Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Впрочем в шофьорското съсловие шофирането на цистерна, особено пък частично пълна, е и си остава работа за хора, значително по-интелигентни от редовия шофьор и/или много по-толерантни към риск. И изисква свикване с конкретната машина.
    Карал съм я доста години 24 000 литра . Почти винаги с една камера 6 000 литра пълна около половината . Като събираш мляко никога не си с уплътнени камери . Нищо чак толкова страшно няма .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      В курса за опасни товари, раздела за цистерни, казват, че най-опасно е когато цистерната е пълна между 80% и 20%. То до някъде и затова се правят отделни клетки или поне разни противовълнови прегради.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Като стана дума за пожарни. Накой виждал ли е такава на базата на Камаз и Урал?
        За България или изобщо? В България едва ли има, освен по летища или предприятия и вероятно единични бройки.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Вот:

          В СССР пожарные автомобили выпускались на шасси серийных грузовых автомобилей ГАЗ, ЗИЛ, КАМАЗ, УРАЛ. Установкой специализированного оборудования на автомашины занимались, в частности, Торжокский машиностроительный завод и Варгашинский завод противопожарного и специального оборудования.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            За България или изобщо? В България едва ли има, освен по летища или предприятия и вероятно единични бройки.
            За у нас питам. По предприятия или поделения.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Няма нова пожарна машина в България която да е поне равна по проходимост на ЗиЛ 131 ; Татра 148 и Татра 815 . Отделно старите машини са произведени като пожарни и са съобразени с влекача а новите върху някакво голо шаси се качва надстройката а тя как ще се отрази върху ходовите качества един господ знае.https://news.bg/crime/novite-pozharn...ebortsite.html
              Те руските дараци са не по-малко опасни, но не вървят и спират като новите и ги карат доста по-предпазливо. Проблемните нови пожарни се ограничават до един модел и проблеми има не само при нас, явно самия модел си е малко по-опасен.

              Иначе база за сравнение няма, с единия стигаш бързо, с другия не се знае дали изобщо ще стигнеш до пожара. В пресечените местности си ползват старите за да не трошат новите и за да не се дават излишни пари за нови високопроходими.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Sek1.
                Колега, Няма ли да те напусне тази соц. носталгия някога?

                На моменти става доста смешно!

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Проблема на новите пожарни е че скоростта и е ограничена 90км. а руските дараци вървят с 120км. Не знам кой ще стигне по бързо?
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Ограничителните са според условията на поръчката. Някъде бях чел документация, но не помня колко точно искаха, май 100км/ч. За такива служби правилата с ограничителите са други.
                    По принцип махането на ограничители или настройването на по-висока скорост от заводската, за почти всички марки се прави само от персонал с над определено ниво на оторизация, и то само при определен нормативен ред, съответните документи и пр.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Проблема на новите пожарни е че скоростта и е ограничена 90км. а руските дараци вървят с 120км. Не знам кой ще стигне по бързо?
                      Това температурата на водата ли е 120
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        Проблема на новите пожарни е че скоростта и е ограничена 90км. а руските дараци вървят с 120км. Не знам кой ще стигне по бързо?
                        В Шумен живея срещу пожарната. И преди новите пожарни избягваха руските, караха предимно Татрата и Унимога(вярно най-новите 2 купувани преди '89). Разликата между новата и старата е, че като излезе старата имам време да изляза на терасата да прибера прането да не се опуши, а с новите ако е отворен прозореца се чува турбото като приближи и най-много да я видиш как заминава зад завоя. Нямат база за сравнение, освен проходимост. Стига фенщина, стари дараци са си.

                        Както казва един приятел монтьор дето се занива с камиони - няма руски 8-мак на който всички цилиндри да са изправни, винаги се губят 1-2. Същия твърди, че поне едно от БМВ-тата които си е купил е благодарение на Камаз, разбира им доста и ги уважава много(като редовни клиенти).
                        Чувал съм, че е успявал да докара 4-5 камаза в състояние да работят цяла седмица без повреда, което си е постижение, обикновено поне един е с проблем.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Голем майстор е !!!
                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          В Шумен живея срещу пожарната. И преди новите пожарни избягваха руските, караха предимно Татрата и Унимога(вярно най-новите 2 купувани преди '89). Разликата между новата и старата е, че като излезе старата имам време да изляза на терасата да прибера прането да не се опуши, а с новите ако е отворен прозореца се чува турбото като приближи и най-много да я видиш как заминава зад завоя. Нямат база за сравнение, освен проходимост. Стига фенщина, стари дараци са си.

                          Както казва един приятел монтьор дето се занива с камиони - няма руски 8-мак на който всички цилиндри да са изправни, винаги се губят 1-2. Същия твърди, че поне едно от БМВ-тата които си е купил е благодарение на Камаз, разбира им доста и ги уважава много(като редовни клиенти).
                          Чувал съм, че е успявал да докара 4-5 камаза в състояние да работят цяла седмица без повреда, което си е постижение, обикновено поне един е с проблем.
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                            Проблема на новите пожарни е че скоростта и е ограничена 90км. а руските дараци вървят с 120км. Не знам кой ще стигне по бързо?
                            Ти сериозно ли?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              ЗиЛ-ъ може да вдигне 120 само ако го спуснеш по достатъчно стръмно надолнище , само трябва да намериш някоя татра да го качи догоре
                              088455338две
                              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                              Джамбазов 2010г..

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Аз лично съм задминавал Зил на пожарната с включени лампи с москвича на баща ми. Не вървеше със 120 определено, а пътя беше добър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X