Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ М21 - едно ново начало.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ М21 - едно ново начало.

    Здравейте колеги, искам да разкажа една история.
    Преди повече от половин година се сдобих с една красавица,писах няколко пъти във форума,четях и препрочитах всичко написано от колегите и сега дойде време да си направя и аз една тема.Поне аз така мисля.Нищо ,че всичко е в самото начало"Първи стъпки" ,но нека започнa


    Eдин от последните работни дни от годината,когато всеки се стяга за почивка и празнуване с близки и роднини.Всички са ентусиазирани и търсят утеха в малките квартални магазинчета за лев или обикалят да намерят някоя не толкова зимна дрешка , която даже и да подарят, ще може да се носи след 3-4 месеца,но все пак е изненада,ще има за всеки по нещо под елхата .
    Честно казано и при мене нещата не стояха по коренно различен начин, жената(приятелката) ми пили камъни на главата ,чука сол , и както всяка една жена пред празници само натъпалясва ......................

    -Каде ще ходим на Нова Година............... ?
    -С кой ще празнуваме?
    -Подарък купил ли си ми ?
    - Ти добре ли си ,защо не ти пука как и къде ще прекараме празниците?
    -Чуваш ли какво те питам .
    И то стана една поредица от въпроси и въпросчета , на който аз въобще и не смятах да отговарям .
    Бях в екстаз и само едно нещо ми се върти в главата. 1-2 дни преди това си бях направил сам на себеси прекрасен коледен и новогодишен подарък Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06989.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5941239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06992.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5941240
    ,нищо че никой не го отцени както аз но това е друга тема.
    Ще изкараме Коледа в семейна среда.Където и да празнуваме Н.Г. все мие тая . Ще хапнем , ще пийнем ще изиграем едно хоро и после каквото стане . За това не се притеснявам.
    Подарък .............. купил съм нещо ама дали ще и хареса дали няма да и хареса ,знам ли ? Ако е на кеф и е весела ще и хареса,ако не е ЛОШО.

    А моя подарък................... стой и събира прах от време на време се качвам,паля , едно две кръгчета на квартала и пак в гаража.Така мина не само Нова година ами и почти цялата година,минаваха ми през ума какви ли не мисли.Да продам колата,за да купя друга,да не инвестирам една шапка пари.Но всичко отмина.През това време свалях и описвах всичко от къде съм свалил и по някоя друга снимка за спомен. При разглобяването освен царевица,орехи,камъни ,пясък и много мизерия събиратана с годините, в километража след пълно разглобяване намерих товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07082.JPG
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5941241 .Супер късмет.
    През това време бях чел и говорил с доста майстори за това какво ми предстои и какво искам.Четено и писана много стига да ти се чете,НО- "Чукче е писател , НЕ читател"
    Нова година вече беше минала доста отдавна , същото се повтори и с прословутия отпускарски месец(Август)
    -Кога ще ходим на море .................?
    -къде ще ходим на море......................?
    -с кой ще ходим на море..........?
    въпрос след въпрос предполагате от кой.
    -Ееееее отидохме и на море, не ми се размина.Всичко по план 5дни на море и 3 на балкан -в книгите така пишело.
    Минаха и рожденните дни,та даже и още месец отгоре. Видях се с някой лев покрай Р.Д. и мисля ,че направих добра инвестиция на скътаните с мъка кинти.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0565.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5941242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0557.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5941243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0561.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5941244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0567.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5941245Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0576.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5941246Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0594.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5941247

    Пълно разглобяване и прецизен оглед на състоянието. Констатирах следното:
    -колата е боядисвана ако може така да се каже ,по скоро вапцана поне 5 или 6 пъти по слоевете боя на места .Дупките бяха умело покрити с парцали,бинт ,асвалт и боя ,та даже и маджун.

    , но за годините си наистина запазена. Слабите места ги виждате сами.
    Изгнили подкалници,греди ,пода зад шофьорската врата и малко около задната броня.


    Общо състояние ЗАДОВОЛИТЕЛНО - лист и половина ламарина (предполагам ) и месец два работа поне по моя преценка ,майстора ми каза не по-малко от три.За тези пари който ми каза и три са малко предполагам.Цялостно изкърпване и боядисване без материалите -10 алековци аз ще му памагам с каквото мога.Поне ще стоя при него и ще гледам което не е никак малко.
    Седим си с Никито(майстора ) и умуваме кое,от къде, как ще стане.Ама да умуваме и мислим работата сама няма да свърши.
    Не се минаха и 2 дни от началото ,не си личи че правим нещо ,но малко по малко нещата се избистрят.Гледаме в интернет каква е формата на праговете.Идва бащата на маистора поглежда картинките и съвсем спокойно ни казва .Аз имам такива прагове в гаража . Погледнахме го и двамата........после се погледнахме ............ така получих първият подарък от бащата на майстора.Дядото преди години карал Москвич и купувал каквото намери,защото всичко било кът

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0589.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5941248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0553.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5941249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0552.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5941250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0551.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5941251
    сега просто изкара от гаража 2 чисто нови прага. мисля че са с 5-7см. по къси но нека това е проблема .Сега сме до тук.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0571.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5941252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0573.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5941253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0579.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5941254
    Мисля да работим по следния начин.
    закърпваме големите и грозни дупки и всичко кето се вижда на пръв поглед, После цялостно песъкоструене и запечатване. накрая доизкърпване на дребните неща който ще изскочат след песъкоструенето.
    и т.н.
    за сега това от мене.
    ............ следва продължение .

  • #2
    От: Газ М21 - едно ново начало.

    Чакам с нетърпение. УСПЕХ !!!

    Поздрави !!!


    Коментар


    • #3
      От: Газ М21 - едно ново начало.

      Успех с възтановяването на този прекрасен автомобил колега.С нетърпение чакам продължението.Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Газ М21 - едно ново начало.

        Поздравления за това с което си се захванал!
        Чакам продължението.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Газ М21 - едно ново начало.

          Поздравлениеи от мен, пожелавам ентусиазирана работа. Аз бях собственик на ГАЗ 69 с двигател ГАЗ 21-страхотна машина. Остана ми само оригинално радио за ГАЗ 21 ако нямаш ще ти го дам

          Коментар


          • #6
            От: Газ М21 - едно ново начало.

            Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
            Поздравлениеи от мен, пожелавам ентусиазирана работа. Аз бях собственик на ГАЗ 69 с двигател ГАЗ 21-страхотна машина. Остана ми само оригинално радио за ГАЗ 21 ако нямаш ще ти го дам
            колега това е едно от нещата който ги няма.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06997.JPG
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5302306 това е преди да я разглобя

            Коментар


            • #7
              От: Газ М21 - едно ново начало.

              Добре дошъл в клуба, както се казва . Успех в реставрацията, избрали сте добър подход - по-грубо изкърпване, после песъкоструй и след това разни корекции. Аз лично предпочитам първоначалото бластиране и след това кърпенето, но и двата варианта имат предимства и недостатъци, така че все едно.

              Виждам, че запалката ти е някаква измислена (или поне - ръкохватката й). Някъде имах такава - стара, но запазена и ако я намеря е твоя.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #8
                От: Газ М21 - едно ново начало.

                Успех с възтановяването!

                Коментар


                • #9
                  От: Газ М21 - едно ново начало.

                  Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                  Добре дошъл в клуба, както се казва . Успех в реставрацията, избрали сте добър подход - по-грубо изкърпване, после песъкоструй и след това разни корекции. Аз лично предпочитам първоначалото бластиране и след това кърпенето, но и двата варианта имат предимства и недостатъци, така че все едно.

                  Виждам, че запалката ти е някаква измислена (или поне - ръкохватката й). Някъде имах такава - стара, но запазена и ако я намеря е твоя.
                  Благодаря ти предварително. Нека да стигна до там подаръци приемам всякакви. Но нека всичко по реда си . Твоя подарък искам да го получа на някой ретро парад като се съберем след незнам колко време.сега искам да наблегна на външният вид за да мога да я затворя за зимата- поне така искам .След това ще са пак празници и за тапицерия и салон едва ли ще успея да заделя.Нека всичко си е по реда

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Газ М21 - едно ново начало.

                    Поздравления за избора на този уникален модел ГАЗ21 .Браво и за волята да устояваш на упрезите от околните ,а щом колата е с регистрация 40 % от проблемите си отминал.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ М21 - едно ново начало.

                      Колеги след последният пост на stanibe поработихме не само по купето, но и по двигателя,и си мисля вече че надминавам 50%. Свалих всичко, двигател , кутия и др. Пристигнаха ми всички части, Ризи бутала ,сегменти,гарнитури.Направих ремонт на главата с подобрения. Фрезовахме водачите на клапаните за качествени гумички,смених венеца на маховика.
                      Но имам няколко въпроса:
                      1. След смяната на венеца искам да го балансирам. Как да стане това няколко човека ми казаха че на баланс за джанти няма да стане.
                      Мисълта ми е следната . размера на маховика е приблизително 14" даже да не е точно 14". Сложих го на две различни машини за баланс . Настроихме машинитена 14" И тежестта да е център, а не да се разпределя от двете страни.Показанията и на двете машини бяха следните .
                      1. 35гр. точно където са го разпробивали фабрично маховика.
                      2. 75 грама където е разпробиван маховика и диагонално 30 гр.
                      Колко да се доверявам на новите технологии,може ли фабрично да е излезнал небалансиран маховика?
                      Кака да направя следващите замервания? Със монтиран съединител и притискателен диск.
                      Това са подробности,но искам всичко да е пипнато.

                      Следващата стъпка ще е да си притегля тежестта на бутало сегменти и болтове. Тях ще ги направя с максимална разлика 5 гр.
                      малко по късно ще пусна и снимките.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ М21 - едно ново начало.

                        След малко четене в руската литература мисля,че съм в грешка,доколкото разбрах балансирането на маховика се прави в комплект с коляновият вал на специален струг или стенд . Така че гореопоменатите 35гр, няма да ги пипам.
                        а сега снимките на покупките. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210189.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5367372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210190.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5367373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210199.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5367374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210224.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5367375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210221.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5367376

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газ М21 - едно ново начало.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0282.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5367377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0285.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5367378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0287.jpg
Прегледи:2
Размер:110.4 КБ
ID:5367379

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ М21 - едно ново начало.

                            Този двигател не е оригиналния на Волгата
                            УАЗ 31512 Мицубиши L 200

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ М21 - едно ново начало.

                              как така?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X