвътре и да налепя всички кухини с микропореста гума с дебелина 13 мм.След това ще търся тапицер да облече с нова кожа колонките и багажното, защото старата е много зле и я отлепих.Периодично ще качвам снимки да сте в течение на проекта кое, как го правя и с какви материали.
                        Здравей колега,от опит ще ти кажа да използваш за изолация "Изогоматерм".Върви си с лепилото и се работи много лесно.Моята джипка я изолирах цялата като започнах от врати,калници,таван после под и накрая двигателен отсек.Ефекта е изключителен,ако те интересува повече ще ти дам информация на ЛС да не разводняваме темата.

                        Коментар


                        • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Първоначално публикуван от military extreme Преглед на мнение
                          Здравей колега,от опит ще ти кажа да използваш за изолация "Изогоматерм".Върви си с лепилото и се работи много лесно.Моята джипка я изолирах цялата като започнах от врати,калници,таван после под и накрая двигателен отсек.Ефекта е изключителен,ако те интересува повече ще ти дам информация на ЛС да не разводняваме темата.
                          Прати едно лично с повече инфо от къде, какви размери, на каква цена
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Здравеите, извиниавам се за неочакваното включване но чак сега намерих форум за Варшава. И естествено имам въпрос относно дистрибутора, намерих капачка но палеца ми е проблем. Може ли някои да помогне.

                            П.С. Живея в София. Така че е за предпочитане магазина или човека да е от тук но сам готов да си направя и екскурзия до друг град.

                            Коментар


                            • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              Включване от мене.
                              Днес притегнахме главата, регулирах клапаните, сменихме делкото с чисто ново... Еее, кеф! Запали от раз след центровката. Няма да киха, няма да придърпва - върви си колата както пише по дебелите книги.
                              Със Стоян се повозихме хубавичко.
                              Дойде и колегата Стария. Огромна помощ ми оказа, като донесе работещ текаламит. И моя, и Стояновия предадоха фронта и не свършиха работа. Натъпкахме едно хубаво и предния мост, и на съединителя сложихме гресчица, и стана тя каквато стана.
                              Сядаме вътре, моторът ръмжи, газчица й подавам както аз си знам и се носиме между колите като параход.
                              Това Варшавата верно си е хубава кола. След толкова месеци мъки и зор - най сетне тръгна.
                              Отивам да пия едно узо и после ще кача снимките.
                              За съжаление, нощеска някой гнусен тип ми е откраднал предната емблема. И то и я е строшил - долното краче си е останало на капака. Да му изсъхнат ръчичките на тоя гад! Както и да е.

                              Коментар


                              • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                                Браво Момчиле! Със Стоян сте свършили прекрасна работа! Радвам се че се возите вече с Варшавката, а на крадеца да му изсъхнат ръчичките! Ще чакам и снимките.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X