Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ М21 - едно ново начало.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Газ М21 - едно ново начало.

    След доста размисли реших да завърша проекта който съм започнал.За добро ще е , след като направя тази кола,ще имам опит за следващите.
    Двигателя така или иначе съм го започнал пък и имам всичко необходимо за ремонта. Днес избих втулките на биелите,с помощта на дорник(водач) и скоба смених с нови , утре ще ги мина с фреза до 25мм. Нямам износване на коляновият вал всички са точно 57,70 а лагерите които купих са 57,75.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0312.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5375325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0313.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5375326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0314.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5375327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0315.jpg
Прегледи:2
Размер:113.8 КБ
ID:5375328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0316.jpg
Прегледи:2
Размер:130.2 КБ
ID:5375329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0318.jpg
Прегледи:2
Размер:122.4 КБ
ID:5375330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0319.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5375331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0320.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5375332
    Тази вечер не ми отдава писането .......................
    Между другото искам да пусна няколко снимки на това което споменах преди седмица.

    Коментар


    • #47
      От: Газ М21 - едно ново начало.

      Нещата не са никак красиви. Много ръжда , захвърлена е в един двор , човека я ползва за навес .Прибира си коловете за доматите в нея но затова и цената е близка до тази на желязото . Изгнила е доста и хрома(никела ) се бели на люспи.Но няма никакви липси . Първото което погледнах беше двигателя.Няма оребренията под колекторите и е с оригиналният двигател. скоростната кутия също. Имала проблем със някаква помпа на съединителя. изтекло е всичко,. сега започвам да мисля и за нея.

      Коментар


      • #48
        От: Газ М21 - едно ново начало.

        Наистина има много работа по нея..., но всичко е възможно - все пак ламарина е. Този проект го виждам по-скоро като да се вземе и малко по-малко да се прави, пък когато стане. Само това го "спасява", че е комби, иначе само за донор... Ако имаш малко излишни пари и място, където да я прибереш, не мисля, че ще сгрешиш ако я вземеш

        Коментар


        • #49
          От: Газ М21 - едно ново начало.

          Мисли много добре, че Волгата на снимките се вижда, че е ръждясала страшно много, а от опит ти казвам че много трудно се работи по такава кола /подобна на моят донор/
          А че няма липси.... не е така, само кормилото да и намериш, ще ти коства доста нерви и средства, да не говорим за филтри и др. неща които ще намериш по лесно.
          Не знам каква е цената, но в момента се продават няколко прилични М21, но не са комби. Ако ще се вкарваш във филм с още една, поне избери по лесният вариант. Просто изказвам моето мнение

          Коментар


          • #50
            От: Газ М21 - едно ново начало.

            Както каза колегата
            само това, че е Газ - 22 (комби) я спасява.

            Коментар


            • #51
              От: Газ М21 - едно ново начало.

              Днес вкарах биелите с новите втулки във ВМЗ. Утре им пускат по една стружка на координата и не остана ))))))))))))) с двигателя .

              Коментар


              • #52
                От: Газ М21 - едно ново начало.

                Браво, само така колега !
                Последно редактирано от vasko4; 25-05-12, 00:00.

                Коментар


                • #53
                  От: Газ М21 - едно ново начало.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5379486Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5379487Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5379488Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5379489Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5379490
                  По този начин смених втулките. Вчера останах доволен, след като ми ги върнаха от координата.
                  Новият бутален болт влиза много "мазно" .
                  Свалих капакът,който покрива зъбните колела за да сменя семеринг-а , и забелязах че голямото колело имам малък луфт, предполагам е от шпонката,Днес ще го поогледам за да разбера от къде идва.Ако го оставя така при всяко подаване на газ и отпускане, предполагам ще се получава тропане- правилно ли мисля?
                  Последно редактирано от mickele; 29-05-12, 18:13. Причина: Допълване на текст

                  Коментар


                  • #54
                    От: Газ М21 - едно ново начало.

                    Тропането ще ти е най-малкият проблем, когато (ако) се изкърти шпонката! Вземай мерки, така и така си го видял, там луфтове извън допустимите са недопустими
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #55
                      От: Газ М21 - едно ново начало.

                      Първоначално публикуван от mickele Преглед на мнение
                      След доста размисли реших да завърша проекта който съм започнал.За добро ще е , след като направя тази кола,ще имам опит за следващите.
                      Двигателя така или иначе съм го започнал пък и имам всичко необходимо за ремонта. Днес избих втулките на биелите,с помощта на дорник(водач) и скоба смених с нови , утре ще ги мина с фреза до 25мм. Нямам износване на коляновият вал всички са точно 57,70 а лагерите които купих са 57,75.

                      [ATTACH=CONFIG]452810[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452811[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452812[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452813[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452814[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452815[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452816[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452817[/ATTACH]
                      Тази вечер не ми отдава писането .......................
                      Между другото искам да пусна няколко снимки на това което споменах преди седмица.

                      Хайде да направим комбина с някой който иска Газ 22 ,искам да я взема за части, или поне да я прибера някъде, вече имам няколко коли и се чудя само къде да им търся място. ако някой има някакво идеи и желание за нея нека пише .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X