Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Да, наистина жалко за това, че боята не е оригинална. В такъв случай действително може да се замислиш за освежаването й, както те посъветва Ванката - PACH. Какви други ремонти имаш да по нея? Казвай, ако трябва - ще помагаме.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      Маняче, вместо коресилин, пробвайте разредител "XK-1". Има го в Практикер и Бриколаж. Ще бъдеш приятно учуден от ефекта. По-добро не съм виждал, дори и сред специализираните истории, които съм ползвал.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
        ... Какви други ремонти имаш да по нея? Казвай, ако трябва - ще помагаме.
        Ами на първо време сприрачната система. При едно по интензивно спиране изби спирачна течност. Смених гумичките, задържа за ден два и пак изби... Появи се и теч от самата помпа (извинявам се ако греша термина). Затова реших да сменя всичко - помпа, цилиндърчетата и т.н. Иначе има и доста на брой малки нещица които ме дразнят - скъсано жило на ръчната, трябва да сменя част от декоративните елементи... Такива неща. За радост няма нещо наистина сериозно.
        https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

        Коментар


        • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Маняче, вместо коресилин, пробвайте разредител "XK-1". Има го в Практикер и Бриколаж. Ще бъдеш приятно учуден от ефекта. По-добро не съм виждал, дори и сред специализираните истории, които съм ползвал.
          Това имахме под ръка - това ползвахме. Благодаря, следващият път ще го пробваме този "ХК-1".

          Ами, по принцип терминът е "главен спирачен цилиндър". "Спирачна помпа" е само жаргон, но се употребява масово - дума от магазинерския речник. Втория път може да е протекъл от гумички-ментета. Иначе текът от износване на вътрешната повърхнина, следствие от замърсена спирчана течност. Повреждат се и от корозията - по начало спирачната течност се сменя на 2 години, но обикновено по нашите коли - на 22 . И тъй като ДОТ-3 е хигроскопична, поема влага от въздуха и в края на краищата корозията атакува долната част на цилиндъра, като естествено го прави негоден за експлоатация. И в двата случая това се получава при недостатъчни (или често - никакви) грижи за спирачната система. Решението за цялостната подмяна е правилно.
          Жилото за привода на ръчната спирачка не помня дали ставаше от Волга. Вероятно да. Ако ли не, бай Славе в Княжево ще ти го направи.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            Ако е на язви отвътре смяната на гумички си е залудо работа.Трябва друга помпа иначе няма да кара дълго
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Ако е на язви отвътре смяната на гумички си е залудо работа.Трябва друга помпа иначе няма да кара дълго
              Е да де, точно. Ако е надраскана или на язви от корозия, гумичките протичат през 2 дена. Изобщо не трябва да се мисли компромиса с най-важната система на автомобила, обезпечаваща твоята (както и на другите на пътя) безопасност, с такъв детайл, дето го има навсякъде и струва от 50 до 80 лева. Толкова искат за една "помпа" в магазин УАЗ/ГАЗ.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Мерси за инфото. Можеш ли да ми дадеш адрес на някой магазин от къдено да си купя необходимите компоненти за подмяна на спирачната уредба?
                https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                Коментар


                • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  Първоначално публикуван от Warszawa_203 Преглед на мнение
                  Мерси за инфото. Можеш ли да ми дадеш адрес на някой магазин от къдено да си купя необходимите компоненти за подмяна на спирачната уредба?
                  Общоизвестните старци - бул. Габрово - една пряка след кръстовището на Сливница и Константин Величков, като се движиш по Величков, посока кв. Захарна Фабрика.
                  Друг магазин - ж.к. Хаджи Димитър, ул. Макгахан, мисля, че беше в 71-ви блок, магазина е в мазето - няма начин да не го познаеш.
                  Трети магазин - Симеон, като се движиш от центъра, в далечната част преди кръстовището с Константин Величков, висока червеникава жилищна сграда. Отпред пише УАЗ, ГАЗ и т.н.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    Ето и от мен един магазин на бул.Европа 82 за Уаз,Газ,Газела.Тел.9272009.
                    Телефона на ,,Старците,, е 920 12 68,работят от 8 до 17

                    Коментар


                    • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Благодаря и на двама ви! Още утре ще се пробвам. Малко ме съмнява да работят в събота ама... Между другото имам два нови стопа за М20 ако трябват на някой да ги взима че си стоят ей така...
                      https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                      Коментар


                      • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Стояне виж пък какво се намира близост до мойта вила
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Първоначално публикуван от Warszawa_203 Преглед на мнение
                          Благодаря и на двама ви! Още утре ще се пробвам. Малко ме съмнява да работят в събота ама... Между другото имам два нови стопа за М20 ако трябват на някой да ги взима че си стоят ей така...
                          Колега, в събота Старците не работят, за останалите магазини не зная.
                          Стоповете определено ми трябват - кажи някаква цена за тях. Не за друго - просто да не си стоят ей така, ами да си отидат на мястото и дълги години да сигнализират на останалите участници в движението кога спирам.

                          Живко, изстрелвай се до твоята вила възможно най-бързо, преди да са я превърнали в компировоз или комбайн! Добре ще е да я съхраним или насочим към нея някой подобен на нас фен, търсещ Варшава. Някаква по-конкретна информация имаш ли за нея?
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Значи откакто са купили вилата сигурно вече 10 години тази Варшава си се разхождаше и собственика никога не е искал да я продава. Едни мои съседи са го питали, че аз съм нямал възможност да говоря с него. Следващия път като ходя ще гледам да се свържа със собственика и да ти я снимам отпед, че има някаква интересна емблема отпред на капака и изглежда като някакъв стар Кадилак (бяха ми казали, че собственика е голям фен но защо я е оставил така да ръждяса не знам).
                            Последно редактирано от м20_маниак; 20-04-09, 22:46.

                            Коментар


                            • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                              .
                              ...Стоповете определено ми трябват - кажи някаква цена за тях. Не за друго...
                              Стоповете ги имаш до една две седмици. Пари не искам. Само като тръгна да ремонтирам моята Варшавка ще съм доволен на няколко съвета от човек минал по този път вече.
                              https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                              Коментар


                              • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                                Оригинално тази Варшава (моделите произведени до към средата на 1962 година) има една красива емблема отпред на капака - в Полша я наричат "ракета". Символизира успехите на Източния блок в авиацията и космонавтиката - знаеш, че този в този автомобил има силно изразена партийна намеса. Този хубав елемент обаче изчезва от капотното пространство на Варшавата в края на 1962 година, след проведената тогава Конвенция за защита на пешеходците - при блъсване на човек, това стърчащо напред парче желязо нанася сериозни, а често и смъртоносни травми. По тази причина същата година изчезва и прословутата фигурка на еленче, красяща Волгата ГАЗ 21. При последното има и друга особеност - поради тънката си основа при удар с друга кола, се отчупва от капака и изведнъж иначе сухоземния елен получава способността да лети и с голяма скорост този половинкилограмов къс ЦАМ се забива по сгради (особено обича прозорците), коли и хора. Сега тези два елемента са особено ценени в Русия и Полша.
                                Та, най-вероятно на колата от снимките това е "кадилаковата" емблема.

                                Ето Варшава, оборудвана с това произведение на изкуството, силно приличащо на летяща ракета:
                                С "Фармахим" - непобедим
                                Дизел - само дънки!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X