Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

    Ето историята на моята баба.

    Купих колата през април 2009-та. За приличната за такъв автомобил цена-900 лв. Беше си в напълно заводски вид, купе без ръжда, чисто нови стопове и мигачи, а човека, който я купихме я даде с пълен багажник едновремешни чешки части. Tака изглеждаше тогава:










    Последва пълно разглобяване на моторът, измиване и боядисване, както и основен ремонт с нови ризи, бутала и сегменти, нови основни и биелни лагери, нов съединител комплект, пълно рециклиране на стартер и генератор, нова ангр. верига, а от миналото лято съм с глава с нови клапани, тапи и гумички на клапаните( заводски не се монтират). Ето и снимки:
























    След това махнах целия интериор от колата , за да премахна ръждите по пода. Да обаче ръжди нямаше.











    И се започна разглобяването на купето за боя. Купих си само нова предна маска, всички други ламарини са си заводските.










    Ето я и след боядисването. Една седмица не можех да си намеря място от радост тогава.








    Почнах малко по малко да я оборудвам, налепих шумоизолация във вратите и под задните седалки. Има още какво да се иска, обче ефекта е осезаем- вратите се затварят като на по- висок клас автомобил, не дрънчат на ламарина като чукнеш по тях, а в движение като я осободя от скорост мотора не се чува. Музиката е нисък клас- приемник Pioneer DEH 3000 MP, предна линия Hertz DCX 165, задна линия Hertz DCX 690. Обаче звукът в колата е на ниво, което го отдавам отново на шумоизолацията.


















    Ноември 2009-та претърпях малък инцидент и сгънах предната маска. Поръчах си нова, обаче не уцелиха цвета. Тогава смених и решетката и фаровете.



    Броните ми бяха много избеляли от слънцето и ги боядисах. Първо суха шкура 150, после 300 пак сухо, после 500 водно и 4 ръце структурна боя през 30 мин.
    Преди:


    След:








    Смених си таблото с такова от Шкода 130/ Рапид, естествено първо го разглобих, изчистих, каквото трябваше боядисах. Сложих си и наставки на вратите от Шкода 136, както и рапидов волан. Сложих оригинални инерционни колани.






















    Миналата есен направихме ремонт на предния мост с нови селенови втулки, нови тампони на стаб. щанга, напълно рециклирана рейка, нови пружини и амортесьори, рециклирани спир. апарати и нови накладки.


























    Тази година преди Класик Дей си сложих ново фолио на задния капак
















    Направих си карбуратор с мех. втора клапа и една малка доработка наречена The Gadgetman Groove, от която поведението на колата се промени много.




    Смених си плафоните в купето и вместо крушките с нажежаема жичка сложих SMD диоди на Луксима.














    И най- скорошният ъпдейт- седалки от Шкода Рапид.







  • #2
    От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

    Ето и снимки от събори, паради и разходки:

























































































    Коментар


    • #3
      От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

      Малко снимки от ретро парада по случай 20г. ретро клуб Пловдив:











      И малък ъпдейт- сложихме стопче за мъгла отзад, естествено бяло стъкло с червена крушка. Много свежо застана, чак се изненадах, че ми хареса, защото идеята беше на баща ми, а аз бях против. Ето и няколко снимки:









      Коментар


      • #4
        От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

        Снимки от Старозагорският ретро парад:





        Коментар


        • #5
          От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

          Kлипче от първото палене след основния ремонт:


          Музиката:


          След доработката на карбураторът:


          И едно клипче, което за малко да завърши с трагичен край:
          Последно редактирано от skoda racing; 08-12-12, 22:19.

          Коментар


          • #6
            От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

            Поздрави за положения труд! Шкода е марка с голяма история и заслужава уважение. От поне 15 години отглеждам едно 1000МВ в двора си и кога ли ще му дойде реда...
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

              Много добре изглежда!
              Поздравления за положения труд!
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #8
                От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                Браво за положения труд.
                Заслужава ли си да замине толкова труд на един такъв завой ? Явно не
                Който кара бавно, другите имат повече време да го видят ... златен съвет от мен! А този Шкодилак си заслужава да го гледат и да си чупят вратовете дълги години хората!
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                  Респект за търпението и мерака! Шкодата е невероятна!
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                    Хубавото си е хубаво! Браво
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                      Мераклийска работа!
                      Респект!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                        Браво!Шкодата хваща окото отдалеч и личи че с мерак е правено всичко по нея!Някога и аз имах 1000МБ,някога...
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                          Кефиш. Аз мойта я нарязах на триколка. Но си е жива и здрава .... цялата задница почти. Дай боже да ни радват ретро душиците още дълго време.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Дай боже да ни радват ретро душиците още дълго време.
                            Дано! С баща ми се стараем да я потдържаме в топ кондиция, въпреки че възможностите ни вече не са такива, каквито бяха, когато я правихме. Между другото, нямаме друга кола в семейството и това ни е ежедневката. Караме я само на бензин, няма АГУ...

                            На колата й престои замяна на оригиналния 55 амперов алтернатор с външно реле със 75 амперов от Голф с вградено реле.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шкода 120 Л 1983 Моята слънчевка

                              Първоначално публикуван от skoda racing Преглед на мнение
                              Дано! С баща ми се стараем да я потдържаме в топ кондиция, въпреки че възможностите ни вече не са такива, каквито бяха, когато я правихме. Между другото, нямаме друга кола в семейството и това ни е ежедневката. Караме я само на бензин, няма АГУ...

                              На колата й престои замяна на оригиналния 55 амперов алтернатор с външно реле със 75 амперов от Голф с вградено реле.
                              Много добре поддържан екземпляр . Само махни тия бели стопове и останалите ,,модернизации ''( лично мнение )
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X