Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава 223

    Аз вчера се прибрах от София. На връщане по тъмно, както винаги.....на баира преди тунела, Варшава 223, някаква синя на цвят, РВ- номера.... ме изяде, като влак-малка гара. Яд ме хвана, започнах да я гоня. Стигнах я преди тунела. Там вече - нямаше начин да ми избяга. След няколко минути, като мина надолнището, се усетих за малката подробност. Оставих я отново да ме настигне и задмине. Пловдивска Варшава такава, не бях виждал от поне 10 години. Тази през цялото време от тунелите до Пловдив държеше 100 км/ч., постоянно. За ужас на мен, дори вдигна 120. След което я изпреварих, разбира се. Дълго време я гледах в огледалото в недалечината.

    Оказа се, че имаме общ път към дома. Последва улична гонка между Варшава 223 и Лада 1500S. От светофар до светофар, на къса дистанция - Ладата осезаемо надминаваше Варшавата с половин булевард дължина. До дето на 223-ката й клекне задницата, аз вече цедя 3-та скорост. Обаче на възвишенията в центъра и стръмните нагорнища, Варшавата определено наемаше по-идиотски от Ладата и....в малките улички, буквално се изстреваше напред. В крайна сметка, отклони се в посока ж.к. Тракия. Ще я проуча аз тая птица.

    Коментар


    • До: Варшава 223

      Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
      Аз вчера се прибрах от София...
      И не си се обадил?! Ааа, ще се караме.

      А относно синята РВ Варшава - не мога да се сетя чия беше точно, но със сигурност съм я виждал.
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • До: Варшава 223

        Аз съм виждал преди около две години Варшава 223 лилав металик с PB регистрация в Младост 1 . Имаше много интересни джанти , не оригинални подобни на Opel Vitara но може и да се лъжа . Варшават седеше пред блок 34 в Младост 1 . Имаше още една бяла явно за части . Имаше и една Волга 21 черна с жълти джанти , дизелов двигател с турбо май от някакъв Opel с цялата трансмисия леко повдигната . Но това беше много одаван 1997-98 година тя още седи в Младост 4 но не се кара . Много вървеше тази Волга и добре изглеждаше . За турбото не съм сигорен .
        Последно редактирано от bengata; 19-11-09, 12:24.

        Коментар


        • До: Варшава 223

          Вaршавите се срещат често по София но не са в много добро състояние Оня ден открих още една в Люлин 6 с нови номера но много учукана незнам как се движи това нещо но изглеждаше се едно ще се разпадне. Има една много хубава Варшава и в кв.Борово, тя е рекламна на "The Famous Grouse".
          Последно редактирано от м20_маниак; 19-11-09, 19:09. Причина: Живко бе, правилното е ВАршава. За вЪршитба не знам дали става автомобила.:))

          Коментар


          • До: Варшава 223

            Тя, само да има начин да си върти сама коляновия вал, няма начин да не върви. Трябва да гние 100 години, докато стане невъзможна за самоносене.

            ПС Не съм се обадил, защото нямаше за кога и не съм спирал никъде по път. Ходих в Кюстендил на сватба и същата вечер по никое време се връщах, за да бъда на работа сутринта. Единственото място, където слезнах под 140 беше мястото, където засякох въпросната Варшавата. Обясних ти.

            Коментар


            • До: Варшава 223

              Жоре, верно си е това - Варшавата не усеща баирите. Като смачкаш газта - набира по нанагорното все едно е на равно. Ако не прегрее и не се разпадне от зор де... Примерно на втория тунел на Витиня излизаш с 80 и после набира 120 и ги държи. Максималната й скорост по книга е 130 км/ч. Аз моята празна съм я пробвал до 140 по километраж. Какъв рев издава при максимална скорост двигателя, не ми е по силите да опиша с думи.
              Стартът от място обаче е мъка - първа е несинхронизирана и втора трябва да се вкарва внимателно. Втора пък е сравнително къса. Следва трета - от 30 до 130...
              Ладата е в пъти по чевръста като кола. Особено пък твоята с магиите. Да не говорим за стабилност в завой. Там Варшавата смело продължава напред със всичките си килограми, въпреки опитите на водача да я направлява с волана... Да не говорим как се накланя...
              А, и гори колкото две Лади.

              За 223 правилната скорост на дълъг път е между 70 и 90 км/ч...
              За 2106 - примерно 120-130 не са й проблем.
              Общо взето - сравнение между камион и лека кола...

              Коментар


              • До: Варшава 223

                Няма значение де. Но, на мен ми се стори странно...човек. Антиката се носи по магистралата със 100 километра, мазно и нагло. Аз за това хукнах из уличките подир нея. Да я дразня и подтискам нарочно. Исках да видя до колко ще се разръмжи. И в интерес на истината - изобщо даже не й е зор тръгването, Момчиле. Казваш, че мудна й била 1 передача. Ма, на тая 1-вата край няма. И както казваш, вярно е, накланя се доста в завои. Тази, обаче - пак беше висока, пак със онези огромни джанти и гуми, ама там дето аз съм вече на кантар да се изпързалям от накланяне, тя седи почти ненаклонена. И върви. Върви необичайно еластично, бе. На глас, обикновено - дрезгав, дебел тембър, явно тежка въртяща се маса желязо. Но...вътрешно започвам силно да се съмнявам, в същността на тоя силник. Скоро ще разберем, както казах.

                Коментар


                • До: Варшава 223

                  Здравейте колеги.
                  По Варшавата няма нищо за разказване,освен че се сдобих с някои части който след ремонта на купето ще влязат в употреба.Но попаднах на нещо много интересно за мен:Правата ни като водачи на МПС при проверка от КАТ. http://cars123.hit.bg/KAT%20prava.pdf
                  Дано да е полезно.

                  Коментар


                  • До: Варшава 223

                    Включване по темата.
                    След възстановяването на външния вид, моята Варшава се кара всяка събота и неделя - по 100-150 км на уикенд. Единственият проблем, който срещнах, беше дело на моя стар познайник - стартера. Въртеше все по-слабо и по-слабо. Миналата неделя за един час се организирах, свалих калпазанина и поставих на негово място стартера, който лятото свалихме с Драго в село Търнак, белослатинско. "Новият" стартер го почистих, прегледах обстойно, свалих за проверка четки... Снабдих го с нов шалтер. Монтирах, колата пали от четвърт.
                    Та разхождайки се с Варшавата из София, направих доста снимки, които най-сетне качих.
                    Ето я значи и нея:







                    Хубаво нещо е новата боя...

                    Иначе, през седмиците, снимах още Варшави.
                    Ето 203-ката на един приятел - в движение е и я очаква реставрация:



                    Ето 203-ката на Кирил, преди да започне реставрацията:



                    Още снимки на 203-ки има http://jiguli.snimka.bg/?album;aid=448123;pid=16164892]тук[/url]

                    Ето и какви возила забелязах при една от разходките с Варшавата!


                    Сега мисля пак да слизам долу и да паля старото возило... Хубавото време не трябва да се изпуска!
                    Последно редактирано от m_g; 29-11-09, 09:18.

                    Коментар


                    • До: Варшава 223

                      Браво Момчиле! Напълни ми душата с тези снимки! Радвам се, че стартера работи! След някой ден Варшавата ще си има още едно другарче, един прекрасен батко Москвич!
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • До: Варшава 223

                        Сега Варшавата е като нова. Поздрави за уникалната машина!

                        Коментар


                        • До: Варшава 223

                          Преди време се мотах из нета да чета за дърти руски машини и за историята и моделите на различни съветски авто-производители Та тогава попаднах на един фен сайт на ГАЗ М-20 "Победа", с изключително пълна и точна техническа информация, често срещани проблеми и отстраняването им, тунинг, дай-кастинг и т.н. Мисля, че ще ви е от полза, т.к. Варшавата си е полско копие на Победата:

                          Сайт автомобиля ГАЗ М-20 Победа
                          "Ако не бях дошъл на този свят, вина нямаше да имате, но Аз дойдох и оправдание - НЯМАТЕ!" Св. София

                          Коментар


                          • До: Варшава 223

                            Поздрави колега за прекрасната Варшава! Не съм виждал по хубава Варшава от твоята!

                            Коментар


                            • До: Варшава 223

                              Днес реших да събудя Варшавата, след като от един месец спи зимен сън.
                              Сложих й акумулатора. Подкачих бензин. Отвих капачката на радиатора - вътре антифриза си стои син и прозрачен. После дръпнах щеката - масло има до горе. Какво остава?! Намърдах се аз на дивана. Напомпах няколко пъти педала на газта, дръпнах бялата ръкохватка на смукача докрай. Ключът в контакта, завъртане... Вр-врррр-вр-кюф!. Второ - вр-вр-вроооом! Запали си колата, все едно вчера съм я оставил. После малко да позагрее - дръпнах пердето пред радиатора, увих верижката около куките. После бавно и полека подкарах старата машина. Всичко работи така, както пише по дебелите книги. А дано и през новата година да ми носи такива приятни емоции!



                              Вътре. Седалките съм ги покрил с червен плат:

                              Синджирът на пердето пред радиатора:


                              http://jiguli.snimka.bg/automobiles/...ata.456859.all

                              Коментар


                              • До: Варшава 223

                                Евала Момчиле и честита Коледа преди всичко ! Тези червени чаршави по поръчка ли ги купи Ние двамата с тебе да не би нещо да сме се били разбирали днес да си разпалиме колите в това пролетно време 10ката и тя като Вършавата съм я паркирал от месец и кусур в гаража на вилата. Тя също като Вършавата запали от втория път след нужното припомване на газта. Те глезените коли може ли да не палят се пита в задачата прсто Аз също се чудех дали да я поразтъпча но не исках да изкалям белия лебед в Костинбродските кални улички На пролет ще я изкарвам от гаража дотогава да си кротува на тъмно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X