Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

    Ако ще се Фалим шЪ са ядосам и шЪ пусна снимки на първата ми кола-Лада 1200S-с подглавници, Шведско задно стъкло с нагреватели...и други екстри
    Като се замисля всичите ми коли съм купувал, като са били около 20 годишни, и като наближат и минат четвърт век съм ги продавал, та мога да пусна доста снимки в темата!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #47
      От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

      Мда, ако още веднъж ми са наложи да отварям този мотор, направп ще мина на фаворитов. Колега mbenz, не разбрах коментара ти с какво беше свързан.

      Коментар


      • #48
        От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

        Първоначално публикуван от skoda racing Преглед на мнение
        Мда, ако още веднъж ми са наложи да отварям този мотор, направп ще мина на фаворитов. Колега mbenz, не разбрах коментара ти с какво беше свързан.
        Ти пък-с какво да е свързан толкова-фен съм на старите коли(и сегашната ми е такава) и поисках, и аз да постна снимки на добичетата!Ама са на хартиен носител, та ще трябва да ги сканирам преди това...
        С въпросната Шкода-120-Л, както и със 100-S имам много навъртяни километри и чудесни спомени!

        Ако ти трябва наистина добър механик за двигателя само кажи!
        Последно редактирано от mbenz; 24-03-14, 19:25. Причина: допълнение
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #49
          От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

          Ами, не. Тя откакто е при нас не я бара никой друг освен мен и баща ми.

          Коментар


          • #50
            От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Тези двигатели не обичат безоловния бензин и затова скапват леглата.
            Аз бих помислил за двигател от Фелацио 1.3.
            Пасва без преправяне - печелиш мощност, разумен ресурс и не мислиш за клапаните. Също така забравяш за маслогоренето.
            Аааа, ще се загуби тръпката
            Първия ми автомобил, който съм го разглобявал до последното болтче бе Шкода 1000МБ, които имат мноооого общо с 120L (е, охлаждането бе по-компактно и неефективно ама нейсе)
            Страхотна школа за механика е - хем е лекичко и удобно, хем има всичко като истинския ДВГ

            Центровка на запалване се прави по слух Центровка на клапани - със стандартното глухо ключе и отвертка (идеално ставаше едно многоглаво глухо ключе от велосипед), само след това дето корковата гарнитурка на капака на клапаните винаги пропускаше масълце
            Класика колега - радвам се, че има такива хора да поддържат такъв автомобил в такова състояние..

            П.С. Само гледам си разкарал другото удоволствие за настройка - динамото И блока релета за управлението му
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

              Мда, сложих 70А Бош от голф с вградено реле, иска малко да му оправя съосието на шайбите, обаче.

              Коментар


              • #52
                От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                Поздравления за резултатите! Още много години да ви служи колата!
                70 A генератор не се ли върти от пистов ремък, смисъл тоя не буксува ли? Или ти нямаш консумация и не можеш да го натовариш?
                Кольо Динев

                Коментар


                • #53
                  От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                  Ами не съм имал проблеми с него за сега.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X